Toyota Bank Polska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Toyota Bank Polska
Spółka Akcyjna
Logo
Ilustracja
Budynek Orion (pierwszy z lewej), w którym znajduje się siedziba Toyota Bank Polska SA
Forma prawna spółka akcyjna
Data założenia 2000
Państwo Polska
Siedziba ul. Postępu 18b
02-676 Warszawa
Numer KRS 0000051233
Prezes Bogdan Grzybowski
Rodzaj banku bank uniwersalny, samochodowy

Toyota Bank Polska S.A. (TBPSA) – bank komercyjny z siedzibą w Warszawie, prowadzący działalność na polskim rynku od 2000 roku. [1]

Historia działalności[edytuj | edytuj kod]

Oferta banku skupia się głównie na wspieraniu finansowania zakupu samochodów Toyota i Lexus. Usługi banku skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

W 2007 roku Toyota Bank uruchomił platformę bankowości elektronicznej. Dotychczasowa oferta banku została rozszerzona o konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki i karty płatnicze, a także systemy obsługi poprzez Internet, telefon i SMS.

Bank nigdy nie oferował rachunków walutowych, nie obsługuje płatności w walutach innych niż PLN. Sprzedaż i obsługa produktów jest realizowana wyłącznie poprzez kanały zdalne, gdyż Bank nie posiada sieci placówek stacjonarnych. Obsługa gotówkowa klientów jest realizowana we współpracującym z Toyota Bankiem oddziale Banku Handlowego w Warszawie przy ulicy Traugutta w Warszawie.[2]

Toyota Financial Services Corporation (TFSC), posiadająca filie w ponad 30 krajach na całym świecie, koncentruje się w swych działaniach na dostarczaniu produktów finansowych dopasowanych do potrzeb klientów Toyoty oraz sieci dilerskiej.

Toyota Bank Polska S.A. oraz Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. wchodzą w skład Toyota Motor Corporation oraz Toyota Financial Services Corporation.

Właścicielem 100% akcji Banku jest niemiecka spółka Toyota Kreditbank GmbH z siedzibą w Kolonii.[1]

Toyota Leasing[edytuj | edytuj kod]

Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. (TLP) rozpoczęła działalność w 2002 roku, a jej jedynym udziałowcem jest Toyota Bank. Oferta leasingowa skupia się na wspieraniu finansowania zakupu samochodów Toyota i Lexus w zakresie leasingu operacyjnego i finansowego oraz najmu długoterminowego.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Historia Toyota Bank, www.toyotabank.pl [dostęp 2019-08-20] (pol.).
  2. Częste pytania - Konta i lokaty - Toyota Bank, www.toyotabank.pl [dostęp 2019-08-20] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]