Ukraina na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ukraina na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2019
Ukraina
Kod EOC UKR
Federacja Narodowy Komitet Olimpijski Ukrainy
Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2019
Sarajewo, Sarajewo Wschodnie
Liczba zawodników 22 w 5 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Ukrainę na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2019 reprezentowało 22 zawodników[1].

Brązowy medal w biathlonie na dystansie 12,5 km zdobył Stepan Kinasz, przegrywając z Niemcami Hansem Köllnerem i Benjaminem Menzem[2][3]. Medal tej samej wartości zdobyła też Anastasija Archypowa, która po programie krótkim zajmowała trzecią pozycję. W końcowej klasyfikacji przegrała z Rosjanką Anną Szczerbakową i Włoszką Lucrezią Beccari[4].

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
Bronze medal blank.svg Stepan Kinasz Biathlon Bieg indywidualny na 12,5 km 13 lutego
Bronze medal blank.svg Anastasija Archypowa Łyżwiarstwo figurowe Solistki 14 lutego

Kadra[edytuj | edytuj kod]

W składzie reprezentacji wystąpiło ośmioro biathlonistów, czworo biegaczy narciarskich, czworo narciarzy alpejskich, czworo short trackowców, i dwoje łyżwiarzy figurowych.

Imię i nazwisko Data urodzenia Dyscyplina Płeć
Archypowa, AnastasijaAnastasija Archypowa 2003-12-2929 grudnia 2003 Łyżwiarstwo figurowe K
Boczok, ArsenArsen Boczok 2001-03-2828 marca 2001 Biathlon M
Czerwenko, WiktorijaWiktorija Czerwenko 2002-06-2424 czerwca 2002 Short track K
Fedorenko, DanyłoDanyło Fedorenko 2002-04-2020 kwietnia 2002 Short track M
Hłotow, MykytaMykyta Hłotow 2002-04-055 kwietnia 2002 Short track M
Horodna, JulijaJulija Horodna 2001-04-088 kwietnia 2001 Biathlon K
Kinasz, StepanStepan Kinasz 2002-02-055 lutego 2002 Biathlon M
Knopowa, TetianaTetiana Knopowa 2001-05-088 maja 2001 Narciarstwo alpejskie K
Kokura, AndrijAndrij Kokura 2003-02-1616 lutego 2003 Łyżwiarstwo figurowe M
Kołupajko, WitalijWitalij Kołupajko 2001-10-1616 października 2001 Biegi narciarskie M
Kowalowa, DarynaDaryna Kowalowa 2001-04-044 kwietnia 2001 Biegi narciarskie K
Krysztal, SerhijSerhij Krysztal 2002-01-099 stycznia 2002 Biathlon M
Kwaczan, AnnaAnna Kwaczan 2001-02-2525 lutego 2001 Biathlon K
Makarina, AnastasijaAnastasija Makarina 2001-06-099 czerwca 2001 Biegi narciarskie K
Makowećka, JulijaJulija Makowećka 2001-11-022 listopada 2001 Narciarstwo alpejskie K
Podobedow, MaksymilianMaksymilian Podobedow Narciarstwo alpejskie M
Prodan, TetianaTetiana Prodan 2002-08-1616 sierpnia 2002 Biathlon K
Sorokmaniuk, IllaIlla Sorokmaniuk 2001-08-3131 sierpnia 2001 Narciarstwo alpejskie M
Welihorśka, AlinaAlina Welihorśka 2002-03-022 marca 2002 Biathlon K
Zarowny, MaksymMaksym Zarowny 2001-03-077 marca 2001 Biathlon M
Zarwanśka, TetianaTetiana Zarwanśka 2002-05-2727 maja 2002 Short track K
Żuwaha, OłeksijOłeksij Żuwaha 2002-06-066 czerwca 2002 Biegi narciarskie M

