Przejdź do zawartości

Violetta (serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Violetta
Ilustracja
Logo serialu
Gatunek

serial młodzieżowy, telenowela

Kraj produkcji

Argentyna

Oryginalny język

hiszpański

Główne role

zobacz niżej

Muzyka tytułowa

„En mi Mundo” – Martina Stoessel

Liczba odcinków

240

Liczba serii

3

Lista odcinków
Produkcja
Produkcja

Pol-ka Producciones

Reżyseria

Jorge Nisco
Martín Saban

Scenariusz

Solange Keoleyan
Sebastián Parrotta

Czas trwania odcinka

40–50 minut

Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji

Argentyna

Data premiery

14 maja 2012

Stacja telewizyjna

Disney Channel, Canal 13

Pierwsza emisja

14 maja 2012

Lata emisji

2012–2015

Status

zakończony

Format obrazu

1080i (HDTV)

Chronologia
Powiązane

Tini: Nowe życie Violetty,
Blog kulinarny Angie,
The U-MIX Show,
I love Violetta

Strona internetowa
Martina Stoessel

Violettaargentyński serial telewizyjny stworzony przez Pol-ka Producciones we współpracy z oddziałami Disney Channel (m.in. Ameryka Łacińska, Europa, Azja i Afryka), którego premiera odbyła się 14 maja 2012 roku. Od 14 czerwca 2022 dostępny w Polsce na platformie Disney+[1].

W Polsce serial premierowo emitowany był na kanale Disney Channel od 18 lutego 2013, a emisja pierwszej serii na kanale TVN 7 odbywała się od 1 września 2014 do 7 lutego 2015 roku[2]. Od 3 lipca do 22 października 2015 roku stacja TVN Fabuła wyemitowała ponownie pierwszy sezon[3].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Violetta (Martina Stoessel) to dziewczyna, która nie jest świadoma swojego talentu do śpiewania. Odziedziczony po swojej matce, słynnej piosenkarce, która zginęła w wypadku, gdy Violetta miała 5 lat. Jej ojciec Germán (Diego Ramos) to człowiek sukcesu, który pragnie chronić córkę ukrywając przeszłość, aby nie podążyła tą samą drogą co jej matka. Schował wszystkie rzeczy po żonie na strychu i trzyma je pod kluczem.

Po tragicznym wypadku Violetta wraz z ojcem przeniosła się do Madrytu. Wychowywana samotnie, z dala od rówieśników. Ojciec świadomy talentu córki pozwalał jej na kontakt z muzyką, ale jedynie na lekcje gry na pianinie.

Wszystko się zmieniło, gdy wrócili do rodzinnego miasta, Buenos Aires. Violetta rozpoczęła naukę gry na fortepianie w prestiżowej szkole muzycznej Studio 21. To tu poznała swoją ciocię Angie (Clara Alonso), nauczycielkę i trenerkę, która uświadomiła ją o jej wielkim potencjale. Poznała również dwóch chłopaków, Thomasa i Leóna, w których się zakochała.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Violetta po wakacjach wraca do Studia, które teraz nosi nazwę On Beat Studio. Spotyka swoich przyjaciół i Leóna (Jorge Blanco), który znalazł nową pasję – motocross. Po pewnym czasie Violetta i León znów są razem, ale na ich drodze stają Diego (Diego Domínguez) i Lara (Valeria Baroni).

Sezon 3[edytuj | edytuj kod]

Po niezwykle udanej europejskiej trasie z YouMix uczniowie wracają do Buenos Aires na ostatni rok zajęć. Ich marzenia i ambicje pozostały takie same, będą jednak musieli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i przeszkodami. Z czasem Studio będzie miało poważne problemy finansowe, z którymi wszyscy będą się musieli zmierzyć.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Główna obsada[edytuj | edytuj kod]

Drugoplanowa obsada[edytuj | edytuj kod]

W pozostałych rolach[edytuj | edytuj kod]

Prawdziwi artyści[edytuj | edytuj kod]

 • College 11 – sezon 1, odcinek 34; sezon 2, odcinki 57-59
 • Rock Bones (zespół) – sezon 1, odcinek 34; sezon 2, odcinek 53; sezon 3, odcinek 20
 • Bridgit Mendler – sezon 2, odcinek 11
 • Ross Lynch – sezon 3, odcinki 69-70
 • R5 – sezon 3, odcinek 70

