Tom Scavo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Thomas[1] „Tom” Scavo
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Doug Savant
Pierwsze wystąpienie 1.01 „Pilot”
Ostatnie wystąpienie 8.23 „Finishing the Hat”
Grany przez Doug Savant
Liczba odcinków 165
Dane biograficzne
Rodzina Rodney Scavo (ojciec)
Allison Scavo (matka)
Peter Scavo (brat)[2]
Theresa Scavo (siostra)[2]
Vito Scavo (wujek)[3]
Penny Scavo (ciotka)[4]
Wnuczka (od Julie i Portera)[5]
Sześcioro wnuków[5]
małżeństwo: Lynette Scavo (żona; od 1997)
dzieci: Kayla Scavo (córka z Norą)
Preston i Porter Scavo (synowie bliźniaki z Lynette)
Parker Scavo (syn z Lynette)
Penny Scavo (córka z Lynette)
Patrick Scavo (synek z Lynette – nie żyje)
Paige Scavo (córeczka z Lynette)
spowinowaceni: Pan Lindquist (teść – nie żyje)
Stella Wingfield (teściowa)
Glen Wingfield (były przybrany teść – nie żyje)
Frank Kaminsky (przybrany teść – nie żyje)
Lucy Lindquist (szwagierka)
Dave (mąż Lucy)[6]
Lydia Lindquist (szwagierka)
Herbert „Rashi” Brickmeyer (przyszły mąż Lydii)
Polly (spowinowacona ciotka)[7]
Julie Mayer (niespowinowacona matka dziecka Portera)
Inne informacje
Wiek 26 (gdy poznał Norę)
29 (gdy poślubił Lynette)
36 – 37 (sezon 1)
37 – 38 (sezon 2)
39 (sezon 3)
39 – 40 (sezon 4)
45 – 46 (sezon 5)
46 – 47 (sezon 6)
47 – 48 (sezon 7)
48 – 49 (sezon 8)
Zajęcie Były pracownik reklamowy w Mitchell & Travis
Były pracownik reklamowy w Parcher & Murphy Advertising
Były współwłaściciel pizzerii
Były pracownik biznesowy Carlosa
Były dyrektor finansowy „Morris Technologies”

Thomas[1] „Tom” Scavo – postać fikcyjna, bohater serialu Gotowe na wszystko. Grał go Doug Savant.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Lubię być lubianym.
— Tom Scavo do Lynette (odc. 6x14)
Każda sąsiadka powtarza mi, że mam idealnego męża (...). Prawda. Gabi chciała by, żeby Carlos był, taki jak Ty. Susan wolałaby, żeby Mike miał Twoje poczucie humoru. Bree mówi, że nigdy nie widziała lepszego ojca. (...) Ty jesteś zapracowanym miłym facetem (...) Jesteś tak miły, że nawet nie możesz powiedzieć mi prawdy. (...) Jeśli nie plotkuje na temat Twych zalet to dlatego, że nie chcę by mi wciąż przypominano, że na Ciebie nie zasługuję.
— Lynette Scavo (odc. 7x09)

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem[edytuj | edytuj kod]

Thomas Scavo urodził się w 1968[8] roku. Otrzymał wykształcenie w dziedzinie biznesu. W 1994 roku, będąc na rejsie biznesowym, poznał młodą tancerkę – Norę Huntington. Poszli do łóżka przynajmniej raz, czego skutkiem było zajście w ciążę przez kobietę. Niepowiadomiony o tym fakcie Tom rozstał się z nią. W 1995 roku urodziła córkę, której dała imię Kayla[9].

W firmie której pracował poznał drugą dziewczynę, Annabel Foster. Rzucił ją wkrótce dla atrakcyjniejszej Lynette Lindquist[10]. W tym samym roku Tom przespał się z Renee Perry, przyjaciółką narzeczonej, gdy oboje chwilowo zerwali zaręczyny[11].

Pomimo to on wrócił do Lynette i oboje pobrali się w 1997 roku[10][12]. Gdy zaszła w ciążę, Lynette podjęła pomysł męża i zrezygnowała z pracy[13].

Już jako małżeństwo sprowadzili się do Fairview w 1998 roku. Tam też Lynette i Tom poznali Mary Alice Young, Bree Van De Kamp i Susan Mayer oraz ich rodziny. W tym samym roku, osiem miesięcy później, Lynette urodziła bliźniaki o imieniu Preston i Porter. Rok później do gromadki doszedł syn Parker. W 2003 roku sprowadziła się nowa sąsiadka, Gabrielle Solis z mężem Carlosem. Wkrótce i ona stała się jej przyjaciółką. W 2004 roku na świat przyszła Penny Scavo[14].

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Tom Scavo pracował na rzecz rodziny w reklamie. Dlatego też często nie było go w domu i przez to wydawało się, że był obojętny na problemy swej żony, Lynette. Tom miał też sekret o którym wiedział tylko jego ojciec, Rodney Scavo.

Wreszcie Tom otrzymał awans o którym marzył: wiceprezesurę po tym, jak Tim Dougan (David Powledge) poszedł na operację bypassa. Powiedział o tym Lynette, ale nie była zachwycona, ponieważ miał on pracować na zachodnim wybrzeżu kraju. Dlatego też Lynette celowo ukręciła awans u Janie Peterson, małżonki szefa jej męża.

Wkrótce w firmie Toma zatrudniła się Annabel Foster. Dzięki Natalie Klein, znajomej Lynette, Annabel awansowała na wiceprezesa, Tom dowiedział się wreszcie kto ukrócił jego awans.

