Tomasz Miśkiewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tomasz Miśkiewicz (pierwszy z lewej) podczas wizyty w Katyniu 17 września 2007. Na pierwszym planie Prezydent RP, Lech Kaczyński, po prawej ks. Roman Indrzejczyk, Miron (Chodakowski) i bp Tadeusz Płoski

Tomasz Miśkiewicz (ur. 9 lipca 1977) – polski duchowny muzułmański, mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego.

Życiorys[edytuj]

Posiada wykształcenie szariackie. Ukończył studia licencjackie z zakresu prawa muzułmańskiego w Arabii Saudyjskiej. Pełnił funkcję imama gminy białostockiej. Muftim został wybrany 20 marca 2004 podczas XV Kongresu Muzułmańskiego Związku Religijnego.

Prowadzi przedstawicielstwo Światowego Zgromadzenia Młodzieży Muzułmańskiej (WAMY) na Europę Wschodnią oraz fundację na rzecz budowy kompleksu handlowo-meczetowego w Warszawie. Rozwija agroturystykę w rejonie starych meczetów tatarskich.

Odznaczenia[edytuj]

W 2006 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w popularyzowaniu kultury mniejszości narodowych oraz działalności na rzecz dialogu ekumenicznego[1][2]. W 2011, za zasługi w działalności na rzecz społeczności muzułmańskiej w Polsce oraz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi[3].

Przypisy