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • Violetta Castillo (Martina Stoessel) – Violetta to bardzo utalentowana nastolatka, wychowująca się pod okiem surowego i nadopiekuńczego ojca, który ukrywa przed nią wszelkie informacje o jej zmarłej matce. Po kilku latach spędzonych w Europie Violetta powraca do rodzinnego Buenos Aires w Argentynie, gdzie poznaje swoją guwernantkę Angie, która tak naprawdę jest jej ciotką, chcącą wyjawić jej całą prawdę o jej matce.
 • León Vargas (Jorge Blanco) – pochodzi z bogatej rodziny i nigdy nie musiał zajmować się pracą. León jest uczniem szkoły muzycznej i posiada wielki potencjał. Początkowo zamierzał zdobyć serce Violetty, tylko po to, by odegrać się na Tomásie, który podobał się jego dziewczynie, Ludmile. Później się w niej zakochał. W późniejszym czasie staje się rozdarty pomiędzy muzyką a motocrossem, ostatecznie jednak wybiera muzykę.
 • Diego Hernández (Diego Domínguez) – pochodzi z Hiszpanii, a w dniu przyjazdu jest olśniony talentem i pięknem Violetty. Z jego arogancją i sposobem „złego faceta”, nie da się pokonać. Jest przyjacielem Ludmiły, z którą przyjaźni się tak naprawdę od dziecka. W trzecim sezonie Diego zmienia się na lepsze i zakochuje się we Francesce.
 • Francesca Cauviglia (Lodovica Comello) – jest bystrą i bardzo koleżeńską dziewczyną. Wie, że nauka w szkole muzycznej kosztuje jej rodzinę wiele wyrzeczeń. Urodziła się we Włoszech, podobnie jak jej brat, Luca. Francesca była zakochana w Tomásie i na początku nieco zazdrosna o Violettę, ale potem zaprzyjaźnia się z nią. W szkole Francesca kumplowała się z Camilą i Maxim. W drugim sezonie Francesca zakochuje się w Marco, ale rozstaje się z nim na początku trzeciego sezonu. W trzecim sezonie zakochuje się w Diego.
 • Ludmiła Ferro (Mercedes Lambre) – jest odlotową, efektowną uczennicą szkoły muzycznej. Stara się być divą, ale jednocześnie jest arogancką kłamczuchą oraz manipulantką. Ma obsesję na punkcie swojego wizerunku i pragnie bez przerwy znajdować się w centrum zainteresowania. Zawsze sięga po to, czego chce. Jak każdy czarny charakter, ma swojego poplecznika: Natalię. Z czasem pod wpływem Federico, zacznie się zmieniać na lepszą osobę.
 • Germán Castillo (Diego Ramos) – ojciec Violetty. Genialny inżynier, właściciel międzynarodowego przedsiębiorstwa budowlanego. Jest inteligentny i surowy. Po śmierci żony stał się nadopiekuńczy wobec Violetty, ale pod płaszczykiem stanowczości skrywa naprawdę wielkie serce. Starając się to ukryć, tak naprawdę zakochany jest w swojej szwagierce – Angie.
 • Ángeles „Angie” Carrará (Clara Alonso) – jest żywiołowa, rozrywkowa, charyzmatyczna, kocha muzykę i sztukę. Jest siostrą zmarłej żony Germána. Po śmierci swojej siostry Angie bezskutecznie próbowała skontaktować się siostrzenicą, więc gdy ta wróciła do Buenos Aires, udała, że jest jej nową guwernantką tylko po to, aby móc być blisko niej. Angie jest też nauczycielką śpiewu i w tajemnicy przed Germánem odkryła przed Violettą jej wokalny talent. Zrobi wszystko, by chronić i dbać o swoją siostrzenicę. Choć wie, że to jest niemożliwe, bo Germán jest jej szwagrem, i starając się to ukryć, Angie jest w nim zakochana.
 • Camila Torres (Candelaria Molfese) – zabawna, wesoła, mająca bardzo silne poczucie sprawiedliwości. Walczy o swoje przekonania i zdolna jest zrobić wszystko dla swoich znajomych. Jej najlepszymi przyjaciółmi są Maxi i Francesca. Camila marzy o karierze piosenkarki. Jest w dość zwariowanym związku z Brodueyem.
 • Maximiliano „Maxi” Ponte (Facundo Gambandé) – najlepszy tancerz w szkole muzycznej, specjalizuje się w tańcu ulicznym. Jest zabawny, pomysłowy, bystry i pełen ambitnych planów na przyszłość. Wie, że jego życie będzie związane z muzyką. Gra na keyboardzie i syntezatorze. Tworzy też basowe podkłady na swoim komputerze i marzy, by pewnego dnia wydać własną płytę. Łatwo się zakochuje, ale nie ma zbyt wiele szczęścia do dziewczyn, więc często wpada w tarapaty, próbując przekonać do siebie swoją wybrankę. W końcu znajduje swoją bratnią duszę w Naty, z którą tworzy związek.
 • Tomás Heredia (Pablo Espinosa) – Chłopak z Hiszpanii. W Buenos Aires odkrywa swój talent i zaczyna pracę jako asystent Beto, a potem uczęszcza do szkoły muzycznej. W swoich piosenkach ukazuje uczucia i swój charakter. Wraca do Hiszpanii na końcu pierwszego sezonu.
 • Natalia „Naty” Vidal (Alba Rico Navarro) – jest prawą ręką Ludmiły, choć czasem pełni bardziej rolę dziewczyny na posyłki. Jest ładna, ale nie olśniewająca. Pasją jej życia jest moda. Naty jest doskonałą tancerką i piosenkarką, ale Ludmiła nie pozwala jej zabłysnąć tak, jak na to zasługuje. Jej chłopakiem jest Maxi.
 • Federico Paccini (Ruggero Pasquarelli) – kulturalny i sprawiedliwy chłopak, umie bronić swoich racji. Wbrew sobie, zakochuje się w Ludmile. Zamierza zrobić wszystko, aby dziewczyna zrzuciła z siebie maskę złośnicy.
 • Andrés Calixto (Nicolás Garnier) – najlepszy przyjaciel Leóna. Jest odrobinę niezdarny i roztrzepany, a także niezwykle asertywny. Czasem trzeba mu coś dwa razy powtórzyć, ale i tak jest bardzo pewny siebie.
 • Clément Galán (Damien Lauretta) – chłopak z Francji. Pojawia się w serialu trzecim sezonie. Kocha śpiewać i tańczyć, i chciałby uczyć się muzyki w Studio On Beat, ale jego ojciec mu na to nie pozwala. Dostaje się do Studia pod ukrytą tożsamością jako „Alex”. Wkrótce jego prawdziwa tożsamość zostaje ujawniona i jego ojciec akceptuje w końcu jego marzenia. Zakochany w Violetcie, i dlatego współpracuje z Gery, żeby rozdzielić Violettę i Leóna. Wkrótce potem zakochuje się w Gery.
 • Marco Tavelli (Xabiani Ponce De León) – pochodzi z Meksyku. Jest przyjacielem Diego oraz świetnym gitarzystą. Zakochany we Francesce, z którą tworzy związek w drugim sezonie, ale rozstają się na początku trzeciego sezonu. W trzecim sezonie wyjeżdża do wymarzonej szkoły muzycznej w Londynie.
 • Braco (Artur Logunov) – inteligentny i odrobinę szalony. Wydaje się żyć we własnym świecie. Doskonały tancerz, specjalizujący się w poppingu i hip-hopie. Po wyglądzie i akcencie można poznać, że jest obcokrajowcem, ale nigdy nie zdradził, skąd tak naprawdę pochodzi. Mówi kilkoma językami. Jest oczarowany Violettą.
 • Lara Jiménez (Valeria Baroni) – niezależna, silna dziewczyna, a jednocześnie piękna i wrażliwa. Pracuje przy motorach, tak też poznaje Leóna. Chodzi z nim przez jakiś czas, jednak zrywają z powodu miłości Leóna do Violetty.
 • Gery López (Macarena Miguel) – pojawia się w serialu w trzecim sezonie, gdy przez przypadek poznaje Leóna. Zakochuje się w nim i zrobi wszystko, by zdobyć jego miłość, i dlatego współpracuje z Clémentem, żeby rozdzielić Violettę i Leóna. Jednak później, wbrew sobie, zakochuje się w Clémentcie.
 • Napoleón „Napo” Ferro (Rodrigo Velilla) – zgodnie ze swym imieniem, Napo ma w sobie coś z Napoleona. Jest dobrym kumplem i wiecznie szuka akceptacji otoczenia. Do egzaminu wstępnego przystąpił wspólnie z Violettą i zdał go bez problemu dzięki wielkiemu talentowi do śpiewu i tańca.
 • Luca Cauviglia (Simone Lijoi) – brat Franceski, właściciel sąsiadującej ze szkołą muzyczną restauracji Restó Bar, gdzie uczniowie z reguły spędzają wolny czas. Silna osobowość oraz imponujący wzrost sprawiają, że uchodzi za osobę bardzo wybuchową, ale z czasem ludzie dostrzegają w nim naprawdę porządnego gościa. Luca jest bardzo ambitny i zdaje sobie sprawę, że może wykorzystać talent uczniów szkoły muzycznej, by przyciągnąć klientów. Zamienia swój lokal w Restó Band, gdzie zamierza organizować koncerty na żywo oraz, w miarę możliwości, śpiewać własne piosenki. Luca, niezależnie od prowadzenia rodzinnego interesu, chciałby bowiem zostać artystą, tak jak jego siostra.
 • Broduey Silva (Samuel Nascimento) – uczeń szkoły muzycznej, pochodzi z São Paulo. Jest doskonałym tancerzem. Camila jest w nim zakochana i zrobi wszystko, by zdobyć jego miłość z wzajemnością.
 • Jade LaFontaine (Florencia Benítez) – narzeczona Germána. Jade pochodzi z zamożnej rodziny. Urodziła się bogata, lecz pewnego dnia traci swoją fortunę i, chcąc zachować poprzedni styl życia, postanawia poślubić Germána. Jade nie lubi Violetty, ponieważ musi z nią rywalizować o zainteresowanie Germána. W trzecim sezonie, wbrew sobie, zakochuje się w Nicolásie i wychodzi za niego.
 • Matías LaFontaine (Joaquín Berthold) – brat Jade. Manipuluje nią, by zdobyć fortunę Germána, ale bardzo kocha siostrę.
 • Lisandro Ramallo (Alfredo Allende) – prawa ręka Germána, jego powiernik i menadżer. Bardzo ceni swoją przestrzeń osobistą. Dobry przyjaciel Violetty. Na początku traktuje Olgę jako przyjaciółkę, ale szybko się w niej zakochuje.
 • Olga Patricia Peña (Mirta Wons) – zabawna, rozmowna, spontaniczna i towarzyska. Jest szaleńczo zakochana w Ramallo i chce go poślubić.
 • Pablo Galindo (Ezequiel Rodríguez) – dyrektor szkoły muzycznej. Najlepszy przyjaciel Angie.
 • Gregorio Casal (Rodrigo Pedreira) – nauczyciel tańca w szkole muzycznej. Najmniej lubiany nauczyciel. Później okazuje się, że jest ojcem Diego.
 • Roberto Benvenuto „Beto” (Pablo Sultani) – dziwaczny i nieprzewidywalny, a równocześnie miły i wrażliwy. Często daje odpowiedzi, które tylko on rozumie. Zanim Violetta zaczęła uczęszczać do szkoły muzycznej dawał jej indywidualne lekcje gry na fortepianie. Jego asystentem był Tomás.
 • Jacqueline „Jackie” Saenz (Valentina Frione) – siostrzenica Antonia, nowa nauczycielka tańca, kocha się w Pablo, nie lubi Angie.
 • Antonio Fernández Vallejo † (Alberto Fernández de Rosa) – właściciel szkoły muzycznej, wujek Jackie. Umiera w 21 odcinku trzeciego sezonu.
 • Esmeralda di Pietro (Carla Pandolfi) – aktorka, została wynajęta przez Jade i Matíasa, aby zniszczyć związek Angie i Germána.
 • Priscila Ferro (Florencia Ortiz) – matka Ludmiły. Zakochana w Germánie. Z pozoru jest miła, ale tak naprawdę jest złą i samolubną kobietą, która za wszelką cenę zdobędzie wszystko co chce, nawet kosztem swojej córki.
 • Milton Vinícius (Rodrigo Frampton) – nowy nauczyciel śpiewu. Ma bardzo surowy charakter, a gdy przy nim są inni nauczyciele w Studiu, udaje miłego człowieka.
 • Nicolás Galán (Nacho Gadano) – ojciec Clémenta. Wpływowy biznesmen zarządzający siecią hoteli. Chce, żeby jego syn miał w przyszłości biznesową karierę, i nie pozwala mu uczyć się muzyki w Studio On Beat. Pod koniec trzeciego sezonu akceptuje marzenia syna związane z muzyką. Zakochany w Jade i potem żeni się z nią.
 • Marotti (Diego Alcalá) – producent portalu internetowego You-Mix, który nadawał reality show „Talenty 21” w Studiu.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Tłumaczenie:

Dialogi:

Dźwięk i montaż: Agata Chodyra
Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska
Koordynator projektu: Ewa Krawczyk
Wystąpili:

oraz:

