Tsukasa Kadoya

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tsukasa Kadoya
Postać z Kamen Rider Decade
Pierwsze wystąpienie 1 odc.
Twórca Shōtarō Ishinomori
Dane biograficzne
Pochodzenie Japonia
Rodzina Sayo Kadoya (siostra)
Inne informacje
Wiek około 20 lat
Zajęcie fotograf-amator

Tsukasa Kadoya (jap. 門矢士 Kadoya Tsukasa) – fikcyjna postać z japońskiej serii Kamen Rider stworzonej przez Shōtarō Ishinomoriego. Jest główną postacią serialu Kamen Rider Decade, w którym wciela się w tytułowego Kamen Ridera Decade'a (jap. 仮面ライダーディケイド Kamen Raidā Dikeido). W jego postać wciela się Masahiro Inoue, zaś w kostiumie Decade'a gra go Seiji Takaiwa.

Tsukasa po spytaniu się go przez oponenta kim jest, odpowiada: "Jestem tylko podróżującym Kamen Riderem. Zapamiętaj to!" (通りすがりの仮面ライダーだ!覚えておけ! Tōrisugari no Kamen Raidā da! Oboeteoke!).

Decade jest pierwszym i jak do tej pory jedynym Riderem, który może przekształcać się w swoich poprzedników. Jego nazwa podchodzi od tego, że Decade jest dziesiątym serialem z cyklu Kamen Rider wyprodukowanym w okresie Heisei. Świadczy o tym również litera X na jego stroju, która w łacińskim systemie liczbowym oznacza 10.

Biografia i charakter postaci[edytuj | edytuj kod]

Tsukasa Kadoya to hipokryta mający wygórowane mniemanie o sobie. Ma amnezję i nie wie zbyt dużo o swej przeszłości. Ma ogromne chęci do "łapania świata" za pomocą swojego aparatu i robienia zdjęć, które zwykle wychodzą źle. Z tego powodu Tsukasa czuje, że nie pochodzi z tego świata, w którym przebywa. Nie był świadom swej historii oraz tego, że istnieje 9 równoległych światów, które mają zderzyć się z jego rzeczywistością. Według Narutakiego, osobnika, który krąży między światami, Tsukasa jako Decade jest zagładą samą w sobie, nie pochodzi z żadnego świata i jest zesłańcem zniszczenia. Twierdzi on również, że los każdej sfotografowanej przez Tsukasę osoby zaprowadzi ją do śmierci lub innych okropnych rzeczy. Według Wataru Kurenaia, Tsukasa dla każdego ze światów może być albo wybawicielem, albo niszczycielem.

Historia Tsukasy jako Decade'a zaczyna się, kiedy rozmawiając ze swoją koleżanką Natsumi na temat swoich nieudanych zdjęć zostaje od niej oddzielony barierą wymiarową stworzonej przez potwory, w której odnajduje ona urządzenie zwane Decadriverem, które widziała w swoim śnie. Szukając jej, Tsukasa przypadkiem spotyka Wataru Kurenaia, który walczył jako Kamen Rider Kiva. Mówi mu o tym, że istnieje 9 światów w których żyją inne wersje Riderów, którzy walczyli przed nim. Jeśli nie zostaną one zniszczone, wówczas dojdzie do destrukcji Wszechświata. Według niego ma to nastąpić tamtego dnia. Tsukasa odnajduje Natsumi, która przekazuje mu przez barierę Decadrivera oraz Ride Bookera. Tsukasa przemienia się w Decade'a i w postaciach Kabuto, Faiza i Hibikiego ratuje przyjaciółkę z opresji Robali, Orfenoków i Makamō. Niestety, moc kart innych Riderów zostaje zapieczętowana, a czas zostaje zatrzymany. Wtedy pojawia się Wataru i zleca Tsukasie podróżowanie między światami i spotkanie tamtejszych Riderów by powstrzymać nieuchronną zagładę. Tsukasa trafiając do innych światów zwykle zyskuje nowe ubranie, a także nowe zdolności np. rozumie język Gurongi. Dołączają do niego Natsumi a także Yūsuke Onodera- inna wersja Kamen Ridera Kuugi. W Świecie Blade'a po raz pierwszy spotkał się z Daikim Kaitō- Diendem, który od tamtej pory pojawia się w jego życiu raz jako utrapienie a raz jako pomoc.

