Trzy po trzy – Numery z kwatery

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Trzy po trzy − Numery z kwatery
Gatunek sketch comedy
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Główne role Anna Maria Chrostowska
Jerzy Jan Połoński
Wojciech Słupiński
Liczba odcinków 13
Liczba serii 1
Produkcja
Produkcja Constantin Entertainment
Zdjęcia Włodzimierz Głodek
Artur Żurawski
Scenografia Magdalena Marszałek
Czas trwania odcinka 30 min
Pierwsza emisja
Data premiery 9 września 2007
Stacja telewizyjna TVN
Lata emisji 2007
Status zakończony

Trzy po trzy − Numery z kwatery − polski serial z gatunku sketch comedy, emitowany przez telewizję TVN w ostatnim kwartale 2007. Każdy jego odcinek składał się z kilkunastu krótkich skeczy. Wszystkie luźno powiązane ze sobą scenki odgrywane były przez tych samych aktorów, wcielających się w różne postacie. Jednym z powracających motywów było wspólne życie w jednym mieszkaniu (tytułowej kwaterze) trójki lokatorów. Przedstawiony humor sytuacyjny obejmował szerokie spektrum − od sprośnego dowcipu po czarny humor.

Serial oglądany był przez ponad dwa miliony osób, czemu TVN zawdzięczał najwyższy wynik oglądalności w paśmie wieczornym.

Trzy po trzy powstał na podstawie niemieckiego serialu Die Dreisten Drei, emitowanego przez stację Sat 1. Poszczególne skecze są zbliżone do wersji niemieckiej oraz dostosowane do polskich realiów. Zadbano także o fizyczne podobieństwo głównych aktorów w obu wersjach. W serialu niemieckim występują Janine Kunze, Mathias Schlung i Markus Majowski. W polskiej wersji grają natomiast Anna Maria Chrostowska, Jerzy Jan Połoński i Wojciech Słupiński.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]