US Open 2022 (gra pojedyncza mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
US Open 2022 – gra pojedyncza mężczyzn
Miejsce

 Stany Zjednoczone
Nowy Jork

Obiekt

USTA Billie Jean King National Tennis Center

Nawierzchnia

Twarda

Data

29.08–11.09.2022

ATP Tour
Kategoria

Wielki Szlem

Drabinka

128S

Dyrektor

Stacey Allaster

Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Hiszpania Carlos Alcaraz
2021 2023
Strona internetowa
Wielki Szlem 2022

US Open 2022 – gra pojedyncza mężczyzn – zawody singlowe mężczyzn, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce w dniach 29 sierpnia–11 września na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center w Nowym Jorku.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01 Daniił Miedwiediew 1 4. runda
02Hiszpania Rafael Nadal 3 4. runda
03Hiszpania Carlos Alcaraz 4 zwycięstwo
04Grecja Stefanos Tsitsipas 5 1. runda
05Norwegia Casper Ruud 7 finał
06Kanada Félix Auger-Aliassime 8 2. runda
07Wielka Brytania Cameron Norrie 9 4. runda
08Polska Hubert Hurkacz 10 2. runda
09 Andriej Rublow 11 ćwierćfinał
10Stany Zjednoczone Taylor Fritz 12 1. runda
11Włochy Jannik Sinner 13 ćwierćfinał
12Hiszpania Pablo Carreño-Busta 14 4. runda
13Włochy Matteo Berrettini 15 ćwierćfinał
14Argentyna Diego Schwartzman 16 3. runda
15Chorwacja Marin Čilić 17 4. runda
16Hiszpania Roberto Bautista-Agut 18 1. runda

