V NFI Victoria

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
V Narodowy Fundusz Inwestycyjny Victoria SA
Lokalizacja Polska Polska
Siedziba 00-263 Warszawa, ul. Dworkowa 3
Numer KRS 0000037652
Prezes Katarzyna Kopycińska
Branża finanse inne
Produkty pośrednictwo finansowe
Kapitał zakładowy 857 015,7 zł
Giełda GPW
ISIN

PLNFI0500012

Symbol akcji 05VICT (05N)
brak współrzędnych
Strona internetowa

V Narodowy Fundusz Inwestycyjny Victoria SA (obecnie Rubicon Partners NFI S.A.) – Narodowy Fundusz Inwestycyjny notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Fundusz został powołany w ramach programu powszechnej prywatyzacji, mającego na celu restrukturyzację polskich sprywatyzowanych przedsiębiorstw. Fundusz w ramach określonej statutem działalności gospodarczej zajmuje się także zarządzaniem aktywami, czyli portfelem udziałów w posiadanych spółkach, nabywaniem papierów wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa oraz zarządzaniem gotówką.

Rubicon Partners NFI S.A. już kilkakrotnie dzielił się swoją gotówką poprzez ogłaszane wezwania do sprzedaży akcji. Walne zgromadzenia powiązanych ze sobą kapitałowo Funduszy Inwestycyjnych 1, Victorii i Fortuny podjęły w 3 kw. 2004 roku uchwały o ich rozwiązaniu i postawieniu w stan likwidacji. Miała ona potrwać kilkanaście miesięcy. W tym czasie do NFI należało spłacanie zobowiązań i upłynnianie resztek majątku. Jednak pomimo wcześniejszych ustaleń, według informacji z 15 kwietnia 2008 roku, Pierwszy Narodowy Fundusz Inwestycyjny, V Narodowy Fundusz Inwestycyjny Victoria oraz Narodowy Fundusz Inwestycyjny Fortuna zawarły porozumienie w sprawie połączenia. Połączenie miało nastąpić przez przeniesienie całego majątku 01 NFI i NFI Fortuna do NFI Victoria, w zamian za akcje, które NFI Victoria wyda akcjonariuszom 01 NFI oraz NFI Fortuna. W lutym 2009 roku nastąpiło połączenie z NFI Fortuna.

Zmiana nazwy z NFI Victoria S.A. na Rubicon Partners NFI S.A. została dokonana z końcem 2009 roku.

NFI Victoria S.A. zadebiutowała na GPW 12 czerwca 1997 roku.