Po pewnym czasie prawda o nim wychodzi na jaw. Okazuje się, że w świecie, z którego pochodził, Tsukasa był tak naprawdę Wielkim Przywódcą Wielkiego Szokera. To właśnie on zainicjował stworzenie Decadrivera by ocalić od zagłady swój świat oraz kilka innych, aby je następnie podbić. Jakimś cudem Tsukasa popadł w amnezję i znalazł się w świecie Natsumi Hikari. Tsukasa postanawia walczyć z Wielkim Szokerem wraz z innymi Riderami oraz Diendem i niszczy ostatniego aktywnego przywódcę- Apollo Geista. Jednak okazuje się, że prawdziwą misją Tsukasy nie była współpraca z Riderami innych światów, lecz ich zniszczenie. Rozpętuje się wojna Riderów, w której Tsukasa jako Wściekły Decade niszczy wszystkich Riderów z wyjątkiem Dienda, jednak opór postanawia mu stawić konający Kuuga. Natsumi za pomocą Kivary zmienia się w Kamen Rider Kivarę i na prośbę Tsukasy zabija go poprzez przebicie Decaderivera wraz z nim, a ten przed zgonem oddaje jej wszystkie Karty Riderów. Śmierć Tsukasy ma być odrodzeniem Innych Światów i wszystkich Riderów, nawet tych, których nie zabił osobiście. Mimo to pamięć przyjaciół doprowadza do jego wskrzeszenia. Tsukasa wraz z Doublem i odrodzonymi Riderami pod swym dowództwem stawia czoła wskrzeszonemu Neo Organizmowi i Super Szokerowi. Po zwycięstwie postanawia kontynuować swą podróż po Innych Światach.

Uzbrojenie[edytuj | edytuj kod]

 • Decadriver (jap. ディケイドライバー Dikeidoraibā) – pas, który służy Tsukasie do przemiany w Decade'a oraz do używania mocy Kart Riderów. Jeśli Decade przemieni się w któregokolwiek ze swych poprzedników, Decadriver nie przekształca się w pas oryginalnego Ridera. Gdy Decade przejdzie w Kompletną Formę, zapinka od pasa trafia na jego prawy bok robiąc tym samym miejsce dla K-Toucha.
 • Ride Booker (jap. ライドブッカー Raido Bukkā) – podstawowa broń Decade'a trzymana po lewej stronie Decaderivera. Jego podstawową postacią jest album, w którym są przechowywane Karty Riderów. Broń ta może przekształcić się w miecz lub w pistolet.
 • Machine Decader (jap. マシンディケイダー Mashin Dikeidā)motocykl Decade'a, przerobiona Honda DN-01. Podobnie jak jego właściciel, motor może przekształcić się w maszyny będące jego poprzednikami.
 • K-Touch (jap. ケータッチ Kētatchi) – urządzenie przypominające smartfon, którego Decade używa do przejścia w Kompletną Formę. Może dzięki temu również wezwać swoich poprzedników w ich najsilniejszych formach.