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
17Bułgaria Grigor Dimitrow 19 2. runda
18Australia Alex de Minaur 20 3. runda
19Kanada Denis Shapovalov 21 3. runda
20Wielka Brytania Daniel Evans 22 3. runda
21Holandia Botic van de Zandschulp 23 2. runda
22Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 24 półfinał
23Australia Nick Kyrgios 26 ćwierćfinał
24Argentyna Francisco Cerúndolo 27 1. runda
25Chorwacja Borna Ćorić 29 2. runda
26Włochy Lorenzo Musetti 30 3. runda
27 Karen Chaczanow 31 półfinał
28Dania Holger Rune 32 3. runda
29Stany Zjednoczone Tommy Paul 33 3. runda
30Stany Zjednoczone Maxime Cressy 34 1. runda
31Gruzja Nikoloz Basilaszwili 35 1. runda
32Serbia Miomir Kecmanović 36 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – specjalna przepustka
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  23  Australia Nick Kyrgios 5 6 5 7 4  
27   Karen Chaczanow 7 4 7 63 6  
  27   Karen Chaczanow 65 2 7 2  
  5  Norwegia Casper Ruud 7 6 5 6  
13  Włochy Matteo Berrettini 1 4 64
  5  Norwegia Casper Ruud 6 6 7  
    5  Norwegia Casper Ruud 4 6 61 3
  3  Hiszpania Carlos Alcaraz 6 2 7 6
  11  Włochy Jannik Sinner 3 7 7 5 3  
3  Hiszpania Carlos Alcaraz 6 67 60 7 6  
3  Hiszpania Carlos Alcaraz 66 6 6 65 6
  22  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 7 3 1 7 3  
9   Andriej Rublow 63 60 4
  22  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 7 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   4. runda
1   Daniił Miedwiediew 6 6 6  
 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 2 4 0     1   Daniił Miedwiediew 6 7 6  
 Francja Quentin Halys 6 64 3 2      Francja Arthur Rinderknech 2 5 3  
 Francja Arthur Rinderknech 4 7 6 6       1   Daniił Miedwiediew 6 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Ben Shelton 66 6 65 7 3       Q   Wu Yibing 4 2 2  
Q  Portugalia Nuno Borges 7 3 7 68 6     Q  Portugalia Nuno Borges 7 64 6 4 4
Q   Wu Yibing 6 6 6     Q   Wu Yibing 63 7 4 6 6  
31  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 3 4 0       1   Daniił Miedwiediew 611 6 3 2
23  Australia Nick Kyrgios 6 6 7       23  Australia Nick Kyrgios 7 3 6 6
 Australia Thanasi Kokkinakis 3 4 64     23  Australia Nick Kyrgios 7 6 4 6  
 Francja Benjamin Bonzi 7 6 5 3 6      Francja Benjamin Bonzi 63 4 6 4  
WC  Francja Ugo Humbert 61 1 7 6 2       23  Australia Nick Kyrgios 6 6 6
 Chile Alejandro Tabilo 6 6 63 6       WC  Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf 4 2 3  
 Polska Kamil Majchrzak 1 4 7 1      Chile Alejandro Tabilo 6 5 4 3
WC  Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf 6 6 6     WC  Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf 4 7 6 6  
16  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 4 4 4  
1. runda   2. runda   3. runda   4. runda
12  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 7 6 5 6  
WC  Austria Dominic Thiem 5 1 7 3     12  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 4 6 6 7  
 Kazachstan Aleksandr Bublik 6 6 6      Kazachstan Aleksandr Bublik 6 4 3 65  
 Francja Hugo Gaston 4 4 4       12  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 6 3 7  
 Chile Cristian Garín 3 7 7 6       18  Australia Alex de Minaur 1 1 6 65  
 Czechy Jiří Lehečka 6 63 5 1      Chile Cristian Garín 3 0 6 2
 Serbia Filip Krajinović 5 2 3     18  Australia Alex de Minaur 6 6 4 6  
18  Australia Alex de Minaur 7 6 6       12  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 3 1 6 3
27   Karen Chaczanow 3 6 6 6       27   Karen Chaczanow 4 6 6 4 6
 Stany Zjednoczone Denis Kudla 6 1 2 2     27   Karen Chaczanow 6 6 5 6  
 Słowacja Alex Molčan 4 6 4 1      Brazylia Thiago Monteiro 3 3 7 4  
 Brazylia Thiago Monteiro 6 4 6 6       27   Karen Chaczanow 6 4 6
 Wielka Brytania Jack Draper 6 6 6        Wielka Brytania Jack Draper 3 6 5k  
 Finlandia Emil Ruusuvuori 4 3 3      Wielka Brytania Jack Draper 6 6 6
Q  Szwajcaria Alexander Ritschard 3 4 6 3     6  Kanada Félix Auger-Aliassime 4 4 4  
