Tomb Raider: Chronicles

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tomb Raider: Chronicles
Logo gry
Logo gry
Producent Core Design
Wydawca Eidos Interactive
Dystrybutor POL: Cenega
Data wydania ŚWI: 21 listopada 2000
POL: 16 grudnia 2000
Gatunek przygodowa gra akcji z widokiem TPP
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows 95 / 98 / Me, PlayStation, Dreamcast, Mac OS
Nośniki 1 CD
Wymagania

procesor Pentium II 300 MHz lub podobny, 64 MB RAM, akcelerator 3D

Kontrolery klawiatura, mysz, gamepad

Tomb Raider: Chroniclesprzygodowa gra akcji stworzona przez Core Design i wydana przez Eidos Interactive w 2000 roku. Jest to piąta część serii Tomb Raider. Tym razem, ponieważ główną bohaterkę uśmiercono w poprzedniej części, autorzy ze studia Core Design postanowili opowiedzieć historię Lary na podstawie wspomnień przyjaciół o misjach w Rzymie, Rosji, Irlandii i Nowym Jorku. W tej części zdecydowano się na niewielkie zmiany w ubiorze Lary oraz ekwipunku.

Opis fabuły[edytuj]

Tomb Raider: Chronicles to cztery odrębne epizody. W Rzymie Lara szukać będzie kamienia filozoficznego, marzenia wszystkich alchemików oraz Pierre’a i Larsona, znanych z pierwszej części gry, którzy to zechcą go jej odebrać. W Rosji celem poszukiwań będzie Włócznia Przeznaczenia. Rosyjska mafia chce zdobyć ją dla siebie i wykorzystać, co skutkowałoby powstaniem niepokonanej mafii. W Irlandii jako szesnastoletnia Lara zabierzemy się z księdzem na tajemniczą demoniczną wyspę w celu poznania jej sekretów. W późniejszych poziomach tego epizodu Lara, nie zważając na brak broni, odszuka zagubionego księdza. W ostatnim epizodzie Lara zdecyduje się odebrać Wernerowi von Croyowi Iris, artefakt znany z Tomb Raider: The Last Revelation. Żeby dopiąć swego, panna Croft musi dostać się na sam szczyt naszpikowanego nowoczesną technologią i zabójczymi strażnikami wieżowca Von Croy Instrudies.

Odbiór gry[edytuj]

Tomb Raider: Chronicles spotkał się z chłodnym przyjęciem recenzentów. Gra w wersji na komputery osobiste uzyskała średnią ocen wynoszącą 57/100 punktów według agregatora Metacritic[1] oraz 60,24% według serwisu GameRankings[2].

Przypisy

  1. Tomb Raider: Chronicles for PC Reviews (ang.). Metacritic. [dostęp 2015-12-14].
  2. Tomb Raider: Chronicles for PC (ang.). GameRankings. [dostęp 2015-12-14].