Trzecia planeta od słońca

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Trzecia planeta od słońca
3rd Rock from the Sun
Gatunek sitcom, sci-fi
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Twórcy Bonnie Turner, Terry Turner
Muzyka tytułowa Ben Vaughn
(seria 1–4 i 6)
Big Bad Voodoo Daddy
(seria 5)
Liczba odcinków 139
Liczba serii 6
Produkcja
Muzyka Jeff Sudakin , Ben Vaughn
Czas trwania odcinka ok. 22 min.
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji  Stany Zjednoczone
Stacja telewizyjna Stany Zjednoczone NBC
Polska RTL 7, TVN 7, Wizja Jeden
Pierwsza emisja 9 stycznia 1996
Lata emisji 19962001
Status zakończony

Trzecia Planeta od słońca (tytuł oryginalny: 3rd Rock from the Sun) to amerykański serial komediowy, emitowany w latach 1996-2001.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Załoga kosmicznego statku ląduje na Ziemi, by poznać życie mieszkańców tej planety. Przybysze są przyjaźnie nastawieni wobec Ziemian. Jako bazę obierają dom w Ohio. Starają się niczym nie wyróżniać wśród tubylców; robią wszystko, by funkcjonować jak zwykła amerykańska rodzina. Próby zrozumienia przez kosmitów emocji i codziennych ludzkich zachowań są powodem licznych, zabawnych perypetii.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

Seria Liczba odcinków Czas emisji
1 20 9 stycznia 1996 − 21 maja 1996
2 26 22 września 1996 − 18 maja 1997
3 27 24 września 1997 − 20 maja 1998
4 24 23 września 1998 − 25 maja 1999
5 22 21 września 1999 − 23 maja 2000
6 20 24 października 2000 − 22 maja 2001

