Transformers: Revenge of the Fallen - The Game

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Transformers: Revenge of the Fallen - The Game
Wydawca Activision
Data wydania Am.Płn.: 23 czerwca 2009
EU: 26 czerwca 2009
PL: 1 lipca 2009
Gatunek Strzelanka / Akcja
Tryby gry gra jednoosobowa, Gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe BBFC: PG
ESRB: Teen
ACB: M
PEGI: 12+
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows 7/Vista, PC, PS2, PS3, PSP, NDS, XBox 360, Wii
Nośniki Blu-ray Disc, Wii Optical Disc, UMD, Nintendo DS Game Card
Kontrolery Gamepad: PS2 / PS3, XBox 360, Wii Remote: Wii, Stylus: NDS, Klawiatura i Myszka: PC

Transformers: Revenge of the Fallen - The Game – gra stworzona na podstawie drugiego filmu Michaela Baya Transformers 2 z roku 2009. Gracz ma możliwość wcielenia się w znane Autoboty, które współpracują z armią Stanów Zjednoczonych w sekretnej bazie, oraz dążące do całkowitego zapanowania nad światem Decepticony, dowodzone przez zastępcę Megatrona (który zginał w Transformers: The Game), Starscream'a.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Dom gracza jest na planecie zwanej Cybertron, lecz wojna ją wyniszczyła. Nadzieje we Wszechiskrze strażniku historii lecz została ona zniszczona. Zostały po niej fragmenty, które zostały ukryte odkąd pokonano lidera Depepticonów Megatrona jego ocalałe oddziały prowadzą z nami bezwzględną wojnę. Teraz my i nasi alianci musimy chronić świat przed zagładą. Ale ta wojna nie może twrać któraś strona musi wygrać Autobotów czy Decepticonów i o to toczy się ta walka.

Powstaje trzecia część gry bazująca na filmie.

Głosu użyczyli[edytuj | edytuj kod]

W wersji polskiej[edytuj | edytuj kod]

Gra również powstała w polskiej wersji językowej. Głosu użyczyli m.in.:

Opis postaci w grze[edytuj | edytuj kod]

Autoboty[edytuj | edytuj kod]

 • Optimus Prime – przywódca Autobotów, jest szlachetny, mądry, ceni życie na innych planetach. Po walce z Megatronem z pierwszej części gry, zaczął pomagać ludziom i miastu, a szczególnie Samowi i Mikaeli... za wszelką cenę chce powstrzymać Upadłego wraz z Autobotami, którzy są na Ziemi by chronic wszystko co żyje. W ostatniej misji pokonuje Upadłego, wbijając miecz w głowę, a Upadły spada wprost do Żniwiarza Słońc po czym ginie.
 • Bumblebee – zastępca i opiekun Sama i Mikaeli. W poprzedniej części nie potrafił mówić, ale w pierwszej części gry powiedział jedno słowo „Thanks” czyli „dzięki” (po pokonaniu Barricade'a w pierwszym akcie w 3-ciej misji). Lecz w Transformers 2 jego system mowy został naprawiony przez Ratcheta.
 • Ratchet – oficer medyczny Autobotów najwyższej rangi, chętnie służy pomocą dla każdej żyjącej istoty na świecie, pomógł Ironhide'owi dojśc do bazy Autobotów w trakcie ataku Decepticonów na miasto.
 • Ironhide – najlepszy specjalista od broni Autobotów. W pierwszej części gry pokonał Brawla, a w drugiej Sidewaysa, później poszedł na zwiad jak kazał mu Optimus po pewnej chwili został znienacka zaatakowany przez Decepticonów. Po chwili zjawił się Ratchet i pomógł eskortować go bazy.
 • Breakaway – jest nowym żołnierzem w grupie Autobotów, szczególnie w siłach powietrznych jest niezłym snajperem. Optimus wezwał go, by pomógł powstrzymać Decepticony i Upadłego. Patrolował nad morzem (gdzie były szczątki Megatrona, który zginał przez Optimusa, który połączył się z Wszechiskrą), uratował budowniczych ze statków armii Stanów Zjednoczonych i zabrał ich w bezpieczne miejsce. Bardzo mocno jest krytykowany przez Decepticony, szczególnie w Shanghaju np. Breakaway! Mógłbym nawalać w niego przez cały dzień lub Tylko na tyle cię stać.