6  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6 3 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   4. runda
4  Grecja Stefanos Tsitsipas 0 1 6 5  
Q  Kolumbia Daniel Elahi Galán 6 6 3 7     Q  Kolumbia Daniel Elahi Galán 6 2 3 6 6  
 Włochy Lorenzo Sonego 6 6 2 4 4      Australia Jordan Thompson 3 6 6 4 3  
 Australia Jordan Thompson 2 1 6 6 6       Q  Kolumbia Daniel Elahi Galán 4 7 4 4  
 Japonia Yoshihito Nishioka 3 5 3        Hiszpania A. Davidovich Fokina 6 5 6 6  
 Hiszpania A. Davidovich Fokina 6 7 6      Hiszpania A. Davidovich Fokina 7 5 3 6 710
 Węgry Márton Fucsovics 64 7 5      Węgry Márton Fucsovics 63 7 6 0 63  
30  Stany Zjednoczone Maxime Cressy 7 5 1k        Hiszpania A. Davidovich Fokina 6 62 3 6 2
24  Argentyna Francisco Cerúndolo 5 3 3       13  Włochy Matteo Berrettini 3 7 6 4 6
 Wielka Brytania Andy Murray 7 6 6      Wielka Brytania Andy Murray 5 6 6 6  
 Australia John Millman 67 6 64 6 1     WC  Stany Zjednoczone Emilio Nava 7 3 1 0  
WC  Stany Zjednoczone Emilio Nava 7 4 7 1 6        Wielka Brytania Andy Murray 4 4 7 3
 Argentyna Tomás Martín Etcheverry 6 2 3 4       13  Włochy Matteo Berrettini 6 6 61 6  
LL  Francja Hugo Grenier 4 6 6 6     LL  Francja Hugo Grenier 6 1 64 67
Q  Chile Nicolás Jarry 2 3 3     13  Włochy Matteo Berrettini 2 6 7 7  
13  Włochy Matteo Berrettini 6 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda   4. runda
10  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 7 61 3 4  
Q  Stany Zjednoczone Brandon Holt 63 7 6 6     Q  Stany Zjednoczone Brandon Holt 6 6 1 61 66  
PR  Słowenia Aljaž Bedene 4 3 7 6 66      Argentyna Pedro Cachín 1 2 6 7 710  
 Argentyna Pedro Cachín 6 6 5 1 710        Argentyna Pedro Cachín 3 6 2 5  
PR  Szwajcaria Stan Wawrinka 4 67 k       LL  Francja Corentin Moutet 6 4 6 7  
LL  Francja Corentin Moutet 6 7     LL  Francja Corentin Moutet 6 1 6 6
Q  Czechy Tomáš Macháč 6 63 1 6 5     21  Holandia Botic van de Zandschulp 4 6 2 4  
21  Holandia B. van de Zandschulp 3 7 6 3 7       LL  Francja Corentin Moutet 1 2 7 2
29  Stany Zjednoczone Tommy Paul 4 6 2 6 7       5  Norwegia Casper Ruud 6 6 64 6
 Hiszpania Bernabé Zapata Miralles 6 3 6 0 5     29  Stany Zjednoczone Tommy Paul 6 3 4 6 6  
 Stany Zjednoczone Sebastian Korda 5 7 7 6      Stany Zjednoczone Sebastian Korda 0 6 6 3 4  
Q  Argentyna Facundo Bagnis 7 63 5 1       29  Stany Zjednoczone Tommy Paul 63 7 62 7 0
Q   Zhang Zhizhen 6 7 69 1 4       5  Norwegia Casper Ruud 7 65 7 5 6  
 Holandia Tim van Rijthoven 3 64 7 6 6      Holandia Tim van Rijthoven 7 4 4 4
PR  Wielka Brytania Kyle Edmund 3 5 2     5  Norwegia Casper Ruud 64 6 6 6  
5  Norwegia Casper Ruud 6 7 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   4. runda
8  Polska Hubert Hurkacz 6 6 6  
 Niemcy Oscar Otte 4 2 4     8  Polska Hubert Hurkacz 4 6 65 3  
WC  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 4 68 3       Ilja Iwaszka 6 4 7 6  
  Ilja Iwaszka 4 6 7 6         Ilja Iwaszka 6 3 6 6  
 Francja Adrian Mannarino 3 4 4       26  Włochy Lorenzo Musetti 4 6 2 3  
Q  Holandia Gijs Brouwer 6 6 6     Q  Holandia Gijs Brouwer 7 3 4 2
 Belgia David Goffin 6 5 4 6 69     26  Włochy Lorenzo Musetti 61 6 6 6  
26  Włochy Lorenzo Musetti 3 7 6 3 711         Ilja Iwaszka 1 7 2 6 3
17  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 6 6       11  Włochy Jannik Sinner 6 5 6 4 6
 Stany Zjednoczone Steve Johnson 3 2 2     17  Bułgaria Grigor Dimitrow 65 5 3  
 Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 7 6 6      Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 7 7 6  
Q   Pawieł Kotow 64 2 2        Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 6 4 1 2
 Hiszpania Pedro Martínez 5 3 63       11  Włochy Jannik Sinner 3 6 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Christopher Eubanks 7 6 7     Q  Stany Zjednoczone Christopher Eubanks 4 68 2
 Niemcy Daniel Altmaier 7 2 1 6 1     11  Włochy Jannik Sinner 6 7 6  
11  Włochy Jannik Sinner 5 6 6 3 6  
1. runda   2. runda   3. runda   4. runda
