Tinder

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tinder
Serwis społecznościowy
Logo Tinder
Logo programu
Autor Tinder, Inc.
Platforma sprzętowa iOS
Android
Pierwsze wydanie 15 września 2012
Aktualna wersja stabilna 6.0.1
(27 września 2016)
Licencja zamknięte oprogramowanie
(prawnie zastrzeżone)
Strona internetowa

Tinder – mobilny portal randkowy korzystający z technologii lokalizacji. Tinder dostępny jest na systemach operacyjnych takich jak Apple iOS oraz Android.

Historia[edytuj]

Tinder został uruchomiony w sierpniu 2012 r. przez Joe Munoza, Seana Rada, Whitney Wolfe, Chrisa Gulczynskiego oraz Jonathana Badeena[1]. Aplikacja początkowo działała na uczelniach, pierwszą była Southern Methodist University.

Funkcje[edytuj]

Aplikacja ta korzysta z profilu na Facebooku i zbiera z niego podstawowe informacje takie jak: zainteresowania, zdjęcia i wspólnych znajomych, a na podstawie lokalizacji określa położenie geograficzne. Tinder pozwala użytkownikom ustalić w jakiej odległości mają znajdować się potencjalni kandydaci oraz granice ich wieku. Za pomocą dwóch przycisków anonimowo możemy pominąć bądź polubić profile użytkowników. Jeśli osoba ta odwzajemni zainteresowanie można porozmawiać z nią na czacie lub wysłać jej zdjęcie[2].

Tinder jest dostępny w 24 językach. Obecnie, Australia, Dania, Wielka Brytania, Irlandia i Nowa Zelandia są w czołówce miesięcznych, tygodniowych i dziennych użytkowników Tindera.[potrzebny przypis]

Przypisy