Decepticony[edytuj | edytuj kod]

 • Megatron – przywódca Decepticonów. Po jego śmierci po walce z Optimusem w Transformers: The Game poprzez połączenie się z Wszechiskrą, został wrzucony do morza, nie wiadomo co się stało z nim... Wiadomo że po nim dowodzenie przejął Starscream który, chce by Megatron znowu żył, w jednej misji po zniszczeniu, wież lądowych statków Armii USA, w zatoce Starscream uwolnił Megatrona z podwodnego oceanu gdzie jego nanoboty dokonał naprawy. Później Megatron pokonał Optimusa Prime'a na dobre. Później w Egipcie zniszczył Bumblebee i Jetfire'a, by zdobyć zaufanie Upadłego, by pomógł dokończyc jego dzieło.
 • Starscream – lojalny sługa Megatron'a. Jest bezwzględny jak jego pan, choć się go boi. Po jego odejściu to on został przywódcą Decepticonów, jednak jego dowodzenie nad armią Decepticonów nie przyniosło zbyt dużych rezultatów, do całkowitego Zniszczenia ziemi.
 • Grindor – przypomina bardziej Blackouta (z poprzedniej części gry) bo nim jest ale tylko w grze. Jest doskonałym zwiadowcą i dobrym strzelcem, również jest lojalnym kundlem podobnie jak Barricade, tylko działa jako wolny strzelec jak nie ma Megatrona. Także zniszczył na dobre Breakawaya, snajpera Autobot'ów.
 • Long Haul – ten duży Decepticon służy jako lokalizator zwiadowczy na początku był pomiatany przez Decepticonów, ale dzięki Megatronowi zasłużył na miano żołnierza Decepticonów. Pod czas misji zostaje zabity przez prawdopodobnie Ironhide'a.
 • Sideways – to on zabił Ironhide'a w drugiej misji a później został zniszczony przez samego Ironhide'a, jest mały ale za to szybki i zwinny dużo nie mówi. Też jest nowy jak Long Haul.

Bez Fukcji[edytuj | edytuj kod]

 • Jetfire – to właśnie on dał Optimus'owi nowe uzbrojenie do walki z Upadłym i dzięki temu zwyciężył i uratował świat przed złem, później zostaje zabity przez samego Megatrona dwa razy (gdy Megatron zostaje zabity przez Optimusa w Kairze ostatecznie gdy wbija swój miecz w jego tors, oraz gdy zabija Bumblebee i Jetfire'a by dotrzeć do Żniwarza Słońc).
 • Upadły – To najpotężniejszy starożytny Transformer na świecie. Zdradził nie tylko swoich braci ale i Megatrona oraz Decepticonów, chciał wraz z pomocą Decepticonów zbudować Żniwarza Słońc, po chwili ich zdradził. Ale został pokonany 2 razy: Przez Opimusa (z połączonymi częściami Jetfire'a) oraz przez Megatrona, który całkowicie zmontował swój tryb transformacji na tryb latający. Po jego zniszczeniu, wpadł do Żniwiarza Słońc, ekspodując na dobre.
 • Demolishor – nie odegrał zbyt dużej roli w grze, dostał rozkaz od Starscreama, że ma zniszczyć wysypisko oraz całe miasto, został powstrzymany przez Optimusa... na końcu misji powiedział do Optimusa: Ta planeta nie należy do was... Upadły jeszcze raz powstanie.. Po czym Optimus strzelił mu prosto w głowę.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]