Włatcy móch

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Włatcy Móch
Gatunek

animowany,
komediowy

Kraj produkcji

Polska

Oryginalny język

polski

Twórcy

Bartosz Kędzierski

Główne role

Krzysztof Kulesza
Adam Cywka
Bartosz Kędzierski
Krzysztof Grębski
Beata Rakowska
Elżbieta Golińska

Liczba odcinków

127[a]

Liczba serii

9

Lista odcinków
Produkcja
Produkcja

rmg sp. z o.o., później Xantus sp. z o.o.

Reżyseria

Bartosz Kędzierski
Błażej Andrzejewski

Scenariusz

Bartosz Kędzierski
Tomasz Perczyński
Beata Pasek
Dana Łukasińska
Robert Zieliński
Maciej Ziółkowski
Tomasz Kutner

Muzyka

Behavior

Scenografia

Tomasz Przydatek

Czas trwania odcinka

ok. 20-30 min

Pierwsza emisja
Data premiery

14 listopada 2006

Stacja telewizyjna

TV4

Lata emisji

2006–2011

Status

zakończony

Format obrazu

16:9

Format dźwięku

stereo

Chronologia
Kontynuacja

Włatcy Móch: One

Powiązane

1000 złych uczynków i Władca much

Włatcy Móchpolski serial animowany dla dorosłych emitowany od 14 listopada 2006 do 4 grudnia 2011 przez stację TV4. Serial stworzyło wrocławskie studio RMG (później Xantus).

Głównymi bohaterami serialu są czterej ośmiolatkowie – uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej im. Batalionu Zośka – Czesio, Maślana, Anusiak i Konieczko, ich nauczycielka – Pani Frał oraz higienistka. Akcja serialu dzieje się głównie we Wrocławiu, chociaż poszczególne odcinki rozgrywały się także w Warszawie, Królewcu, Suwałkach oraz w Jałcie. Odcinki Włatców Móch celowo zawierają wiele błędów ortograficznych, podobnie jak sam tytuł produkcji. Bohaterowie w dialogach często posługują się wulgaryzmami. Jednak wyprodukowano również wersję ocenzurowaną z usuniętymi wulgaryzmami i wymazanymi bardziej drastycznymi scenami. Tytuł serialu nawiązuje do tytułu powieści Władca much angielskiego pisarza Williama Goldinga.

Ze względu na wulgarny język i drastyczne sceny Włatcy Móch są często porównywani do amerykańskiego serialu Miasteczko South Park[1][2].

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Pomysłodawcą, autorem, reżyserem, scenarzystą i montażystą serii jest Bartek Kędzierski. Użycza on również głosu jednemu z głównych bohaterów – Czesiowi, a także kilku postaciom drugoplanowym i epizodycznym. Muzykę przygotował zespół Behavior. W czołówce serialu wykorzystano fragment utworu Guantánamo[3]. Za realizację dźwięku było odpowiedzialne Studio Voiceland. Twórcą animacji odcinków 1-66 i 83-101 był Wojciech Wójcik[4].

Emisja[edytuj | edytuj kod]

W okresie emitowania serialu najchętniej oglądane odcinki przyciągały prawie milionową widownię[1][5]. Popularność Włatców móch była jednak zdecydowanie większa, gdyż dwa razy tyle osób oglądało serial w Internecie[1].

Na początku serial emitowany był przez stację TV4. Następnie sprzedała serial stacji telewizyjnej MTV Polska. MTV wykupiło wszystkie odcinki w obu wersjach (ocenzurowanej i bez cenzury). Comedy Central Polska, które jest własnością MTV Networks, emitowało kreskówkę w wersji bez cenzury, natomiast MTV – wersję ocenzurowaną.

Serial osiągnął bardzo wysoką popularność. Od chwili przedstawienia go na festiwalu w Cannes, zaczęły się nim interesować zagraniczne stacje telewizyjne. W 2007 i 2008 zaplanowano emisję Włatców móch poza granicami Polski – TV4 finalizuje sprzedaż serialu zagranicznym stacjom telewizyjnym, na początek z Wielkiej Brytanii i Niemiec[1]. Wśród kupców znalazła się też telewizja z Meksyku[6].