Seria 1[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera Kod
1
Brains and Eggs
9 stycznia 1996
101
Czterech kosmitów wylądowało na Ziemi, przyjmując ludzką postać. Dick Solomon jest wykładowcą na uczelni, Tommy Solomon jest uczniem w liceum, borykającym się z okresem dojrzewania. Sally Solomon ma za zadanie poznać, jak to jest być kobietą, a Harry znalazł się z nimi na Ziemi, bo jedno miejsce na statku było wolne. Dick Solomon zaczyna poznawać, czym są uczucia. Również po raz pierwszy się całuje. Misja, która miała zając niewiele czasu, zostaje przedłużona przez głównego dowódcę – Dicka Solomona.
2
Post-Nasal Dick
16 stycznia 1996
105
Dr Albright nie ma towarzystwa na wesele. Dick zgłasza się na ochotnika. Po raz pierwszy będzie uczestniczył w uroczystościach ślubnych Ziemian. Tommy wraca ze szkoły przeziębiony. Przy okazji zaraża wszystkich. Po raz pierwszy spotykają się z chorobą. Gdy przeziębienie osiąga apogeum, wszyscy myślą, że umierają. Dick Solomon, mimo choroby, decyduje się towarzyszyć doktor Albright podczas wesela. Myśląc, że zostało mu niewiele życia, wyznaje doktor Albright miłość. Następnego dnia nic nie pamięta i oboje udają, że nic się nie stało.
3
Dick's First Birthday
23 stycznia 1996
106
Kosmiczni bohaterowie odkrywają nowy wątek z życia Ziemian: urodziny, a co się z tym wiąże, muszą ustalić swój wiek. Dick Solomon próbuje się odmłodzić przez farbowanie włosów oraz noszenie skórzanych spodni. Sally Solomon odkrywa uroki posiadania dojrzałego ciała. Dick jest załamany swoim wiekiem. Z pomocą przychodzi mu doktor Albright, która pomaga zaakceptować rzeczywistość.
4
Dick Is From Mars, Sally Is From Venus
30 stycznia 1996
103
Sally poznaje, co to randki. Za namowa dr Albright, umawia się z pracownikiem uniwersytetu. Po powrocie ze spotkania jest rozanielona. Jej randka obiecała, że do niej zadzwoni. Niestety, nie robi tego, co doprowadza Sally do opłakanego stanu emocjonalnego. Nina oraz dr Albright pomagają jej uzmysłowić sobie, że to nie jej wina, że Brad nie zadzwonił. To wina mężczyzn, że są tacy, jacy są. Sally stwierdza, że mężczyźni i kobiety, mimo tej samej (ludzkiej) rasy, są dwoma zupełnie różnymi organizmami. Tommy ma problemy w szkole. Według nauczycieli ma problem z autorytetem. Wraz z Dickiem próbują stworzyć więzi ojciec-syn.
5
Dick, Smoker
6 lutego 1996
107
Dick poznaje, co znaczy nałóg palenia papierosów. Zachęca do tego wszystkich Solomonów. Sally denerwuje się, że nie ma posłuchu u pozostałych członków załogi. Dick znika na dwa dni. Sally myśli, że to test mający na celu sprawdzenie, czy poradziłaby sobie z rolą dowódcy. Zaprowadza swoje porządki na strychu. Gdy okazuje się, że Dick naprawdę zniknął, Solomonowie rozpoczynają poszukiwania dowódcy. Znajdują go zatrzaśniętego na schodach w budynku przychodni.
6
Green Eyed Dick
13 lutego 1996
109
Solomonowie odkrywają nowy rodzaj wyrażania uczuć – przytulanie. Harry ma nowego przyjaciela. Do domu w ślad za nim podążył piesek, którego zatrzymują w ramach obserwacji i poznania. Niestety właścicielka strychu jest uczulona na sierść, więc Harry zostaje zmuszony do oddania psa. Poznaje kobietę, której odda zwierzę w opiekę, a przy okazji udaje mu się ugrać coś dla siebie. Dick poznaje, co to zazdrość, gdy dr Albright odwiedza jej stary przyjaciel. Zaczyna się rywalizacja o jej uczucia. Zadaniem Sally w tym odcinku jest poznanie, na jakiej podstawie kobiety wybierają mężczyzn swojego życia.
7
Lonely Dick
20 lutego 1996
110
Dr Mary Albright wyjeżdża na urlop. Dick czuje się opuszczony. Próbuje na Ninie wymusić telefon kontaktowy do Mary. Sally udaje się do sklepu kosmetycznego po mydło, by ładniej pachnieć. Przy okazji otrzymuje nieodpłatnie próbki kosmetyków. Gdy jej się kończą, zachowuje się jak uzależniona. Wraca do sklepu po więcej, niestety, prezenterka handlowa może już tylko sprzedać produkty. Tommy i Harry zawierają nowe przyjaźnie. Przy okazji Harry zostaje zatrudniony.
8
Body & Soul & Dick
27 lutego 1996
113
Solomonowie po raz pierwszy stykają się ze śmiercią. Dick ma wygłosić mowę pożegnalną na pogrzebie. Nie potrafi znaleźć nic pozytywnego, dotyczącego zmarłego, jako że nie był powszechnie lubiany. Wszyscy zaczynają zastanawiać się, co stanie się z ich ciałami po zakończeniu misji. Tommy doznaje sercowych rozterek. Musi wybrać między dziewczyną, z którą lubi spędzać czas a dziewczyną, która jest łatwa.
9
Ab-dick-ted
4 marca 1996
112
Solomonowie poznają, co to trudy życia w rodzinie. Kłócą się non stop i działają sobie na nerwy. Dick dzieli się swoimi problemami z Mary. Skutkiem jest kolacja na poddaszu rodziny Dicka z dr Albright i jej bratem – Royem. Roy zabawia domowników opowieścią o tym, jak został porwany przez kosmitów. Sally, jako odpowiedzialna za bezpieczeństwo, proponuje pozbyć się brata Mary, który może stanowić zagrożenie dla ich misji. Tommy zostaje postawiony przez swoją dziewczynę August w trudnej sytuacji – ma wybrać, czy chce zaspokajać potrzeby swojej rodziny, czy swojej dziewczyny. Musi zdecydować, co jest dla niego najważniejsze. Dick zrozumiał, co to braterska miłość.
10
Truth Or Dick
12 marca 1996
102
Tommy przeżywa rozterki dojrzewania. Na jego twarzy pojawia się pryszcz. Nie chce z tego powodu wychodzić z domu. Jego niechęć przełamuje kobieta, która wynajmuje Solomon'om strych, zabierając go do centrum handlowego. Harry i Sally postanawiają ubiegać się o prawo jazdy. Jednocześnie, wraz z Dickiem, poznają, co to kłamstwo oraz "naginanie prawdy".
11
The Art Of Dick
19 marca 1996
111
Dick dochodzi do wniosku, że Harry ma za dużo czasu, który spędza w domu. Wspólnie postanawiają znaleźć mu zajęcie – pracę. Sally włącza się w życie Komitetu Wyprzedaży Wypieków, gdzie już na pierwszym spotkaniu zostaje wybrana na nową przewodniczącą. Dick odkrywa sztukę. Razem z Harrym zaczynają uczęszczać na lekcje rysunku. Okazuje się, że Harry znalazł wreszcie rzecz, w której jest naprawdę dobry. Dick czuje zazdrość, gdyż po raz pierwszy ktoś okazał się lepszy od niego w jakiejś dziedzinie. Z artysty przeobraża się w "inspirację".
12
Frozen Dick
26 marca 1996
117
Solomonowie poznają zmienność pór roku. Nadeszły chłody, a wraz z nimi pierwsze opady śniegu. Dr Albright oraz Dick zostali zaproszeni na rozdanie nagród Lou Leikiego. Mary nie cieszy wspólna podróż. Nina uświadamia Dicka, że są ludzie poddani stresowi oraz ci, którzy go powodują. On zalicza się do tej drugiej grupy. Harry znalazł nową pracę w wypożyczalni filmów. Sally omal nie przespała się ze studentem Dicka – Leonem, gdy myślała, że zamieć śnieżna to kolejna epoka lodowcowa, a oni są ostatnimi przedstawicielami rasy ludzkiej.
13
Angry Dick
2 kwietnia 1996
104
Solomonowie zawierają nowe znajomości. Zaprzyjaźniają się z sąsiadami – Mullerowie. Dick poznaje uczucie gniewu, wręcz furii, gdy dochodzi do sprzeczki sąsiedzkiej. Dochodzi do rękoczynów. Sally uczy się od Patty Muller gotowania.
14
The Dicks They Are A Changin'
9 kwietnia 1996
108
Harry zapisuje się do wysyłkowego klubu CD, co wkrótce doprowadza go do szaleństwa. Okazuje się również, że Tommy, który miał zasięgnąć jak najwięcej informacji o Ziemi i jej mieszkańcach, w historii pominął lata 60., jak też nie utworzył teczek z danymi osobowymi o każdym z członków załogi. W związku z powyższym nie mają oni przeszłości. Dr Albright myli Dicka z osobą, którą poznała w przeszłości, w latach 60. Dick nie wyprowadza jej z błędu, gdyż ma to korzystny wpływ na ich wzajemne relacje.
15
I Enjoy Being A Dick
21 kwietnia 1996
116
16
Dick Like Me
23 kwietnia 1996
115
Sally ma dość bycia zależną finansową od Dicka. Postanawia znaleźć sobie pracę. Wraz z Harrym pracują w barze serwującym naleśniki. Dick czuje się wykluczony z towarzystwa Niny i Mary, jako że jest mężczyzną. Dr Albright wraz ze swoją sekretarką wybierają się na cykliczny wykład, na którym spotykają się same kobiety. Dick czuje się urażony, że nie może w nim uczestniczyć, ale znajduje sposób, aby się tam znaleźć. Tommy przeżywa rozterki w związku z August. Kłopotliwe jest dla niego planowanie długofalowego związku z dziewczyna, gdy nie wie się, ile jeszcze pobędzie na Ziemi w związku z pełnioną misją.
17
Assault With A Deadly Dick
30 kwietnia 1996
114
18
Father Knows Dick
7 maja 1996
119
19
Selfish Dick
14 maja 1996
120
20
See Dick Run
21 maja 1996
118

