Transformers: Revenge of the Fallen - The Game

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Transformers: Revenge of the Fallen - The Game
Wydawca Activision
Data wydania Am.Płn.: 23 czerwca 2009
EU: 26 czerwca 2009
PL: 1 lipca 2009
Gatunek Strzelanka / Akcja
Tryby gry gra jednoosobowa, Gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe BBFC: PG
ESRB: Teen
ACB: M
PEGI: 12+
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows/7/Windows Vista, PC, PS2, PS3, PSP, NDS, XBox 360, Wii
Nośniki Blu-ray Disc, Wii Optical Disc, UMD, Nintendo DS Game Card
Kontrolery Gamepad: PS2 / PS3, XBox 360, Wii Remote: Wii, Stylus: NDS, Klawiatura i Myszka: PC

Transformers: Revenge of the Fallen - The Game – gra stworzona na podstawie drugiego filmu Michaela Baya Transformers 2 z roku 2009. Gracz ma możliwość wcielenia się w znane Autoboty, które współpracują z armią Stanów Zjednoczonych w sekretnej bazie, oraz dążące do całkowitego zapanowania nad światem Decepticony, dowodzone przez zastępcę Megatrona (który zginał w Transformers: The Game), Starscream'a.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Dom gracza jest na planecie zwanej Cybertron, lecz wojna ją wyniszczyła. Nadzieje w Allspark'u strażniku historii lecz został on zniszczony. Zostały po nim fragmenty, które zostały ukryte odkąd pokonano lidera Depepticon'ów Megatron'a jego ocalałe oddziały prowadzą z nami bezwzględną wojnę. Teraz my i nasi alianci musimy chronić świat przed zagładą. Ale ta wojna nie może twrać któraś strona musi wygrać Autobotów czy Decepticonów i o to toczy się ta walka.

Powstaje trzecia część gry bazująca na filmie.

Głosu użyczyli[edytuj | edytuj kod]

Autoboty:

Decepticony:

Ludzie:

W wersji polskiej[edytuj | edytuj kod]

Gra również powstała w polskiej wersji językowej. Głosu użyczyli m.in.:

Opis postaci w grze[edytuj | edytuj kod]

Autoboty:

Optimus Prime – Dowódca Autobot'ów jest szlachetny, mądry, ceni życie na innych planetach. Po walce z Megatronem z pierwszej części gry, zaczął pomagać ludziom i miastu a szczególnie Samowi i Mikaeyli... za wszelką cenę chce powstrzymać Fallen'a wraz z Autobotami którzy są na ziemi by chronic wszystko co żyje. W ostatniej misji pokonuje Fallen'a wbijając miecz w głowę i Fallen spada wprost do Żniwiarza Słońc po czym ginie.

Bumblebee – Zastępca i opiekun Sama i Mikaeyli. Transformers: The Game nie potrafił mówić, ale w pierwszej części gry powiedział jedno słowo ”Thanks” czyli dzięki (po pokonaniu Barricade'a w pierwszym akcie w 3-ciej misji). Lecz w Transformers 2 jego system mowy został naprawiony przez Rachet'a.

Rachet – Oficer medyczny Autobotów najwyższej rangi, chętnie służy pomocą dla każdej żyjącej istoty na świecie, pomógł Ironhaide'owi dojśc do bazy Autobotów w trakcie ataku decepticonów na miasto.

Ironhaide – Najlepszy specjalista od broni Autobotów. W pierwszej części gry pokonał Brawl'a a w drugiej Sideways'a później poszedł na zwiad jak kazał mu Optimus po pewnej chwili został znienacka zaatakowany przez decepticonów. Po chwili zjawił się Rachet i pomógł eskortować go bazy.