8 maja 2011 rozpoczęła się emisja dziewiątej i zarazem ostatniej serii tego serialu. Oficjalnie ostatni odcinek serialu – Dzień lotnika – wyemitowano 4 grudnia 2011 r. o godzinie 22:00 w TV4.

Serial był powtarzany na antenach Comedy Central, Polsat Comedy Central Extra oraz TV6.

Włatcy Móch: One[edytuj | edytuj kod]

Od 2018 roku zaczęły pojawiać się informacje o powrocie serialu. W marcu 2018 stacja TV4 z okazji 18 urodzin zrobiła spot promocyjny w którym występuje Czesio z misiem Przekliniakiem[7]. 4 stycznia 2019 na Facebooku powstała oficjalna strona serialu[8]. 14 stycznia 2019 na YouTubowym kanale telewizji Polsat pojawił się teledysk z udziałem bohaterów serialu pt.: „Włatcy Móch: One – Dojrzywanie”[9]. Pod koniec marca 2020 r. telewizja TV4 z okazji 20 urodzin rozpoczęła emisję specjalnego spotu. W owym spocie wkomponowane są obrazy przedstawiające programy[10]. W 19 sekundzie jest obraz przedstawiający Czesia, na którym jest napisane „Włatcy móch One WIELKI POWRÓT NIEDZIELA 20:00” i logo stacji zaś w 42 sekundzie na budynku po prawej jest karykatura Czesia[11]. Stacja TV4 do tej pory nie poinformowała, w którą niedzielę zostanie wyemitowany 1 odcinek serialu.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Postacie pierwszoplanowe[edytuj | edytuj kod]

Głównymi bohaterami kreskówki są czterej zaprzyjaźnieni ośmiolatkowie z II klasy uczący się w szkole podstawowej im. Batalionu Zośka[12]. Mają bazę, która znajduje się na drzewie i jest zbudowana z kartonu po telewizorze. Bohaterom towarzyszą pani higienistka i wychowawczyni klasy. Głównym zajęciem chłopców są próby zdobycia władzy nad światem oraz uprzykrzanie życia dorosłym[1].

 • Czesio (zwany także Czesławem lub uczniem Czesławem[13]) – zielonkawy zombie, który mieszka na miejskim cmentarzu. Chce zostać piosenkarzem. Lubi śpiewać gorzkie żale, łapać muchy, rozmawiać ze swoim misiem Przekliniakiem oraz bawić się ogniem[2]. Czasami znienacka odpadają mu różne części ciała. Czesio umarł w wyniku zgromadzenia licznych wad wrodzonych i rozwojowych[13]. Ma krzywy kręgosłup, jest opóźniony w rozwoju, cierpi na dysleksję oraz ma problemy z mówieniem[13].
 • Konieczko – najmądrzejszy z całej czwórki. Jest małym naukowcem, który marzy o skonstruowaniu broni, która pozwoliłaby mu zawładnąć światem oraz o zostaniu prezesem fundacji Nobla[1][13]. Twierdzi, że jest ateistą (przeżył jednak nawrócenie, przyjął pierwszą komunię, przez chwilę był protestantem, a następnie satanistą[13]). Jego iloraz inteligencji wynosi 153[13]. Ubiera się w za duże spodenki i zbyt krótką koszulkę. Stwierdzono u niego ADHD[13]. Często się jąka. Jego maskotką jest miś Pedeciak.
 • Anusiak – najsilniejszy i najagresywniejszy z całej czwórki. Jest synem działacza związkowego[13]. Lubi nabijać się z innych (najczęściej z Andżeliki i Zajkowskiego). Pragnie zostać działaczem związkowym, a jego związek ma obejmować cały kraj, a następnie świat[13]. Jego rodzice wychowują go w surowy sposób. Ze względu na alergię często pociąga nosem. Boi się wirusów. W jednym z odcinków uratował Zajkowskiego z pożaru[13]. Jego maskotką jest zając Przytulasek.
 • Maślana – najbogatszy i najsprytniejszy członek grupy, kapitalista i hazardzista. Jest dumnym posiadaczem własnego konta bankowego (które otworzyli mu rodzice na ósme urodziny) i karty bankomatowej[1][2]. Jego iloraz inteligencji wynosi ok. 130[13]. Panicznie boi się Szatana i piekła, często płacze, gdy ktoś go nimi postraszy (mimo strachu był przez chwilę satanistą)[13]. Posiada alter-ego, które pojawia się w lustrze i doradza mu, co zawsze ma fatalne skutki. Często wymiotuje, gdy widzi coś wstrętnego. Jego maskotką jest miś Zębas[13].
 • Pani Frał – nauczycielka, wychowawczyni głównych bohaterów. Jest nerwowa, stronnicza, despotyczna, sfrustrowana[2] i czasami arogancka. Bardzo nie lubi głównych bohaterów i z wielkim trudem ich toleruje. Według chłopców jest najstarszą nauczycielką na świecie, przez co wyzywają ją od starych toreb, kaszalotów itd.[13].
 • Higienistka – lubi grać bluesowe utwory, ma niski głos[2]. Twierdzi, że jest gruba tylko w uszach. Zagorzała fanka B. B. Kinga. Jest wdową po Marcelu.
 • Andżelika – zarozumiała kujonka, pacyfistka i palaczka. Przyjechała do Polski ze Stanów Zjednoczonych[2]. Jest starsza od reszty klasy o 3 lata ze względu na różnice w programach nauczania.
 • Marcel i Pułkownik – zombie-alkoholicy mieszkający na cmentarzu. Są przyjaciółmi Czesia, którym się opiekują. Przebrani często udają jego rodziców podczas wywiadówek[13].

