Titanic II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Titanic II
Gatunek katastroficzny
Data premiery 24 sierpnia 2010
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 90 minut
Reżyseria Shane Van Dyke
Scenariusz Shane Van Dyke
Główne role Bruce Davison,
Brooke Burns,
Shane Van Dyke,
Marie Westbrook
Muzyka Chris Cano
Chris Ridenhour
Zdjęcia Alexander Yellen
Scenografia Martin Laing,
Michael Ford,
Peter Lamont
Produkcja David Michael Latt
David Rimawi
Paul Bales
Wytwórnia The Asylum
The Global Asylum
Dystrybucja The Asylum

Titanic IIfilm katastroficzny z 2010 roku, direct-to-video, dystrybuowany przez The Asylum[1]. Film nie jest kontynuacją filmu Titanic Jamesa Camerona z 1997 roku, choć strona internetowa Dread Central zasugerowała, iż film może być mockbusterem tego filmu[2]. Film został wydany w Australii 7 sierpnia 2010. Premiera w Wielkiej Brytanii i Irlandii miała miejsce 9 sierpnia 2010 roku na kanale SciFi Universal, a 24 sierpnia 2010 w Stanach Zjednoczonych. Film został negatywnie odebrany przez krytyków i publiczność, co zaowocowało oceną 1,8 w serwisie The Internet Movie Database.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Akcja filmu rozgrywa się w kwietniu 2012 roku, 100 lat po zatonięciu RMS Titanica. Nowy, luksusowy statek wycieczkowy SS Titanic II, został ochrzczony, by wkrótce rozpocząć swoją podróż na tej samej trasie, którą Titanic miał odbyć 100 lat wcześniej (jednak podróż Titanica II rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych, a planowany koniec znajduje się w Wielkiej Brytanii).

Podczas podróży, wystąpiło podwodne trzęsienie ziemi, będące przyczyną tsunami, które doprowadza do zderzenia góry lodowej ze statkiem, miażdżąc całą prawą burtę statku. Turbiny eksplodują i rozpalają ogromny ogień.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]