Formy[edytuj | edytuj kod]

 • Forma Decade'a (jap. ディケイドフォーム Dikeido Fōmu) – główna forma Decade'a. Tsukasa przekształca się w nią podczas transformacji. Aby stać się Decadem musi wsadzić swoją Kartę Ridera do Decadrivera, krzyknąć "Henshin!" a następnie zamknąć pas. Zbroja jest koloru różowego, białego i czarnego, oczy są zielone. Na klatce piersiowej występuje litera X, która oznacza 10. W tej formie Tsukasa może walczyć dzięki swojej mocy, przekształcić się w 9 Riderów (Kuugę, Agito, Ryukiego, Faiza, Blade'a, Hibikiego, Kabuto, Den-O i Kivę) a także używać ich form, broni oraz ataków.
 • Forma Kompletna (jap. コンプリートフォーム Konpurīto Fōmu, Complete Form) – prawdziwa i najsilniejsza forma Decade'a. Żeby się w nią przemienić, Tsukasa musi użyć telefonu K-Touch, odblokować go klikając symbole Riderów, a następnie wsadzić go na miejsce zapinki Decadrivera, która trafia na prawą stronę pasa. Na klatce piersiowej pojawiają się Karty Riderów, które przedstawiają podstawowe formy poprzedników Decade'a (w kolejności od prawej: Hibiki, Kabuto, Den-O, Kiva, Kuuga, Agito, Ryuki, Faiz i Blade), zaś na głowie jest Karta Formy Kompletnej. W tej formie Decade ma zdolność wzywania swych poprzedników w ich najsilniejszych formach (Kuuga Ostateczny, Agito Światła, Ryuki Survive, Faiz Blaster, Blade Król, Hibiki Uzbrojony, Kabuto Hiper, Den-O Liner i Kiva Cesarz) a potem wspólnie z nimi dokonać ostatecznego ataku. Zdolność ta uległa zmianie dwa razy, kiedy Decade zmienił Den-O Linera na Super Climax oraz gdy moc Kuugi Ostatecznego zwiększyła się do poziomu Rising (Kuuga Rising Ostateczny).

Karty Riderów[edytuj | edytuj kod]

Karty Decade'a[edytuj | edytuj kod]

 • KamenRide: Decade – karta, która daje Tsukasie możliwość przemiany w Decade'a. Musi jej użyć przed przemianą w pozostałych Riderów. Gdy Decade przekształca się w Formę Kompletną, karta ta ulepsza się i znajduje się na jego czole.
 • AttackRide: Slash – wzmacnia cięcia Ride Bookera-Miecza .
 • AttackRide: Blast – wzmacnia strzały Ride Bookera-Pistoletu.
 • AttackRide: Illusion – Decade tworzy swoje dwa klony, które mogą zaatakować przeciwnika.
 • AttackRide: Invisible – Decade staje się niewidzialny.
 • AttackRide: Rekka Daizantou – broń należąca do Shinken Czerwonego, Decade zyskał tę kartę poprzez współpracę z Shinkengersami. Kiedy Decade zmienił Blade'a w jego Ostateczną Formę, zamienił się bronią z Shinken Czerwonym.
 • FinalAttackRide: Dimension Kick – ostateczny atak Decade'a to Wymiarowe Kopnięcie. Decade skacze i przelatuje przez 9 projekcji kart swych poprzedników a następnie zabija przeciwnika kopnięciem.
 • FinalFormRide: Decadriver – Decade z pomocą Dienda może przekształcić się w ogromną wersję Decaderivera. Karta ta została użyta tylko w filmie by przekształcić powiększonego Kamen Ridera J w ogromną wersję Decade'a.
 • FinalKamenRide: Decade – karta aktywująca K-Toucha, dzięki której Decade może przejść w Formę Kompletną. Tsukasa zyskał ją, gdy pojął że jego podróż nie zakończyła się i musi dalej chronić inne światy.