Obsada głosowa[edytuj | edytuj kod]

Bohaterom głosu użyczyli:

Aktor Postacie pierwszoplanowe Postacie drugoplanowe Postacie trzecioplanowe Postacie gościnne
Adam Cywka Maślana Zajkowski, Ojciec Andżeliki Zębas, Babcia Anusiaka, lustrzane odbicie Maślany Więzień (8), Manager (8), Lotnik II (9), Kustosz (12, 40), Jeden z komandosów (15), Aktor z filmu dla dorosłych (16), Ochroniarz (17), Urzędnik (19), Druh Boróh (19), Reżyser (22), Sanitariusz I (22), Lekarz (26), Sędzia piłkarski (27), Żona Smoka Henryka (28), Sołtys Modlimowa (29), Chuck Norris (30), Sprzedawca (30), Sprzedawca w pociągu (32), Ordynator (33), Lekarz (33), Dyrektor cmentarza (33), Honzik (34), Pikulski (41, 101) Prowadzący program TV (43), Wujek Samo Dno (50, 93), Kolega Pułkownika II (51), Właściciel MacDonalda (55), Matwiejczuk (55), Pan Wieńczysław (87), Kontroler I (107), Dyrektor opery (115), Kapitan Flesz (127)
Elżbieta Golińska Pani Frał Zakonnica Janette Wiedźma Shigella (7), Aktorka z serialu (28), Nauczycielka angielskiego (124)
Krzysztof Grębski Higienistka Marcel, Pułkownik, Ojciec Konieczki, Ojciec Anusiaka Setryu, Filipek, Kierowca autokaru, Paladyn Siekacz, Wujas Jędras, Kloszard, Policjant II Lotnik I (9), Stalin (9), Lektor (9), Lekarz, Święty Mikołaj (13), Romek (16), Wacek Romka (16), Robot Pani Dyrektor (17), Asystent reżysera (22), Sanitariusz II (22), Producent (22), Szatan (24, 108), Jan Bonk (26), Komentator (27), Bukmacher (27, 43), Trener z Opola (27), Smok Henryk (28), Robert Fluder (30), Bóg (33, 52, 108), Ojciec Honzika (34), Wilkołak (34), Kobieta w salonie odnowy (37), Przewodnik w ZOO (38), Szympans II (38), Koala (38), Krokodyl II (38), Lew (38), Dres II (41), Pilot I (42), Frosik (44, 101), Rybak I i II (48), Chłopak na osiedlu II (49), Dyrektor szkoły (53), Wiosna (56), Strażak (61), Komisarz Zubek (72), Aptekarz (77), Oszust (78), Bibliotekarka (84), Duch Bibliotekarza (84), Jogin (85), Antoni Flisak (86), uczeń I (86), Jožin (86), kierownik budowy (87), Głos z komputera Podlaszczaka (99), Kontroler II (107), Major (112), Prezes lotniska (127)
Bartek Kędzierski Czesio Miś Przekliniak Jeden z komandosów (15), Wacek Czesia (16), Ponury Żniwiarz (29), Mel (41), Syn smoka wawelskiego (61), uczeń II (86), Snoofi (87)
Krzysztof Kulesza Anusiak Ojciec Maślany Major Kupricz, Listonosz, Pan Ziutek, Marian Kalina, Policjant I, Ksiądz proboszcz Policjant (8), Hitler (9), Kevin (22), Aktor z serialu (28), Dziadek Anusiaka (29), Rosyjski żołnierz (32), Celnik (36), Żołnierz NATO (36), Ratownik (37), Słoń (38), Szympans I (38), Krokodyl I (38), Dres III (40), Pilot II (42), Lekarz (41, 46, 93), Gromski (43, 99), Lektor (49), Chłopak na osiedlu I (49), Prowadzący 1/9 (50), Prezydent (51), Kolega Pułkownika I (51), Robin Hood (60), Smok wawelski (61), Karol (73), Bob (87), Skinhead (93), Prusak (113), Doktor Grin (127)
Beata Rakowska Konieczko Andżelika, Karolina, Mariola Wasilak, Matka Maślany, Matka Konieczki, Matka Anusiaka, Matka Andżeliki Przytulasek, Pedeciak, Sprzedawczyni w szkole, Głos komputera z tajnej bazy Aktorka z filmu dla dorosłych (16), Mimi (22), Matka Karoliny (25), Frycek (36), Ratowniczka (37), Słonica (38), Wróbel (38), Strusie (38), Hiena (38), Głos w CB (42), Gangsterka (43), Kobieta (48), Sekretarka (53), Marzanna (56), Staruszka (59), Maryja (90), Śpiewaczka operowa (115), Mariola (127)

