Tylko mnie kochaj

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tylko mnie kochaj
Gatunek komedia romantyczna
Rok produkcji 2006
Data premiery 20 stycznia 2006
Kraj produkcji  Polska
Język polski
Czas trwania 93 min
Reżyseria Ryszard Zatorski
Scenariusz Ryszard Zatorski
Główne role Maciej Zakościelny
Julia Wróblewska
Agnieszka Grochowska
Agnieszka Dygant
Muzyka Maciej Zieliński
Zdjęcia Tomasz Dobrowolski
Scenografia Anna Adamaszek
Kostiumy Elżbieta Radke
Montaż Milenia Fiedler
Produkcja Dariusz Gąsiorowski
Tadeusz Lampka
Dystrybucja Interfilm

Tylko mnie kochaj – polska komedia romantyczna z 2006 roku.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

ze specjalnym udziałem Artura Żmijewskiego i Danuty Stenki.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Michał jest współwłaścicielem firmy architektonicznej. Żyje w luźnym związku z Agatą, która jest drugim współwłaścicielem firmy. Związek między nimi jest związkiem z rozsądku, utrzymywanym dla wygody. Pewnego dnia do drzwi apartamentu Michała puka siedmioletnia dziewczynka, Michalina, która twierdzi, że jest jego córką. Michał na początku nie chce uwierzyć w słowa dziecka, jednak potem okazuje się że prawdą jest ich pokrewieństwo. Michalina jest tajemniczym dzieckiem nie chce powiedzieć nic o jej mamie. Mężczyzna poznaje w pracy Julię, młodą ładną pracowniczkę. Zaczynają się spotykać, aż w końcu dochodzi do pierwszego pocałunku. Później okazuje się że Julia go zdradza (tak sądzi Michał). Jest zły na Julię. W końcu kończy się 5 dzień pobytu dziecka. Bohater idzie z Michaliną oddać ją jej mamie. Okazuje się że jej mamą jest Julia, która wraz z córką ukrywała to przed nim z miłości do niego. Dziewczyna wraz z dzieckiem wyjeżdża do Sopotu, a Michał dowiaduje się że tajemniczy mężczyzna był bratem Julii - nie kochankiem. Szuka swojej rodziny, dzięki pomocy Michasi, która informuje go na bieżąco gdzie się z mamą znajduje. Michał odnajduje narzeczoną i mieszkają razem w Sopocie. Para ma kolejne dziecko i stają się szczęśliwą rodziną.

Opinie[edytuj | edytuj kod]

Film stał się przebojem w polskich kinach, głównie dzięki dużej kampanii reklamowej w mediach i udziale aktorów znanych z seriali. Na filmie nie zostawili suchej nitki krytycy i wybredniejsi widzowie – zarzucano filmowi słabość i przewidywalność scenariusza, brak prawdopodobieństwa emocjonalnego, płytkość postaci, dialogi stojące na niezbyt wysokim poziomie, nachalność product placement, słabą grę aktorską, zły dobór piosenek (You're beautiful Jamesa Blunta, opowiadająca o miłości niemożliwej do spełnienia, dodana do sceny romantycznej kolacji), brak konkretnego pomysłu na fabułę. Chwalono natomiast zdjęcia oraz rolę Julii Wróblewskiej (pojawiły się nawet porównania dziewczynki do Dakoty Fanning, były one jednak oparte przede wszystkim na fizycznym podobieństwie, a nie klasie aktorskiej).
W edycji na płytach DVD ścieżka dźwiękowa filmu różni się zauważalnie od tej z wersji kinowej i niektórych telewizyjnych.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Błędy[edytuj | edytuj kod]

  • W jednej ze scen, kiedy Michalina je w środku nocy „śniadanie”, obok jej talerza raz są rozsypane płatki śniadaniowe, a w innym ujęciu kamery ich nie ma.
  • Gdy dziewczynka pyta się, czy pies jest jej, to obraz jest czasem odbiciem lustrzanym - zapewne zamiar celowy.
  • W scenie rozmowy Michała z Julią na tarasie niebo o zmierzchu raz jest ciemne, raz jaśniejsze, dlatego że mamy 4 kierunki świata i zjawisko zwane zachodem słońca. To tłumaczy kolor nieba.
  • W scenie, gdy Michał przymierza ubrania i tańczy w tym kolorowym, jest pokazany mężczyzna przechodzący za nim, a po chwili znów przechodzi, z taką samą miną i tymi samymi gestami.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]