Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Drago110pl

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipedii

[edytuj kod]

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami:
Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności).
Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie. Śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie.
Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.
Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- Tar Lócesilion (queta) 22:25, 10 lut 2018 (CET)[odpowiedz]

Pachidensha (dyskusja) 01:23, 17 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

Chrumps 00:36, 18 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

Strona dyskusji

[edytuj kod]

Witaj, nie usuwamy wpisów ze strony dyskusji, pozdrawiam Thraen (dyskusja) 11:15, 18 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

Jak podpisywać się w Wikipedii

[edytuj kod]

Cześć. Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Pzdr. Pachidensha (dyskusja) 12:36, 18 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

Teukros (dyskusja) 14:20, 12 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Hasło wymaga uzupełnienia źródeł wszystkich podanych informacji najlepiej w formie przypisów (patrz: WP:WER, Pomoc:Przypisy)

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mateusz Opasiński (dyskusja) 03:50, 13 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Ciacho5 (dyskusja) 10:25, 13 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Ciacho5 (dyskusja) 10:31, 13 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Ciszema (dyskusja) 18:48, 14 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

--Tokyotown8 (dyskusja) 02:19, 23 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Ciacho5 (dyskusja) 15:38, 23 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Drago110pl (dyskusja) 15:53, 23 sie 2018 (CEST) Okej w sumie racja.. może trochę wyglądać jak reklama :) to może narazie do kosza a ja w wolnym czasie postaram się to trochę lepiej opisać - wybacz ale jeszcze nie ogarniam wszystkich funkcjonalności wiki :)[odpowiedz]

Przypisy

[edytuj kod]

Witaj. Drobna sprawa ale jednak: Według polskich zasad przypis wstawiamy między ostatnią literę tekstu a znak interpunkcyjny (czyli najczęściej przed kropką. Ciacho5 (dyskusja) 15:48, 23 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • w tej postaci to jest stub, a to zagadnienie jeśli ma być hasłem musi być obszernie opisane
  • żródłem nie może być inne hasło z Wikipedii
  • poza tym istnieje hasło Możliwości eksploatacji Marsa wiec zamiast tworzyć nowe można uzupełnić istniejące

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Jckowal piszże 23:01, 18 lis 2018 (CET)[odpowiedz]

Wojciech Pędzich Dyskusja 12:10, 1 gru 2018 (CET)[odpowiedz]

Wyprawy

[edytuj kod]

Jak już piszesz coś, to pisz porządnie i poprawnie po polsku. Nie na Polska stacje tylko Polską stację. Analfabetyzmu nie tolerujemy. Hoa binh (dyskusja) 15:44, 25 sty 2019 (CET)[odpowiedz]

Wyprawy cd.

[edytuj kod]

kierowana przez Bartosz Celmer; kierowana przez Adam Latusek; itp. Ponieważ jak widzę nadal masz poważne problemy z podstawami języka polskiego, na czele z odmianą rzeczownika przez przypadki, informuję, że każde kolejne hasło podobnej jakości umieszczone w przestrzeni głównej wyląduje w twoim brudnopisie. Nikt nie będzie po tobie poprawiał podstaw gramatyki. Hoa binh (dyskusja) 21:51, 25 sty 2019 (CET)[odpowiedz]

  • podczas jej trwania stacje zamieszkiwało. Ile tych stacji było? Pięćdziesiąt cztery stacje czy może jedną stację? Ostatnie ostrzeżenie, nie będę po tobie w kółko poprawiać każdego tego typu wpisu. Hoa binh (dyskusja) 21:54, 25 sty 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

[edytuj kod]

Dzień dobry Drago110pl -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 09:40, 13 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Pustynia błędowska

[edytuj kod]

Pustynia błędowska. Fajnie, że edytowałeś to hasło. Przydałoby się, żebyś poprawił trochę czytelność (składnia) fragmentu o historii z lat 30. Oprócz tego dopisanej przez Ciebie ciekawostce brakuje wskazania źródła. Daj znać, jak to naprawisz, to zaakceptuję. Bekonowitch (dyskusja) 15:27, 18 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Szkolenie dla redaktorów

[edytuj kod]

Hej! Piszę do Ciebie, ponieważ masz uprawnienia redaktora polskiej Wikipedii. W poniedziałek 18 maja o godz. 19.00 odbędzie się zdalne szkolenie z uprawnień dla redaktorów - z przeglądania zmian i z wersji przejrzanych, które poprowadzi PMG. Podzieli się dobrymi praktykami, swoimi sposobami na lepsze przeglądanie i odpowie na wszystkie pytania. Szkolenie jest tak zrobione, żeby pomogło i zupełnie początkującym redaktorom i redaktorkom, i takim, którzy już mają z tym doświadczenie, ale chcieliby to usprawnić i polepszyć. PMG odpowie też na wszystkie inne pytania związane z edytowaniem. To świetny sposób, żeby rozwinąć swoje wiki-umiejętności. Szkolenie odbędzie się pod tym linkiem. Nie trzeba się zapisywać, ale będzie mi bardzo miło, jeśli dasz mi znać, czy będziesz. Pozdrawiam Cię serdecznie! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) 17:10, 16 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią

[edytuj kod]

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 10:58, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

kićor =^^= 23:48, 27 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

PG (dyskusja) 11:28, 4 wrz 2021 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Hasło pozbawione jest źródeł, za wyjątkiem jednego
  • Wszystkie informacje powinny posiadać źródła, najlepiej w postaci przypisów

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Tokyotown8 (dyskusja) 00:34, 22 cze 2022 (CEST)[odpowiedz]

Hej. Czy możesz uzupełnić źródła w artykule, który pisałeś w 2018? Weryfikowalność niestety w nim leży, w miarę sensowny przypis, który tam jest niestety nie potwierdza większości informacji zamieszczonych w treści, a to dość kłopotliwe. Z góry dzięki, pozdrawiam, Piastu βy język giętki… 16:33, 4 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]