W 4. i 5. serii gościnnie udział wzięli:

Aktor Postacie
Maciej Czapski Przewodniczący pochodu (40), Dres I (40), Leśniczy (42), Gangster (43), Dowódca AT (43)
Maciej Tomaszewski Korespondent wojenny (46, 47)
Mariusz Kiljan Sprzedawca pączków (48)
Kazimierz Butkiewicz Hipis (56)

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

# Sezon I (12 odcinków) Premiera w TV4
wersja bez cenzury
wersja z cenzurą
Oglądalność
1. Lekcja 1: Karta Maślany 14 listopada 2006
15 czerwca 2008
337 708
2. Lekcja 2: Nazywam się Anusiak 15 listopada 2006
22 czerwca 2008
317 485
3. Lekcja 3: Order dla Maślany 21 listopada 2006
19 czerwca 2007
446 213
4. Lekcja 4: Wójek Alfred 22 listopada 2006
20 czerwca 2007
536 117
5. Lekcja 5: Piersza komunja 28 listopada 2006
26 czerwca 2007
611 224
6. Lekcja 6: Andżelika 29 listopada 2006
27 czerwca 2007
572 282
7. Lekcja 7: Wiedźma Shigella 6 grudnia 2006
3 lipca 2007
534 118
8. Lekcja 8: Higieniczny blues 12 grudnia 2006
4 lipca 2007
627 072
9. Lekcja 9: Pranie mózgów 13 grudnia 2006
17 lipca 2007
613 141
10. Lekcja 10: Korzóh, mleczarka i korek do rzaby 19 grudnia 2006
18 lipca 2007
337 122
11. Lekcja 11: Ałtobus i suwenira 7 marca 2007 23:05
8 marca 2007
387 023
12. Lekcja 12: Muzełum 14 marca 2007 23:30
15 marca 2007
416 117
# Sezon II (12 odcinków) Premiera w TV4
wersja bez cenzury
wersja bez
Oglądalność
1. Lekcja 13: Mikołajki 21 marca 2007 23:05
22 marca 2007
2. Lekcja 14: Wykopki 28 marca 2007 23:05
29 marca 2007
3. Lekcja 15: Karnawau 4 kwietnia 2007 23:30
5 kwietnia 2007
4. Lekcja 16: Romek i jego Fred 23 grudnia 2007 1:00
28 października 2007 20:00
5. Lekcja 17: Maksymalna kontrola 11 kwietnia 2007 23:30
12 kwietnia 2007 20:00
6. Lekcja 18: Radyjko babci 18 kwietnia 2007 23:30
19 kwietnia 2007 20:00
7. Lekcja 19: Druch Boróh 25 kwietnia 2007 23:30
26 kwietnia 2007 20:00
8. Lekcja 20: Barbakiu z Mruczusiem 2 maja 2007 23:30
3 maja 2007 20:00
9. Lekcja 21: Miś Przekliniak 9 maja 2007 23:30
10 maja 2007 20:00
10. Lekcja 22: Za kólisami 17 maja 2007 0:30
17 maja 2007 20:00
11. Lekcja 23: Pozytywna wibracja 23 maja 2007 23:30
24 maja 2007 20:00
12. Lekcja 24: Memęto mori 31 maja 2007 0:15
31 maja 2007 20:00
# Sezon III (15 odcinków) Premiera w TV4