Po dziewięciu latach pracy zwolnił się z firmy i postanowił, że zostanie w domu oraz zajmie się dziećmi. Jego miejsce, żywiciela rodziny, miała zająć Lynette.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Tom został w domu i Lynette zatrudniono w Parcher & Murphy Advertising. Zajmując się domem, bardzo go zaniedbał, ale Lynette sprytnie posłużyła się szczurem, którego potem Tom zabił, by przywrócić porządek w domu i swym małżeństwie. Lynette musiała wkrótce potem pokazać, że bycie rodzicem w domu wymaga 24-godzinnej uwagi. Lynette zmiażdżyła przy tym jego teorię meża, że nauczył Prestona i Portera by nie rozmawiali z obcymi, posługując się swym współpracownikiem z biura, Stu.

Po małej aferze jaką wywołała Lynette tuż po tym jak Gabrielle pocałowała Toma, dzieci Lynette zapadły na ospę wietrzną. Tom nie przeszedł jej w przeszłości i bał się, że jeśli zachoruje, będzie bezpłodny. Lynette poprosiła go by udał się na wazektomię, na którą w końcu nie poszedł. Uzasadnił to tym, że przestał by już być prawdziwym mężczyzną, skoro już nie utrzymuje rodziny.

Chcąc ugasić obawy męża, Lynette zgodziła się by Tom zatrudnił się w Parcher & Murphy Advertising. Szef Lynette, Ed Ferrara był bowiem zachwycony projektem Lynette, nad którym pracowała z mężem. Tom przedstawił się jako „Tom Cavos”, ale wieczorem, w domu, Lynette przekazała mężowi, że wyznała prawdę Edowi o nowym pracowniku. Zgodziła się też, by praca z mężem była jej pokutą za ukręcenie awansu męża w poprzedniej firmie.

Lynette wkrótce zakończyła zabawę swego szefa kosztem jej męża, wygrywając zakład. Następnie Ed Ferrara poprosił Lynette by wysyłała erotyczne e-maile do jego żony Fran (Penelope Ann Miller) by poprawić ich życie seksualne. Niestety Fran domyśliła się, że to nie Ed przysyłał jej maile, więc zagroziła mu, że go opuści albo zwolni osobę, która pisała maile. On się zgodził i powiedział o wszystkim Lynette, zastrzegając, że zwolni nie ją, ale jej męża. Będzie tylko kwestią czasu kiedy znajdzie podstawę by to zrobić.

Ed zatrudnił nawet specjalnego księgowego, który przeszukał wydatki firmy i znalazł fakt, że Tom oszukiwał w tej kwestii. Scavo miał porozmawiać z szefem, ale w końcu uderzył go w twarz co skończyło się zwolnieniem pracownika. Lynette podeszła potem do Eda, a ten przedstawił jej rachunki za wyjazd do Atlantic City i kwiaty oraz dwa bilety do teatru.

Lynette poleciała za Tomem do miasta, zostawiając dzieci pod opiekę Karen McCluskey i zobaczyła męża z inną kobietą. Tom wrócił do już pustego domu i dowiedział się od sąsiadki o śledzeniu przez matkę jego dzieci. W końcu wypadek Portera, który spadł celowo z balkonu, zmusił Lynette do spotkania z mężem. Tom wyznał jej, że miał 11-letnią córkę, poczętą przed poznaniem Lynette. Nie wiedział o niczym ponieważ stracił kontakt z jej matką.

Lynette zgodziła się je poznać, ale okazało się, że nic ich nie łączy. Scavo z resztą szybko uciszyli żądania Nory Huntington, domagającej się zaległych alimentów która w zamian za 40 000 dolarów odszkodowania odstąpiła od tego pomysłu. Kupiła za to dom w Fairview by Kayla mogła się poznać z rodzeństwem.

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Mija 6 miesięcy od odkrycia sekretu Betty.
Pół roku po poznaniu Kayli, Lynette wciąż przeszkadzał fakt, że Nora była obecna w ich życiu. Razem z Tomem zaakceptowali obecność Kayli i chcieli by była częścią ich rodziny. W końcu Lynette zaczęła nawet obwiniać Toma za kłopoty, ponieważ sprowadził Norę do ich życia. Przy tym jednak Tom nie dostrzegał prawdziwych intencji Nory, która usiłowała rozdzielić go z żoną m.in. poprzez jego plany zawodowe.

Robiła tak do czasu gdy po nieudanej kolacji w pizzerii, którą miał w planach założyć i prowadzić. Lynette wpadła do jej domu i zagroziła jej uszkodzeniami ciała, gdyby chciała się spotykać nadal z Tomem. Nazajutrz Nora oświadczyła, że razem z Kaylą wyprowadzi się do Meksyku. Lynette w odpowiedzi zdecydowała się walczyć o pełne prawa rodzicielskie nad Kaylą. Potężny konflikt „rozwiązał się” sam ponieważ Nora zmarła podczas „napadu” Carolyn Bigsby na supermarket.

Lynette ocalił Art Shepherd, ale wkrótce okazało się, że był on pedofilem i dzięki Lynette wyjechał on z miasta.

Tymczasem zbliżało się wielkie otwarcie pizzerii i Lynette zdobyła licencję na alkohol za plecami swego męża. Tom miał jej to za złe, ale ona wyjaśniła mu, że pomogła mu tylko w jego sukcesie. Wkrótce, dzięki Kayli, Lynette zwolniła się z Parcher & Murphy Advertising, po części dlatego, że oszukała swego szefa, a on w zamian kazał jej pracować w nadgodzinach. Lynette zgłosiła się do Toma, a ten przyjął ją na stanowisko menadżera.

Przy okazji zatrudnienia Austina McCanna, wyznaczył jej jednak rolę nie „szefa”, ale „pracownika” w przeciwieństwie do sytuacji, która panowała w domu. W dzień otwarcia restauracji Lynette pomyliła zamówienia i firma przywiozła do lokalu dziecięce krzesełka. Lynette powypożyczała więc krzesła od znajomych. Tom był wściekły, ale widząc efekt końcowy, publicznie podziękował żonie.

