Tonight Alive

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tonight Alive
Tonight Alive Bamboozle.jpg
Tonight Alive na The Bamboozle Festival 2011.
Rok założenia 2008
Pochodzenie Sydney, Nowa Południowa Walia,Australia 
Gatunek pop punk, rock alternatywny
Aktywność 2008 - Teraz
Wytwórnia płytowa Fearless Records
Sony Records
Obecni członkowie
Jenna McDougall
Whakaio Taahi
Jake Hardy
Cam Adler
Matt Best
Byli członkowie
Mitchell Stanger
Strona internetowa

Tonight Alive to zespół rockowy pochodząc z Australii, stworzony w 2008 roku.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Początki (2008-2010)[edytuj | edytuj kod]

Gitarzysta Jake Hardy i basista Cameron Adler, którzy już wtedy grali w zespołach rockowy, dołączyli do szesnastoletniej letniej Jenny McDougall, tworząc zespół Tonight Alive. Wkrótce potem dołączył Whakaio Taahi oraz jego szkolny kolega Matt Best. Przez pierwsze miesiące grali na lokalnych imprezach w Sydney i okolicach, gdzie zgromadzili dużą grupę fanów.
W 2009 roku zespół nagrał swoją pierwszą EPkę All Shapes And Disguises której producentem był Greg Stace i ukazał się on w czerwcu 2010 roku. Po paru miesiącach wydali swój debiutancki singiel " Wasting Away ".
W listopadzie postał jeszcze jeden mini-album, Consider This.

What Are You So Scared Of? (2011-2012)[edytuj | edytuj kod]

Pod koniec 2010 roku demo nowego materiału Tonight Alive wylądował na biurku producenta Marka Trombino. Po jakimś czasie zaproponował on nagranie debiutanckiej płyty.
W pierwszych miesiącach 2011 roku, zespół Tonight Alive poleciał do Los Angeles aby nagrać swój debiutancki album w NRG Studios zajęło im to dwa miesiące. Utwory " To Die For ", pochodzący z pierwszego EP zespołu All Shapes & Disguises i " Thankyou and goodnight " , pochodzący z drugiego EP zostały ponownie nagrane na tej płycie. Pierwszy singiel " Starlight " został wydany 1 lipca i był grany w całej Australii na lokalnych stacjach radiowych. Teledysk do utworu został wydany trzy dni później. Drugi singiel , " Let It Land " został wydany wraz z teledyskiem do utworu dnia 19 września. What Are You So Scared Of? został wydany w Australii 14 października 2011. Na początku listopada 2011 roku, Tonight Alive podpisał kontrakt z Fearless Records, i wydał drugi EP Consider This oraz What Are You Scared Of? w USA.

The Other Side (2013-teraz)[edytuj | edytuj kod]

Tonight Alive wydał singiel " Breakdown " 12 marca 2013. Zespół nagrał swój kolejny album, The Other Side, w Australii, który został wydany dnia 6 września 2013 przez Fearless Records.