Tony Jones

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tony Jones
Postać z Magi-Nation
Pierwsze wystąpienie "Marzyciel"
Ostatnie wystąpienie "Dzień przeznaczenia"
Grany przez ang. Lyon Smith,
pl. Grzegorz Drojewski
Liczba odcinków 40
Dane biograficzne
Rodzina dziadek Spencer Jones, rodzice nieznani
Inne informacje
Wiek 15 lat

Tony Jones - główny bohater animowanego kanadyjskiego serialu Magi-Nation. W polskiej wersji głosu użyczył mu Grzegorz Drojewski, a w angielskiej prawdopodobnie Lyon Smith.

Historia bohatera[edytuj | edytuj kod]

Tony Jones ma 15 lat. Był zwykłym chłopcem mieszkającym na Ziemi, który uprawiał biegi. Chętnie też się uczył oraz lubił rysować. Opiekował się swoim chorym dziadkiem - Spencerem Jonesem. Wszystko przebiegało normalnie, dopóki Tony otrzymał pierścień od swojego dziadka. Następnego dnia, gdy był na zawodach biegowych to założył zielony pierścień i podczas wyścigów został ściągnięty do Moonlands przez Orwina. Na początku miał żal do Orwina, że ściągnął go bez przyczyny. Okazało się jednak, że jest Marzycielem i że tylko on może pokonać zło (czyli Agrama). Z czasem przyzwyczaił się do nowych warunków mieszkalnych i zaprzyjaźnił się z uczennicą Orwina Edyn i stalkerem cienia Stragiem. Razem z nimi pokonywał różne przeszkody i zdobywał kamienie snów. Przyjaźnił się również ze swoim sennym stworzeniem Furokiem, Orwinem oraz wiedźmą Yvu.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Tony Jones to wysoki i szczupły (dobrze zbudowany chłopak). Ma brązowe włosy i jasnobrązowe oczy. Z przodu głowy ma wicherek. Jego karnacja jest jasna. Nosi najczęściej czerwoną bluzkę z krótkim rękawem, brązową kamizelkę, niebieskie jeansy (dżinsy), brązowe buty i torbę.

Osobowość i charakter[edytuj | edytuj kod]

Z charakteru Tony jest śmiały i pewny siebie. Posiada dużą wiedzę teoretyczną wyniesioną ze szkoły w Ziemi. Wie bardzo dobrze, jak trzeba udzielać pierwszej pomocy, np. podczas skręcenia kostki. Zna się również na chmurach. Główny bohater zawsze stara się myśleć optymistycznie, chociaż w niektórych sceneriach jest mu trudno. Młody Jones to odważny, dowcipny, wytrwały, nieraz uparty człowiek. Zawsze potrafi stanąć do walki ze swoim wrogiem. Dla niego najbardziej liczą się rodzina i przyjaciele.

Talenty[edytuj | edytuj kod]

W niektórych odcinkach można zobaczyć talenty głównego bohatera. W pierwszym odcinku odkryto talent plastyczny Tony'ego. Bujna wyobraźnia, inteligencja i doskonała sprawność fizyczna również są jego zdolnościami. Często jest nawet wzorem dla młodszych mieszkańców Moonlands.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]