wersja bez

wersja bez cenzury (DVD)

Oglądalność
1. Lekcja 25: Próhnica 2 września 2007 20:00

24 kwietnia 2008

2. Lekcja 26: Pszypadek Czesława 9 września 2007 20:00

24 kwietnia 2008

3. Lekcja 27: Móndial 16 września 2007 20:00

24 kwietnia 2008

4. Lekcja 28: Prawda ekranu 23 września 2007 20:00

24 kwietnia 2008

5. Lekcja 29: Motorynka i myszykiszki 30 września 2007 20:00

24 kwietnia 2008

6. Lekcja 30: Fluder 7 października 2007

24 kwietnia 2008

7. Lekcja 31: Kosmata demokrancja 14 października 2007

24 kwietnia 2008

8. Lekcja 32: Gigant 21 października 2007

24 kwietnia 2008

9. Lekcja 33: Ekskumancja 4 listopada 2007

24 kwietnia 2008

10. Lekcja 34: Czech, Cześ i Brambor 11 listopada 2007

24 kwietnia 2008

11. Lekcja 35: Deszcze niespokojne 18 listopada 2007

24 kwietnia 2008

12. Lekcja 36: Szczypionka dla Frycka 25 listopada 2007

24 kwietnia 2008

13. Lekcja 37: Kompu-kompu 2 grudnia 2007

24 kwietnia 2008

14. Lekcja 38: Piure dla słonia 9 grudnia 2007

24 kwietnia 2008

15. Lekcja 39: Jasełki 19 grudnia 2007

24 kwietnia 2008

# Sezon IV (15 odcinków) Premiera w TV4

wersja bez

wersja bez cenzury (DVD)

Oglądalność
1. Lekcja 40: Pochót 2 marca 2008

23 października 2008

339 400[14]
2. Lekcja 41: Mel 9 marca 2008

24 marca 2009

397 875[14]
3. Lekcja 42: Kólik z pruchem 16 marca 2008

24 marca 2009

546 109[14]
4. Lekcja 43: Krfawy wtorek 23 marca 2008

24 marca 2009

531 108[14]
5. Lekcja 44: Gangsta-dewasta 30 marca 2008

24 marca 2009

605 748[14]
6. Lekcja 45: Pździoszczoła i test z majzy 6 kwietnia 2008

24 marca 2009

670 069[14]
7. Lekcja 46: Mokre sny I 13 kwietnia 2008

24 marca 2009

515 032[14]
8. Lekcja 47: Mokre sny II 20 kwietnia 2008

24 marca 2009

537 018[14]
9. Lekcja 48: Bapki z piahu 27 kwietnia 2008

24 marca 2009

443 393[14]
10. Lekcja 49: Styl Brusliego 4 maja 2008

24 marca 2009

456 543
11. Lekcja 50: Moc dzikih małp 11 maja 2008

24 marca 2009

464 541[14]
12. Lekcja 51: Kanau 18 maja 2008

24 marca 2009

614 464[14]
13. Lekcja 52: Egzekócja 25 maja 2008

23 października 2008

358 507[14]
14. Lekcja 53: Ałtomat 1 czerwca 2008

23 października 2008

476 740[14]
15. Lekcja 54: Broń bjologiczna 21 września 2008

23 października 2008

464 056
# Sezon V (12 odcinków) Premiera w TV4

wersja bez

wersja bez cenzury (DVD)