Karty Kuugi[edytuj | edytuj kod]

 • KamenRide: Kuuga – karta ta daje Decade'owi możliwość przemiany w Kamen Ridera Kuugę w Formie Potęgi. Tsukasa odblokował ją w trzecim odcinku zyskując przychylność Yuusukego Onodery.
 • FormRide: Dragon – pozwala przemienionemu w Kuugę Decade'owi na przejście w Formę Smoka i używanie Smoczego Kija.
 • FormRide: Pegasus – pozwala przemienionemu w Kuugę Decade'owi na przejście w Formę Pegaza i używanie Kuszy Pegaza. W przeciwieństwie do prawdziwego Kuugi, Tsukasę nie obejmują ograniczenia do używania tej formy.
 • FormRide: Titan – pozwala przemienionemu w Kuugę Decade'owi na przejście w Formę Tytana i używanie Miecza Tytana.
 • FinalFormRide: Kuuga Gouram – Decade może przekształcić Kuugę w Gourama – istotę przypominającą jelonka rogacza.
 • FinalAttackRide: Decade Assault – gdy Kuuga jest przemieniony w Gourama łapie przeciwnika szczypcami zaś Decade niszczy go kopnięciem. Nie jest znana jej funkcja kiedy Decade w Formie Kompletnej wzywa Kuugę.
 • FinalKamenRide: Kuuga Ultimate – Decade będąc w Formie Kompletnej czerpiąc z mocy tej karty jest w stanie za pomocą K-Toucha wezwać Kuugę w Formie Ostatecznej. Ta funkcja nigdy nie została użyta. Ponadto w trzecim filmie Decade zamienia tę kartę na kartę Kuugi Ostatecznego Rising, jednak również jej nie używa.

Karty Agito[edytuj | edytuj kod]

 • KamenRide: Agito – karta ta daje Decade'owi możliwość przemiany w Kamen Ridera Agito w Formie Ziemi. Tsukasa odblokował ją w trzynastym odcinku mówiąc Shouichiemu o tym, że powinien stawić czoła swym problemom aniżeli od nich uciekać.
 • FormRide: Storm – pozwala przemienionemu w Agito Decade'owi na przejście w Formę Burzy i używanie Halabardy Burzy.
 • FormRide: Flame – pozwala przemienionemu w Agito Decade'owi na przejście w Formę Ognia i używanie Szabli Ognia.
 • FinalFormRide: Agito Tornador – Decade może przekształcić Agito w Machine Tornadora w postaci deski surfingowej.
 • FinalAttackRide: Decade Tornado – gdy Agito jest przemieniony w Machine Tornadora, Decade podczas lotu tnie Ride Bookerem przeciwnika niszcząc go. Jeśli Kompletny Decade wezwie Agito w Formie Światła obydwaj wykonują Świetliste Cięcie.
 • FinalKamenRide: Agito Shining – Decade będąc w Formie Kompletnej czerpiąc z mocy tej karty jest w stanie za pomocą K-Toucha wezwać Agito w Formie Światła. Ta funkcja została użyta w odcinku 27 by zniszczyć Schwariana. Wezwany Agito jest uzbrojony w Światłokalibura.

Karty Ryukiego[edytuj | edytuj kod]

 • KamenRide: Ryuki – karta ta daje Decade'owi możliwość przemiany w Kamen Ridera Ryukiego. Tsukasa odblokował ją w siódmym odcinku podczas wspólnej walki wraz z Shinjim przeciwko Kamacie. Może dzięki niej podróżować do wymiaru luster.
 • AttackRide: Strike Vent – pozwala przemienionemu w Ryukiego Decade'owi wezwać Smoczy Kieł, dzięki któremu może zaatakować wroga ogniem z jego paszczy.
 • AttackRide: Advent - pozwala przemienionemu w Ryukiego Decade'owi wezwać Dragredera.
 • FinalFormRide: Ryuki Dragreder – Decade może przekształcić Ryukiego w Dragredera – jego Bestię Kontraktową.
 • FinalAttackRide: Decade Dragoon – Decade wykonuje wraz z przemienionym w Dragredera Ryukim swoją własną wersję Kopnięcia Smoczego Ridera. Jeśli Kompletny Decade wezwie Ryukiego w Formie Przetrwania obydwaj wykonują atak zwany Płonącą Szablą.
 • FinalKamenRide: Ryuki Survive – Decade będąc w Formie Kompletnej czerpiąc z mocy tej karty jest w stanie za pomocą K-Toucha wezwać Ryukiego w Formie Przetrwania. Ta funkcja została użyta w odcinku 21 by zniszczyć Ryugę. Wezwany Ryuki jest uzbrojony w Drag Visora Zwei.

