WWE Divas Championship

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
WWE Divas Championship
Obecny wygląd tytułu (2014-)
Obecny wygląd tytułu (2014-)
Detale
Obecny mistrz Charlotte
Data zdobycia 20 września 2015
Data utworzenia 20 lipca 2008
Promocja WWE
Inne nazwy

‏• Unified WWE Divas Championship (2010)

WWE Divas Championship jest tytułem mistrzowskim profesjonalnego wrestlingu stworzonym i promowanym przez federację WWE. Mistrzostwo zostało stworzone w 2008 przez generalną menadżerkę SmackDown Vickie Guerrero jako alternatywa do Women's Championship należącego do brandu Raw[1]. Michelle McCool stała się pierwszą mistrzynią 20 lipca 2008 kiedy to pokonała Natalyę na The Great American Bash. Po tym jak mistrzyni Maryse została przeniesiona na Raw jako część draftu 2009, zabrała tytuł ze sobą przypisując go do owego brandu. McCool wygrała walkę przeciwko Melinie 19 września 2010 i zunifikowała WWE Divas i Women's tytuł na Night of Champions, tworząc Unified Divas Championship.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza mistrzyni Michelle McCool.

Wraz z rozpoczęciem "brand extension", WWE Women's Championship było oryginalnie bronione na obu tygodniówkach. W pewnym momencie, tytuł stał się ekskluzywny dla brandu Raw. Odtąd tylko Divy z brandu Raw mogły walczył o tytuł, podczas gdy Divy ze SmackDown nie miały możliwości walki o jedyny tytuł kobiet[2]. Jednakże, w przypadku kilku okazji, Melina, Ashley, Torrie Wilson i Nidia walczyły o mistrzostwo będąc na SmackDown, jednakże nie udało im się wtedy zdobyć tytułu[3][4].

W rezultacie, WWE stworzyło WWE Divas Championship i przedstawiło je 6 czerwca 2008 na SmackDown, gdzie generalna menadżerka brandu Vickie Guerrero ogłosiła kreację tytułu[5]. Pas mistrzowski został oficjalnie pokazany 4 czerwca 2008 na SmackDown. Po dotarciu do finału, Michelle McCool pokonała Natalyę na The Great American Bash stając się pierwszą mistrzynią[6][7]. Kiedy Maryse wygrała tytuł od McCool w grudniu 2008, później tego miesiąca odniosła kontuzję kolana na live evencie. W taki sam sposób jak Trish Stratus posiadała Women's Championship podczas kontuzji w 2005[8], tak Maryse była w stanie kontynuować panowanie jako mistrzyni gdy wróciła w styczniu 2009. Jako część Draftu w 2009, mistrzyni Maryse była jedną z osób przeniesionych do brandu Raw, przez co mistrzostwo również zawędrowało do tego brandu[9].

30 sierpnia 2010 na Raw zostało ogłoszone, że Divas Championship zostanie zunifikowane z Women's Championship w walce na Night of Champions. Żywot tytułu Women's dobiegł końca na rzecz kontynuacji Divas Championship, którego nazwa przez jakiś czas brzmiała "WWE Unified Divas Championship", przez co tytuł jest broniony w obu brandach do dnia dzisiejszego pomimo zakończenia "brand extension" w 2011.

Panowania[edytuj | edytuj kod]

Obecna mistrzyni Charlotte.

W historii tytułu było 26 panowań i jedno zwakatowanie. Pierwszą mistrzynią była Michelle McCool, która zdobyła tytuł 20 lipca 2008 na The Great American Bash.

Eve Torres i AJ Lee posiadają rekord posiadania tytułu, który wynosi po trzy. Nikki Bella jest najdłużej panującą mistrzynią, podczas gdy Jillian Hall może poszczycić się rekordem najkrótszego posiadania - cztery minuty. Paige jest najmłodszą mistrzynią w historii, zdobywając tytuł w wieku 21 lat i jedyną kobietą, która zdobyła tytuł w debiucie. Layla jest najstarszą mistrzynią, zdobyła mistrzostwo w wieku 34 lat.

Obecną mistrzynią jest Charlotte, której jest to pierwsze panowanie. Pokonała najdłużej panującą mistrzynię Nikki Bellę 20 września 2015 na Night of Champions w Houston, Teksasie.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]