Timeshift channel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Timeshift channel – jest to sposób nadawania danego kanału telewizyjnego z określonym opóźnieniem czasowym w stosunku do prowadzonej transmisji na kanale podstawowym, którego program jest retransmitowany. Retransmisja sygnału nie odnosi się do zmiany strefy czasowej, lecz do retransmisji sygnału danego programu w czasie rzeczywistym. Sygnał retransmitowany jest zazwyczaj na dwa sposoby:

  • jako całkowite przesunięcie transmisji danego kanału razem z całą oprawą graficzną, zwiastunami oraz nadawanymi reklamami w danej stacji
  • kanał z opóźnieniem czasowym posiada inną oprawę graficzną wraz z innymi przerywnikami programu (formalnie nadawane są dwa odrębne kanały z tą samą ramówką).

W Polsce w tej technologii nadawane są aktualnie 2 programy: kanał TVS HD+1, który jest nadawany z godzinnym opóźnieniem do TVS i TVS HD, oraz Cinemax 2 - nadający retransmisję kanału Cinemax z 24 godzinnym opóźnieniem. W latach 2010-2012 nadawał również kanał TVN HD+1 będący ratransmisją kanału TVN HD, z godzinnym opóźnieniem (w 2011 roku w naziemnej telewizji cyfrowej na terenie Warszawy nadawał również jego odpowiednik TVN+1).

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]