 • Agata Gawrońska-Baumanguwernantka Elsa (odc. 1)
 • Joanna Węgrzynowska-Cybińska
  • głos na lotnisku (odc. 1),
  • Bertha (odc. 2),
  • Andrea (odc. 3),
  • pracowniczka w spa (odc. 4),
  • głos w telewizji (odc. 10),
  • głos w telefonie (odc. 11, 52, 76),
  • członkini komisji egzaminacyjnej (odc. 11, 13),
  • María Saramego (odc. 15),
  • uczennica (odc. 20, 44),
  • matka Andrei (odc. 24),
  • Clarissa (odc. 62),
  • producentka reality show (odc. 62),
  • Marcela (odc. 71-72),
  • aktorka mówiąca po francusku (odc. 84),
  • klientka Jade (odc. 88),
  • pani Ferretti (odc. 92),
  • głos w filmie (odc. 102),
  • Magdalena (odc. 125-126),
  • Rosita (odc. 136-137),
  • uliczny grajek – dziewczyna (odc. 152),
  • pokojówka (odc. 154)
 • Julia DołęgaAgustina
 • Krzysztof Cybiński
  • dostawca (odc. 1),
  • policjant (odc. 1-2, 4, 23-24, 28-29, 32-33, 41-42, 68, 72, 79, 92, 95, 112, 119),
  • szef z agencji guwernantek (odc. 3),
  • Luis Caldas (odc. 9),
  • urzędnik (odc. 23, 78-79, 209, 240),
  • kapitan statku (odc. 40),
  • uczeń (odc. 49),
  • ogrodnik (odc. 58),
  • strażak (odc. 77),
  • prowadzący karaoke (odc. 82-83),
  • kelner (odc. 90, 207, 239),
  • jeden z kucharzy w chińskiej restauracji (odc. 109, 111-115, 123-124),
  • pan Ferguson, dyrektor You-Mix (odc. 111),
  • pan Liu (odc. 116),
  • hydraulik (odc. 118),
  • pan Bermudez (odc. 120, 126, 138, 141, 146-148),
  • uliczny grajek – chłopak (odc. 152),
  • strażnik więzienny (odc. 153),
  • pan Randizani (odc. 156, 210),
  • agent nieruchomości (odc. 161),
  • strażnik (odc. 161),
  • gość na balu charytatywnym (odc. 162),
  • jeden z techników programu (odc. 162),
  • mechanik (odc. 165),
  • lekarz (odc. 166, 171),
  • szef Gery (odc. 168),
  • klient w restauracji (odc. 172),
  • taksówkarz (odc. 176),
  • przyjaciel Miltona (odc. 195-196, 198-199),
  • prezenter radiowy (odc. 199),
  • komornik (odc. 205),
  • prezenter wiadomości (odc. 206),
  • Teo 16 (odc. 207),
  • fotograf (odc. 233),
  • wspólnik Priscili (odc. 235-236),
  • kierownik hotelu (odc. 238)
 • Jakub JankiewiczHoco (odc. 4)
 • Karol Wróblewski
  • Rafa Palmer,
  • dziennikarz (odc. 220)
 • Anna Sztejner
  • mama Tomása (odc. 7, 9, 32),
  • kobieta (odc. 119),
  • Matylda, właścicielka pensjonatu (odc. 120),
  • znajoma Priscili (odc. 162),
  • gospodyni programu (odc. 163),
  • Noelia, nowa pokojówka (odc. 171-175, 177-179)
 • Joanna Pach-ŻbikowskaLaura, siostra Andrésa
 • Bartosz Martyna
  • inspektor policji (odc. 14, 41-42),
  • doktor Lombardo (odc. 23, 29, 41),
  • pan Améndola (odc. 29, 32),
  • reporter (odc. 40)
 • Hubert ChłopickiCharlie, producent muzyczny (odc. 17-22, 39-41)
 • Grzegorz Żórawski
  • realizator dźwięku (odc. 17, 20),
  • jeden z kucharzy w chińskiej restauracji (odc. 109, 111-115, 124),
  • właściciel roweru (odc. 112)
 • Jadwiga Gryn
  • Mara,
  • Libi,
  • Cynthia (odc. 22)
 • Marek MorycMistrz Zambrano
 • Joanna LeszczyńskaAngélica Carrará
 • Józef Pawłowski
  • DJ,
  • Gustavo (odc. 34-37)
 • Aleksander KubiakPeter, gitarzysta zespołu Rock Bones
 • Jan CięciaraIvan, menadżer zespołu Rock Bones (odc. 34)
 • Mariusz Krzemińskiłowca duchów #1 (odc. 37-38)
 • Mieczysław Morański
  • łowca duchów #2 (odc. 37-39),
  • Marcelo (odc. 118, 122, 126, 139),
  • mężczyzna w hotelu (odc. 161),
  • Philippe, szofer Nicolása (odc. 163-164, 169, 177-178),
  • lekarz (odc. 167, 171),
  • dyrektor Royal Auditorium (odc. 168),
  • Alejandro Vasquez (odc. 228-229, 232-234)
 • Sławomir Pacekkomisarz policji (odc. 40)
 • Miłogost Reczekojciec Tomása (odc. 46)
 • Wojciech Chorąży
  • detektyw (odc. 49-51, 56, 59-62, 64-67, 91-92, 95),
  • sprzątacz (odc. 83),
  • burmistrz (odc. 88-89)
 • Grzegorz Pierczyński
  • inspektor policji (odc. 51),
  • strażnik (odc. 60),
  • kamerzysta (odc. 61-62, 64, 66, 68),
  • Carlo Cauviglia, ojciec Franceski (odc. 128, 130-131)
 • Cezary Kwieciński
  • inspektor policji (odc. 52-53),
  • nauczyciel historii muzyki (odc. 53),
  • właściciel lokalu (odc. 91),
  • sprzedawca lodów (odc. 93),
  • Alfred (odc. 94-95),
  • mechanik (odc. 151)
 • Radosław Popłonikowskistrażnik (odc. 53)
 • Wojciech MachnickiJacinto LaFontaine
 • Katarzyna Wolfke
  • Emma Toledo,
  • fanka Violetty (odc. 62)
 • Michał Podsiadło
  • Martín Rosetti,
  • jeden z techników reality show (odc. 67),
  • jeden z chętnych na egzamin wstępny do Studia (odc. 161),
  • techniczny koncertu (odc. 161),
  • pasażer statku (odc. 238),
  • właściciel restauracji (odc. 239),
  • Paul, producent muzyczny (odc. 240)
 • Olga Omeljaniec
  • Valeria, kuzynka Brodueya,
  • pracowniczka na lotnisku (odc. 174)
 • Marta DobeckaBridgit Mendler (odc. 91)
 • Przemysław Wyszyńskiuczeń (odc. 95)
 • Grzegorz DrojewskiBruno, członek zespołu College 11 (odc. 137-139)
 • Bożena FurczykIngrid (odc. 148-151, 156-158)
 • Krzysztof ZakrzewskiEugenio Gonzalez (odc. 152-153)
 • Barbara ZielińskaMatylda, właścicielka pensjonatu (odc. 152)
 • Joanna RybkaClara (odc. 160)
 • Daria Morawiecpracowniczka w hotelu (odc. 161)
 • Małgorzata Kozłowskanowa uczennica Studia (odc. 162)
 • Anna Wodzyńska
  • tancerka Carla Roa (odc. 174),
  • koleżanka Federico z pracy (odc. 174)
 • Zuzanna GaliaErica, kuzynka Diego
 • Przemysław Niedzielskiuczeń (odc. 185)
 • Beata Wyrąbkiewiczkandydatka na nauczycielkę Violetty (odc. 186)
 • Maciej Dybowskiuczeń (odc. 187)
 • Jarosław Dominpan Arla, przedstawiciel radia Ultra Mega Sound (odc. 194-196)
 • Bartłomiej MagdziarzJuan
 • Sebastian MachalskiFelipe Díaz
 • Magdalena Pawelecreporterka (odc. 212)
 • Krzysztof SzczepaniakEzequiel – reżyser teledysku (odc. 212-215, 221-224, 226-228)
 • Adam Krylikrealizator dźwięku (odc. 219-220)
 • Grzegorz Kwiecieńprawnik (odc. 220-221)
 • Marta MarkowiczMalena Consiglieri
 • Mateusz CeranTeo Lombardo
 • Kacper CybińskiDaniel Paladino
 • Julia GłaszczkaOriana Lambert
 • Paulina JanczakSofía Ortega
 • Maksymilian Michasiówpartner Camili w filmie (odc. 233)
 • Robert Jarocińskipan Carmelo, organizator festiwalu (odc. 238)
 • Jakub Szydłowskitaksówkarz Manolo (odc. 240)

i inni

Lektor: Agnieszka Mrozińska (odc. 80, 160, 240)

Film koncertowy[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Dialogi: Anna Izdebska
Udział wzięli:

oraz:

i inni

Lektor napisów ekranowych: Paweł Ciołkosz

Film dokumentalny[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Tłumaczenie: Iwona Staniszewska
Dialogi: Zofia Jaworowska
Koordynacja produkcji: Ewa Krawczyk
W wersji polskiej udział wzięli:

oraz:

i inni

Lektor: Artur Kaczmarski

Przegląd sezonów[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Oryginalna emisja Argentyna Oryginalna emisja Hiszpania Oryginalna emisja Polska
Premiera Finał Premiera Finał Premiera Finał
1 80 40 14 maja 2012 6 lipca 2012 17 września 2012 16 listopada 2012 18 lutego 2013[20] 10 maja 2013[21]
40 3 września 2012 25 października 2012 19 listopada 2012 17 maja 2013 10 czerwca 2013[22] 30 sierpnia 2013[23]
2 80 40 29 kwietnia 2013 21 czerwca 2013 23 września 2013 28 listopada 2013 21 października 2013[24] 31 stycznia 2014[25]
40 19 sierpnia 2013 11 października 2013 4 kwietnia 2014 11 czerwca 2014 3 lutego 2014[26] 23 maja 2014[27]
Koncert 1 3 kwietnia 2014 9 maja 2014 9 maja 2014[28]
3 80 20 28 lipca 2014 22 sierpnia 2014 22 września 2014 23 października 2014 10 listopada 2014[29] 5 grudnia 2014
20 22 września 2014 17 października 2014 27 października 2014 27 listopada 2014 19 stycznia 2015[30] 13 lutego 2015
20 17 listopada 2014 12 grudnia 2014 1 grudnia 2014 26 stycznia 2015 16 marca 2015[31] 17 kwietnia 2015
20 12 stycznia 2015 6 lutego 2015 27 stycznia 2015 27 lutego 2015 18 maja 2015[32] 12 czerwca 2015
Dokument 1 nieemitowany 2 października 2015 9 października 2015
Film 1 2 czerwca 2016 6 maja 2016 1 lipca 2016

