WWE Hall of Fame

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
WWE Hall of Fame
WWE Hall of Fame
Ilustracja
Logo WWE Hall of Fame użyte w 2014 roku
(z niebędącym częścią logo dopiskiem Tickets)
Państwo  Stany Zjednoczone
Data założenia 22 marca 1993
Członkowie 105 osób wprowadzonych indywidualnie
11 grup (31 osób łącznie)
9 celebrytów
3 laureatów nagrody Warrior Award
16 osób ze skrzydła Legacy

(164 wprowadzonych łącznie)

brak współrzędnych
Strona internetowa

WWE Hall of Famegarleria sławy dla osobistości związanych z profesjonalnym wrestlingiem prowadzona przez federację WWE. Jej utworzenie zostało ogłoszone 22 marca 1993 roku w programie Monday Night Raw. Tego dnia został wprowadzony do niej pierwszy członek, André the Giant, który zmarł dwa miesiące wcześniej[1][2][3]. W 1994 i 1995 roku ceremonie odbywały się kilka godzin przed coroczną galą pay-per-view King of the Ring. W 1996 uroczystość zbiegła się z listopadową galą Survivor Series i po raz pierwszy odbyła się na oczach publiczności oraz personelu federacji[4]. Kolejna ceremonia odbyła się dopiero osiem lat później, przez ten czas nie dołączano do galerii kolejnych osób.

W 2004 roku WWE przywróciło ceremonie Hall of Fame, które od tej pory były organizowane dwa dni przed galami WrestleMania. Pierwsza edycja w XXI wieku odbyła się przed WrestleManią XX[5]. Tak jak poprzednich, ceremonii z 2004 roku nie wyemitowano w telewizji, ale nagranie z zostało wydane na DVD 1 czerwca 2004[6]. Uroczystość z 2005 roku transmitowano na kanale Spike TV[7], a od 2006 są one emitowane na USA Network[8][9]. Od 2005 każde nagranie z ceremonii jest dołączane do DVD z WrestleManią. Od 2014 uroczystości są emitowane na żywo za pośrednictwem serwisu subskrypcyjnego WWE Network, na którym dodatkowo w 2015 roku WWE udostępniło nagrania z wszystkich poprzednich edycji[10].

Pomimo, że nigdy nie powstał budynek odzwierciedlający fizycznie galerię sławy, WWE miało w planach zbudowanie takiego obiektu. W 2008, Shane McMahon, ówczesny wiceprezes wykonawczy od spraw medialnych WWE oświadczył, że firma od lat gromadzi pamiątki po wrestlerach, które są opisywane i dzielone na kategorie w razie gdyby taki budynek miał powstać[11].

Po ceremonii w 2017 roku galeria liczyła 164 wprowadzonych. Na liczbę składa się 105 wyróżnionych indywidualnie wrestlerów, 11 zespołów (liczących razem 31 osoby), dziewięciu celebrytów, trzech laureatów nagrody Warrior Award oraz szesnastu członków skrzydła "Legacy". 36 członków zostało wprowadzonych pośmiertnie. Ric Flair jest jedyną osobą, która została wprowadzona dwukrotnie: wpierw indywidualnie w 2008, a za drugim razem w 2012 jako członek grupy The Four Horsemen. Flair, StingKurt Angle są jedynimi osobami wprowadzonymi do galerii w chwili gdy byli aktywni zawodowo jako wrestlerzy[12].

Osoby wprowadzone do Hall of Fame[edytuj]

Osoby wprowadzone indywidualnie[edytuj]

Rok Zdjęcie Pseudonim ringowy
(Prawdziwe imię)
Wprowadzony/a przez Osiągnięcia uznane przez WWE
1993 Andre in the late '80s.jpg André the Giant
(André Roussimoff)
Brak Wprowadzony pośmiertnie.
Jednokrotny mistrz WWF World Heavyweight i jednokrotny mistrz WWF World Tag Team.

Z wprowadzeniem nie wiązała się ceremonia. 22 marca 1993 roku w programie WWF Monay Night RAW został wyemitowany klip promujący dołączenie do galerii sławy[3].

