Urs Remond

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Urs Remond
Data i miejsce urodzenia 12 października 1964
Neukirchen-Vluyn

Urs Remond (ur. 12 października 1964 roku w Neukirchen-Vluyn) - niemiecki aktor, najbardziej znany w Polsce z roli lekarza Marka Harlanda w niemieckim serialu RTL Medicopter 117 (Medicopter 117 - Jedes Leben zählt, 2000-2006), gdzie grał od czwartego sezonu.

Swoje dzieciństwa i wczesną młodość spędził w Kamerunie, Afryce. Przez wiele lat mieszkał także w Paryżu. Po ukończeniu szkoły średniej w Szwajcarii, uczęszczał na lekcje śpiewu, tańca i choreografii w Bernie. Jednak wypadek motocyklowy zakończył jego edukację taneczną. Studiował dramat na Universität für Musik und darstellende Kunst w Hamburgu. Pisał scenariusze teatralne i gra na scenie kilku swoich sztukach, wystąpił w klasycznym przedstawieniu Dracula w Hebbel-Theater w Berlinie i Mozarta Titus (La clemenza di Tito) Komischen Oper w Berlinie.

Po raz pierwszy pojawił się na szklanym ekranie w dwóch odcinkach niemieckiego serialu ZDF Klinika w Schwarzwaldzie (Die Schwarzwaldklinik, 1986) u boku Saschy Hehna i Tobiasa Hoesla. Zagrał z Valérie Kaprisky, Stacy Keachem i Peterem Gallagherem w dramacie biograficznym Milena (1991). Wystąpił gościnnie w serialach: Sat 1 Trzy (Die Drei, 1997), RTL2 Lexx (2000, RTL Klown (Der Clown, 2000-2001) oraz dramacie Zachód (Abendland, 1999).

Wybrana filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]