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1 (2012)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera Premiera w Polsce
Część I: Su destino es hoy (Jej przeznaczenie zaczyna się teraz)
1 Marzenia, piosenka
Un sueño, una canción
14 maja 2012 (Argentyna)
17 września 2012 (Hiszpania)
18 lutego 2013 (Disney Channel)
1 września 2014 (TVN 7)
3 lipca 2015 (TVN Fabuła)
2 Sekret, piosenka
Un secreto, una canción
15 maja 2012 (Argentyna)
18 września 2012 (Hiszpania)
19 lutego 2013 (Disney Channel)
2 września 2014 (TVN 7)
6 lipca 2015 (TVN Fabuła)
3 Zakochanie, piosenka
Enamorarse, una canción
16 maja 2012 (Argentyna)
19 września 2012 (Hiszpania)
20 lutego 2013 (Disney Channel)
3 września 2014 (TVN 7)
7 lipca 2015 (TVN Fabuła)
4 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
17 maja 2012 (Argentyna)
20 września 2012 (Hiszpania)
21 lutego 2013 (Disney Channel)
4 września 2014 (TVN 7)
8 lipca 2015 (TVN Fabuła)
5 Podejrzenie, piosenka
Una sospecha, una canción
18 maja 2012 (Argentyna)
24 września 2012 (Hiszpania)
22 lutego 2013 (Disney Channel)
5 września 2014 (TVN 7)
9 lipca 2015 (TVN Fabuła)
6 Oszustwo, piosenka
Un engaño, una canción
21 maja 2012 (Argentyna)
25 września 2012 (Hiszpania)
25 lutego 2013 (Disney Channel)
8 września 2014 (TVN 7)
10 lipca 2015 (TVN Fabuła)
7 Zagrożenie, piosenka
Una amenaza, una canción
22 maja 2012 (Argentyna)
26 września 2012 (Hiszpania)
26 lutego 2013 (Disney Channel)
9 września 2014 (TVN 7)
13 lipca 2015 (TVN Fabuła)
8 Pułapka, piosenka
Una trampa, una canción
23 maja 2012 (Argentyna)
27 września 2012 (Hiszpania)
27 lutego 2013 (Disney Channel)
10 września 2014 (TVN 7)
14 lipca 2015 (TVN Fabuła)
9 Rywalizacja, piosenka
Una rivalidad, una canción
24 maja 2012 (Argentyna)
1 października 2012 (Hiszpania)
28 lutego 2013 (Disney Channel)
11 września 2014 (TVN 7)
15 lipca 2015 (TVN Fabuła)
10 Okazja, piosenka
Una oportunidad, una canción
25 maja 2012 (Argentyna)
2 października 2012 (Hiszpania)
1 marca 2013 (Disney Channel)
12 września 2014 (TVN 7)
16 lipca 2015 (TVN Fabuła)
11 Zakochanie, piosenka
Enamorarse, una canción
28 maja 2012 (Argentyna)
3 października 2012 (Hiszpania)
4 marca 2013 (Disney Channel)
15 września 2014 (TVN 7)
17 lipca 2015 (TVN Fabuła)
12 Okazja, piosenka
Una oportunidad, una canción
29 maja 2012 (Argentyna)
4 października 2012 (Hiszpania)
5 marca 2013 (Disney Channel)
16 września 2014 (TVN 7)
20 lipca 2015 (TVN Fabuła)
13 Podejrzenie, piosenka
Una sospecha, una canción
30 maja 2012 (Argentyna)
8 października 2012 (Hiszpania)
6 marca 2013 (Disney Channel)
17 września 2014 (TVN 7)
21 lipca 2015 (TVN Fabuła)
14 Sekret, piosenka
Un secreto, una canción
31 maja 2012 (Argentyna)
9 października 2012 (Hiszpania)
7 marca 2013 (Disney Channel)
18 września 2014 (TVN 7)
22 lipca 2015 (TVN Fabuła)
15 Sekret, piosenka
Un secreto, una canción
1 czerwca 2012 (Argentyna)
10 października 2012 (Hiszpania)
8 marca 2013 (Disney Channel)
19 września 2014 (TVN 7)
23 lipca 2015 (TVN Fabuła)
16 Zakochanie, piosenka
Enamorarse, una canción
4 czerwca 2012 (Argentyna)
11 października 2012 (Hiszpania)
11 marca 2013 (Disney Channel)
22 września 2014 (TVN 7)
24 lipca 2015 (TVN Fabuła)
17 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
5 czerwca 2012 (Argentyna)
15 października 2012 (Hiszpania)
12 marca 2013 (Disney Channel)
23 września 2014 (TVN 7)
27 lipca 2015 (TVN Fabuła)
18 Zakochanie, piosenka
Enamorarse, una canción
6 czerwca 2012 (Argentyna)
16 października 2012 (Hiszpania)
13 marca 2013 (Disney Channel)
24 września 2014 (TVN 7)
28 lipca 2015 (TVN Fabuła)
19 Pułapka, piosenka
Una trampa, una canción
7 czerwca 2012 (Argentyna)
17 października 2012 (Hiszpania)
14 marca 2013 (Disney Channel)
25 września 2014 (TVN 7)
29 lipca 2015 (TVN Fabuła)
20 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
8 czerwca 2012 (Argentyna)
18 października 2012 (Hiszpania)
15 marca 2013 (Disney Channel)
26 września 2014 (TVN 7)
30 lipca 2015 (TVN Fabuła)
21 Przyjaciel, piosenka
Un amigo, una canción
11 czerwca 2012 (Argentyna)
22 października 2012 (Hiszpania)
15 kwietnia 2013 (Disney Channel)
29 września 2014 (TVN 7)
31 lipca 2015 (TVN Fabuła)
22 Zakochanie, piosenka
Enamorarse, una canción
12 czerwca 2012 (Argentyna)
23 października 2012 (Hiszpania)
16 kwietnia 2013 (Disney Channel)
30 września 2014 (TVN 7)
3 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
23 Zakochanie, piosenka
Enamorarse, una canción
13 czerwca 2012 (Argentyna)
24 października 2012 (Hiszpania)
17 kwietnia 2013 (Disney Channel)
1 października 2014 (TVN 7)
4 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
24 Okazja, piosenka
Una oportunidad, una canción
14 czerwca 2012 (Argentyna)
25 października 2012 (Hiszpania)
18 kwietnia 2013 (Disney Channel)
2 października 2014 (TVN 7)
5 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
25 Zakochanie, piosenka
Enamorarse, una canción
15 czerwca 2012 (Argentyna)
26 października 2012 (Hiszpania)
19 kwietnia 2013 (Disney Channel)
3 października 2014 (TVN 7)
6 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
26 Pułapka, piosenka
Una trampa, una canción
18 czerwca 2012 (Argentyna)
29 października 2012 (Hiszpania)
22 kwietnia 2013 (Disney Channel)
4 października 2014 (TVN 7)
7 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
27 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
19 czerwca 2012 (Argentyna)
30 października 2012 (Hiszpania)
23 kwietnia 2013 (Disney Channel)
4 października 2014 (TVN 7)
10 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
28 Rywalizacja, piosenka
Una rivalidad, una canción
20 czerwca 2012 (Argentyna)
31 października 2012 (Hiszpania)
24 kwietnia 2013 (Disney Channel)
4 października 2014 (TVN 7)
11 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
29 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
21 czerwca 2012 (Argentyna)
1 listopada 2012 (Hiszpania)
25 kwietnia 2013 (Disney Channel)
5 października 2014 (TVN 7)
12 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
30 Zagrożenie, piosenka
Una amezana, una canción
22 czerwca 2012 (Argentyna)
2 listopada 2012 (Hiszpania)
26 kwietnia 2013 (Disney Channel)
5 października 2014 (TVN 7)
13 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
31 Rywalizacja, piosenka
Una rivalidad, una canción
25 czerwca 2012 (Argentyna)
5 listopada 2012 (Hiszpania)
29 kwietnia 2013 (Disney Channel)
11 października 2014 (TVN 7)
14 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
32 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
26 czerwca 2012 (Argentyna)
6 listopada 2012 (Hiszpania)
30 kwietnia 2013 (Disney Channel)
11 października 2014 (TVN 7)
17 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
33 Zakochanie, piosenka
Enamorarse, una canción
27 czerwca 2012 (Argentyna)
7 listopada 2012 (Hiszpania)
1 maja 2013 (Disney Channel)
11 października 2014 (TVN 7)
18 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
34 Pocałunek, piosenka
Un beso, una canción
28 czerwca 2012 (Argentyna)
8 listopada 2012 (Hiszpania)
2 maja 2013 (Disney Channel)
12 października 2014 (TVN 7)
19 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
35 Rywalizacja, piosenka
Una rivalidad, una canción
29 czerwca 2012 (Argentyna)
9 listopada 2012 (Hiszpania)
3 maja 2013 (Disney Channel)
12 października 2014 (TVN 7)
20 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
36 Oszustwo, piosenka
Un engaño, una canción
2 lipca 2012 (Argentyna)
12 listopada 2012 (Hiszpania)
6 maja 2013 (Disney Channel)
18 października 2014 (TVN 7)
21 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
37 Rozczarowanie, piosenka
Una deilusión, una canción
3 lipca 2012 (Argentyna)
13 listopada 2012 (Hiszpania)
7 maja 2013 (Disney Channel)
18 października 2014 (TVN 7)
24 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
38 Rozczarowanie, piosenka
Una deilusión, una canción
4 lipca 2012 (Argentyna)
14 listopada 2012 (Hiszpania)
8 maja 2013 (Disney Channel)
18 października 2014 (TVN 7)
25 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
39 Zagrożenie, piosenka
Una amenaza, una canción
5 lipca 2012 (Argentyna)
15 listopada 2012 (Hiszpania)
9 maja 2013 (Disney Channel)
19 października 2014 (TVN 7)
26 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
