Towary Zastępcze

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Towary Zastępcze
Ilustracja
Zespół Towary Zastępcze
Rok założenia

2003

Pochodzenie

 Polska

Gatunek

depressive electroreggae, melancholic industrial, postdisco

Strona internetowa

Towary Zastępcze – polski zespół muzyczny, pochodzący z Trójmiasta, założony w 2003 roku przez Piotra Czerskiego i Michała Piotrowskiego.

W pierwszym okresie działalności Towary Zastępcze były zespołem programowo i manifestacyjnie unikającym tworzenia jakiejkolwiek muzyki. W kwietniu 2006 roku do zespołu dołączył kompozytor Borys Kossakowski; to wydarzenie rozpoczęło drugą fazę działalności Towarów Zastępczych: tworzenie utworów na pierwszy album (Ciche dni, Korporacja Ha!art, 2006).

Muzyka Towarów Zastępcznych jest określana przez jej twórców mianem depresyjnego elektroreggae (ewentualnie melancholijnego, industrialnego postdisco). Towary Zastępcze łączą elektronikę z hiphopowymi bitami, energetyczne gitary z klasycznymi aranżacjami fortepianowymi, free-jazz i nu-jazz z reggae i dubem, a piosenkę autorską z minimal music.

Oprócz podstawowego, trzyosobowego składu Towarów Zastępczych w sesjach nagraniowych płyty Ciche dni wzięli udział zaproszeni przez zespół goście: rysowniczka Magdalena Danaj, wokalistki Ewa i Sara Brylewskie oraz trębacz i saksofonista Louis Brazofuerte.

Skład[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]