Oglądalność
1. Lekcja 55: Dzjeń Dzjecka 28 września 2008

24 marca 2009

2. Lekcja 56: Śmiercicha i cóksy 5 października 2008

24 marca 2009

3. Lekcja 57: Chłopacy czy maczo? 12 października 2008

24 marca 2009

4. Lekcja 58: Olimiada nałukowa

Lekcja 58: Olimpiada nałkowa (DVD)

19 października 2008

24 marca 2009

5. Lekcja 59: Tajne oszcze samuraja 26 października 2008

24 marca 2009

6. Lekcja 60: Zielona Haluna 2 listopada 2008

24 marca 2009

7. Lekcja 61: Hłopaki strażaki 9 listopada 2008

24 marca 2009

8. Lekcja 62: Wprowadzenie Jełro 16 listopada 2008

24 marca 2009

9. Lekcja 63: Bódowa, placek i splówa 23 listopada 2008

24 marca 2009

10. Lekcja 64: Miszczu makratury 30 listopada 2008

24 marca 2009

11. Lekcja 65: Festyn 7 grudnia 2008

24 marca 2009

12. Lekcja 66: Wioha 14 grudnia 2008

24 marca 2009

# Sezon VI (13 odcinków) Premiera w TV4

wersja bez

wersja bez cenzury (DVD)

Oglądalność
1. Lekcja 67: Óczucie wyszcze 1 marca 2009

24 marca 2009

540 150
2. Lekcja 68: Zemsta Zajjo 8 marca 2009

24 marca 2009

473 250
3. Lekcja 69: Noc rzywyh trupuf 15 marca 2009

24 marca 2009

539 340
4. Lekcja 70: Boże halo 22 marca 2009

22 marca 2010

413 260
5. Lekcja 71: Kreha rzycia 29 marca 2009

22 marca 2010

468 570
6. Lekcja 72: Pszesóhanie 5 kwietnia 2009

22 marca 2010

407 020
7. Lekcja 73: Czarny pijar paparaczi 12 kwietnia 2009

22 marca 2010

404 560
8. Lekcja 74: Jistny cyrk 19 kwietnia 2009

22 marca 2010

440 030
9. Lekcja 75: Letkoatletyka 26 kwietnia 2009

22 marca 2010

500 420
10. Lekcja 76: Chjóston, ja pierdziu! 3 maja 2009

22 marca 2010

362 730
11. Lekcja 77: Klasowa Wiligila 10 maja 2009

22 marca 2010

12. Lekcja 78: Wizytancja 17 maja 2009

22 marca 2010

13. Lekcja 79: Rzułta koszulka i śrubowkręt 24 maja 2009

22 marca 2010

# Sezon VII (16 odcinków) Premiera w TV4

wersja bez

wersja bez cenzury (DVD)