40 Okazja, piosenka
Una oportunidad, una canción
6 lipca 2012 (Argentyna)
16 listopada 2012 (Hiszpania)
10 maja 2013 (Disney Channel)
19 października 2014 (TVN 7)
27 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
Część II: Violetta está cambiando (Violetta się zmienia)
41 Mów, jeśli możesz
Habla Si Puedes
3 września 2012 (Argentyna)
19 listopada 2012 (Hiszpania)
10 czerwca 2013 (Disney Channel)
25 października 2014 (TVN 7)
28 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
42 Pakt, piosenka
Un pacto, una canción
4 września 2012 (Argentyna)
15 marca 2013 (Hiszpania)
11 czerwca 2013 (Disney Channel)
25 października 2014 (TVN 7)
31 sierpnia 2015 (TVN Fabuła)
43 Błąd, piosenka
Un error, una canción
5 września 2012 (Argentyna)
18 marca 2013 (Hiszpania)
12 czerwca 2013 (Disney Channel)
25 października 2014 (TVN 7)
1 września 2015 (TVN Fabuła)
44 Decyzja, piosenka
Una decisión, una canción
6 września 2012 (Argentyna)
19 marca 2013 (Hiszpania)
13 czerwca 2013 (Disney Channel)
26 października 2014 (TVN 7)
2 września 2015 (TVN Fabuła)
45 Strach, piosenka
Un susto, una canción
7 września 2012 (Argentyna)
20 marca 2013 (Hiszpania)
14 czerwca 2013 (Disney Channel)
26 października 2014 (TVN 7)
3 września 2015 (TVN Fabuła)
46 Pogodzenie, piosenka
Un acercamiento, una canción
10 września 2012 (Argentyna)
21 marca 2013 (Hiszpania)
17 czerwca 2013 (Disney Channel)
1 listopada 2014 (TVN 7)
4 września 2015 (TVN Fabuła)
47 Przyjęcie, piosenka
Una fiesta, una canción
11 września 2012 (Argentyna)
25 marca 2013 (Hiszpania)
18 czerwca 2013 (Disney Channel)
1 listopada 2014 (TVN 7)
7 września 2015 (TVN Fabuła)
48 Ujawnienie, piosenka
Una revelación, una canción
12 września 2012 (Argentyna)
26 marca 2013 (Hiszpania)
19 czerwca 2013 (Disney Channel)
1 listopada 2014 (TVN 7)
8 września 2015 (TVN Fabuła)
49 Ulga, piosenka
Un alivio, una canción
13 września 2012 (Argentyna)
27 marca 2013 (Hiszpania)
20 czerwca 2013 (Disney Channel)
2 listopada 2014 (TVN 7)
9 września 2015 (TVN Fabuła)
50 Podstęp, piosenka
Una decepción, una canción
14 września 2012 (Argentyna)
28 marca 2013 (Hiszpania)
21 czerwca 2013 (Disney Channel)
2 listopada 2014 (TVN 7)
10 września 2015 (TVN Fabuła)
51 Zwycięzca, piosenka
Un ganador, una canción
17 września 2012 (Argentyna)
1 kwietnia 2013 (Hiszpania)
24 czerwca 2013 (Disney Channel)
8 listopada 2014 (TVN 7)
11 września 2015 (TVN Fabuła)
52 Nowy kierunek, piosenka
Un nuevo rumbo, una canción
18 września 2012 (Argentyna)
2 kwietnia 2013 (Hiszpania)
25 czerwca 2013 (Disney Channel)
8 listopada 2014 (TVN 7)
14 września 2015 (TVN Fabuła)
53 Podstęp, piosenka
Una decepción, una canción
19 września 2012 (Argentyna)
3 kwietnia 2013 (Hiszpania)
26 czerwca 2013 (Disney Channel)
8 listopada 2014 (TVN 7)
15 września 2015 (TVN Fabuła)
54 Rozmowa, piosenka
Una charla, una canción
20 września 2012 (Argentyna)
4 kwietnia 2013 (Hiszpania)
27 czerwca 2013 (Disney Channel)
9 listopada 2014 (TVN 7)
16 września 2015 (TVN Fabuła)
55 Nowy pomysł, piosenka
Una nueva idea, una canción
21 września 2012 (Argentyna)
5 kwietnia 2013 (Hiszpania)
28 czerwca 2013 (Disney Channel)
9 listopada 2014 (TVN 7)
17 września 2015 (TVN Fabuła)
56 Pogodzenie, piosenka
Un acercamiento, una canción
24 września 2012 (Argentyna)
8 kwietnia 2013 (Hiszpania)
1 lipca 2013 (Disney Channel)
15 listopada 2014 (TVN 7)
18 września 2015 (TVN Fabuła)
57 Konkurencja, piosenka
Una competencia, una canción
25 września 2012 (Argentyna)
9 kwietnia 2013 (Hiszpania)
2 lipca 2013 (Disney Channel)
15 listopada 2014 (TVN 7)
21 września 2015 (TVN Fabuła)
58 Ryzyko, piosenka
Un riesgo, una canción
26 września 2012 (Argentyna)
10 kwietnia 2013 (Hiszpania)
3 lipca 2013 (Disney Channel)
15 listopada 2014 (TVN 7)
22 września 2015 (TVN Fabuła)
59 Zagrożenie, piosenka
Una amenaza, una canción
27 września 2012 (Argentyna)
11 kwietnia 2013 (Hiszpania)
4 lipca 2013 (Disney Channel)
16 listopada 2014 (TVN 7)
23 września 2015 (TVN Fabuła)
60 Niebezpieczeństwo, piosenka
Un peligro, una canción
28 września 2012 (Argentyna)
15 kwietnia 2013 (Hiszpania)
5 lipca 2013 (Disney Channel)
22 listopada 2014 (TVN 7)
24 września 2015 (TVN Fabuła)
61 Kłamstwo, piosenka
Una mentira que crece, una canción
1 października 2012 (Argentyna)
16 kwietnia 2013 (Hiszpania)
5 sierpnia 2013 (Disney Channel)
23 listopada 2014 (TVN 7)
25 września 2015 (TVN Fabuła)
62 Kłamstwo, piosenka
Una mentira que crece, una canción
2 października 2012 (Argentyna)
17 kwietnia 2013 (Hiszpania)
6 sierpnia 2013 (Disney Channel)
29 listopada 2014 (TVN 7)
28 września 2015 (TVN Fabuła)
63 Niebezpieczeństwo, piosenka
Un peligro, una canción
3 października 2012 (Argentyna)
18 kwietnia 2013 (Hiszpania)
7 sierpnia 2013 (Disney Channel)
30 listopada 2014 (TVN 7)
29 września 2015 (TVN Fabuła)
64 Publiczne głosowanie, piosenka
El voto del público, una canción
4 października 2012 (Argentyna)
22 kwietnia 2013 (Hiszpania)
8 sierpnia 2013 (Disney Channel)
6 grudnia 2014 (TVN 7)
30 września 2015 (TVN Fabuła)
65 Zemsta, piosenka
Una venganza, una canción
5 października 2012 (Argentyna)
23 kwietnia 2013 (Hiszpania)
9 sierpnia 2013 (Disney Channel)
7 grudnia 2014 (TVN 7)
1 października 2015 (TVN Fabuła)
66 Definicja, piosenka
Una definición, una canción
8 października 2012 (Argentyna)
24 kwietnia 2013 (Hiszpania)
12 sierpnia 2013 (Disney Channel)
13 grudnia 2014 (TVN 7)
2 października 2015 (TVN Fabuła)
67 Definicja, piosenka
Una definición, una canción
9 października 2012 (Argentyna)
25 kwietnia 2013 (Hiszpania)
13 sierpnia 2013 (Disney Channel)
20 grudnia 2014 (TVN 7)
5 października 2015 (TVN Fabuła)
68 Ujawnienie, piosenka
Una revelación, una canción
10 października 2012 (Argentyna)
29 kwietnia 2013 (Hiszpania)
14 sierpnia 2013 (Disney Channel)
21 grudnia 2014 (TVN 7)
6 października 2015 (TVN Fabuła)
69 Finał, piosenka
Una final, una canción
11 października 2012 (Argentyna)
30 kwietnia 2013 (Hiszpania)
15 sierpnia 2013 (Disney Channel)
27 grudnia 2014 (TVN 7)
7 października 2015 (TVN Fabuła)
70 Zwycięzca, piosenka
Un ganador, una canción
12 października 2012 (Argentyna)
1 maja 2013 (Hiszpania)
16 sierpnia 2013 (Disney Channel)
28 grudnia 2014 (TVN 7)
8 października 2015 (TVN Fabuła)
71 Wyznanie, piosenka
Una confesión, una canción
15 października 2012 (Argentyna)
2 maja 2013 (Hiszpania)
19 sierpnia 2013 (Disney Channel)
3 stycznia 2015 (TVN 7)
9 października 2015 (TVN Fabuła)
72 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
16 października 2012 (Argentyna)
6 maja 2013 (Hiszpania)
20 sierpnia 2013 (Disney Channel)
4 stycznia 2015 (TVN 7)
12 października 2015 (TVN Fabuła)
73 Druga szansa, piosenka
Una segunda chance, una canción
17 października 2012 (Argentyna)
7 maja 2013 (Hiszpania)
21 sierpnia 2013 (Disney Channel)
10 stycznia 2015 (TVN 7)
13 października 2015 (TVN Fabuła)
74 Decyzja, piosenka
Una decisión, una canción
18 października 2012 (Argentyna)
8 maja 2013 (Hiszpania)
22 sierpnia 2013 (Disney Channel)
11 stycznia 2015 (TVN 7)
14 października 2015 (TVN Fabuła)
75 Ujawnienie, piosenka
Una revelación, una canción
19 października 2012 (Argentyna)
9 maja 2013 (Hiszpania)
23 sierpnia 2013 (Disney Channel)
17 stycznia 2015 (TVN 7)
15 października 2015 (TVN Fabuła)
76 Trudna decyzja, piosenka
Una decisión apresurada, una canción
22 października 2012 (Argentyna)
13 maja 2013 (Hiszpania)
26 sierpnia 2013 (Disney Channel)
18 stycznia 2015 (TVN 7)
16 października 2015 (TVN Fabuła)
77 Ultimatum, piosenka
Un ultimátum, una canción
23 października 2012 (Argentyna)
14 maja 2013 (Hiszpania)
27 sierpnia 2013 (Disney Channel)
24 stycznia 2015 (TVN 7)
19 października 2015 (TVN Fabuła)
78 Miłosna decyzja, piosenka
Una decisión amorosa, una canción
24 października 2012 (Argentyna)
15 maja 2013 (Hiszpania)
28 sierpnia 2013 (Disney Channel)
25 stycznia 2015 (TVN 7)
20 października 2015 (TVN Fabuła)
79 Niebezpieczeństwo, piosenka
Un peligro, una canción
25 października 2012 (Argentyna)
16 maja 2013 (Hiszpania)
29 sierpnia 2013 (Disney Channel)
31 stycznia 2015 (TVN 7)
21 października 2015 (TVN Fabuła)
80 Finał, piosenka
Un final, una canción
26 października 2012 (Argentyna)
17 maja 2013 (Hiszpania)
30 sierpnia 2013 (Disney Channel)
7 lutego 2015 (TVN 7)
22 października 2015 (TVN Fabuła)