Karty Faiza[edytuj | edytuj kod]

 • KamenRide: Faiz – karta ta daje Decade'owi możliwość przemiany w Kamen Ridera Faiza. Tsukasa użył jej jako drugiej z kart innych Riderów i przemienił się w Faiza już w pierwszym odcinku. Kiedy jej moc została zablokowana, Tsukasa odblokował ją w jedenastym odcinku tłumacząc Takumiemu, że jeśli chroni on bliskich nie ma znaczenia to, kim jest naprawdę.
 • FormRide: Accel Form – pozwala przemienionemu w Faiza Decade'owi na przemianę w Formę Accel.
 • AttackRide: Autovajin – pozwala przemienionemu w Faiza Decade'owi przemienić Machine Decadera w Autovajina.
 • FinalFormRide: Faiz Blaster – Decade może przekształcić Faiza w ogromne działo.
 • FinalAttackRide: Decade Photon – Decade wystrzeliwuje do wroga z przemienionego w działo Faiza świetlisty znacznik przypominający wiertło a następnie wiązkę energii, która go likwiduje. Jeśli Kompletny Decade wezwie Faiza w Formie Blastera obydwaj wykonują atak zwany Wybuchem Fotonów.
 • FinalKamenRide: Faiz Blaster – Decade będąc w Formie Kompletnej czerpiąc z mocy tej karty jest w stanie za pomocą K-Toucha wezwać Faiza w Formie Blastera. Ta funkcja została użyta w odcinku 21 by zniszczyć Orgę. Wezwany Faiz jest uzbrojony w Faiz Blastera.

Karty Blade'a[edytuj | edytuj kod]

 • KamenRide: Blade – karta ta daje Decade'owi możliwość przemiany w Kamen Ridera Blade'a w Formie Asa. Tsukasa odblokował ją w dziewiątym odcinku gdy wytłumaczył Kazumie, że pracownicy są równie wartościowi jak pracodawcy. Czasem tej karty używa również Diend by wezwać Blade'a.
 • AttackRide: Metal – pozwala przemienionemu w Blade'a Decade'owi użyć mocy 7♠ by zwiększyć odporność na ataki.
 • AttackRide: Mach – pozwala przemienionemu w Blade'a Decade'owi użyć mocy 9♠ by przyśpieszyć swoje ruchy.
 • FinalFormRide: Blade Blade – Decade może przekształcić Blade'a w ogromnego Blade Rouzera. W 25 odcinku broni tej użył Shinken Czerwony
 • FinalAttackRide: Decade Edge – Decade wykonuje wraz z przemienionym w Blade Rouzera Blade'm swoją własną wersję Cięcia Błyskawicy. W 25 odcinku ten atak wykonał Shinken Czerwony. Jeśli Kompletny Decade wezwie Blade'a w Formie Króla obydwaj wykonują atak zwany Pokerem Królewskim.
 • FinalKamenRide: Blade King – Decade będąc w Formie Kompletnej czerpiąc z mocy tej karty jest w stanie za pomocą K-Toucha wezwać Blade'a w Formie Króla. Ta funkcja została użyta w odcinku 25 by osłabić Chinomanako. Wezwany Blade jest uzbrojony w Królewskiego Rouzera.