Oglądalność
1. Lekcja 80: Łospa wieczna 6 września 2009

22 marca 2010

2. Lekcja 81: Żenadera bochatera 13 września 2009

22 marca 2010

3. Lekcja 82: Zima w mieśdzie 20 września 2009

22 marca 2010

4. Lekcja 83: Lodowiho 27 września 2009

22 marca 2010

5. Lekcja 84: Ksionszka moim pszyjacielem 4 października 2009

22 marca 2010

6. Lekcja 85: Magiczne moce 11 października 2009
7. Lekcja 86: Ódópieni 18 października 2009
8. Lekcja 87: Chłopacy placu broniom 25 października 2009
9. Lekcja 88: Cód motoryzancji 1 listopada 2009
10. Lekcja 89: Pedałuwa 8 listopada 2009
11. Lekcja 90: Matka Bosa 15 listopada 2009
12. Lekcja 91: Bekana prohibincja 22 listopada 2009
13. Lekcja 92: Reis 29 listopada 2009
14. Lekcja 93: Ani siór siór 6 grudnia 2009
15. Lekcja 94: Kurde 13 grudnia 2009
16. Lekcja 95: Pokóta 20 grudnia 2009
# Sezon VIII (14 odcinków) Premiera w TV4
wersja bez
Oglądalność
1. Lekcja 96: Zwierzątko 28 lutego 2010
2. Lekcja 97: Hore mięho 7 marca 2010
3. Lekcja 98: Nie jestem cyfrom 14 marca 2010
4. Lekcja 99: Bonczek 21 marca 2010
5. Lekcja 100: WU WU WU Maupa w ZOO 30 marca 2010
6. Lekcja 101: Zmiana warty 25 kwietnia 2010
7. Lekcja 102: Resocjalizancja jusz 2 maja 2010
8. Lekcja 103: Cókier kszepi 9 maja 2010
9. Lekcja 104: Klócz bocianuf 16 maja 2010
10. Lekcja 105: Rzeński pierwiosnek 23 maja 2010
11. Lekcja 106: Nokałt 30 maja 2010
12. Lekcja 107: Gwuść do trómny 6 czerwca 2010
13. Lekcja 108: Spiekua rodem 13 czerwca 2010
14. Lekcja 109: Małamysz 20 czerwca 2010
# Sezon IX (18 odcinków) Premiera w TV4
wersja bez
Oglądalność
1. Lekcja 110: Mokra robota 8 maja 2011
2. Lekcja 111: Rzelazna kjerownica 15 maja 2011
3. Lekcja 112: Czerwony gózik 22 maja 2011
4. Lekcja 113: Mrófczy trut 29 maja 2011
5. Lekcja 114: Farmagedon 5 czerwca 2011
6. Lekcja 115: Hur wójuf 12 czerwca 2011
7. Lekcja 116: Ó źródła 19 czerwca 2011
8. Lekcja 117: Móżynek Bambo 26 czerwca 2011
9. Lekcja 118: Paragon czasowy 30 października 2011
10. Lekcja 119: Dyrzór 6 listopada 2011
11. Lekcja 120: Muj tata 6 listopada 2011
12. Lekcja 121: Chydro za gatka 13 listopada 2011
13. Lekcja 122: Choć, pokarzem ci znaczki 13 listopada 2011
14. Lekcja 123: Fikcja życia 20 listopada 2011
15. Lekcja 124: Du ju spik inglisz 20 listopada 2011
16. Lekcja 125: Wajha bespieczeństfa 27 listopada 2011
17. Lekcja 126: SKO, flamaster i dom strachów 27 listopada 2011
18. Lekcja 127: Dzień lotnika 4 grudnia 2011

Wersja kinowa[edytuj | edytuj kod]

Komiksy[edytuj | edytuj kod]

Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydaje na podstawie serialu serie komiksów[15].

 • Część 1 (5 września 2008)
  • Lekcja 1: Karta Maślany
  • Lekcja 2: Nazywam się Anusiak
  • Plakat z Czesiem
 • Część 2 (3 października 2008)
  • Lekcja 3: Order dla Maślany
  • Lekcja 4: Wójek Alfred
  • Plakat z Maślaną
 • Część 3 (7 listopada 2008)
  • Lekcja 5: Piersza Komunja
  • Lekcja 6: Andżelika
  • Plakat z Konieczką
 • Część 4 (5 grudnia 2008)
  • Lekcja 7: Wiedźma Shigella
  • Lekcja 8: Higieniczny blues
  • Plakat z Anusiakiem
 • Część 5 (2 stycznia 2009)
  • Lekcja 9: Pranie mózgów
  • Lekcja 10: Korzóh, mleczarka i korek do rzaby
  • Plakat z Higienistką
 • Część 6 (6 lutego 2009)
  • Lekcja 11: Ałtobus i suwenira
  • Lekcja 12: Muzełum
  • Plakat z Panią Frał
 • Część 7 (10 marca 2009)
  • Lekcja 13: Mikołajki
  • Lekcja 14: Wykopki
  • Plakat z Andżeliką

