Tory Foster

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tory Foster
Postać z Battlestar Galactica
Grany przez Rekha Sharma
Inne informacje
Wiek ok. 32
Specjalność Sekretarz Prezydent Dwunastu Kolonii
Laury Roslin

Tory Foster – fikcyjna postać występująca w serialu Battlestar Galactica grana przez Rekhnę Sharmę. Jest jednym z finałowej piątki Cylonów.

Życie „ludzkie"[edytuj | edytuj kod]

Została sekretarzem Prezydent Dwunastu Kolonii Laury Roslin po śmierci Billa Keikey'i[1]. Przed atakami Cylonów przez 5 lat była przewodniczącą obwodu Delphi Partii Federalistycznej.

Pomogła prezydent Roslin w ukryciu ludzko-cylońskiej hybrydy urodzonej ze związku Karla Aghatona i Sharon Valerii (Aghaton), następnie pomogła sfałszować wybory, aby nie dopuścić do zwycięstwa Baltara (próba się nie udała).

Na Nowej Caprice pracowała wraz z Roslin w szkole, jednocześnie biorąc czynny udział w konspracji przeciwko Cylonom. Stworzyła m. in. listę ludzi współpracujących z okupantem. Foster była odpowiedzialna za ucieczkę Mai wraz z Herą z Nowej Caprici.

Po ucieczce z Nowej Caprici uważała, że Roslin zawiodła się na niej, gdyż Mai i Hery nie było na listach ocalonych[2].

Pomagała Roslin przed i w czasie sądzenia Baltara. Po uniewinnieniu wiceprezydenta i zniknięciu Starbuck sypiała z Samuelem Andersem.

Życie jako „cylon"[edytuj | edytuj kod]

Dowiedziała się o tym, że jest Cylonem słysząc piosenkę, której nikt inny nie słyszał oprócz pułkownika Tigha, Samuela Andersa, Galena Tyrola w odcinku pt. Crossroads (cz. II) Sezonu 3 serii. Czwórka cylonów spotkała się w jednym z pomieszczeń Galactici i tam zdecydowali się ukrywać swoją tożsamość.

Za namową pułkownika Tigh'a próbuje się dowiedzieć wszystkiego o Cylonach od Baltara. Zabija również Cally Tyrol, żonę Szefa, która odkryła tożsamość czwórki Cylonów.

Po tym, jak do życia przywrócona została D’Anna (Number Five), którą sprowadzono na Galacticę, Tory wróciła z nią na Baseship Cylonów pod pretekstem przywiezienia leków Laurze Roslin[3]. Gdy tam dotarła, bez ogródek powiedziała Roslin i Baltarowi, że jest Cylonem i nie będzie już jej słuchać. Ostatecznie Tory Foster ginie z ręki wściekłego Szefa, gdy ten dowiaduje się, że była odpowiedzialna za śmierć Cally.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. W odcinku pt. Sacrifice Sezonu II serialu
  2. Odc. pt. Exodus Part 2 Sezonu III Battlestar Galactica
  3. Odc. pt. Revelations: Roslin, Baltar i wielu pilotów Galactici stała się zakładnikiem D’Anny, która chciała mieć pewność, że ludzie nie zabiją Cylonów, którzy stali się śmiertelni