Sezon 2 (2013)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera Premiera w Polsce
Część I: Todo vuelve a comenzar (Wszystko zaczyna się od nowa)
81 Powrót, piosenka
Un retorno, una canción
29 kwietnia 2013 (Argentyna)
23 września 2013 (Hiszpania)
21 października 2013
82 Nowa miłość, piosenka
Un nuevo amor, una canción
30 kwietnia 2013 (Argentyna)
24 września 2013 (Hiszpania)
22 października 2013
83 Nowa tajemnica, piosenka
Un nuevo secreto, una canción
1 maja 2013 (Argentyna)
25 września 2013 (Hiszpania)
23 października 2013
84 Trudna decyzja, piosenka
Una decisión apresurada, una canción
2 maja 2013 (Argentyna)
26 września 2013 (Hiszpania)
24 października 2013
85 Pakt, piosenka
Un pacto, una canción
3 maja 2013 (Argentyna)
30 września 2013 (Hiszpania)
25 października 2013
86 Zemsta, piosenka
Una venganza, una canción
6 maja 2013 (Argentyna)
1 października 2013 (Hiszpania)
28 października 2013
87 Głos, piosenka
Una voz, una canción
7 maja 2013 (Argentyna)
2 października 2013 (Hiszpania)
29 października 2013
88 Nowa sala, piosenka
Un nuevo cuarto, una canción
8 maja 2013 (Argentyna)
3 października 2013 (Hiszpania)
30 października 2013
89 Przyjęcie, piosenka
Una fiesta, una canción
9 maja 2013 (Argentyna)
7 października 2013 (Hiszpania)
31 października 2013
90 Ryzyko, piosenka
Un riesgo, una canción
10 maja 2013 (Argentyna)
8 października 2013 (Hiszpania)
1 listopada 2013
91 Gwiazda, piosenka
Una estrella, una canción
13 maja 2013 (Argentyna)
9 października 2013 (Hiszpania)
4 listopada 2013
92 Finał, piosenka
Una final, una canción
14 maja 2013 (Argentyna)
10 października 2013 (Hiszpania)
5 listopada 2013
93 Wojna, piosenka
Una guerra, una canción
15 maja 2013 (Argentyna)
14 października 2013 (Hiszpania)
6 listopada 2013
94 Powrót, piosenka
Un retorno, una canción
16 maja 2013 (Argentyna)
15 października 2013 (Hiszpania)
7 listopada 2013
95 Gwiazda, piosenka
Una estrella, una canción
17 maja 2013 (Argentyna)
16 października 2013 (Hiszpania)
8 listopada 2013
96 Gwiazda, piosenka
Una estrella, una canción
20 maja 2013 (Argentyna)
17 października 2013 (Hiszpania)
11 listopada 2013
97 Zemsta, piosenka
Una venganza, una canción
21 maja 2013 (Argentyna)
21 października 2013 (Hiszpania)
12 listopada 2013
98 Gregorio, piosenka
Un Gregorio, una canción
22 maja 2013 (Argentyna)
22 października 2013 (Hiszpania)
13 listopada 2013
99 Głos, piosenka
Una voz, una canción
23 maja 2013 (Argentyna)
23 października 2013 (Hiszpania)
14 listopada 2013
100 Nowa dziewczyna, piosenka
Una nueva chica, una canción
24 maja 2013 (Argentyna)
24 października 2013 (Hiszpania)
15 listopada 2013
101 Przyjaciel, piosenka
Un amigo, una canción
27 maja 2013 (Argentyna)
28 października 2013 (Hiszpania)
18 listopada 2013
102 Pułapka, piosenka
Una trampa, una canción
28 maja 2013 (Argentyna)
29 października 2013 (Hiszpania)
19 listopada 2013
103 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
29 maja 2013 (Argentyna)
30 października 2013 (Hiszpania)
20 listopada 2013
104 Zagrożenie, piosenka
Una amenaza, una canción
30 maja 2013 (Argentyna)
31 października 2013 (Hiszpania)
21 listopada 2013
105 Finał, piosenka
Una final, una canción
31 maja 2013 (Argentyna)
4 listopada 2013 (Hiszpania)
22 listopada 2013
106 Pocałunek, piosenka
Un beso, una canción
3 czerwca 2013 (Argentyna)
5 listopada 2013 (Hiszpania)
13 stycznia 2014
107 Wiadomość, piosenka
Una noticia, una canción
4 czerwca 2013 (Argentyna)
6 listopada 2013 (Hiszpania)
14 stycznia 2014
108 Nowa miłość, piosenka
Un nuevo amor, una canción
5 czerwca 2013 (Argentyna)
7 listopada 2013 (Hiszpania)
15 stycznia 2014
109 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
6 czerwca 2013 (Argentyna)
11 listopada 2013 (Hiszpania)
16 stycznia 2014
110 Głos, piosenka
Una voz, una canción
7 czerwca 2013 (Argentyna)
12 listopada 2013 (Hiszpania)
17 stycznia 2014
111 Przyjaciel, piosenka
Un amigo, una canción
10 czerwca 2013 (Argentyna)
13 listopada 2013 (Hiszpania)
20 stycznia 2014
112 Przyjaźń, piosenka
Una amistad, una canción
11 czerwca 2013 (Argentyna)
14 listopada 2013 (Hiszpania)
21 stycznia 2014
113 Trudna decyzja, piosenka
Una decisión apresurada, una canción
12 czerwca 2013 (Argentyna)
18 listopada 2013 (Hiszpania)
22 stycznia 2014
114 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
13 czerwca 2013 (Argentyna)
19 listopada 2013 (Hiszpania)
23 stycznia 2014
115 Gregorio, piosenka
Un Gregorio, una canción
14 czerwca 2013 (Argentyna)
20 listopada 2013 (Hiszpania)
24 stycznia 2014
116 Głos, piosenka
Una voz, una canción
17 czerwca 2013 (Argentyna)
21 listopada 2013 (Hiszpania)
27 stycznia 2014
117 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
18 czerwca 2013 (Argentyna)
25 listopada 2013 (Hiszpania)
28 stycznia 2014
118 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
19 czerwca 2013 (Argentyna)
26 listopada 2013 (Hiszpania)
29 stycznia 2014
119 Nowa miłość, piosenka
Un nuevo amor, una canción
20 czerwca 2013 (Argentyna)
27 listopada 2013 (Hiszpania)
30 stycznia 2014
120 Show, piosenka
Un show, una canción
21 czerwca 2013 (Argentyna)
28 listopada 2013 (Hiszpania)
31 stycznia 2014
Część II: Un sueño a todo volumen (Marzenie wypowiedziane na głos)
121 Głos, piosenka
Una voz, una canción
19 sierpnia 2013 (Argentyna)
4 kwietnia 2014 (Hiszpania)
3 lutego 2014
122 Okazja, piosenka
Una opotunidad, una canción
20 sierpnia 2013 (Argentyna)
7 kwietnia 2014 (Hiszpania)
4 lutego 2014
123 Prawda, piosenka
Una verdad, una canción
21 sierpnia 2013 (Argentyna)
8 kwietnia 2014 (Hiszpania)
5 lutego 2014
124 Pułapka, piosenka
Una trampa, una canción
22 sierpnia 2013 (Argentyna)
9 kwietnia 2014 (Hiszpania)
6 lutego 2014
125 Rywalizacja, piosenka
Una rivalidad, una canción
23 sierpnia 2013 (Argentyna)
10 kwietnia 2014 (Hiszpania)
7 lutego 2014
126 Powrót, piosenka
Un retorno, una canción
26 sierpnia 2013 (Argentyna)
14 kwietnia 2014 (Hiszpania)
10 marca 2014
127 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
27 sierpnia 2013 (Argentyna)
15 kwietnia 2014 (Hiszpania)
11 marca 2014
128 Przyjaciel, piosenka
Un amigo, una canción
28 sierpnia 2013 (Argentyna)
16 kwietnia 2014 (Hiszpania)
12 marca 2014
129 Nowy sekret, piosenka
Un nuevo secreto, una canción
29 sierpnia 2013 (Argentyna)
17 kwietnia 2014 (Hiszpania)
13 marca 2014
130 Niespodzianka, piosenka
Una sorpresa, una canción
30 sierpnia 2013 (Argentyna)
21 kwietnia 2014 (Hiszpania)
14 marca 2014
131 Finał, piosenka
Una final, una canción
2 września 2013 (Argentyna)
22 kwietnia 2014 (Hiszpania)
17 marca 2014
132 Niespodzianka, piosenka
Una sorpresa, una canción
3 września 2013 (Argentyna)
23 kwietnia 2014 (Hiszpania)
18 marca 2014
133 Miłość, piosenka
Un amor, una canción
4 września 2013 (Argentyna)
24 kwietnia 2014 (Hiszpania)
19 marca 2014
134 Pocałunek, piosenka
Un beso, una canción
5 września 2013 (Argentyna)
28 kwietnia 2014 (Hiszpania)
20 marca 2014
135 Rywalizacja, piosenka
Una rivalidad, una canción
6 września 2013 (Argentyna)
29 kwietnia 2014 (Hiszpania)
21 marca 2014
136 Trudna decyzja, piosenka
Una decisión apresurada, una canción
9 września 2013 (Argentyna)
30 kwietnia 2014 (Hiszpania)
24 marca 2014
137 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
10 września 2013 (Argentyna)
1 maja 2014 (Hiszpania)
25 marca 2014
138 Wojna, piosenka
Una guerra, una canción
11 września 2013 (Argentyna)
5 maja 2014 (Hiszpania)
26 marca 2014
139 Zwycięzca, piosenka
Un ganador, una canción
12 września 2013 (Argentyna)
6 maja 2014 (Hiszpania)
27 marca 2014
140 Ujawniony sekret, piosenka
Un secreto se ha revelado, una canción
13 września 2013 (Argentyna)
7 maja 2014 (Hiszpania)
28 marca 2014
141 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
16 września 2013 (Argentyna)
8 maja 2014 (Hiszpania)
31 marca 2014
142 Zagrożenie, piosenka
Una amenaza, una canción
17 września 2013 (Argentyna)
12 maja 2014 (Hiszpania)
1 kwietnia 2014
143 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
18 września 2013 (Argentyna)
13 maja 2014 (Hiszpania)
2 kwietnia 2014
144 Powrót, piosenka
Un retorno, una canción
19 września 2013 (Argentyna)
14 maja 2014 (Hiszpania)
3 kwietnia 2014
145 Wojna zespołów, piosenka
Una guerra de bandas, una canción
20 września 2013 (Argentyna)
15 maja 2014 (Hiszpania)
4 kwietnia 2014
146 Zła wiadomość, piosenka
Una mala noticia, una canción
23 września 2013 (Argentyna)
19 maja 2014 (Hiszpania)
5 maja 2014
147 Nasza droga
Nuestro Camino
24 września 2013 (Argentyna)
20 maja 2014 (Hiszpania)
6 maja 2014
148 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
25 września 2013 (Argentyna)
21 maja 2014 (Hiszpania)
7 maja 2014
149 Smutna gwiazda, piosenka
Una estrella está triste, una canción
26 września 2013 (Argentyna)
22 maja 2014 (Hiszpania)
8 maja 2014
150 Zwycięzca, piosenka
Un ganador, una canción
27 września 2013 (Argentyna)
26 maja 2014 (Hiszpania)
9 maja 2014
151 Wycieczka do Hiszpanii, piosenka
Un viaje rumbo a España, una canción
30 września 2013 (Argentyna)
27 maja 2014 (Hiszpania)
12 maja 2014
152 Problem, piosenka
Un problema, una canción
1 października 2013 (Argentyna)
28 maja 2014 (Hiszpania)
13 maja 2014
153 Podejrzenie, piosenka
Una sospecha, una canción
2 października 2013 (Argentyna)
10 czerwca 2014 (Hiszpania)
14 maja 2014
154 Zakochanie, piosenka
Enamorarse, una canción
3 października 2013 (Argentyna)
11 czerwca 2014 (Hiszpania)
15 maja 2014
155 Ujawniony sekret, piosenka
Un secreto se ha revelado, una canción
4 października 2013 (Argentyna)
12 czerwca 2014 (Hiszpania)
16 maja 2014
156 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
7 października 2013 (Argentyna)
16 czerwca 2014 (Hiszpania)
19 maja 2014
157 Konfrontacja, piosenka
Un enfrentamiento, una canción
8 października 2013 (Argentyna)
17 czerwca 2014 (Hiszpania)
20 maja 2014
158 Dobra wiadomość, piosenka
Una buena noticia, una canción
9 października 2013 (Argentyna)
18 czerwca 2014 (Hiszpania)
21 maja 2014
159 Trudna decyzja, piosenka
Una decisión apresurada, una canción
10 października 2013 (Argentyna)
19 czerwca 2014 (Hiszpania)
22 maja 2014
160 Finałowe show, piosenka
Un show final, una canción
11 października 2013 (Argentyna)
20 czerwca 2014 (Hiszpania)
23 maja 2014