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Dziewczęta
Zawodniczka Konkurencja Czas Strata Pozycja
Julija Horodna Sprint na 6 km 23:06,7 +53,2 8.[5]
Bieg indywidualny na 10 km 43:00,7 +4:43,3 34.[6]
Anna Kwaczan Sprint na 6 km 25:36,5 +3:23,0 44.[5]
Bieg indywidualny na 10 km 47:23,6 +9:06,2 68.[6]
Tetiana Prodan Sprint na 6 km 28:14,0 +6:00,5 69.[5]
Bieg indywidualny na 10 km 44:48,3 +6:30,9 51.[6]
Alina Welihorśka Sprint na 6 km 24:40,3 +2:26,8 34.[5]
Bieg indywidualny na 10 km 45:56,8 +7:39,4 60.[6]
Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Czas Strata Pozycja
Arsen Boczok Sprint na 7,5 km 28:11,9 +3:40,2 52.[7]
Bieg indywidualny na 12,5 km 48:53,9 +6:06,6 31.[8]
Stepan Kinasz Sprint na 7,5 km 26:17,8 +1:46,1 19.[7]
Bieg indywidualny na 12,5 km 44:16,3 +1:29,0 Bronze medal blank.svg[8]
Serhij Krysztal Sprint na 7,5 km 27:05,4 +2:33,7 35.[7]
Bieg indywidualny na 12,5 km 50:33,4 +7:46,1 43.[8]
Maksym Zarowny Sprint na 7,5 km 25:56,1 +1:24,4 12.[7]
Bieg indywidualny na 12,5 km 53:38,4 +10:51,1 63.[8]
Sztafety
Zawodnicy Konkurencja Czas Strata Pozycja
Julija Horodna
Alina Welihorśka
Maksym Zarowny
Stepan Kinasz
Sztafeta mieszana 2×7,5 km + 2×6 km 1:32:25,4 +5:26,9 12.[9]

Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Dziewczęta
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Strata Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Strata Pozycja
Daryna Kowalowa Bieg na 7,5 km techniką klasyczną 29:25,8 +4:03,3 41.[10]
Bieg na 5 km techniką dowolną 16:46,4 +1:54,9 45.[11]
Sprint techniką klasyczną 4:09,06 +37,58 54.[12] NQ
Anastasija Makarina Bieg na 7,5 km techniką klasyczną 32:14,2 +6:51,7 61.[10]
Bieg na 5 km techniką dowolną 17:39,8 +2:48,3 57.[11]
Sprint techniką klasyczną 4:16,74 +45,26 57.[12] NQ
Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Strata Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Strata Pozycja
Witalij Kołupajko Bieg na 10 km techniką klasyczną 34:42,2 +4:04,4 34.[13]
Bieg na 7,5 km techniką dowolną 21:48,9 +2:01,6 41.[14]
Sprint techniką klasyczną 3:33,82 +28,63 67.[15] NQ
Ołeksij Żuwaha Bieg na 10 km techniką klasyczną 35:32,1 +4:54,3 51.[13]
Bieg na 7,5 km techniką dowolną 22:52,8 +3:05,5 68.[14]
Sprint techniką klasyczną 3:30,62 +25,43 59.[15] NQ

Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Dziewczęta
Zawodniczka Konkurencja Program krótki Program dowolny Wynik końcowy Pozycja końcowa
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Anastasija Archypowa Solistki 58,58 3.[16] 103,15 3. 161,73 3.[17]
Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Program krótki Program dowolny Wynik końcowy Pozycja końcowa
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Andrij Kokura Soliści 55,98 6.[18] 94,76 8. 150,74 6.[19]

Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Dziewczęta
Zawodniczka Konkurencja Czas Strata Pozycja
Tetiana Knopowa Slalom 2:01,62 +20,92 41.[20]
Slalom gigant 2:35,33 +18,95 51.'[21]
Julija Makowećka Slalom 1:53,68 +12,98 33.[20]
Slalom gigant DNF[21]
Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Czas Strata Pozycja
Maksymilian Podobedow Slalom 2:08,28 +16,23 40.[22]
Illa Sorokmaniuk Slalom 2:08,99 +16,94 41.[22]

Short track[edytuj | edytuj kod]

