Tonight Alive

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tonight Alive
Ilustracja
Tonight Alive na The Bamboozle Festival 2011.
Rok założenia 2008
Pochodzenie Sydney, Nowa Południowa Walia,Australia 
Gatunek pop punk, rock alternatywny
Aktywność 2008 - Teraz
Wydawnictwo muzyczne Fearless Records
Sony Records
Obecni członkowie
Jenna McDougall
Whakaio Taahi
Jake Hardy
Cam Adler
Matt Best
Byli członkowie
Mitchell Stanger
Strona internetowa

Tonight Alive to zespół rockowy pochodząc z Australii, stworzony w 2008 roku.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Początki (2008-2010)[edytuj | edytuj kod]

Gitarzysta Jake Hardy i basista Cameron Adler, którzy już wtedy grali w zespołach rockowy, dołączyli do szesnastoletniej Jenny McDougall, tworząc zespół Tonight Alive. Wkrótce potem dołączył Whakaio Taahi oraz jego szkolny kolega Matt Best. Przez pierwsze miesiące grali na lokalnych imprezach w Sydney i okolicach, gdzie zgromadzili dużą grupę fanów.
W 2009 roku zespół nagrał swoją pierwszą EPkę All Shapes And Disguises, której producentem był Greg Stace i ukazał się on w czerwcu 2010 roku. Po paru miesiącach wydali swój debiutancki singiel " Wasting Away ".
W listopadzie powstał jeszcze jeden mini-album, Consider This.

What Are You So Scared Of? (2011-2012)[edytuj | edytuj kod]

Pod koniec 2010 roku demo nowego materiału Tonight Alive znalazło się na biurku producenta Marka Trombino. Po jakimś czasie zaproponował on nagranie debiutanckiej płyty.
W pierwszych miesiącach 2011 roku, zespół Tonight Alive poleciał do Los Angeles aby nagrać swój debiutancki album w NRG Studios, zajęło im to dwa miesiące. Utwory " To Die For ", pochodzący z pierwszej EPki zespołu, All Shapes & Disguises i Thankyou and goodnight, pochodzące z drugiego EP, zostały ponownie nagrane na tej płycie. Pierwszy singiel Starlight został wydany 1 lipca i był grany w całej Australii przez lokalne stacje radiowe. Teledysk do utworu został wydany trzy dni później. Drugi singiel , Let It Land został wydany 19 września, wraz z teledyskiem do utworu. What Are You So Scared Of? został wydany w Australii 14 października 2011. Na początku listopada 2011 roku, Tonight Alive podpisał kontrakt z Fearless Records i wydał drugą EPkę Consider This oraz What Are You So Scared Of? w USA.

The Other Side (2013-teraz)[edytuj | edytuj kod]

Tonight Alive wydał singiel Breakdown 12 marca 2013. Zespół nagrał w Australii swój kolejny album, The Other Side, który został wydany dnia 6 września 2013 przez Fearless Records.