Film koncertowy (2014)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Polski tytuł Premiera Premiera w Polsce
F1 Violetta En Vivo
Violetta: Koncert
3 kwietnia 2014 (Argentyna)
9 maja 2014 (Hiszpania)
9 maja 2014
Film przedstawia koncert obsady serialu w Mediolanie oraz w Buenos Aires podczas trasy koncertowej Violetta En Vivo i nie jest związany z akcją serialu.

Sezon 3 (2014–2015)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera Premiera w Polsce
Część I: Un nuevo sueño (Nowe marzenie)
161 Powrót, piosenka
Un regreso, una canción
28 lipca 2014 (Argentyna)
22 września 2014 (Hiszpania)
10 listopada 2014
162 Urodziny, piosenka
Un cumpleaños, una canción
29 lipca 2014 (Argentyna)
23 września 2014 (Hiszpania)
11 listopada 2014
163 Powitanie, piosenka
Una bienvenida, una canción
30 lipca 2014 (Argentyna)
24 września 2014 (Hiszpania)
12 listopada 2014
164 Romans, piosenka
Un romance, una canción
31 lipca 2014 (Argentyna)
25 września 2014 (Hiszpania)
13 listopada 2014
165 Cytat, piosenka
Una cita, una canción
1 sierpnia 2014 (Argentyna)
29 września 2014 (Hiszpania)
14 listopada 2014
166 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
4 sierpnia 2014 (Argentyna)
30 września 2014 (Hiszpania)
17 listopada 2014
167 Nowy romans, piosenka
Un nuevo romance, una canción
5 sierpnia 2014 (Argentyna)
1 października 2014 (Hiszpania)
18 listopada 2014
168 Problem, piosenka
Un problema, una canción
6 sierpnia 2014 (Argentyna)
2 października 2014 (Hiszpania)
19 listopada 2014
169 Rywalizacja, piosenka
Una rivalidad, una canción
7 sierpnia 2014 (Argentyna)
6 października 2014 (Hiszpania)
20 listopada 2014
170 Inauguracja, piosenka
Una inauguración, una canción
8 sierpnia 2014 (Argentyna)
7 października 2014 (Hiszpania)
21 listopada 2014
171 Podstęp, piosenka
Una decepción, una canción
11 sierpnia 2014 (Argentyna)
8 października 2014 (Hiszpania)
24 listopada 2014
172 Trudna decyzja, piosenka
Una decisión apresurada, una canción
12 sierpnia 2014 (Argentyna)
9 października 2014 (Hiszpania)
25 listopada 2014
173 Zły romans, piosenka
Un romance está mal, una canción
13 sierpnia 2014 (Argentyna)
13 października 2014 (Hiszpania)
26 listopada 2014
174 Spotkanie, piosenka
Un reencuentro, una canción
14 sierpnia 2014 (Argentyna)
14 października 2014 (Hiszpania)
27 listopada 2014
175 Problem, piosenka
Un problema, una canción
15 sierpnia 2014 (Argentyna)
15 października 2014 (Hiszpania)
28 listopada 2014
176 Rywalizacja, piosenka
Una rivalidad, una canción
18 sierpnia 2014 (Argentyna)
16 października 2014 (Hiszpania)
1 grudnia 2014
177 Wiadomość, piosenka
Una noticia, una canción
19 sierpnia 2014 (Argentyna)
20 października 2014 (Hiszpania)
2 grudnia 2014
178 Konfrontacja, piosenka
Un enfrentamiento, una canción
20 sierpnia 2014 (Argentyna)
21 października 2014 (Hiszpania)
3 grudnia 2014
179 Rozmowa, piosenka
Una charla, una canción
21 sierpnia 2014 (Argentyna)
22 października 2014 (Hiszpania)
4 grudnia 2014
180 Trasa, która zmieniła wszystko, piosenka
Una gira que lo cambio todo, una canción
22 sierpnia 2014 (Argentyna)
23 października 2014 (Hiszpania)
5 grudnia 2014
181 Śmierć, piosenka
Una muerte, una canción
22 września 2014 (Argentyna)
27 października 2014 (Hiszpania)
19 stycznia 2015
182 Rozczarowanie, piosenka
Una desilusión, una canción
23 września 2014 (Argentyna)
28 października 2014 (Hiszpania)
20 stycznia 2015
183 Spotkanie, piosenka
Un reencuentro, una canción
24 września 2014 (Argentyna)
29 października 2014 (Hiszpania)
21 stycznia 2015
184 Kostium, piosenka
Un disfraz, una canción
25 września 2014 (Argentyna)
30 października 2014 (Hiszpania)
22 stycznia 2015
185 Problem, piosenka
Un problema, una canción
26 września 2014 (Argentyna)
3 listopada 2014 (Hiszpania)
23 stycznia 2015
186 Utracona miłość, piosenka
Un desamor, una canción
29 września 2014 (Argentyna)
4 listopada 2014 (Hiszpania)
26 stycznia 2015
187 Związek, piosenka
Una unión, una canción
30 września 2014 (Argentyna)
5 listopada 2014 (Hiszpania)
27 stycznia 2015
188 Niebezpieczeństwo, piosenka
Un peligro, una canción
1 października 2014 (Argentyna)
6 listopada 2014 (Hiszpania)
28 stycznia 2015
189 Rezygnacja, piosenka
Una renuncia, una canción
2 października 2014 (Argentyna)
10 listopada 2014 (Hiszpania)
29 stycznia 2015
190 Ślub, piosenka
Un casamiento, una canción
3 października 2014 (Argentyna)
11 listopada 2014 (Hiszpania)
30 stycznia 2015
191 Kłamstwo, piosenka
Una mentira que crece, una canción
6 października 2014 (Argentyna)
12 listopada 2014 (Hiszpania)
2 lutego 2015
192 Decyzja, piosenka
Una decisión, una canción
7 października 2014 (Argentyna)
13 listopada 2014 (Hiszpania)
3 lutego 2015
193 Jedna miłość, piosenka
Un por amor, una canción
8 października 2014 (Argentyna)
17 listopada 2014 (Hiszpania)
4 lutego 2015
194 Sekret, piosenka
Un secreto, una canción
9 października 2014 (Argentyna)
18 listopada 2014 (Hiszpania)
5 lutego 2015
195 Kłamstwo narażone, piosenka
Una mentira al descubierto, una canción
10 października 2014 (Argentyna)
19 listopada 2014 (Hiszpania)
6 lutego 2015
196 Kłamstwo zakończone, piosenka
Una mentira está por terminar, una canción
13 października 2014 (Argentyna)
20 listopada 2014 (Hiszpania)
9 lutego 2015
197 Miłość w niebezpieczeństwie, piosenka
Un amor está en peligro, una canción
14 października 2014 (Argentyna)
24 listopada 2014 (Hiszpania)
10 lutego 2015
198 Wszystko dla miłości, piosenka
Todo por un amor, una canción
15 października 2014 (Argentyna)
25 listopada 2014 (Hiszpania)
11 lutego 2015
199 Smutna gwiazda, piosenka
Una estrella está triste, una canción
16 października 2014 (Argentyna)
26 listopada 2014 (Hiszpania)
12 lutego 2015
200 Zakończone kłamstwo, piosenka
Una mentira ha terminado, una canción
17 października 2014 (Argentyna)
27 listopada 2014 (Hiszpania)
13 lutego 2015
Część II: El sueño continúa (Marzenie trwa)
201 Błąd, którego nie można przebaczyć, piosenka
Un error que no tiene perdon, una canción
17 listopada 2014 (Argentyna)
1 grudnia 2014 (Hiszpania)
16 marca 2015
202 Miłość nie jest jeszcze stracona, piosenka
El amor nose ha perdido, una canción
18 listopada 2014 (Argentyna)
2 grudnia 2014 (Hiszpania)
17 marca 2015
203 Plan, aby rozdzielić, piosenka
Un plan para separarlos, una canción
19 listopada 2014 (Argentyna)
3 grudnia 2014 (Hiszpania)
18 marca 2015
204 Punkt planu jest znany, piosenka
Un plan está punto de saberse, una canción
20 listopada 2014 (Argentyna)
4 grudnia 2014 (Hiszpania)
19 marca 2015
205 Związek wyszedł na jaw, piosenka
Una relación salio a la luz, una canción
21 listopada 2014 (Argentyna)
9 grudnia 2014 (Hiszpania)
20 marca 2015
206 Przyjaźń jest w niebezpieczeństwie, piosenka
Una amistad está en peligro, una canción
24 listopada 2014 (Argentyna)
10 grudnia 2014 (Hiszpania)
23 marca 2015
207 Przyjaźń jest w niebezpieczeństwie, piosenka
Una amistad está en peligro, una canción
25 listopada 2014 (Argentyna)
11 grudnia 2014 (Hiszpania)
24 marca 2015
208 Prawda, piosenka
Una verdad, una canción
26 listopada 2014 (Argentyna)
15 grudnia 2014 (Hiszpania)
25 marca 2015
209 Prawda, że to boli, piosenka
Una verdad que duele, una canción
27 listopada 2014 (Argentyna)
16 grudnia 2014 (Hiszpania)
26 marca 2015
210 Pojednanie, piosenka
Una reconciliatión, una canción
28 listopada 2014 (Argentyna)
17 grudnia 2014 (Hiszpania)
27 marca 2015
211 Błąd, piosenka
Un error, una canción
1 grudnia 2014 (Argentyna)
18 grudnia 2014 (Hiszpania)
30 marca 2015
212 Prawda, piosenka
Una verdad, una canción
2 grudnia 2014 (Argentyna)
12 stycznia 2015 (Hiszpania)
31 marca 2015
213 Trudna decyzja, piosenka
Una decisión apresurada, una canción
3 grudnia 2014 (Argentyna)
13 stycznia 2015 (Hiszpania)
1 kwietnia 2015
214 Zagrożenie, piosenka
Una amenaza, una canción
4 grudnia 2014 (Argentyna)
14 stycznia 2015 (Hiszpania)
2 kwietnia 2015
215 Prawda wyszła na jaw, piosenka
Una verdad salio a la luz, una canción
5 grudnia 2014 (Argentyna)
15 stycznia 2015 (Hiszpania)
3 kwietnia 2015
216 Marzenie się spełnia, piosenka
Un sueño se hace realidad, una canción
8 grudnia 2014 (Argentyna)
19 stycznia 2015 (Hiszpania)
13 kwietnia 2015
217 Spotkanie, piosenka
Un reencuentro, una canción
9 grudnia 2014 (Argentyna)
20 stycznia 2015 (Hiszpania)
14 kwietnia 2015
218 Pojednanie, piosenka
Una reconciliatión, una canción
10 grudnia 2014 (Argentyna)
21 stycznia 2015 (Hiszpania)
15 kwietnia 2015
219 Rozmowa, piosenka
Una charla, una canción
11 grudnia 2014 (Argentyna)
22 stycznia 2015 (Hiszpania)
16 kwietnia 2015
220 Pocałunek, piosenka
Un beso, una canción
12 grudnia 2014 (Argentyna)
26 stycznia 2015 (Hiszpania)
17 kwietnia 2015
221 Przyjaciel, piosenka
Un amigo, una canción
12 stycznia 2015 (Argentyna)
27 stycznia 2015 (Hiszpania)
18 maja 2015
222 Prawda o Priscili, piosenka
La verdad sobre Priscila, una canción
13 stycznia 2015 (Argentyna)
28 stycznia 2015 (Hiszpania)
19 maja 2015
223 Powrót, piosenka
Un retorno, una canción
14 stycznia 2015 (Argentyna)
29 stycznia 2015 (Hiszpania)
20 maja 2015
224 Sposób, aby wybrać, piosenka
Un camino a elegir, una canción
15 stycznia 2015 (Argentyna)
2 lutego 2015 (Hiszpania)
21 maja 2015
225 Wniosek, piosenka
Una conclusión, una canción
16 stycznia 2015 (Argentyna)
3 lutego 2015 (Hiszpania)
22 maja 2015
226 Pułapka, piosenka
Una trampa, una canción
19 stycznia 2015 (Argentyna)
4 lutego 2015 (Hiszpania)
25 maja 2015
227 Podejrzenie, piosenka
Una sospecha, una canción
20 stycznia 2015 (Argentyna)
5 lutego 2015 (Hiszpania)
26 maja 2015
228 Prawda wyszła na jaw, piosenka
Una verdad salio a la luz, una canción
21 stycznia 2015 (Argentyna)
9 lutego 2015 (Hiszpania)
27 maja 2015
229 Wizyta, piosenka
Una visita, una canción
22 stycznia 2015 (Argentyna)
10 lutego 2015 (Hiszpania)
28 maja 2015
230 Wyjaśnienie, piosenka
Un explicación, una canción
23 stycznia 2015 (Argentyna)
11 lutego 2015 (Hiszpania)
29 maja 2015
231 Wyznanie, piosenka
Un confesión, una canción
26 stycznia 2015 (Argentyna)
12 lutego 2015 (Hiszpania)
1 czerwca 2015
232 Ujawnienie, piosenka
Una revelación, una canción
27 stycznia 2015 (Argentyna)
16 lutego 2015 (Hiszpania)
2 czerwca 2015
233 Odkrycie, piosenka
Un descubrimiento, una canción
28 stycznia 2015 (Argentyna)
17 lutego 2015 (Hiszpania)
3 czerwca 2015
234 Prawda, piosenka
Una verdad, una canción
29 stycznia 2015 (Argentyna)
18 lutego 2015 (Hiszpania)
4 czerwca 2015
235 Dobra wiadomość, piosenka
Una buena noticia, una canción
30 stycznia 2015 (Argentyna)
19 lutego 2015 (Hiszpania)
5 czerwca 2015
236 Zrozumienie, piosenka
Una comprensión, una canción
2 lutego 2015 (Argentyna)
23 lutego 2015 (Hiszpania)
8 czerwca 2015
237 Przytul mnie i zobacz
Abrázame y verás
3 lutego 2015 (Argentyna)
24 lutego 2015 (Hiszpania)
9 czerwca 2015
238 Wycieczka, piosenka
Un viaje, una canción
4 lutego 2015 (Argentyna)
25 lutego 2015 (Hiszpania)
10 czerwca 2015
239 Prawdziwa miłość, piosenka
Un amor verdadero, una canción
5 lutego 2015 (Argentyna)
26 lutego 2015 (Hiszpania)
11 czerwca 2015
240 Ostatnia piosenka
La última canción
6 lutego 2015[33] (Argentyna)
27 lutego 2015 (Hiszpania)
12 czerwca 2015

