UFO: Afterlight – Bitwa o Marsa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
UFO: Afterlight – Bitwa o Marsa
UFO: Afterlight
Producent Altar Interactive
Wydawca 1C
Dystrybutor GER: Morphicon Ltd.
POL: Cenega Poland
RUS: 1C
USA: TopWare Interactive
Seria gier X-COM
Aktualna wersja 1.7
Data wydania GER: 1 marca 2007
POL: 16 marca 2007
RUS: 30 marca 2007
USA: 12 czerwca 2007
Gatunek taktyczna, RTS
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen
PEGI: 12
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows
Wymagania

Pentium 4 2 GHz, 768 MB RAM, karta graficzna 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows 2000/XP

UFO: Afterlight – Bitwa o Marsa – trzecia gra firmy Altar Interactive, rozgrywająca się w przyszłości i będąca kontynuacją fabuły z poprzednich części cyklu.

Tym razem, 50 lat po ostatniej części gracz dowodzi ludźmi kolonizującymi planetę Mars. Zadaniem gracza jest wykorzystanie środków dostępnym kolonistom i przetrwanie.

Do gry dostępne są narzędzia do tworzenia własnych modyfikacji, a w czerwcu 2007 rozstrzygnięty został oficjalny konkurs na mody do gry.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja UFO: Afterlight – Bitwa o Marsa rozgrywa się w przyszłości na planecie Mars, gdzie przeniosła się część ludzkości zostawiając Obcym Ziemię. W samowystarczalnej kolonii zbudowanej z dużą pomocą Retikulan pracuje około 20 kolonistów, z których niewielu już pamięta rodzimą planetę. W stanie hibernacji jest dalsze 10 000 kolonistów czekając, aż planeta po terraformacji będzie zdatna do zamieszkania.

W trakcie prac wykopaliskowych Ziemianie odkrywają pozostałości nieznanej, wysoko rozwiniętej cywilizacji i dążąc do odkrycia tajemnicy przypadkiem uruchamiają mechanizm obronny. Są to roboty bojowe mające bronić Marsa przed obcymi rasami. W trakcie gry przyjdzie jednak spotkać im się również z innymi zagrożeniami, w tym ze Zwierzoludźmi, czasem nazywanymi również Bestiami, którzy przybędą na Marsa poprzez bramy hiperprzestrzenne.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]