Tom Zbikowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tom Zbikowski
Tom Zbikowski
#28 Indianapolis Colts
Safety
Pełne imię i nazwisko Thomas Michael Zbikowski
Data i miejsce urodzenia 22 maja 1985
Park Ridge
Obywatelstwo  Stany Zjednoczone
Kariera
Aktywność od 2008
College Notre Dame
Draft 2008, numer: 86
Baltimore Ravens

Thomas Michael Zbikowski (ur. 22 maja 1985 w Park Ridge w stanie Illinois) - amerykański zawodnik futbolu amerykańskiego pochodzenia polsko-niemieckiego, grający z numerem 28 na pozycji safety w drużynie Baltimore Ravens występującej w zawodowej lidze National Football League. Zbikowski sporadycznie uprawia też boks zawodowy.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Tom Zbikowski jest najmłodszym z czworga dzieci Edmunda Richarda Zbikowski i Susan Lois (z domu Schatz) Zbikowski. Jest polskiego pochodzenia ze strony ojca i niemieckiego pochodzenia ze strony matki. Uczęszczał do Buffalo Grove High School, gdzie jako quarterback ustanowił rekordy szkoły zdobywając 202 punkty i 2357 jardów.

Kariera futbolowa[edytuj | edytuj kod]

W latach 2003-2007 grał jako safety w drużynie Notre Dame Fighting Irish. Dwukrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji konferencji FBS Independents. W 2008 roku został wybrany w trzeciej rundzie draftu NFL przez Baltimore Ravens. Do sezonu 2011 zagrał w 39 meczach, zaliczając 2 interception i 64 szarże.

Kariera bokserska[edytuj | edytuj kod]

W 2006 roku Zbikowski zadebiutował z boksie zawodowym. W Madison Square Garden pokonał Roberta Bella przez techniczny nokaut. Kolejne trzy walki stoczył w 2011 roku, podczas lokautu w NFL. Dwie z nich wygrał ponownie przez techniczny nokaut, jedną przez sędziowskie orzeczenie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]