Wątek na Pomoc:Pytania nowicjuszy

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prośba o zaakceptowanie tłumaczenia

5
J99.wozniak (dyskusjaedycje)

Witam, prosiłbym o przejrzenie i przeniesienie Wikipedysta:J99.wozniak/Adam Pearson. Bardzo proste tłumaczenie, poprawione szablony cytatów i trochę gramatyki.

Z góry dziękuję.

Ented (dyskusjaedycje)

Witaj. Czy sprawdziłeś uźródłowienie, tzn. czy przypisy potwierdzają treść? bo np. przypis nr 2 nie potwierdza treści. Dobrze byłoby uźródłowić "Filmografię" i niektóre akapity - w pl.Wiki przypisy wstawiamy nie rzadziej niż na końcu każdego akapitu. Zob. też Wikipedia:Tłumaczenia.

J99.wozniak (dyskusjaedycje)

Dziękuję za odpowiedź.

Przypis nr 2 potwierdza na jaką chorobę cierpi Adam. Przejrzałem dokładnie resztę przypisów i także są na temat.

Jako iż jest to tłumaczenie, nie dodawałem żadnych dodatkowych przypisów, dlatego że bez pomocy oryginalnego autora, ciężko stwierdzić jakie możliwe źródła były pierwsze, a jakie posiadają informacje z samej Wikipedii. Jeśli chodzi o przypisy z filmografii - mam dodać jeden dodatkowy odnośnik do imdb? Wzorowałem się na stronach Brad Pitt i Rami Malek, które nie posiadają odnośników do filmów nie mających swoich artykułów na Wiki.

Poprawiłem także niektóre elementy wg. zaleceń Wikipedia:Tłumaczenia.

Ented (dyskusjaedycje)

Hm, nie wiem czy rozmawiamy o tym samym haśle... bowiem przypis nr 2 prowadzący do tej strony jako źródła ma wg Ciebie potwierdzać tę treść: "Ma nerwiakowłókniakowatość i był zaangażowany w programy pomocy społecznej mające na celu zapobiegania znęcania się nad osobami z deformacjami" - ale w jaki sposób skoro na stronie podanej jako źródło nie ma słowa o bohaterze biogramu i jego chorobie?

J99.wozniak (dyskusjaedycje)

W artykule występuje następujące zdanie:

"Yet, somewhere along the line, this deadliest of first contacts becomes humanising. After she lets one disfigured passenger (Adam Pearson, an actor with neurofibromatosis) escape into the night {...}"

Ale mogę usunąć przypis, jeśli jest to problem.