Titanic: Odwróć bieg historii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Titanic: Odwróć bieg historii
Producent Cyberflix[1]
Wydawca Hammerhead Entertainment[1]
Dystrybutor Techland
Data wydania 14 lipca 1998[1]
Gatunek gra przygodowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Macintosh
Nośniki CD (2)
Kontrolery klawiatura, mysz

Titanic: Odwróć bieg historii (Titanic: Adventure out of Time) – komputerowa gra przygodowa przeznaczona na komputery PC oraz Macintosh, wyprodukowana przez studio Cyberflix. Fabuła opiera się o historię ostatniej nocy najsłynniejszego transatlantyku świata, luksusowego Titanica, który zatonął podczas swojego dziewiczego rejsu 15 kwietnia 1912[1].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Program jest reprezentantem dziedziny gier przygodowych wskaż i kliknij. W trybie misji celem gracza, tajnego agenta Służb Brytyjskich, jest odnalezienie bezcennej kopii Rubaiyat. Zostaje on w tym celu cofnięty w czasie na pokład statku. Jest 14 kwietnia 1912 (dzień przed zatonięciem), gdy budzi się w swojej kabinie C-73. Od tej pory uczestniczy w wyścigu z czasem – musi poprzez rozmowy, eksplorację statku i poznawanie intrygi znaleźć kopię, nim statek uderzy w górę lodową i zatonie.

Gra umożliwia rozegranie gry także z pominięciem otoczki fabularnej – swoboda ruchu i realistyczne wymodelowanie wnętrz statku w oparciu o autentyczne projekty pozwalają na zapoznanie się z architekturą i planem legendarnego liniowca.

Odbiór w mediach[edytuj | edytuj kod]

Krytyka przyjęła grę firmy Cyberflix z umiarkowanym optymizmem, chwaląc doskonały tryb zwiedzania, piękną grafikę wraz z towarzyszącą jej sugestywną i odpowiednią oprawą muzyczną. Minusem według powszechnej opinii recenzentów są niekiedy banalne dialogi, kiepskie animacje i brak dramaturgii w noc katastrofy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Titanic: Odwróć bieg historii (PC). Gry-Online. [dostęp 2013-01-29].