Dziewczęta
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja końcowa
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Wiktorija Czerwenko Wyścig na 1500 m 2:56,429 5. NQ 29.[23]
Wyścig na 500 m 49,670 4. NQ 27.[24]
Tetiana Zarwanśka Wyścig na 1500 m 2:41,168 4. Q 2:53,969 6. NQ 18.[23]
Wyścig na 500 m 49,598 4. NQ 26.[24]
Chłopcy
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja końcowa
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Danyło Fedorenko Wyścig na 1500 m 2:25,159 4. Q 2:24,889 6. NQ 17.[23]
Wyścig na 500 m 44,625 3. Q 44,682 3. NQ 12.[24]
Mykyta Hłotow Wyścig na 1500 m 2:33,466 5. NQ 26.[23]
Wyścig na 500 m 46,941 3. Q 46,418 5. NQ 18.[24]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Визначено склад юнацької збірної України на зимовий Олімпійський фестиваль-2019 (ukr.). Narodowy Komitet Olimpijski Ukrainy, 2019-02-05. [dostęp 2019-02-08].
  2. Біатлоніст Степан Кінаш: «Задоволений своєю роботою» (ukr.). Narodowy Komitet Olimpijski Ukrainy, 2019-02-13. [dostęp 2019-02-13].
  3. Український біатлоніст Степан Кінаш виборов "бронзу" на ЄЮОФ-2019 (ukr.). Ukrinform, 2019-02-13. [dostęp 2019-02-13].
  4. Фігуристка Анастасія Архипова – бронзова призерка зимового ЄЮОФ-2019! (ukr.). Narodowy Komitet Olimpijski Ukrainy, 2019-02-14. [dostęp 2019-02-15].
  5. a b c d 6 km Sprint Girls (ang.). EYOF2019, 2019-02-12. [dostęp 2019-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-14)].
  6. a b c d 10 km Individual Girls (ang.). EYOF2019, 2019-02-13. [dostęp 2019-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-14)].
  7. a b c d 7,5 km Sprint Boys (ang.). EYOF2019, 2019-02-12. [dostęp 2019-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-14)].
  8. a b c d 12,5 km Individual Boys (ang.). EYOF2019, 2019-02-13. [dostęp 2019-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-14)].
  9. Mixed Relay (2x6km Girls & 2x7,5km Boys) (ang.). EYOF2019, 2019-02-15. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  10. a b Interval Classic Technique 7,5km Girls – Live ranking (ang.). EYOF2019, 2019-02-11. [dostęp 2019-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-12)].
  11. a b Girls 5km Free Technique – Official ranking (ang.). EYOF2019, 2019-02-12. [dostęp 2019-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-12)].
  12. a b Girls Sprint Qualifications – Official ranking (ang.). EYOF2019, 2019-02-15. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  13. a b Interval Classic Technique 10km Boys – Official ranking (ang.). EYOF2019, 2019-02-11. [dostęp 2019-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-12)].
  14. a b Boys 7,5 km Free Technique – Official ranking (ang.). EYOF2019, 2019-02-12. [dostęp 2019-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-12)].
  15. a b Boys Sprint Qualifications – Official ranking (ang.). EYOF2019, 2019-02-15. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  16. Junior Ladies After Short Program (ang.). EYOF2019, 2019-02-14. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  17. Junior Ladies Final Results (ang.). EYOF2019, 2019-02-15. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-15)].
  18. Junior Men After Short Program (ang.). EYOF2019, 2019-02-14. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  19. Junior Men Final Results (ang.). EYOF2019, 2019-02-15. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-15)].
  20. a b Slalom Ladies – Official ranking (ang.). EYOF2019, 2019-02-11. [dostęp 2019-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-12)].
  21. a b Giant Slalom Ladies – Official ranking (ang.). EYOF2019, 2019-02-13. [dostęp 2019-02-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-13)].
  22. a b Slalom Men – Official ranking (ang.). EYOF2019, 2019-02-11. [dostęp 2019-02-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-12)].
  23. a b c d Short Track Speed Skating 1 (ang.). EYOF2019, 2019-02-11. [dostęp 2019-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-13)].
  24. a b c d Short Track Speed Skating 2 (ang.). EYOF2019, 2019-02-12. [dostęp 2019-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-13)].