Krótko potem Tom zaplanował romantyczny wieczór by uczcić ich dziewiątą rocznicę ślubu. Palny niestety wzięły w łeb, ale oboje postanowili, że będą sobie zawsze okazywać miłość. Wkrótce nieprzytomny Tom został znaleziony przez Lynette w pizzerii. Lekarz stwierdził u niego dyskopatię i nakazał odpoczywać przez 3 miesiące po koniecznej operacji. Karen McCluskey znowu przejęła rolę opiekunki i posprzeczała się z Tomem, który był dla niej niezbyt grzeczny.

Lynette zatrudniła w pizzerii Ricka Coletti na stanowisko menadżera. Rick wkrótce zakochał się w Lynette przez co kobieta zwolniła go. Po ostrej kłótni z Tomem o Ricka, zakończonej tym, że Lynette uderzyła potylicą o szafkę nocną Toma, małżonkowie pojechali do lekarza.

Badanie wykryło powiększenie węzłów chłonnych i obecność ziarnicy złośliwej. Tom objął rękę Lynette, co znaczyło, że będzie ją wspierać. Szczęściem w nieszczęściu okazały się pieniądze od znienawidzonej przez Lynette matki, Stelli Wingfield. Kobieta dała im 10 000 dolarów na chemioterapię córki. Oświadczyła też Lynette, że pomoże jej wygrać z rakiem, bo nie będzie miała siły na walkę jednocześnie z dwoma wrogami.

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Mija miesiąc o ostatnich wydarzeń 3 sezonu.
Miesiąc od rozpoczęcia chemioterapii Tom nalegał na żonę by wyznała wreszcie wszystkim o tym, że jest chora. Ona oponowała, ale w końcu, zdejmując perukę z łysej głowy, pokazała wszystkim co się z nią dzieje. Tom wspierał żonę w tych trudnych chwilach, ale Lynette była na niego zła, za to, że zbyt emocjonalnie podchodzi do jej choroby. Gdy Lynette dostała miesięczna prezerwę w chemioterapii, wróciła jej ochota na seks. Tom nie za bardzo chciał się z nią kochać, gdy ujrzał jej łysą czaszkę.

Dzięki małej poradzie od Gabrielle, Lynette przebrała się za bordowołosą Brandy, cheerleaderkę. Gdy kolejnej nocy znowu chciała grać, Tom kupił jej inna perukę. Lynette była zła i uznała, że Tom chciał się kochać z nią tylko wtedy gdy udaje kogoś innego. On wyjaśnił jej, że po prostu jej rak przeraził go bardziej niż sądził. Zdecydowali jednak oboje, że będą po prostu Tomem i Lynette. Po pewnym czasie doktor Rushton (George Wyner), lekarz Lynette, przyjechał do niej i oświadczył jej, że pokonała raka.

Dlatego też Lynette umieściła swą szczęśliwą matkę u byłego ojczyma, Glena Wingfielda. Odkryła przy tym po drodze, że jej siostry szczerze nie chciały mieć kontaktu ze Stellą oraz to, ze Glen opuścił kiedyś jej matkę bo był gejem.

Niedługo potem w okolicy rozszalało się tornado. Lynette przekonała swą sąsiadkę, Karen McCluskey do tego by jej rodzina mogła się schronić w jej piwnicy. Wkrótce dołączyli do nich Ida Greenberg wraz ze swym kotem. Niestety Tom, który miał silną alergię na koty, zaczął się dusić i niedługo potem Lynette poprosiła Karen by wyniosła kota na górę, poza piwnicę. Karen odmówiła, więc Lynette sama wyniosłą kota na górę. Niestety kot uciekła i Karen, która przyłapała Lynette, wraz z sąsiadką wyszły poszukać kota.

Karen starała się odnaleźć kota, ale Lynette, która zauważyła lej tornada daleko za domem Gabrielle, ściągnęła staruszkę do własnej wanny, gdzie przykryły się materacem. Po tym jak wszystko ustąpiło, Panie znalazły dom Karen kompletnie zniszczony. Dopiero wieczorem jej mąż i wszystkie dzieci wyszły z gruzowiska, ale niestety Ida zmarła. Jak się potem okazało, poświęciła swe życie dla dzieci Lynette, szczególnie Parkera.

Po tych wydarzeniach Lynette przeszła odrodzenie religijne. Wkrótce potem Rick ponownie przyjechał do miasta. Otworzył własną restaurację, która krótko potem spłonęła. Lynette podejrzewała męża dopóki bliźniaki, Preston i Porter nie przyznali się do wszystkiego. Bały się po prostu, że Rick zabierze im mamę. Okazało się jednak, że najstarsi synowie Lynette nie działali sami, tylko z polecenia Kayli Scavo. Lynette w końcu dała się sprowokować Kayli, gdy spoliczkowała ją po tym jak pasierbica zagroziła, że coś złego może stać się Penny. Kayla kontynuowała pomimo tego swą złośliwość względem macochy i przypaliła sobie przedramię lokówką. Obwiniła za to Lynette, przez co została aresztowana. W więzieniu Lynette powiedziała, że to wszystko jest jej sprawka, dlatego Tom zmierzył się z córką.

Przez podstęp Toma, Kayla przyznała się lekarzowi, że sama się przypaliła, by mogli mieszkać bez niej. Po tym wyznaniu, Lynette wypuszczono, a Tom zdecydował, że Kayla zamieszka z rodzicami Nory. Tom na kilka minut przed zarejestrowaniem swego związku przez Boba i Lee, powiedział im bardzo ważną rzecz. Nie powinni brać ślubu skoro chcą zerwać przez głupią rzeźbę. Zanim się zwiążą, powinni sobie zadać pytanie czy ukochany jest wart Zachodu i czy kochają się tak bardzo, że żadna choroba czy katastrofa ich nie rozdzieli. Słowa te bardzo zaimponowały Lynette. Nie tylko spowodowały pogodzenie się pary sąsiadów, ale też przekonały Lynette, że jej małżeństwo stoi na silnych podstawach.