15  Chorwacja Marin Čilić 6 6 7  
Q  Niemcy Maximilian Marterer 3 2 5     15  Chorwacja Marin Čilić 6 7 6  
Q  Słowacja Norbert Gombos 3 4 5      Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 3 64 3  
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6 7       15  Chorwacja Marin Čilić 7 63 6 7  
 Australia James Duckworth 4 7 6 6       20  Wielka Brytania Daniel Evans 611 7 2 5  
 Australia Christopher O’Connell 6 60 2 3      Australia James Duckworth 3 2 6 4
 Czechy Jiří Veselý 4 1 1     20  Wielka Brytania Daniel Evans 6 6 4 6  
20  Wielka Brytania Daniel Evans 6 6 6       15  Chorwacja Marin Čilić 4 6 4 6 3
25/PR  Chorwacja Borna Ćorić 6 7 3 4 7       3  Hiszpania Carlos Alcaraz 6 3 6 4 6
Q  Francja Enzo Couacaud 2 65 6 6 5     25/PR  Chorwacja Borna Ćorić 4 610 1  
 Stany Zjednoczone Jenson Brooksby 6 6 3      Stany Zjednoczone Jenson Brooksby 6 7 6  
 Serbia Dušan Lajović 2 0 0k        Stany Zjednoczone Jenson Brooksby 3 3 3
 Holandia Tallon Griekspoor 5 4 3       3  Hiszpania Carlos Alcaraz 6 6 6  
 Argentyna Federico Coria 7 6 6      Argentyna Federico Coria 2 1 5
 Argentyna Sebastián Báez 5 5 0k     3  Hiszpania Carlos Alcaraz 6 6 7  
3  Hiszpania Carlos Alcaraz 7 7 2  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   4. runda
7  Wielka Brytania Cameron Norrie 6 7 6  
 Francja Benoît Paire 0 61 0     7  Wielka Brytania Cameron Norrie 6 6 7  
 Portugalia João Sousa 1 7 7 6      Portugalia João Sousa 4 4 64  
 Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald 6 64 64 3       7  Wielka Brytania Cameron Norrie 7 6 6  
 Stany Zjednoczone John Isner 6 6 7       28  Dania Holger Rune 5 4 1  
Q  Argentyna Federico Delbonis 3 1 5      Stany Zjednoczone John Isner w/o
 Niemcy Peter Gojowczyk 2 4 65     28  Dania Holger Rune  
28  Dania Holger Rune 6 6 7       7  Wielka Brytania Cameron Norrie 4 4 4
19  Kanada Denis Shapovalov 2 6 6 3 6       9   Andriej Rublow 6 6 6
 Szwajcaria Marc-Andrea Hüsler 6 4 4 6 1     19  Kanada Denis Shapovalov 6 4 6 6  
 Hiszpania Jaume Munar 1 3 6 2      Hiszpania Roberto Carballés Baena 4 6 3 2  
 Hiszpania Roberto Carballés Baena 6 6 4 6       19  Kanada Denis Shapovalov 4 6 7 4 67
LL  Hiszpania Fernando Verdasco 2 7 3 3       9   Andriej Rublow 6 2 63 6 710  
 Korea Południowa Kwon Soon-woo 6 64 6 6      Korea Południowa Kwon Soon-woo 3 0 4
 Serbia Laslo Đere 65 3 6 6 4     9   Andriej Rublow 6 6 6  
9   Andriej Rublow 7 6 3 4 6  
1. runda   2. runda   3. runda   4. runda
14  Argentyna Diego Schwartzman 3 5 6 1  
 Stany Zjednoczone Jack Sock 6 7 0 0k     14  Argentyna Diego Schwartzman 7 7 7  
 Australia Alexei Popyrin 6 7 7      Australia Alexei Popyrin 63 5 66  
  Tseng Chun-hsin 3 65 63       14  Argentyna Diego Schwartzman 67 4 4  
 Australia Jason Kubler 5 6 6 6       22  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 7 6 6  
 Szwecja Mikael Ymer 7 4 2 4      Australia Jason Kubler 63 5 62
 Stany Zjednoczone Marcos Giron 60 4 3     22  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 7 7 7  
22  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 7 6 6       22  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 6 4 6 6
32  Serbia Miomir Kecmanović 3 6 6 6       2  Hiszpania Rafael Nadal 4 6 4 3
WC  Stany Zjednoczone Learner Tien 6 1 3 3     32  Serbia Miomir Kecmanović 2 4 6 4  
 Japonia Taro Daniel 4 7 2 2      Francja Richard Gasquet 6 6 4 6  
 Francja Richard Gasquet 6 61 6 6        Francja Richard Gasquet 0 1 5
 Włochy Fabio Fognini 1 5 6 6 6       2  Hiszpania Rafael Nadal 6 6 7  
  Asłan Karacew 6 7 4 1 4      Włochy Fabio Fognini 6 4 2 1
WC  Australia Rinky Hijikata 6 2 3 3     2  Hiszpania Rafael Nadal 2 6 6 6  
2  Hiszpania Rafael Nadal 4 6 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 2 600 000 2000
Finalista 1 300 000 1200
Półfinalista 705 000 720
Ćwierćfinalista 445 000 360
4. runda 278 000 180
3. runda 188 000 90
2. runda 121 000 45
1. runda 80 000 10

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]