1994 Skaaland, ArnoldArnold Skaaland McMahon, ShaneShane McMahon Jednokrotny mistrz WWWF United States Tag Team i długoletni manager Bruno Sammartino oraz Boba Backlunda w WWF[13].
1994 Brazil, BoboBobo Brazil
(Houston Harris)
Ladd, ErnieErnie Ladd Siedmiokrotny mistrz WWWF United States Heavyweight i jednokrotny mistrz NWA United States Heavyweight[14].
1994 Rogers, "Nature Boy" Buddy"Nature Boy" Buddy Rogers
(Herman Rohde Jr.)
Hart, BretBret Hart Wprowadzony pośmiertnie.
Jednokrotny mistrz NWA World Heavyweight i pierwszy mistrz WWWF World Heavyweight[15].
1994 Strongbow, Chief JayChief Jay Strongbow
(Luke Scarpa)
Tatanka Czterokrotny mistrz WWWF/WWF World Tag Team[16].
1994 Freddie Blassie.jpg Blassie, "Classy" Freddie"Classy" Freddie Blassie Philbin, RegisRegis Philbin Posiadacz ponad 30 mistrzostw regionalnych NWA, długoletni manager w WWF[17].
1994 Monsoon, GorillaGorilla Monsoon
(Robert Marella)
Ross, JimJim Ross Dwukrotny mistrz WWWF United States Tag Team, były konferansjer, komentator i prezes WWF w kayfabe[18].
1994 Dudley, JamesJames Dudley McMahon, VinceVince McMahon Pierwszy Afroamerykanin, który występował na ważnej amerykańskiej arenie[19].
1995 Antonino Rocca 1956.jpg Rocca, AntoninoAntonino Rocca
(Antonino Biasetton)
Nash, KevinKevin Nash Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoją żonę.
Jednokrotny mistrz WWF International Heavyweight i pionier akrobatycznego stylu walki we wrestlingu[20].
1995 Ladd, "Big Cat" Ernie"Big Cat" Ernie Ladd Brazil, BoboBobo Brazil Posiadacz wielu mistrzostw regionalnych NWA i jeden z niewielu wrestlerów, którzy odnieśli sukces w futbolu amerykańskim[21].
1995 George Steele.jpg Steele, George "The Animal"George "The Animal" Steele
(William Myers)
Doink the Clown Jeden z pierwszych wrestlerów grających rolę heela-monstera[22].
1995 Putski, IvanIvan Putski
(Josef Bednarski)
Putski, ScottScott Putski Jednokrotny mistrz WWF Tag Team[23].
1995 Moolah20010402.jpg The Fabulous Moolah
(Lillian Ellison)
Blayze, AlundraAlundra Blayze Czterokrotna (trzykrotna w momencie dołączenia) i pierwsza mistrzyni WWF Women’s. Posiadała mistrzostwo kobiet przez 28 lat, najdłużej w historii WWE[24].
1995 The Grand Wizard
(Ernie Roth)
Slaughter, Sgt.Sgt. Slaughter Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swojego protegowanego, Bobby'ego Harmona.
Długoletni heel-manager w WWF[25].
1995 Pedro Morales as the WWWF (WWE) Champion.jpg Morales, PedroPedro Morales Vega, SavioSavio Vega Jednokrotny mistrz WWWF World Heavyweight - posiadał mistrzostwo przez prawie 3 lata; pierwszy mistrz WWF Triple Crown[26] i pierwszy Latynos, który zdobył mistrzostwo świata[27].
1996 Scicluna, "Baron" Mikel"Baron" Mikel Scicluna Monsoon, GorillaGorilla Monsoon Jednokrotny mistrz WWWF World Tag Team i jednokrotny mistrz WWWF United States Tag Team[28].
1996 Lou Albano and a fan crop.jpg Albano, "Captain" Lou"Captain" Lou Albano Franklin, JoeJoe Franklin Jednokrotny mistrz WWWF United States Tag Team.
Jako manager przewodził trzynastoma różnymi tag teamami, które razem zdobyły rekordową liczbę siedemnastu mistrzostw drużynowych. Miał też czterech podopiecznych, którzy też zdobyli wiele mistrzostw. Jego współpraca z Cyndi Lauper była znacząca w procesie przemiany wrestlingu w fenomen mainstreamowy[29][30].
1996 Jimmy Superfly Snuka Paparazzo Photography.jpg Snuka, Jimmy "Superfly"Jimmy "Superfly" Snuka
(Jimmy Reiher Sr.)
Muraco, DonDon Muraco Jednokrotny mistrz NWA United States Heavyweight, dwukrotny mistrz NWA World Tag Team oraz dwukrotny mistrz ECW Heavyweight[31].

Od września 2015 jego profilu nie ma w sekcji Hall of Fame na stronie WWE.com. Nie musi to oznaczać, że Snuka został usunięty z WWE Hall of Fame. WWE nie wydało w tej sprawie oświadczenia. Jednakże jego imię zostało wymienione na liście osób, które dołączyły do galerii sławy w 1996 roku w trzecim tomie encyklopedii WWE wydanej w 2016 roku[32].