Seria 2[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera Kod
1 (21)
See Dick Continue To Run
22 września 1996
201
2 (22)
See Dick Continue To Run, Continued
22 września 1996
202
3 (23)
Hotel Dick
29 września 1996
205
4 (24)
Big Angry Virgin From Outer Space
6 października 1996
203
5 (25)
Much Ado About Dick
13 października 1996
204
6 (26)
Dick The Vote
27 października 1996
207
7 (27)
Fourth And Dick
3 listopada 1996
206
8 (28)
World's Greatest Dick
10 listopada 1996
208
9 (29)
My Mother the Alien
17 listopada 1996
209
10 (30)
Gobble, Gobble, Dick, Dick
24 listopada 1996
210
11 (31)
Dick Jokes
8 grudnia 1996
211
12 (32)
Jolly Old St. Dick
15 grudnia 1996
212
13 (33)
Proud Dick
5 stycznia 1997
213
14 (34)
Romeo & Juliet & Dick
12 stycznia 1997
214
15 (35)
Guilty As Dick
2 lutego 1997
215
16 (36)
Dick On One Knee
16 lutego 1997
217
17 (37)
Same Old Song and Dick
9 marca 1997
216
18 (38)
I Brake For Dick
16 marca 1997
218
19 (39)
Dick Behaving Badly
23 marca 1997
219
20 (40)
Dickmalion
13 kwietnia 1997
220
21 (41)
Sensitive Dick
27 kwietnia 1997
221
22 (42)
Will Work For Dick
4 maja 1997
223
23 (43)
Fifteen Minutes Of Dick
11 maja 1997
222
24 (44)
Dick And The Single Girl
11 maja 1997
224
25 (45)
A Nightmare on Dick Street – część I (odcinek 3D)
18 maja 1997
225
26 (46)
A Nightmare on Dick Street – część II (odcinek 3D)
18 maja 1997
226