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Rok Ceremonia Kategoria Wynik
2008 Festiwal Dobrego Humoru Wyróżnienia Nagroda specjalna[16]
2008 Świry Serial TV Wygrana
2009 Świry Serial TV Wygrana
2011 Niegrzeczni Serial TV Wygrana[17]

Płyty DVD[edytuj | edytuj kod]

 • Informacje o płytach:
  • Sezon 1: odcinki 1-6, odcinki 7-12 (2 płyty) (6 września 2007)
   • Dodatki: Jak powstają Włatcy móch
  • Sezon 2: odcinki 13-18, odcinki 19-24 (2 płyty) (6 września 2007)
   • Dodatki: Jak powstają Włatcy móch
  • Sezon 3: odcinki 25-29, odcinki 30-34, odcinki 35-39 (3 płyty) (24 kwietnia 2008)
   • Dodatki: 9 animacji, 9 dzwonków na telefon, pierwszy zwiastun kinowej wersji
  • Sezon 4: odcinki 40-44, odcinki 45-49, odcinki 50-54 (3 płyty) (23 października 2008) (24 marca 2009 - wydanie pełnej wersji bez cenzury)
   • Dodatki: pierwszy zwiastun kinowej wersji
  • Sezon 5: odcinki 55-59, odcinki 60-64, odcinki 65-69 (3 płyty) (24 marca 2009)
 • Dystrybutor: SPI International Polska
  • Sezon 6: odcinki 70-74, odcinki 75-79, odcinki 80-84 (3 płyty) (22 marca 2010)
 • Dystrybutor: SPI International Polska

Razem: 16 płyt DVD

Uwaga: Pierwsze wydanie czwartego sezonu zawierało 10 odcinków ocenzurowanych (tylko 4 były bez cenzury). Po wielu skargach konsumentów wydano poprawioną, pełną wersję sezonu czwartego (oznaczoną różowym trójkątem na opakowaniu: „100% bez cenzóry”) w tym samym dniu obok sezonu piątego.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. Do tego 2 odcinki specjalne i 1 film pełnometrażowy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d e f g "Włatcy móch" ruszą na podbój Europy. mojemedia.pl. [dostęp 2018-02-01]. [zarchiwizowane z tego adresu].
 2. a b c d e f Ada Kotowska: Włatcy Móch – fenomen krótkotrwały. 16mm.pl. [dostęp 2018-02-01].
 3. Muzyka znana z 'Włatców Móch' na albumie Behaviora, tuba.pl [dostęp 2020-05-16] (pol.).
 4. Wojciech Wójcik w bazie filmpolski.pl
 5. "Włatcy móch" jadą do Meksyku. film.onet.pl, 2008-04-11. [dostęp 2018-02-01]. [zarchiwizowane z tego adresu].
 6. YouTube, www.youtube.com [dostęp 2020-07-09] (ang.).
 7. https://www.facebook.com/wlatcymochoficjalowy/
 8. YouTube, www.youtube.com [dostęp 2020-07-09] (ang.).
 9. Czwórka kończy 20 lat. Jubileusz promuje spot wideo komentarz, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-07-09] (pol.).
 10. https://tv.wirtualnemedia.pl/movie/13894xadc9a645deecc6d5a786938d55cb2835.mp4
 11. Włatcy móch. comedycentral.pl. [dostęp 2018-02-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-02)].
 12. a b c d e f g h i j k l m n o Włatcy móch. megapedia.pl. [dostęp 2018-02-01].
 13. a b c d e f g h i j k l m Pół miliona widzów 'Włatców Móch', serial powróci jesienią. wirtualnemedia.pl, 2008-06-04. [dostęp 2018-02-01].
 14. Włatcy móch cz. 1. nk.com.pl. [dostęp 2018-02-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-02-10)].
 15. Włatcy móch w bazie filmpolski.pl
 16. Niegrzeczni 2011 - Big Cyc, Nergal i Deriglasoff. muzyka.dlastudenta.pl, 2011-12-20. [dostęp 2018-02-01].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]