United States Army Command and General Staff College

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Główny kampus w Fort Leavenworth

United States Army Command and General Staff College (CGSC, dawniej USACGSC) w Fort Leavenworth w stanie Kansas – szkoła wyższa prowadząca zajęcia podyplomowe dla oficerów United States Army i innych siostrzanych broni, jak również oficerów z zagranicy. Uczelnia została założona w roku 1881 przez gen. Williama Tecumseha Shermana jako „szkoła piechoty i kawalerii” (ang. Infantry and Cavalry School)[1]. Szkoła powstała na podstawie Generalnych Wytycznych Departamentu Wojny z 7 maja 1881 roku, zgodnie z którymi generał dowodzący Departamentem Missouri winien jak najszybciej założyć w Fort Leavenworth szkołę dla oficerów piechoty i kawalerii na wzrór już działającej szoły artylerii. W roku 1907 zmieniono nazwę na School of the Line. Program zajęć ulegał zmianie na podstawie doświadczeń, jakie niosły ze sobą I i II wojna światowa, wojna koreańska i wietnamska oraz wszystkie inne konfliktu zbrojne, łącznie z trwającymi współcześnie.

Obok głównego kampusu w Fort Leavenworth, uczelnia posiada filie w Fort Belvoir i Fort Lee w Wirginii, Fort Gordon w Georgii i w Redstone Arsenal w Alabamie. Głównym zadaniem CGSC jest kształcenie i przygotowywanie przyszłych przywódców wojskowych do wszelkiego rodzaju działań, także w ramach wielonarodowych sił zbrojnych, jak również doskonalenie dowódców armii i zapoznawanie ich z najnowszymi osiągnięciami wymaganymi na współczesnym polu walki[2].

Znani absolwenci[edytuj]

Przypisy

  1. Otis 1882 ↓, s. 173.
  2. CGSC: About the Command and General Staff College. usacac.army.mil. [dostęp 2013-08-11].

Bibliografia[edytuj]

  • Ewell S. Otis: Report of the Secretary of War; being part of the message and documents communicated to the two Houses of Congress at the beginning of the second session of the Forty-seventh Congress. T. I. Washington, DC: United States War Department, 1882.

Linki zewnętrzne[edytuj]