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

Cztery lata po tym jak sekret Katherine ujrzał światło dzienne, Tom został porażony prądem przy naprawie panelu w swej restauracji. Uratował go policjant, który zastosował sztuczne oddychanie, aż przyjechała policja. Leżąc w łóżku szpitalnym, powiedział żonie, że chce coś więcej od życia niż posiadanie pizzerii. Kupił Forda Mustanga i postanowił go zatrzymać. Wpadł tym samym w kryzys wieku średniego.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Rok później, czyli łącznie 5 lat od zaślubin sąsiadów-gejów, Tom miał problemy ze zdyscyplinowaniem swych synów-bliźniaków. Urządzili oni wieczór z tequilą w ich restauracji, a Lynette ich ukarała. Tom cofnął karę bo im ufał, dlatego Lynette dała synom klucze od Forda. Uświadomiła mu tym to, że musi z nią współpracować, jeśli chcą wybić im głupoty z głowy.

Tymczasem na Wisteria Lane wróciła Edie z nowym mężem, Davidem Williamsem. Podczas sprzątania garażu przez Toma i Lynette, Dave zauważył gitarę basową, którą Tom miał wyrzucić. Mąż Lynette zdradził też, że grali razem z Mikiem gdy jeszcze tu mieszkał. Dał się wciągnąć w zespół, ale Lynette nie mogła tego znieść i zrzuciła na Penny fakt, że przyczyniła się do zniszczenia gitary męża. Dave wręczył jej nową gitarę dla Toma i przekonał ją skutecznie by sama mu ją dała.

Tom przesłuchał kilka osób na miejsce drugiego gitarzysty, m.in. księgowego Donalda (Stefan Marks). Jednakże Dave sprytnym sposobem sprowadził Mike’a ponownie na Wisteria Lane, by dołączył do zespołu. Podczas przygotowań do przyjęcia z okazji 70. urodzin Karen McCluskey, Tom zdecydował, że sprzeda pizzerię i przez rok będą jeździć przyczepą kempingową przez cały kraj. Lynette się wściekła i oblała nawet wodą męża. W końcu uświadomiła mu, że Scavo nie mogą wywracać swego życia do góry nogami zawsze wtedy, gdy Toma ogarnie niepokój.

Wkrótce Lynette spotkała Anne Schilling. Przypuszczała, że Tom ma z nią romans, ale prawda okazała się gorsza. To Porter był jej kochankiem i jego rodzice wkrótce ich rozdzielili. Po występie Toma i zespołu „błękitna odyseja” w klubie „biały koń”, Porter został oskarżony o jego podpalenie. Należał on bowiem do Warrena Schillinga. Tom i Lynette zdecydowali się go chronić, nawet jeśli rzeczywiście podpalił klub.

W tym celu zatrudnili Boba Huntera by bronił ich w sądzie. Preston zamienił się miejscami z Porterem, ale po tym jak Lynette odnalazła go u swej matki w domu opieki, jego rodzice odzyskali z nim kontakt. Zastawili pizzerię, wpłacili 20 000 dolarów kaucji i w końcu Portera uniewinniono. Cały proces zrujnował reputację rodziny i Tom wkrótce sprzedał swego Forda Mustanga, 18 miesięcy po tym jak go zakupił. Dowiedział się też on od Lee McDermotta, że Dave był jedynym świadkiem łączącym Portera z pożarem. Obydwoje mężczyzn pobiło się i zerwało przyjaźń.

Pomimo że Scavo byli o krok od bankructwa, Tom nie chciał sprzedać pizzerii. Próbował ją ratować, stosując różne sztuczki jak wabienie klientów „dobrą zabawą” pracowników udających klientów, czy zatrudnieniem własnej rodziny w miejsce starej obsługi. Po wyładowaniu gniewu na Porterze, z bólem serca wystawił na sprzedaż pizzerię. Bree zdecydowała się pomóc załamanemu sąsiadowi i zaprosiła go wraz z żoną na kolację z Bruce’em, swym wydawcą. Poszukiwał on właśnie pracownika. Rozmowa kwalifikacyjna nie przebiegła pomyślnie bo Lynette i Tom wypomnieli sobie wszystkie błędy czy niedociągnięcia z przeszłości i Bruce wyszedł skonsternowany. Tom, pomimo to, zgodził się, by Lynette wróciła do pracy w reklamie.

Lynette znalazła pracę w firmie Carlosa, który sam przejął dowodzenie firmą po śmierci swojego pracodawcy, Bradleya Scotta. Tom wstąpił do klubu ogrodniczego na prośbę Gabrielle. Patty Rizzo (Sarah Knowlton), członkini klubu mająca słabość do żonatych mężczyzn, próbowała go podrywać. Gabrielle natomiast ostrzegała go przed nią.

W tym samym czasie, Lynette kilka razy odwiedziła łazienkę, przylegającą do biura Carlosa. Tam brała prysznic i już odświeżona wracała do domu. Tom był zazdrosny i zakazał jej tego. Wkrótce sam Carlos zobaczył Lynette nagą, gdy chciał ja odwieźć do pracy, ale ona upadła pod prysznicem. Oba incydenty wyszły na jaw podczas wspólnej kolacji i pary wybaczyły sobie.

Tom wpadł na pomysł by rozwiązali swoje problemy małżeńskie uprawiając seks 30 dni z rzędu. Pokłócili się po tym, gdy Lynette zasnęła podczas gry wstępnej. Wtedy wyznał jej, że tylko żona jest w jego centrum zainteresowania. Po tym jak Lynette odsunęła od męża pomysł operacji plastycznej, poszedł on na naukę jeżyka chińskiego. Lynette sprzeciwiła się, ale czuła się winna, gdy wyznał jej, że chciał w ten sposób zbić fortunę na rozwijającym się rynku chińskim. Tom zdał egzaminy wstępne. Natomiast Lynette zaszła ponownie w ciążę, bliźniaczą.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Tom, w przeciwieństwie do żony, przywitał z radością perspektywę powiększenia rodziny Scavo. Nakreślił jednak Lynette perspektywę, że pokocha je, jak tylko się urodzą. Zdecydowali na razie nie mówić o kolejnej ciąży swoim dzieciom. Gdy to zrobili, Porter oświadczył im, że zniszczyli swoje życie. Gdy dziecko się urodzi, Tom nie będzie miał czasu na studia, a Lynette na pracę.

