Turniej o Złoty Kask 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Turniej o Złoty Kask 2006 (ZK) w sporcie żużlowym – coroczny turniej żużlowy organizowany przez Polski Związek Motorowy. W 2006 finał odbył się w czerwcu (tradycyjnie rozgrywany był na zakończenie sezonu).

W 2006 ZK był jednocześnie finałem krajowych eliminacji do Grand Prix 2007. Do rundy kwalifikacyjnej awans otrzymało czworo zawodników z finału Złotego Kasku (piąty otrzyma nominacje od PZM). Tomasz Gollob (uczestnik Grand Prix 2006 przed zawodami wręczył pisemną deklarację sędziemu, iż w przypadku zajęcia miejsca premiowanego awansem do eliminacji Grand Prix 2007, zrzeka się go.

Finał ZK tradycyjnie organizuje Drugi Wicemistrz Polski z poprzedniego sezonu - CKM Złomrex Włókniarz Częstochowa. Finał ZK połączono z Memoriałem Bronisława Idzikowskiego oraz Marka Czernego.

Złotego Kasku w tym roku bronił Janusz Kołodziej, jednak z powodu kontuzji nie zjawił się na starcie.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

  1. Grzegorz Walasek (ZKŻ Kronopol Zielona Góra)
  2. Mariusz Węgrzyk (Intar Lazur Ostrów Wlkp.)
  3. Tomasz Chrzanowski (Marma Polskie Folie Rzeszów)
  4. Piotr Protasiewicz (Budlex Polonia Bydgoszcz)
  5. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) zmiana: Tomasz Gapiński (Atlas Wrocław)
  6. Krzysztof Słaboń (Adriana Toruń)
  7. Sebastian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa)
  8. Rune Holta (Marma Polskie Folie Rzeszów) zmiana: Krzysztof Buczkowski (Budlex Polonia Bydgoszcz)
  9. Mariusz Staszewski (ZKŻ Kronopol Zielona Góra)
  10. Michał Szczepaniak (Intar Lazur Ostrów Wlkp.)
  11. Damian Baliński (Unia Leszno)
  12. Tomasz Gollob (Unia Tarnów)
  13. Jarosław Hampel (Atlas Wrocław)
  14. Wiesław Jaguś (Adriana Toruń)
  15. Rafał Szombierski (RKM Rybnik) zmiana: Robert Kościecha (Budlex Polonia Bydgoszcz)
  16. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) zmiana: Adrian Miedziński (Adriana Toruń)
  17. Robert Sawina (Budlex Polonia Bydgoszcz)
  18. Tomasz Jędrzejak (Intar Lazur Ostrów Wlkp.)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Tomasz Gollob Tarnów 15 (3,3,3,3,3)
2 Sebastian Ułamek Częstochowa 13 (3,2,3,2,3)
3 Piotr Protasiewicz Bydgoszcz 12 (3,1,2,3,3)
4 Wiesław Jaguś Toruń 10+3 (1,3,3,1,2)
5 Robert Kościecha Bydgoszcz 10+2 (2,3,1,1,3)
6 Jarosław Hampel Wrocław 10+d (3,3,1,3,0)
7 Grzegorz Walasek Zielona Góra 9 (2,2,3,0,2)
8 Krzysztof Słaboń Toruń 7 (1,1,2,2,1)
9 Mariusz Węgrzyk Ostrów Wlkp. 6 (0,0,2,2,2)
10 Michał Szczepaniak Ostrów Wlkp. 6 (1,2,0,2,1)
11 Tomasz Gapiński Wrocław 5 (0,1,0,3,1)
12 Krzysztof Buczkowski Bydgoszcz 5 (2,0,2,1,0)
13 Adrian Miedziński Toruń 5 (0,2,1,1,1)
14 Tomasz Chrzanowski Rzeszów 3 (1,0,0,0,2)
15 Mariusz Staszewski Zielona Góra 3 (2,0,1,0,d)
16 Damian Baliński Leszno 1 (0,1,d,0,0)
rez. Tomasz Jędrzejak Ostrów Wlkp. ns

Bieg po biegu:

  1. Protasiewicz, Walasek, Chrzanowski, Węgrzyk
  2. Ułamek, Buczkowski, Słaboń, Gapiński
  3. Gollob, Staszewski, Szczepaniak, Baliński
  4. Hampel, Kościecha, Jaguś, Miedziński
  5. Hampel, Walasek, Gapiński, Staszewski
  6. Jaguś, Szczepaniak, Słaboń, Węgrzyk
  7. Kościecha, Ułamek, Baliński, Chrzanowski
  8. Gollob, Miedziński, Protasiewicz, Buczkowski
  9. Walasek, Słaboń, Miedziński, Baliński (d/4)
  10. Gollob, Węgrzyk, Kościecha, Gapiński
  11. Jaguś, Buczkowski, Staszewski, Chrzanowski
  12. Ułamek, Protasiewicz, Hampel, Szczepaniak
  13. Gollob, Ułamek, Jaguś, Walasek
  14. Hampel, Węgrzyk, Buczkowski, Baliński
  15. Gapiński, Szczepaniak, Miedziński, Chrzanowski
  16. Protasiewicz, Słaboń, Kościecha, Staszewski
  17. Kościecha, Walasek, Szczepaniak, Buczkowski
  18. Ułamek, Węgrzyk, Miedziński, Staszewski (d/4)
  19. Gollob, Chrzanowski, Słaboń, Hampel
  20. Protasiewicz, Jaguś, Gapiński, Baliński
  21. Bieg dodatkowy o 4. miejsce: Jaguś, Kościecha, Hampel

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]