Władimir Megre

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Władimir Megre w Biełgorodzie

Władimir Nikołajewicz Megre (ur. 23 lipca 1950[1]) – rosyjski pisarz, a dawniej również przedsiębiorca, autor książek z serii „Dzwoniące cedry Rosji[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Od 1974 roku mieszkał w Nowosybirsku, gdzie założył zakład fotograficzny. Na początku lat 90. Megre zajmował się organizacją ekspedycji handlowych po rzece Ob[1], mających na celu m.in. zaopatrywanie mieszkańców nadrzecznych miejscowości w niezbędne towary. Tam, w syberyjskiej tajdze, spotkał pustelnicę o imieniu Anastazja[2], której wiedza zainspirowała go do napisania 10 książek (9 z nich zostało wydanych w języku polskim) tworzących serię „Dzwoniące cedry Rosji”, które w Rosji stały się bestsellerem[potrzebny przypis].

W 1999 roku Władimir Megre założył „Władimirski fundusz kultury i poparcia twórczości «Anastazja»”, oraz założył stronę internetową «anastasia.ru»[3].

Ruch w Rosji[edytuj | edytuj kod]

Wielu czytelników książek z serii „Dzwoniące cedry Rosji” przyłącza się do ruchu społecznego o tej samej nazwie, którego celem jest ułatwienia zakładania tzw. „rodowych posiadłości” i wiosek ekologicznych.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Władimir Megre. Anastazja s. 3. [dostęp 2017-05-02].
  2. Anastazja mądra wizjonerka. Anastazja - mądra wizjonerka z syberyjskiej tajgi. [dostęp 2017-05-02].
  3. Władimir Megre. [dostęp 2017-05-02].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]