Wieczorem, podczas spotkania biznesowego Solisów oraz Lynette z Viciem Jacksonem (Robin Thomas), Tom towarzyszył żonie. Wypijał też jej wino z kieliszka by nie piła alkoholu w ciąży. Spił się i przez to bełkotał podczas rozmowy. Piersi Lynette urosły, a jej szef Carlos, pomyślał, że to wina implantów. Dzięki biustowi Lynette dopiął umowę z braćmi Bertollini, a wieczorem Lynette zdała relację mężowi. Spytała się też dlaczego ożenił się z nią, kobietą o mniejszym biuście. Tom wyjawił, że dzięki tej jednej wadzie, Lynette pasuje do niego, bo sam nie jest idealny.

Lynette, na prośbę Karen, zatrudniła Roya, jako nową „złotą rączkę”. Zwolniła go jednak, gdy zaczął się pytać jej męża, Toma o zdanie. Ten wyjaśnił mu potem, że pozwala na to by ona rządziła, by mogła się czuć bezpiecznie. Tom zaprzyjaźnił się z dwojgiem młodszych studentów, Nidermayerem (Daniel Booko) i Mahoneyem (Alex Miller). Byli oni odbiorcami ściąg do testów na czym Tomowi bardzo zależało. Lynette dowiedziała się o tym i nie była zadowolona. Mężczyzna nie zdał przedmiotu o nazwie „statystyka”, który był nieprzydatny, a wraz z jego zaliczeniem mógłby się skupić na ważniejszych przedmiotach. Z racji wieku, uczenie przychodziło mu coraz trudniej, dlatego zawsze zostawał za grupą. On wygarnął jej, że nie jest lepsza skoro okłamała Gabrielle w sprawie ciąży, żonę swojego szefa.

Lynette dowiedziała się od Julie, że jej kochankiem był nowy sąsiad, Nick Bolen. Lynette do niego przyszła, a po jego szorstkiej reakcji, powiedziała o tym mężowi. Posądzała go przy tym o napaść na Julie i po konsultacji z Julie, ona i Tom zadzwonili z tą sprawą na policję.

Tom wkrótce musiał uczestniczyć w konflikcie Lynette z Solisami ponieważ jego zona ujawniła im fakt, ze jest w ciąży. Próbowała do tego nie dopuścić, poprzez na przykład wprowadzenie po kryjomu na jej stanowisko Terrence’a Hendersona (Ned Vaughn). Tom uczestniczył w tym jako ten, który odradzał jego małżonce Crystal (Dana Cuomo) wyjazdu na Florydę. Plan się nie udał, a wkrótce Carlos zdecydował się ją zwolnić zgodnie z prawem za niedopełnienie zleconych obowiązków. Kobieta, zamiast uzupełniać dokumenty, udała się z rodziną na noworoczne przedstawienie córki.

Wobec takich faktów Lynette zamierzała żyć na razie z kuponów wycinanych z córką, a Tom zrezygnował ze studiów i zaczął szukać pracy. Carlos wiedział, że nie zwolnią Lynette bo inaczej ucierpi na tym wizerunek firmy i jego posada. Lynette za radą męża próbowała przeprosić, ale Gabi zamknęła jej drzwi przed oczami.

Dopiero uratowanie dziecka Solisów, Celii przed awionetką przez Lynette stało się punktem zwrotnym normującym ich relacje. Scavo opłacili to jednak stratą własnego dziecka które nazwali Patrick Scavo. Tom zgłosił się do pracy w firmie Carlosa w zamian za Lynette. Jeho żona była temu przeciwna, ale Carlos się zgodził. Wkrótce była zaskoczona tym, że Tomowi tak dobrze idzie.

Odwiedziła Carlosa, który wyjawił jej, że Tom uznał, że Lynette będzie lepiej w domu, przy dziecku które ocalało. Wieczorem wykrzyczała mężowi w twarz, że nie chce rozmawiać o stracie jakiej doznali, bo to nic nie zmieni. Tom wycofał się i zdecydował, że zrezygnuje z pracy gdy Lynette uzna że chce do niej wrócić.

Pomimo to Scavo, za namową Boba i Lee udali się do terapeutki, doktor Graham. Po pomocy jaką udzieliła im Robin Gallagher w sprawie syna Parkera, Tom wpadł na pomysł by nazwać ich dziecko imieniem Patricia, ale Lynette powiedziała, że chce nazwać ją Polly, po ciotce. Tom zażartował, że to imię dla papugi.

Preston przyjechał z Europy do domu z niespodzianką. Była to Rosjanka, Irina Korsakov. Preston zaręczył się z nią, ale w dniu ślubu, tylko dzięki matce, dowiedział się, że narzeczona jest już mężatką i naciągaczką. Dlatego zerwał z nią. Wkrótce Eddie Orlofsky zamieszkał z rodziną Scavo.

Wkrótce jego kłamstwa i kryminalna przeszłość owiana tajemnicą, naprowadziły Lynette na to, że to on zabijał młode dziewczyny w Fairview. Preston został oskarżony o zamordowanie Iriny. Został oczyszczony z zarzutów, a brat i ojciec postanowili go pocieszyć przy bilardzie i alkoholu. Tom spił się i szalał w nocy. Po obudzeniu się sądził, że Lynette jest n niego strasznie zła. Znalazł jej auto pod domem Eddiego. Przeprosił ją przez drzwi, ale nie wiedział, że Lynette jest zakładniczką chłopaka, rodzi i ma zakneblowane usta. Tom pojechał do domu, a Eddie w tym czasie odebrał poród córki Toma i zgłosił się na policję pod wpływem Lynette.