1996 Johnny Rodz.jpg Rodz, JohnnyJohnny Rodz
(Johnny Rodriguez)
Skaaland, ArnoldArnold Skaaland Walczył w WWF przez prawie dwie dekady[33].
1996 Legend Killer Kowalski Training John Quinlan.jpg Kowalski, KillerKiller Kowalski
(Edward Walter Spulnik)
Triple H Jednokrotny mistrz WWWF World Tag Team i posiadacz wielu mistrzostw regionalnych NWA[34].
1996 Pat Patterson April 2014 crop.jpg Patterson, PatPat Patterson
(Pierre Clermont)
Hart, BretBret Hart Jednokrotny mistrz WWF Intercontinental Heavyweight, jednokrotny mistrz AWA World Tag Team i posiadacz ponad 20 mistrzostw regionalnych NWA. Uznawany za twórcę Royal Rumble[35].
1996 McMahon, Vincent J.Vincent J. McMahon McMahon, ShaneShane McMahon Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoją rodzinę.
Założyciel i długoletni promotor World (Wide) Wrestling Federation[36].
2004 Big John Studd.jpg Studd, Big JohnBig John Studd
(John Minton)
Big Show Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swojego syna, Johna Mintona Jr.
Jednokrotny mistrz WWWF World Tag Team i zwycięzca Royal Rumble w 1989 roku[37].
2004 Muraco, DonDon Muraco Foley, MickMick Foley Dwukrotny mistrz WWF Intercontinental i pierwszy zwycięzca turnieju King of the Ring w 1985 roku[38].
2004 10.1.10GregValentineByLuigiNovi1.jpg Valentine, Greg "The Hammer"Greg "The Hammer" Valentine
(Gregory Wisniski)
Hart, JimmyJimmy Hart Dwukrotny mistrz NWA United States Heavyweight, czterokrotny mistrz NWA World Tag Team, jednokrotny mistrz WWF Intercontinental i jednokrotny mistrz WWF Tag Team Champion[39].
2004 Harley race.jpg Race, HarleyHarley Race Flair, RicRic Flair Ośmiokrotny mistrz NWA World Heavyweight, jednokrotny i pierwszy mistrz NWA United States Heavyweight, trzykrotny mistrz AWA World Tag Team oraz zwycięzca turnieju King of the Ring w 1986 roku[40].
2004 Jesse Ventura.jpg Ventura, Jesse "The Body"Jesse "The Body" Ventura
(James Janos)
Janos, TyrellTyrell Janos Jednokrotny mistrz AWA World Tag Team oraz były komentator w WWF i WCW[41].
2004 Wrestling 1.jpg Junkyard Dog
(Sylvester Ritter)
Ladd, ErnieErnie Ladd Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoją córkę, LaToyę Ritter.
Piętnastokrotny mistrz w Mid-South Wrestling Association, w tym czterokrotny mistrz Mid-South North American Heavyweight[42].
2004 Wwe wrestler sgt slaughter.jpg Slaughter, Sgt.Sgt. Slaughter
(Robert Remus)
Patterson, PatPat Patterson Jednokrotny mistrz WWF World Heavyweight i dwukrotny mistrz NWA United States Heavyweight[43].
2004 Superstar Billy Graham.jpg Graham, "Superstar" Billy"Superstar" Billy Graham
(Eldridge Wayne Coleman)
Triple H Jednokrotny mistrz WWWF World Heavyweight[44].
2004 Tito Santana in the late '80s.jpg Santana, TitoTito Santana
(Merced Solis)
Michaels, ShawnShawn Michaels Dwukrotny mistrz WWF Intercontinental, dwukrotny mistrz WWF Tag Team i zwycięzca turnieju King of the Ring w 1989 roku[45]
2004 Brooklyn Brawler & Bobby Heenan.jpg Heenan, Bobby "The Brain"Bobby "The Brain" Heenan
(Raymond Heenan)
Lanza, BlackjackBlackjack Lanza Były komentator i długoletni manager w AWA, WWF i WCW[46].
2005 Hulk Hogan.jpg Hogan, HulkHulk Hogan
(Terry Bollea)
Stallone, SylvesterSylvester Stallone Sześciokrotny mistrz WWF/E World Heavyweight, sześciokrotny mistrz WCW World Heavyweight, jednokrotny mistrz WWE World Tag Team i dwukrotny zwycięzca Royal Rumble (w1990 i 1991)[47].

