Transylvania 6-5000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy filmu z 1963 roku. Zobacz też: film z 1985 roku o tym samym tytule.
Transylvania 6-5000
Gatunek animowany, komedia
Rok produkcji 1963
Data premiery 30 listopada 1963 r.
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 7 minut
Reżyseria Chuck Jones, Maurice Noble
Scenariusz John Dunn
Główne role Mel Blanc, Ben Frommer, Julie Bennett
Muzyka Bill Lava
Wytwórnia Warner Bros.
Dystrybucja Warner Bros.
Poprzednik Mad as a Mars Hare (1963)
Kontynuacja Dumb Patrol (1964)

Transylvania 6-5000 (1963) – amerykański film animowany z Królikiem Bugsem.

Tytuł filmu nawiązuje do amerykańskiego numeru telefonicznego Pennsylvania 6-5000.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Królik Bugs przez przypadek ląduje w Transylwanii. Po uderzeniu głową w drzewo spotyka Emily i Agatę (dwugłowego sępa płci żeńskiej). Zauważa pewien mroczny zamek i myśląc że to motel, wchodzi do środka. Dzwoni do drzwi, po czym w dziurze ukazują się oczy. Właściciel zaprasza Bugsa do środka i przedstawia mu się jako hrabia Bloodcount. Bugs pyta go o telefon, aby mógł zamówić taksówkę. "Kierownik" zaprowadza Bugsa do jego pokoju. Królik powiedział, że potrzebny mu jest telefon, jednak właściciel mówi: Dzisiaj odpoczynek, telefon jutro. Odpoczynek jest dobry dla krwi.

Bugs kładzie się do łóżka, po czym hrabia Bloodcount życzy mu dobrej nocy. Później szybko z powrotem ukazuje się w drzwiach i pyta Bugsa, czy śpi. Królik odpowiada mu przecząco, po czym zostaje sam w pokoju. Zauważa półkę z książkami i sięga po książkę pod tytułem "Magiczne słowa i zaklęcia". Nagle zza wezgłowia wyłania się hrabia Bloodcount. Okazuje się, że jest on wampirem i usiłuje ukąsić Bugsa. Królik wyczytuje jednak zaklęcie Abrakadabra i krwiopijca zmienia się w nietoperza. Bugs uderza w niego packą na muchy i kontynuuje czytanie. Nietoperz wylatuje przez okno, jednak Bugs wyczytał słowo Hokus Pokus, przez co Count Blood Count zmienia się z powrotem w wampira i spada do fosy.

Bugs przechadza się korytarzem, tuż za nim nadchodzi Bloodcount. Bugs podśpiewuje sobie jednak Abrakadabra i wampir ponownie zmienia się w nietoperza. Bugs zauważa go i opryskuje go trucizną. Nietoperz przysiaduje nad przejściem, a Bugs w swojej piosence mówi Hokus Pokus i wampir ląduje na podłodze. Hrabia mówi Bugsowi, że jest wampirem. Bugs mówi wtedy Abrakadabra i zmienia się w członka drużyny baseballowej o nazwie Umpires. Bloodcount zmienia się wtedy w nietoperza. Bugs wymawia zaklęcie i przemienia się w kij do baseballa. Bloodcount zakłada okulary, gdyż myśli, że Bugs nie uderzy nietoperza w okularach, jednak mimo okularów nietoperz zostaje uderzony.

Ogłuszony nietoperz ląduje między kamieniami w podłodze. Przemienia się w postać wampira i usiłuje zgnieść Bugsa jednym z kamieni. Bugs jednak mówi Abrakadabra. Bloodcount zmienia się wtedy w nietoperza i zgniata go kamień. Dzieje się tak jeszcze dwa razy, po czym Bugs mówi Abraka-Pokus. Bloodcount zmienia się wtedy w nietoperza w pelerynie. Później Bugs mówi Hokus-Kadabra i wampir zmienia się w nietoperza z ludzką głową. Bugs mówi następnie Newport News, przez co Count Blood Count zmienia się wtedy w Wiedźmę Hazel. Królik mówi wtedy Walla Walla Washington i przemienia tym samym krwiopijcę w dwugłowego sępa. Woła wtedy Agatę i Emily, którym sbodobała się owa kreatura i zaczynają go ścigać. Pod Koniec odcinka Bugs odnajduje telefon i dzwoni po taksówkę, jednak podśpiewuje sobie wtedy Abraka-Pokus, po czym jego uszy zmieniają się w parę nietoperzy skrzydeł. Królik mówi wtedy operatorowi, że nie potrzebuje już taksówki i odlatuje do domu.

Głosy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


Poprzednik
Mad as a Mars Hare
Bajki z Królikiem Bugsem Następca
Dumb Patrol