Tom (Zagubieni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tom
Tom (nazwisko nieznane)
Postać z serialu Zagubieni
Pierwsze wystąpienie Exodus: Part 2
Ostatnie wystąpienie Through the Looking Glass
Grany przez M.C. Gainey
Liczba odcinków 8
Dane biograficzne
Pochodzenie Nieznane
Inne informacje
Wiek Nieznany
Zajęcie Nieznany

Tom − postać fikcyjna, jeden z bohaterów serialu telewizyjnego Zagubieni. Jego postać kreuje M.C. Gainey.

Historia postaci[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy prawdziwe imię tego bohatera pada dopiero w ostatnim odcinku drugiej serii.

Sezon pierwszy[edytuj | edytuj kod]

Tom po raz pierwszy pojawia się w finałowym odcinku pierwszego sezonu, jest to starszy mężczyzna z siwą brodą. Znajduje się on na łodzi wraz z trójką partnerów: dwóch mężczyzn i kobieta. Wspólnie porywają Walta, strzelają do Sawyera i niszczą tratwę rozbitków.

Sezon drugi[edytuj | edytuj kod]

W drugim sezonie, dochodzi do konfrontacji pomiędzy Tomem a Jackiem, Lockem i Sawyerem, którzy wyruszyli z Michaelem szukającym uprowadzonego Walta. Tom zakazuje im wkraczania terytorium "Innych". Każe podjąć Jackowi decyzję o złożeniu broni i wycofaniu się do obozu, szantażując go zabiciem Kate, którą zatrzymali w dżungli. Jack widząc przewagę przeciwników decyduje się zawrzeć umowę z Tomem.

Ta scena daje nam jednoznaczną odpowiedz na pytanie: czy Tom jest jednym z "Innych". Co więcej możemy powiedzieć, że choć nie jest ich liderem, jest odpowiedzialny za ich kontakty z rozbitkami.

Claire przypomina sobie Toma, którego spotkała w stacji Laska. Był ubrany w czyste i niezniszczone ubrania zamiast brudnego i źle wyglądającego stroju, w którym pokazuje się rozbitkom. Podczas przeszukiwania opuszczonej stacji Laska, Kate odnajduje brudne ubrania, sztuczną brodę Toma oraz klej do charakteryzacji. Rozbitkowie zastanawiają się, co mają na celu "Inni" ukazują im się w niechlujnych i zniszczonych ubraniach. W ostatnim odcinku drugiej serii "Live Together, Die Alone" Tom uczestniczy w porwaniu Kate, Sawyera i Jacka.

Sezon trzeci[edytuj | edytuj kod]

W trzeciej serii okazuje się, iż pozycja Toma w obozie "Innych" nie jest szczególna. Tak samo jak reszta podporządkowuje się decyzjom despotycznego Bena. W odcinku I Do obserwuje operację Bena oraz podejmuje współpracę z Jackiem, gdy ten osiąga przewagę nad "Innymi", grożąc zabiciem Bena w wypadku nie spełnienia jego żądań.

W odcinku "Through the Looking Glass" z rozkazu Bena, Tom na czele grupki "Innych" wyrusza do obozu rozbitków na plaży, aby porwać kobiety. Siedmiu z nich ginie jednak w pułapce zastawionej przez Sayida, Jina i Bernarda. Niestety nie udaje im się przeprowadzić akcji obronnej do końca. Zostają złapani przez agresorów. Po tym jak Tom dostaje od Benjamina przez krótkofalówkę polecenie zabicia zakładników strzela trzy razy w powietrze. Prawdopodobnie ustalili to wcześniej między sobą, aby dźwiękiem strzałów, które miały zabić jego przyjaciół, złamać Jacka.

Tom ginie jednak na plaży w obozie rozbitków, do którego powracają z pomocą Sawyer i Juliet, a także Hurley. Hurley rozpędzonym busem Inicjatywy DHARMA potrąca Pryce'a, a następnie Sawyer strzela do Toma, który do niego mówi, iż spotyka go to za porwanie chłopca (Walta) z łodzi.

Seksualność[edytuj | edytuj kod]

W czwartym sezonie serialu zostaje ujawniona homoseksualna orientacja Toma.