Sezon 7[edytuj | edytuj kod]

Na Wisteria Lane przyjechała Renee Perry. Była to wieloletnia przyjaciółka Lynette z czasów studenckich. Po kilku nocach spędzonych w domu Scavo, w wynajęła były dom ś.p. Edie Britt. Tom zaznaczył Renee, że to co się stało między nimi niemal 20 lat wcześniej nie mogło wyjść na światło dzienne. Tom przespał się z nią, gdy sam zerwał zaręczyny z Lynette.

W życiu prywatnym, wkrótce po narodzinach córki, Tom wpadł w męską depresję poporodową. Żona, dopiero za namową Lynette, postanowiła go wysłuchać i spróbować zażegnać jego wewnętrzne rozterki. Pomimo to Tom miał nadal depresję. Udał się do doktora Wylera, który przepisał mu leki antylękowe. Lynette poradziła mu doktora Rossa, do którego udała się kiedyś Susan z bólami głowy. Wrócił szczęśliwy z przepisaną leczniczą marihuaną. Kupił ją, ale wkrótce Lynette zamieniła ją na oregano. Tom nie odczuł różnicy dopóki Carlos powiedział mu o przyprawie. Tom był wściekły na żonę, ale ta, po przeproszeniu, uświadomiła mu, że nie potrzebował marihuany, bo będąc pod wpływem zapalonego oregano, zapomniał o stresie i skupił się na szczęściu jakie ma.

Po incydencie z zabraniem Paige przez starszą siostrę Penny do szkoły, Lynette wymusiła na mężu by znalazł opiekunkę do dziecka. Zrobił to, ale sprowadził do siebie swą matkę, Allison Scavo. Lynette nie lubiła teściowej, ale teraz odkryła, że cierpi ona na demencję. Tom nie uwierzył żonie, ale przekonał się, że Lynette miała rację w wieczór Halloween. Wraz z rodzeństwem zdecydował się umieścić matkę w domu opieki.

Renee zaprosiła całą rodzinę Scavo i Susan z synem do siebie na Dzień Dziękczynienia, a kilka dni później Tom i Lynette zostali przyłapani przez Susan. Kobieta weszła w momencie, gdy kochali się w pokoju dziecięcym Paige, podczas gdy sama miała być na spacerze z dzieckiem. Żona Mike’a nazajutrz pogratulowała Lynette hojnie obdarzonego przyrodzeniem męża. Tom wyszedł obok i słyszał jak Lynette uznała, że dobrze będzie jak ludzie będą myśleć, że ma „małego”. W trakcie przygotowań do kolacji, miał o to pretensje i prosił by pochwaliła się jego atutami. W trakcie zebrania w domu Scavo na temat zastraszenia Paula Younga jakimś twardym mężczyzną, padły propozycje by zrobił to Roy Bender i Bob, a nawet Lynette. Pokłócili się przy kilku osobach o to, że Lynette odmawia mężowi męskości. Ona wykrzyczała natomiast, że Tom nastraszy Paula w męskiej toalecie. W trakcie przygotowań do snu, wyjawiła mu, że nikt nigdy nie określił jej jako idealną żonę. Nie plotkowała na temat jego zalet bo nie chciała by przypominano jej jak bardzo nie zasługuje na swego męża. Uznał, że sam powinien się chwalić jaką ma dobrą kobietę przy boku.

Natomiast na zebraniu związku właścicieli Wisteria Lane, w którym to Lynette zajęła miejsce dotychczasowej pani prezes Katherine, Paul oświadczył wszystkim, że ma 7 na 15 domów przy uliczce. Potrzebuje jeszcze jednego by mieć większości i złożył ofertę Mitzi Kinsky zapłaty za jej dom o wiele więcej, niż jest wart. Mitzi spytała się „ile?”, a Tom zwrócił jej uwagę. Między innymi to spowodowało kłótnię wśród sąsiadów.

Pomimo to Paul zdobył podstępem dom Boba i Lee. Tej samej nocy mieszkańcy dowiedzieli się o tym i nazajutrz zorganizowali protest. Ten przerodził się szybko w zamieszki, a Tom z Renee, po rozpędzeniu tłumu przez policję, zadzwonili po pogotowie dla rannej Susan. Plan Paula nie został zrealizowany z innych powodów które pojawiły się w jego chwilowo nawet zagrożonym życiu.

Pomimo obietnicy złożonej Tomowi, Lynette i tak dowiedziała się o jego dawnym romansie sprzed małżeństwa z ust samej Renee. Nie była to zdrada małżeńska, ale Lynette i tak to bardzo przeżyła. Zaczęła terroryzować męża takimi sztuczkami jak poprucie spodni na pupie, wysmarowanie masłem orzechowym schodów na których się poślizgnął czy wgranie męskiej pornografii do firmowej prezentacji. Tom dowiedział się tego od byłej kochanki. Lynette natomiast zakończyła tę formę zemsty, gdy uświadomiła sobie, że wspólne dzieci i przeszłość, którą dzielą jest ważniejsza od tego incydentu.

Po ponownej wizycie Stelli Wingfield i śmierci jej trzeciego męża Franka Kaminsky na kanapie w domu Scavo, teściowa Toma stała się milionerką. Natomiast Porter i Preston, na żądanie rodziców wyprowadzili się z rodzinnego domu. Najpierw przenieśli się do Karen i Roya, lecz gdy staruszka ich wyrzuciła, za sprawą manipulacji Lynette, wynajęli mieszkanie w mieście.