Seria 3[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera Kod
1 (47)
Fun with Dick and Janet – część I
24 września 1997
301
2 (48)
Fun with Dick and Janet – część II
24 września 1997
302
3 (49)
Tricky Dick
8 października 1997
305
4 (50)
Dick-In-Law
15 października 1997
304
5 (51)
Scaredy Dick
29 października 1997
306
6 (52)
Moby Dick
5 listopada 1997
303
7 (53)
Eleven Angry Men And One Dick
12 listopada 1997
307
8 (54)
A Friend In Dick
19 listopada 1997
308
9 (55)
Seven Deadly Clips
3 grudnia 1997
327
10 (56)
Tom, Dick and Mary
3 grudnia 1997
309
11 (57)
Jailhouse Dick
17 grudnia 1997
310
12 (58)
Dick On A Roll
7 stycznia 1998
311
13 (59)
The Great Dickdater
21 stycznia 1998
312
14 (60)
36! 24! 36! Dick – część I (The Super Bowl Episode)
25 stycznia 1998
313
15 (61)
36! 24! 36! Dick – część II (The Super Bowl Episode)
25 stycznia 1998
314
16 (62)
Pickles And Ice Cream
28 stycznia 1998
315
17 (63)
Auto Eurodicka
4 lutego 1998
316
18 (64)
Stuck With Dick
25 lutego 1998
317
19 (65)
Portrait of Tommy as an Old Man
25 lutego 1998
318
20 (66)
My Daddy's Little Girl
1 kwietnia 1998
319
21 (67)
The Physics Of Being Dick
15 kwietnia 1998
323
22 (68)
Just Your Average Dick (Part I)
28 kwietnia 1998
320
23 (69)
Dick and the Other Guy (Part II)
28 kwietnia 1998
321
24 (70)
Sally And Don's First Kiss
6 maja 1998
322
25 (71)
When Aliens Camp
13 maja 1998
324
26 (72)
The Tooth Harry
20 maja 1998
325
27 (73)
Eat, Drink, Dick, Mary (Part I)
20 maja 1998
326