Karty Hibikiego[edytuj | edytuj kod]

 • KamenRide: Hibiki – karta ta daje Decade'owi możliwość przemiany w Kamen Ridera Hibikiego. Tsukasa użył jej jako trzeciej z kart innych Riderów i przemienił się w Hibikiego już w pierwszym odcinku, ale stracił moc przemiany zaraz po użyciu tej karty. Gdy Hibiki stał się Gyukim twarz na karcie stała się czarna. Tsukasa odblokował jej moc w dziewiętnastym odcinku kiedy Asumu stał się nowym Hibikim.
 • AttackRide: Ongekibou Rekka – pozwala przemienionemu w Hibikiego Decade'owi użyć pałeczek Ongekibou Rekka by miotać płomieniami.
 • AttackRide: Onibi – pozwala przemienionemu w Hibikiego Decade'owi zionąć kulą ognia.
 • FinalFormRide: Hibiki Ongekiko – Decade może przekształcić Hibikiego w ogromną Ongekiko – zapinkę od pasa Hibikiego. Hibiki może potem zmienić się w rozłożonego Akanetakę.
 • FinalAttackRide: Decade Wave – Decade wykonuje wraz z przemienionym w Ongekiko Hibikim swoją własną wersję Ongekida za pomocą pałeczek Ongekibou Rekka. Jeśli Kompletny Decade wezwie Hibikiego w Formie Uzbrojonej obydwaj wykonują atak zwany Przebudzeniem Duszy Demona.
 • FinalKamenRide: Hibki Armed – Decade będąc w Formie Kompletnej czerpiąc z mocy tej karty jest w stanie za pomocą K-Toucha wezwać Hibikiego w Formie Uzbrojonej. Ta funkcja została użyta w odcinku 23 by zniszczyć Czternastego. Wezwany Hibiki jest uzbrojony w Uzbrojoną Szablę.

Karty Kabuto[edytuj | edytuj kod]

 • KamenRide: Kabuto – karta ta daje Decade'owi możliwość przemiany w Kamen Ridera Kabuto w Formie Ridera. Tsukasa użył jej jako pierwszej z kart innych Riderów i przemienił się w Kabuto już w pierwszym odcinku. Kiedy jej moc została zablokowana, Tsukasa odblokował ją w siedemnastym odcinku tłumacząc Mayu znaczenie słów jej babki oraz podkreślając jej więzi rodzinne z Soujim.
 • AttackRide: Clock-Up – pozwala przemienionemu w Kabuto Decade'owi aktywować Tryb Clock-Up i poruszać się z prędkością bliską do prędkości światła.
 • FinalFormRide: Kabuto Zector – Decade może przekształcić Kabuto w ogromną wersję Kabuto Zectera.
 • FinalAttackRide: Decade Meteor – przekształcony w Zecter Kabuto szarżuje na wroga lub gdy jest on w powietrzu Decade i Kabuto niszczą go kopnięciami. Jeśli Kompletny Decade wezwie Kabuto w Formie Hiper obydwaj wykonują albo Hiper Kopnięcie albo Maksymalny Hiper Cyklon.
 • FinalKamenRide: Kabuto Hyper – Decade będąc w Formie Kompletnej czerpiąc z mocy tej karty jest w stanie za pomocą K-Toucha wezwać Kabuto w Formie Hiper. Ta funkcja została użyta dwukrotnie: pierwszy raz w odcinku 21 by zniszczyć Dark Kabuto, zaś za drugim razem w odcinku 27 by zniszczyć wezwanych przez Dienda Hercusa i Ketarosa. Za pierwszym razem Kabuto nie był uzbrojony, zaś za drugim razem miał Ostatecznego Zectera w trybie działa.

