Top Shop

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Top Shop
Data startu 1997
Format obrazu 16:9 SDTV
Właściciel Polcast Television
Język polski
Siostrzane kanały Polonia 1
Tele 5
Novela TV
Water Planet
Strona internetowa

Top Shop – pasmo telezakupowe, traktowane także jako kanał telewizyjny, który pojawił się na antenie w 1997 roku. Dzieli częstotliwość z kanałem Polonia 1. Prezentuje zasady działania i możliwości zastosowań najnowszych osiągnięć z zakresu fitness, zdrowia, kosmetyki czy urządzeń gospodarstwa domowego, oferując jednocześnie promocyjne ceny[potrzebny przypis].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pasma telezakupowe zadebiutowały na antenie Polonii 1 już w 1997 roku. Były to wypełniacze pomiędzy serialami, nadawane kilka razy w ciągu dnia - czasami również podczas bloków reklamowych. Z powodu ograniczonego zasięgu oraz niskich dochodów z reklam, brakowało pieniędzy na inwestycje programowe - coraz większą część ramówki wypełniały bloki nazywane początkowo Tele Shop, a następnie Top Shop. W kolejnych latach pasmo zajmowało godziny poranne oraz częściowo popołudniowe oraz nocne, aktualnie Top Shop nadawany jest przez większość dnia, choć z czasem zajmuje mniejszą część czasu antenowego.

Codziennie Top Shop można oglądać codziennie w godz. od 09:00 do 09:30, oraz od poniedziałku do piątku od 10:30 do 14:00 i od 15:00 do 16:00 i w soboty i niedzielę od 10:30 do 14:00. W tym paśmie telezakupowym pojawiają się oferty między innymi: Telezakupy Mango, Media Shop. Sprzedażą czasu antenowego pasma zajmuje się Media 5.