Seria 4[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera Kod
1 (74)
Dr. Solomon's Traveling Alien Show (Part II)
23 września 1998
402
2 (75)
Power Mad Dick
7 października 1998
401
3 (76)
Feelin' Albright
14 października 1998
403
4 (77)
Collect Call For Dick
21 października 1998
404
5 (78)
What's Love Got To Do, Got To Do With Dick?
28 października 1998
405
6 (79)
I Am Dick Pentameter!
4 listopada 1998
406
7 (80)
DIII: Judgement Day
11 listopada 1998
407
8 (81)
Indecent Dick
9 grudnia 1998
410
9 (82)
Happy New Dick
15 grudnia 1998
409
10 (83)
Two-Faced Dick
5 stycznia 1999
411
11 (84)
Dick Solomon of the Indiana Solomons
12 stycznia 1999
408
12 (85)
Dick And Taxes
2 lutego 1999
415
13 (86)
Sally Forth
9 lutego 1999
412
14 (87)
Paranoid Dick
16 lutego 1999
414
15 (88)
The House That Dick Built
23 lutego 1999
413
16 (89)
Superstitious Dick
2 marca 1999
416
17 (90)
Y2dicK
16 marca 1999
417
18 (91)
Dick 'The Mouth' Solomon
6 kwietnia 1999
418
19 (92)
Citizen Solomon
29 kwietnia 1999
420
20 (93)
Alien Hunter
4 maja 1999
422
21 (94)
Dick v. Strudwick
11 maja 1999
419
22 (95)
Near Dick Experience
18 maja 1999
421
23 (96)
Dick's Big Giant Headache – część I
25 maja 1999
423
24 (97)
Dick's Big Giant Headache – część II
25 maja 1999
424

Seria 5[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera Kod
1 (98)
Episode I: The Baby Menace
21 września 1999
501
2 (99)
Dick For Tat
28 września 1999
502
3 (100)
The Fifth Solomon
2 listopada 1999
505
4 (101)
Dial M For Dick
9 listopada 1999
504
5 (102)
Dick And Tuck
16 listopada 1999
503
6 (103)
Dick, Who's Coming To Dinner
23 listopada 1999
507
7 (104)
Sex And The Sally
30 listopada 1999
509
8 (105)
Charitable Dick
14 grudnia 1999
508
9 (106)
The Loud Solomon Family: A Dickumentary
11 stycznia 2000
506
10 (107)
Gwen, Larry, Dick & Mary
25 stycznia 2000
512
11 (108)
Dick Puts the ID in Cupid
8 lutego 2000
514
12 (109)
The Big Giant Head Returns
22 lutego 2000
517
13 (110)
Rutherford Beauty
22 lutego 2000
511
14 (111)
This Little Dick Went To Market
14 marca 2000
518
15 (112)
Youth Is Wasted On The Dick
21 marca 2000
515
16 (113)
Dick Strikes Out
28 marca 2000
510
17 (114)
Shall We Dick?
18 kwietnia 2000
513
18 (115)
Dick and Harry Fall In A Hole
2 maja 2000
519
19 (116)
Frankie Goes To Rutherford
9 maja 2000
520
20 (117)
Dick Solomon's Day Off
16 maja 2000
516
21 (118)
The Big Giant Head Returns Again, część I
23 maja 2000
521
22 (119)
The Big Giant Head Returns Again, część II
23 maja 2000
522

Seria 6[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera Kod
1 (120)
Les Liaisons Dickereuses
24 października 2000
609
2 (121)
Fear and Loathing in Rutherford
31 października 2000
603
3 (122)
InDickscretion
14 listopada 2000
605
4 (123)
Dick'll Take Manhattan, część I
21 listopada 2000
612
5 (124)
Dick'll Take Manhattan, część II
28 listopada 2000
613
6 (125)
Why Dickie Can't Teach
5 grudnia 2000
606
7 (126)
B.D.O.C.
12 grudnia 2000
602
8 (127)
Red, White & Dick
19 grudnia 2000
604
9 (128)
Dick Digs
9 stycznia 2001
601
10 (129)
There's No Business Like Dick Business
16 stycznia 2001
610
11 (130)
A Dick Replacement
30 stycznia 2001
607
12 (131)
Dick's Ark
6 lutego 2001
608
13 (132)
You Don't Know Dick
13 lutego 2001
616
14 (133)
My Mother, My Dick
20 lutego 2001
611
15 (134)
Glengarry Glen Dick
17 kwietnia 2001
614
16 (135)
Dick Soup For The Soul
1 maja 2001
615
17 (136)
Mary Loves Scoochie, część I
8 maja 2001
617
18 (137)
Mary Loves Scoochie, część II
15 maja 2001
618
19 (138)
The Thing That Wouldn't Die, część I
22 maja 2001
619
20 (139)
The Thing That Wouldn't Die, część II
22 maja 2001
620

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]