Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands
Ilustracja
Logo gry
Producent Ubisoft Paris
Wydawca Ubisoft
Seria gier Tom Clancy’s Ghost Recon
Reżyser Eric Couzian
Projektant Dominic Butler
Scenarzysta Sam Strachman
Data wydania 7 marca 2017[1]
Gatunek strzelanka trzecioosobowa, otwarty świat
Tryby gry jednoosobowa, kooperacja, wieloosobowa
Język m.in. angielski i polski
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows
PlayStation 4
Xbox One
Nośniki dystrybucja cyfrowa, DVD, Blu-ray
Kontrolery mysz, klawiatura, gamepad
Poprzednik Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms (2014)

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlandstrzecioosobowa strzelanka taktyczna osadzona w otwartym świecie, dziesiąta część serii Tom Clancy’s Ghost Recon. Gra została zapowiedziana podczas targów elektronicznej rozrywki E3 2015. Na E3 2016 ogłoszono, że gra będzie miała swoją premierę 7 marca 2017 roku na platformach Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One. Za produkcję gry odpowiada studio Ubisoft Paris, a za wydanie firma Ubisoft[1].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja gry Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands rozgrywa się w Boliwii, gdzie działa meksykański kartel narkotykowy Santa Blanca. Kartel sterroryzował znaczną część miejscowej ludności i skorumpował rządzących krajem polityków. Rząd Stanów Zjednoczonych decyduje się wysłać tytułową jednostkę specjalną Ghost Recon, aby uwolnić Boliwię spod władzy przywódców kartelu[1].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands to trzecioosobowa strzelanka taktyczna, która w przeciwieństwie do poprzednich części serii, jest osadzona w otwartym świecie. Gracz wciela się w członka jednostki specjalnej Ghost Recon. Postać gracza może przemieszczać się po terenach Boliwii pieszo, lub przy pomocy pojazdów lądowych, powietrznych i wodnych. Na tereny Boliwii składają się głównie góry, lasy równikowe i sawanna. W grze oprócz największego i najpotężniejszego kartelu Santa Blanca istnieją także inne zwalczające się wzajemnie frakcje. Gra zawiera zarówno główny wątek fabularnym, jak i zadania poboczne. Misje można rozgrywać samotnie – wtedy innymi członkami Ghost Recon steruje sztuczna inteligencja – lub przez internet wraz z innymi graczami[1]. 10 października 2017 wprowadzono nowy tryb rozgrywki wieloosobowej – PvP Ghost War[2].

Odbiór gry[edytuj | edytuj kod]

Produkcja spotkała się z mieszanymi reakcjami recenzentów, uzyskując w wersji na konsolę PlayStation 4 według agregatora Metacritic średnią z ocen wynoszącą 70/100 punktów[3] oraz 71,50% według serwisu GameRankings[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]