Firma Morris Technologies zaoferowała Tomowi posadę dyrektora finansowego, na podstawie świetnej opinii z firmy Carlosa. Lynette podstępem wymusiła by przyjął tę pracę. Wkrótce spłynął na rodzinę profit w postaci premii w wysokości 100 000 dolarów. Renee oprowadziła ją po drogich sklepach, ale też nauczyła, że taką będzie płacić „cenę” za nieobecność Toma w domu. Tom zaprosił Lynette na konferencję liderów Weissmana. Bardzo się ucieszyła, ale mina jej zrzedła, gdy okazało się, że nie będzie mogła uczestniczyć w żadnej z konferencji biznesowych. Ukradła kartę wstępu jednej z kobiet, ale odkryła, że miała ona przemawiać na konferencji.

W domu Tom i Lynette pokłócili się o to, a Renee ostrzegła Lynette, że jeśli nie dostosuje się do świata Toma, może być wkrótce tylko jego byłą żoną. Pomimo to Tom zatrudnił firmę dekoratorką w osobie Lynette i Renee do przemeblowania jego biura. Tom od razu powiedział czego chce. Lynette zdecydowała inaczej, bardziej konserwatywnie, ale Renee ponownie przemeblowała biuro, przypisując sukces przyjaciółce. Lynette nie mogła się pogodzić z tym stanem rzeczy. Więcej zaburzeń przyszło gdy oboje wręcz pożarli się ostro o to gdzie rodzina będzie mogła pojechać na wakacje. Tom optował za lotem samolotem na Hawaje, a Lynette by odwiedzić góry i lasy autobusem. Dopiero płacz Penny i wściekłość, że nie chce decydować o tym z którym rodzicem zamieszka, przywrócił im zdrowy rozsądek.

Zdecydowali, że tylko oni wyjadą w spokojne miejsce, by omówić ich małżeństwo. Na nieszczęście dla nich, ich stosunki pogorszyły się bo Tom zrozumiał, że nie uszczęśliwi wiecznie niezadowolonej żony. Gdy wrócili do domu, Tom zostawił nierozpakowaną walizkę w sypialni. Tuż przed przyjęciem z okazji powrotu rodziny Delfino na Wisteria Lane, Penny powiedziała matce, że ojciec zabrał walizkę. Lynette myślała, że Tom ją zostawił dopóki ponownie zawitał do domu. Wyjaśnił, że zostawił walizkę w szafie i byłoby to nie w porządku, gdyby Lynette musiała kłamać na temat ciągłej nieobecności Toma w domu. Lynette wyznała, że poczuła ulgę, myśląc, że Toma nie ma. Oboje zdecydowali się więc na separację.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Tom zaczął nocować na piętrze zewnętrznej kuchni Bree. Tam gdzie kiedyś była jej firma po czym na rano wracał do domu jak gdyby nigdy nic się nie stało, ale po miesiącu koszmarów Lynette i jednej wspólnej nocy spędzonej razem, wyznała prawdę dzieciom. Tom definitywnie się wyprowadził. Małżonkowie pokłócili się wkrótce o swe role jako rodzice.

Tom zaczął pozwalać dzieciom na wiele rzeczy, a Parkerowi, na udanie się do przyjaciela na imprezę. Lynette natomiast sprzeciwiała się temu. Parker wrócił z niej w wymiocinach od wypitej ilości alkoholu. Tom uznał, że robił to wobec dzieci bo chce by byli szczęśliwi, gdy są z nim na tle tego co przeżywają z żoną.

Po wpływem wizyty swej siostry Lydii z narzeczonym „Rashim”, małżeństwo Scavo zdecydowało się udać na terapię małżeńską, która miała wyleczyć ich związek. Po tym jak Renee ogłosiła przyjaciółce, że Tom musi kogoś mieć bo lepiej się ubiera i dba o zdrowie, obie to sprawdziły. Podejrzewały 20-paroletnią Chloe Carlson (Ruby Lewis), ale Tom powiedział jej, że umawia się z jej matką, Jane. Lynette była w szoku, dlatego umówiła się na jedną nieudaną randkę ze Scottem.

W związku z Jane i za radą Renee, nastawiła niekorzystnie Penny przeciw ojcu, ale w porę zrozumiała, że bardziej szkodzi to jej starszej córce, niż dorosłym. W 19. rocznicę ślubu[15] Lynette próbowała ratować swe małżeństwo przez zmianę swego wyglądu po tym, jak otrzymała kwiaty od męża. W jego pokoju gorzko przekonała się, że było to tylko nie odwołane coroczne zamówienie w kwiaciarni.

Po tym jak została przesłuchana przez Chucka Vance w sprawie Alejandra, wyznała Tomowi to co zrobiła na przyjęciu z okazji powrotu Susan na uliczkę, zanim miał odlecieć do Paryża z Jane. Pod wpływem tych informacji, odwołał swój wylot, a Jane udała się sama do Paryża. Tom został w mieście i był wściekły na Lynette. Nazajutrz, gdy wyszedł z domu, jego zona usłyszała wiadomość śmierci Chucka przez co bardzo jej ulżyło. Bob został wynajęty przez Toma by pomógł jego żonie, ale po tym jak oboje usłyszeli o tym co stało się Chuckowi, już go nie potrzebowali. Lynette z mężem udała się na pogrzeb policjanta i razem umówili się na wspólną kolację, po której Lynette pozwoliła Tomowi polecieć do Paryża, do Jane.

Tom i Jane wrócili z Europy po kilku tygodniach, gdzie w tym czasie widzieli jeszcze Londyn. Miał się stać dziadkiem i na tym punkcie pokłóciły się o imię wnuczki. Ivh mężowie musieli interweniować u sąsiadek. Mike podkreślił Lynette, że to nie jej córka jest w ciąży, a Tom do Susan, że Lynette che być potrzebna i nie, lub być wyręczana. Panie, dzięki temu wróciły do normalnych stosunków. Na przyjęciu urodzinowym Penny, Lynette usłyszała od Jane nowinę, która nią wstrząsnęła. Była zła na Toma, że nie przekazał jej tego osobiście, a on okazał wściekłość na Jane, że zrobiła takie coś za jego plecami.

