Tinder

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tinder
serwis społecznościowy
Logo Tinder
Logo programu
Autor Tinder, Inc.
System operacyjny iOS, Android
Pierwsze wydanie wrzesień 2012
Aktualna wersja stabilna 7.x.x (lipiec 2017)
Strona internetowa

Tinder – mobilny portal randkowy korzystający z technologii lokalizacji. Tinder dostępny jest na systemach operacyjnych takich jak iOS oraz Android.

Historia[edytuj]

Tinder został uruchomiony w sierpniu 2012 roku przez Joe Munoza, Seana Rada, Whitney Wolfe, Chrisa Gulczynskiego oraz Jonathana Badeena[1]. Aplikacja początkowo działała na uczelniach, pierwszą była Southern Methodist University.

Funkcje[edytuj]

Aplikacja ta korzysta z profilu na Facebooku i zbiera z niego podstawowe informacje takie jak: zainteresowania, zdjęcia i wspólnych znajomych, a na podstawie lokalizacji określa położenie geograficzne. Tinder pozwala użytkownikom ustalić w jakiej odległości mają znajdować się potencjalni kandydaci oraz granice ich wieku. Za pomocą dwóch przycisków anonimowo możemy pominąć bądź polubić profile użytkowników. Jeśli osoba ta odwzajemni zainteresowanie można porozmawiać z nią na czacie lub wysłać jej zdjęcie[2].

Tinder jest dostępny w 42 językach[3]. Obecnie, Australia, Dania, Wielka Brytania, Irlandia i Nowa Zelandia są w czołówce miesięcznych, tygodniowych i dziennych użytkowników Tindera[potrzebny przypis].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]