Film dokumentalny (2015)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Polski tytuł Premiera Premiera w Polsce
F2 Violetta: The Journey
Violetta: El Viaje
Violetta: Podróż
26 września 2015 (Włochy)
2 października 2015 (Hiszpania)
9 października 2015
Film przedstawia koncert obsady serialu w Montpellier we Francji podczas trasy koncertowej Violetta Live, nagrania z castingów do serialu i wywiady z aktorami. Pokazuje długą drogę aktorów do międzynarodowej sławy. Film nie jest związany z akcją serialu.

Film pełnometrażowy (2016)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Polski tytuł Premiera Premiera w Polsce
F3 Tini: El Gran Cambio de Violetta
Tini: Nowe życie Violetty
4 maja 2016 (Francja)
6 maja 2016 (Hiszpania)
2 czerwca 2016 (Argentyna)
1 lipca 2016

Powiązane programy[edytuj | edytuj kod]

The U-Mix Show[edytuj | edytuj kod]

W Argentynie od 19 maja 2012 roku nadawany był cotygodniowy program The U-Mix Show, który przedstawiał wywiady z aktorami podsumowując wyemitowane odcinki serialu Violetta. W Polsce program nie był nadawany.

El V-log de Francesca[edytuj | edytuj kod]

Jest to internetowy miniserial składający się z 10 odcinków, w którym główną i jedyną rolę odgrywa Lodovica Comello jako Francesca. Akcja rozgrywa się w jej sypialni, gdzie Francesca prowadzi swojego bloga i mówi o swoich przemyśleniach. Pierwszy odcinek pojawił się 10 czerwca 2012, a ostatni 22 października 2012 roku. Serial dostępny był również we Włoszech z dubbingiem na włoskiej stronie Disneya pod tytułem El videoblog de Francesca oraz w Brazylii jako O V-log de Francesca. W Polsce odcinki nie zostały udostępnione.

Ludmila Cyberst@r[edytuj | edytuj kod]

Internetowy miniserial składający się z 8 odcinków, dostępny na oficjalnym kanale Disney Channel Argentyna na platformie YouTube, w którym Mercedes Lambre wciela się w Ludmiłę. Pierwszy odcinek został udostępniony 1 czerwca 2012, a ostatni 17 września 2012 roku. W Polsce nie został udostępniony.

Blog kulinarny Angie[edytuj | edytuj kod]

Włoski oddział Disney Channel wyprodukował miniserial pod tytułem Blog kulinarny Angie, w którym Clara Alonso jako Angie oraz Mirta Wons jako Olga odgrywają główne role. Angie próbuje swoich sił w kuchni, a Olga jej w tym pomaga. Premiera pierwszej serii odbywała się od 9 czerwca do 24 października 2014 roku, natomiast premierowe odcinki drugiej serii odbywają się od 8 czerwca 2015 roku, chociaż dwa pierwsze odcinki zostały wyemitowane 3 kwietnia 2015 na Włoskim Disney Channel. W Polsce serial pojawił się 20 października 2014 roku na Disney Channel.

Film[edytuj | edytuj kod]

Tini: Nowe życie Violetty[edytuj | edytuj kod]

Tini: Nowe życie Violetty to adaptacja filmowa serialu. W filmie występują Martina Stoessel jako Violetta, Jorge Blanco jako León, Mercedes Lambre jako Ludmiła, Diego Ramos jako Germán i Clara Alonso jako Angie. Kręcenie filmu rozpoczęło się w październiku 2015 pomiędzy koncertami trasy Violetta Live i obejmowało głównie Sycylię, Hiszpanię i Argentynę, a zakończyło się w grudniu tego samego roku. Światowa premiera filmu odbyła się 4 maja 2016 roku, za to w Polsce film wszedł na ekrany kin 1 lipca 2016 roku.

Trasy koncertowe[edytuj | edytuj kod]

Violetta En Vivo[edytuj | edytuj kod]

Od 13 lipca 2013 roku do 3 marca 2014 roku odbywała się trasa koncertowa z bohaterami serialu pod nazwą Violetta En Vivo. Trasa przebiegała przez 13 krajów w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Violetta Live[edytuj | edytuj kod]

Drugie tournée rozpoczęło się 3 stycznia 2015 roku w Europie pod nazwą Violetta Live. Trasa obejmowała 19 krajów. Aktorzy Lodovica Comello (Francesca), Nicolás Garnier (Andrés) i Xabiani Ponce De León (Marco) potwierdzili, że nie wezmą udziału w trasie. 27 kwietnia 2015 roku Ruggero Pasquarelli (Federico) ogłosił, że nie będzie brał udziału w 3 części trasy. 29 marca 2015 roku ekipa serialu zawitała do Polski, gdzie w Łodzi zagrała dwa koncerty[34]. 20 sierpnia 2015 roku ekipa wróciła do Polski[35], gdzie 22 sierpnia zagrała jeden koncert w Warszawie, a 25 i 26 sierpnia 2015 roku kolejne dwa w Krakowie. Trasa zakończyła się 1 listopada 2015 roku.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Rok Dane dot. albumu
2012 Violetta
Cantar es lo que soy
 • Wydany: 23 listopada 2012
 • Wytwórnia: Walt Disney Records
 • Format: CD, digital download
2013 Hoy somos más
 • Wydany: 11 czerwca 2013
 • Wytwórnia: Walt Disney Records
 • Format: CD, digital download
Violetta en Vivo
 • Wydany: 28 listopada 2013
 • Wytwórnia: Walt Disney Records
 • Format: CD, digital download
2014 Gira mi canción
 • Wydany: 18 lipca 2014
 • Wytwórnia: Walt Disney Records
 • Format: CD, digital download
The Best of Violetta
 • Wydany: 9 grudnia 2014
 • Wytwórnia: Walt Disney Records
 • Format: CD, digital download
2015 Crecimos Juntos
 • Wydany: 20 marca 2015
 • Wytwórnia: Walt Disney Records
 • Format: CD, digital download

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Oglądaj Violetta | Disney+ [online], www.disneyplus.com [dostęp 2022-12-06] (pol.).
 2. Violetta na kanale TVN 7. superseriale.se.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-25)].
 3. Violetta na kanale TVN Fabuła.
 4. W drugim sezonie w odcinku 82 widoczny w retrospekcji z 80 odcinka.
 5. W sezonach 1-2 jedynie w roli drugoplanowej. W sezonie 3 nieobecny w odcinkach 162-172, 177-181, 183.
 6. Nieobecny w odcinkach 1-41.
 7. Nieobecny w odcinkach 1-10.
 8. Nieobecny w odcinkach 81, 181-240.
 9. Nieobecna w odcinkach 159-160.
 10. Nieobecna w odcinkach 161-166.
 11. Nieobecna w odcinkach 147-173, 178-180, 182.
 12. Nieobecna w odcinkach 238-240.
 13. W sezonach 2-3 wymieniona w specjalnej obsadzie.
 14. Nieobecna w odcinkach 81-83, 141-160.
 15. Nieobecna w odcinkach 136-160.
 16. Nieobecny w odcinkach 201-240.
 17. W sezonach 1-2 jedynie w roli drugoplanowej. W sezonie 3 nieobecny w odcinkach 221-239.
 18. Wymieniony w specjalnej obsadzie, mimo nieobecności w odcinkach 4-23, 181-240.
 19. Wymieniony w specjalnej obsadzie.
 20. Premiera serialu.
 21. Daty premier Violetty.
 22. Daty premier Violetty.
 23. Daty premier Violetty.
 24. Daty premier Violetty.
 25. Daty premier Violetty.
 26. Daty premier Violetty.
 27. Daty premier Violetty.
 28. Zwiastun filmu koncertowego.
 29. Disney potwierdza premierę Violetty 3.
 30. Zapowiedź nowych odcinków.
 31. Zapowiedź kolejnych odcinków.
 32. Zapowiedź kolejnych odcinków.
 33. Dnia 15 lutego 2015 roku w Argentynie wyemitowano wersję rozszerzoną 80 odcinka trzeciego sezonu, zawierającą sceny, które nie pojawiły się w pierwotnej wersji odcinka.
 34. Violetta zagra dwa koncerty w Łodzi!. mmlodz.pl. [dostęp 2018-10-21]. (pol.).
 35. Ekipa serialu w Warszawie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]