Karty Den-O[edytuj | edytuj kod]

 • KamenRide: Den-O – karta ta daje Decade'owi możliwość przemiany w Kamen Ridera Den-O w Formie Miecza. Tsukasa odblokował ją w piętnastym odcinku zwracając się do Momotarosa po imieniu i uznaniu go za kogoś dobrego.
 • FormRide: Rod – pozwala przemienionemu w Den-O Decade'owi na przejście w Formę Kija. Karta ta nie została użyta w serialu, Decade ponadto nigdy nie użył tej formy.
 • FormRide: Axe – pozwala przemienionemu w Den-O Decade'owi na przejście w Formę Topora.
 • FormRide: Gun – pozwala przemienionemu w Den-O Decade'owi na przejście w Formę Działa. Karta ta nie została użyta w serialu, ale Decade raz przemienił się w tę formę.
 • FormRide: Wing – pozwala przemienionemu w Den-O Decade'owi na przejście w Formę Skrzydła. Karta ta nie została użyta, Decade ponadto nigdy nie użył tej formy.
 • AttackRide: Ore sanjou – Decade będąc przemienionym w Den-O w Formie Miecza wypowiada zdanie "Przybyłem!".
 • AttackRide: Kotae wa kiitenai – Decade będąc przemienionym w Den-O w Formie Działa wypowiada zdanie "Nie słyszę cie!".
 • AttackRide: Boku ni tsuraretemiru – Decade będąc przemienionym w Den-O w Formie Kija wypowiada zdanie "Mogę ciebie złowić?". Ta karta nigdy nie została użyta.
 • AttackRide: Nakeru de – Decade będąc przemienionym w Den-O w Formie Topora wypowiada zdanie "Będziesz płakał!". Ta karta nigdy nie została użyta.
 • AttackRide: Tsuppari – Decade będąc przemienionym w Den-O w Formie Topora może dokonać szarży i przebić przeciwnika.
 • FinalFormRide: Den-O Momotaros – Decade może przekształcić Den-O z powrotem w Momotarosa.
 • FinalAttackRide: Decade Liner – Momotaros wykonuje swój atak zwany Climax Slash w wersji Decade przy pomocy Yuusukego przemienionego w Gourama. Jeśli Kompletny Decade wezwie Den-O w Formie Linera obydwaj wykonują Pociągowe Cięcie.
 • FinalKamenRide: Den-O Liner – Decade będąc w Formie Kompletnej czerpiąc z mocy tej karty jest w stanie za pomocą K-Toucha wezwać Den-O w Formie Linera. Ta funkcja została użyta w odcinku 25 by zniszczyć Chinomanako, niestety nie poskutkowała. Den-O pojawia się wraz z DenKamen Mieczem. W trzecim filmie Decade zamienia tę kartę na kartę Den-O w Formie Super Climax.

Karty Kivy[edytuj | edytuj kod]

 • KamenRide: Kiva – karta ta daje Decade'owi możliwość przemiany w Kamen Ridera Kivę. Tsukasa odblokował ją w piątym odcinku mówiąc Wataru o tym, że jest on Królem Fangire'ów.
 • FormRide: Garuru – pozwala przemienionemu w Kivę Decade'owi na przejście w Formę Garuru i używanie Szabli Garuru. W przeciwieństwie do oryginalnej formy, która jest leworęczna, Tsukasa preferuje używanie prawej ręki.
 • FormRide: Bassha – pozwala przemienionemu w Kivę Decade'owi na przejście w Formę Basshy i używanie Rewolweru Basshy.
 • FormRide: Dogga – pozwala przemienionemu w Kivę Decade'owi na przejście w Formę Doggi i używanie Młota Doggi.
 • FinalFormRide: Kiva Arrow – Decade może przekształcić Kivę w łuk przypominający Kivata.
 • FinalAttackRide: Decade Fang – gdy Kiva jest przemieniony w łuk Decade strzela z niego do przeciwnika. Jeśli Kompletny Decade wezwie Kivę w Formie Cesarza obydwaj wykonują Ostateczne Cięcie Zanbat.
 • FinalKamenRide: Kiva Emperor – Decade będąc w Formie Kompletnej czerpiąc z mocy tej karty jest w stanie za pomocą K-Toucha wezwać Kivę w Formie Cesarza. Ta funkcja została użyta w odcinku 23 by zniszczyć kilku Ciemnoluchów. Kiva pojawia się wraz z Mieczem Zanbat.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]