Na pogrzebie Mike’a Lynette zdecydowała się odzyskać męża. Osiągnęła połowicznie swój cel, bo posługując się szefem Toma z którym się umawiała, Greggiem Limonem, doprowadziła do rozerwania związku Toma i Jane. Mąż Lynette uświadomił sobie, że kocha swą żonę, nawet pomimo tego, że w drodze do tego momentu podpisali dokumenty rozwodowe, które nie weszły w życie. Tom przyjechał już nawet pod dom żony by jej to powiedzieć, ale zrozumiał, że ona już kogoś ma. W rzeczywistości tylko Lee McDermott rozpinał sukienkę druhny na ślub Renee i Bena Faulknera z jej ciała.

Pod wpływem słów Roya Bendera, męża Karen, Tom wyznał miłość Lynette. Lynette stwierdziła, że nie ma innej osoby w jej życiu i tak Scavo wrócili do siebie.

Tom został zwolniony z pracy za to, że uderzył Gregga w twarz gdy obrażał Lynette. Między innymi też z tego powodu Lynette przyjęła ofertę pracy od Katherine Mayfair, która wróciła na kilka dni do Fairview.

Susan Delfino sprzedała swój dom tuż po ślubie Renee i Bena kobiecie o imieniu Jennifer. Sama zamieszkała z synem i wnuczką u Julie. Cztery tygodnie później Scavo wyprowadzili się do Nowego Jorku. Lynette objęła prezesurę amerykańskiej filli firmy spożywczej Katherine. Wraz z Tomem kupiła penthouse z widokiem na Central Park. Wiele lat później właśnie tam zabierała wnuczkę i szóstkę wnuków by na nie wrzeszczeć.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Tom ma silne uczulenie na koty[16]. Za to potrafi grać na gitarze basowej[17], szyć kostiumy swoim dzieciom[18] i uwielbia belgijskie piwo[19]. Jako jedyny w domu, lubił też brzoskwinie w puszce i słodkie pikle[20].
 • Lynette i Tom to jedyna para w serialu, która się nie rozwiodła. Jednakże od odcinka 19 sezonu ósmego mieli już oni częściowo podpisane dokumenty rozwodowe, a w odcinku 22 Tom chciał je zdać do sądu, by ich rozwód się uprawomocnił, ale ostatecznie tego nie zrobił.
 • W pierwotnej koncepcji, Tom miał być tylko postacią występującą gościnnie, będącą jako mąż w rozjazdach służbowych. Fabuła miała się skupić na walce Lynette z dziećmi, ale Doug Savant przekonał Marca Cherry’ego i innych twórców serialu swoją gra aktorką, że Tom został awansowany do stałej obsady[21].
 • Lynette zaznaczyła, że po stronie rodziny Toma często zdarzają się bliźniaki. Gdy się wprowadzali, dodała, że były to osiem par bliźniaków w trzech pokoleniach oraz trojaczki krewnych w stanie Kentucky[9].
 • Tom miał poważne problemy z kręgosłupem w pierwszych trzech latach po śmierci Mary Alice:
  • nadwerężył go, gdy Lynette, po siedmiu latach przerwy zawodowej, miała iść na rozmowę kwalifikacyjną[22],
  • gdy Lynette chciała uciec od problemów małżeńskich, związanych z Norą[23],
  • oraz krótko po tym jak otworzyli pizzerię, Tomowi wypadł dysk[24],
 • Katolicyzm jest religią w której Tom został wychowany[25].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Sezon 5 odcinek 5: Pełne imię na bransoletce szpitalnej, pokazanej żonie gdy przyjechał czerwonym autem.
 2. a b Sezon 7 odcinek 6: napomknięci przez Toma.
 3. Sezon 3 odcinek 5: wspomniany przez Toma.
 4. Sezon 2 odcinek 24: wspomniana przez Toma.
 5. a b Sezon 8 odcinek 23.
 6. Sezon 4 odcinek 7: wspomniany przez Lucy.
 7. Sezon 6 odcinek 16: wspomniana przez Lynette.
 8. Sezon 5 odcinek 3: Lynette powiedziała do Dave’a, że Tom ma 45 lat. 2013 r. – 45 = 1968 r.
 9. a b Sezon 2 odcinek 23.
 10. a b Sezon 1 odcinek 20: 2005 rok – osiem lat = 1997.
 11. Sezon 7 odcinek 2 i 10: Lynette wyszła za Toma w 1997 roku, a rok później mieszkali już razem na Wisteria Lane.
 12. Sezon 4 odcinek 17: rok 2008, a Tom wspomniał, że jest żonaty od 10 lat i 6 miesięcy: 2008 – 10,5 = 1997,5 rok.
 13. Sezon 1 odcinek 1.
 14. Sezon 2 odcinek 24.
 15. W odcinku 8x08 Lynette powiedziała, że mają 22. rocznicę ślubu, ale patrząc na czas fabuły i informacje zdobyte w poprzednich odcinkach, trzeba to uznać za wpadkę scenarzystów. 2016 – 22 nie daje 1997 roku, czyli tego jaki Mary Alice podała w epizodzie 1x20 jako rok w którym się poznali i pobrali.
 16. Sezon 4 odcinek 9.
 17. Sezon 5 odcinek 3.
 18. Sezon 6 odcinek 9.
 19. Sezon 8 odcinek 10.
 20. Sezon 8 odcinek 1.
 21. Ask Desperate Housewives Part 5!, You tube, 13 marca 2009.
 22. Sezon 2 odcinek 1.
 23. Sezon 3 odcinek 3.
 24. Sezon 3 odcinek 17.
 25. Sezon 4 odcinek 11: słowa Lynette.