Breakaway – Jest nowym żołnierzem w grupie Autobotów szczególnie w siłach powietrznych jest niezłym snajperem. Optimus wezwał go by pomógł powstrzymać Decepticony i Fallen'a. Patrolował nad morzem (gdzie były szczątki Megatrona, który zginał przez Optimus'a który połączył się z Allspark'iem) uratował budowniczych ze statków armii Stanów Zjednoczonych i zabrał ich w bezpieczne miejsce. Bardzo mocno jest krytykowany przez Decepticony, szczególnie w Shanghaju np. Breakaway! mógłbym nawalać w niego przez cały dzień lub Tylko na tyle cię stać.

Decepticony:

Megatron – Przywódca Decepticon'ów. Po jego śmierci po walce z Optimus'em w Transformers: The Game poprzez połączenie się z Allspark'iem, został wrzucony do morza, nie wiadomo co się stało z nim... Wiadomo że po nim dowodzenie, przejął Starscream który, chce żeby Megatron znowu żył, w jednej misji po zniszczeniu, wież lądowych statków Armii USA, w zatoce Starscream uwolnił Megatrona z podwodnego oceanu gdzie jego nanoboty dokonał naprawy. Później Megatron pokonał Optimus'a Prime'a na dobre. Później w Egipcie zniszczył Bumblebee i Jetfire'a żeby zdobyć zaufanie Fallen'a żeby pomógł dokończyc jego dzieło.

Starscream – Lojalny sługa Megatron'a. Jest bezwzględny jak jego pan, choć się go boi, Po jego odejściu to on został przywódcą Decepticon'ów, jednak jego dowodzenie nad armią decepticon'ów nie przyniosło zbyt dużych rezultatów, do całkowitego zniszczenia ziemi.

Grindor – Przypomina bardziej Blackout'a (z poprzedniej części gry) bo nim jest ale tylko w grze. Jest doskonałym zwiadowcą i dobrym strzelcem, również jest lojalnym kundlem podobnie jak Barricade, tylko działa jako wolny strzelec jak nie ma Megatron'a. Także zniszczył na dobre Breakaway'a snajpera Autobot'ów.

Long Haul – Ten duży decepticon służy jako lokalizator zwiadowczy na początku był pomiatany przez decepticon'ów , ale dzięki Megatron'owi zasłużył na miano żołnierza Decepticon'ów. Pod czas misji zostaje zabity przez prawdopodobnie Ironhaide'a

Sideways – to on zabił Ironhaide'a w drugiej misji a później został zniszczony przez samego Ironhaide'a, jest mały ale za to szybki i zwinny dużo nie mówi. Też jest nowy jak Long Haul.

Bez Fukcji:

Jetfire – To właśnie on dał Optimus'owi nowe uzbrojenie do walki z Fallen'em i dzięki temu zwyciężył i uratował świat przed złem, później zostaje zabity przez samego Megatrona dwa razy (gdy Megatron zostaje zabity przez Optimus'a w Kairze ostatecznie gdy wbija swój miecz w jego tors, oraz gdy zabija Bumblebee i Jetfire'a żeby dotrzeć do Żniwarza Słońc.)

Fallen – To najpotężniejszy starożytny transformer na świecie. Zdradził nie tylko swoich braci ale i Megatrona oraz Decepticon'ów, chciał wraz z pomocą deceptionów zbudować Żniwarza Słońc, po chwili ich zdradził. Ale został pokonany 2 razy: Przez Opimus'a (z połączonymi częściami Jetfire'a) oraz przez Megatrona, który (całkowicie zmontował swój tryb transformacji na tryb latający). Po jego zniszczeniu, wpadł do Żniwiarza Słońc ekspodując na dobre.

Demolishor – Nie odegrał zbyt dużej roli w grze, dostał rozkaz od Starscream'a że ma zniszczyć wysypisko oraz całe miasto, został powstrzymany przez Optimus'a... na końcu misji powiedział do Optimus'a: Ta planeta nie należy do was... Fallen jeszcze raz powstanie.. Po czym Optimus strzelił mu prosto w głowę.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]