Od lipca 2015 jego profilu nie ma w sekcji Hall of Fame na stronie WWE.com. Nie musi to oznaczać, że Hogan został usunięty z WWE Hall of Fame. WWE nie wydało w tej sprawie oświadczenia. Jednakże jego imię zostało wymienione na liście osób, które dołączyły do galerii sławy w 1996 roku w trzecim tomie encyklopedii WWE wydanej w 2016 roku[48].

2005 HOT ROD!.jpg Piper, "Rowdy" Roddy"Rowdy" Roddy Piper
(Roderick Toombs)
Flair, RicRic Flair Jednokrotny mistrz WWF Intercontinental, trzykrotny mistrz NWA/WCW United States Heavyweight i gospodarz segmentu Piper's Pit[49].
2005 Orton vs. Snuka.jpg Orton, "Cowboy" Bob"Cowboy" Bob Orton Orton, RandyRandy Orton Posiadacz wielu mistrzostw regionalnych NWA[50].
2005 Jimmy Hart.jpg Hart, JimmyJimmy Hart Lawler, JerryJerry Lawler Długoletni manager w WWF i WCW[51].
2005 Paul Orndorff.jpg Orndorff, "Mr. Wonderful" Paul"Mr. Wonderful" Paul Orndorff Heenan, BobbyBobby Heenan Czterokrotny mistrz NWA National Heavyweight i trzykrotny mistrz WCW World Tag Team[52].
2005 Nikolai Volkoff.jpg Volkoff, NikolaiNikolai Volkoff
(Josip Peruzovic)
Ross, JimJim Ross Trzykrotny mistrz WWWF International Tag Team i jednokrotny mistrz WWF Tag Team[53].
2005 Iron Shiek Milwaukee WI 031008.jpg The Iron Sheik
(Khosrow Vaziri)
Slaughter, Sgt.Sgt. Slaughter Jednokrotny mistrz WWF World Heavyweight i jednokrotny mistrz WWF Tag Team[54].
2006 Bret Hart in 1994.jpg Hart, Bret "Hit Man"Bret "Hit Man" Hart Austin, SteveSteve Austin Pięciokrotny mistrz WWF World Heavyweight, dwukrotny mistrz WCW World Heavyweight, zwycięzca (ex aequo z Lexem Lugerem) Royal Rumble w 1994 roku i dwukrotny zwycięzca King of the Ring (w 1991 i 1993 roku)[55].
2006 Eddie Guerrero 2008.jpg Guerrero, EddieEddie Guerrero
(Eduardo Guerrero)
Benoit, ChrisChris Benoit, Mysterio, ReyRey Mysterio i Guerrero, ChavoChavo Guerrero Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoją żonę, Vickie Guerrero, i dwie córki.
Jednokrotny mistrz WWE, dwukrotny mistrzWCW/WWE United States, dwukrotny mistrzWWF/WWE Intercontinental i czterokrotny mistrz WWE Tag Team[56].
2006 Mene Gene Okerlund.jpg Okerlund, "Mean" Gene"Mean" Gene Okerlund Hogan, HulkHulk Hogan Długoletni konferansjer i reporter w AWA, WCW i WWF/E[57].
2006 Sherri, "Sensational""Sensational" Sherri
(Sherri Russell)
DiBiase, TedTed DiBiase Jednokrotna mistrzyni WWF Women’s, czterokrotna mistrzyni AWA World Women’s i była managerka[58].
2006 Verne Gagne 1964.jpg Gagne, VerneVerne Gagne Gagne, GregGreg Gagne Współzałożyciel American Wrestling Association, dziesięciokrotny mistrz AWA World Heavyweight[59].
2006 Tony Atlas.jpg Atlas, "Mr. USA" Tony"Mr. USA" Tony Atlas
(Anthony White)
Jones, S.D.S.D. Jones Jednokrotny mistrz WWF Tag Team i wraz z Rocky'm Johnsonem pierwszy afroamerykański posiadacz tego tytułu[60].
2007 Dusty.png Rhodes, "The American Dream" Dusty"The American Dream" Dusty Rhodes
(Virgil Runnels Jr.)
Cody i Rhodes, DustinDustin Rhodes Trzykrotny mistrz NWA World Heavyweight, jednokrotny mistrz NWA United States Heavyweight, dwukrotny mistrz NWA World Tag Team, dwukrotny mistrz NWA World Six Man Tag Team, jednokrotny mistrz NWA World Television i długoletni organizator w WCW[61].
2007 Hennig-wcw.jpg Hennig, "Mr. Perfect" Curt"Mr. Perfect" Curt Hennig Boggs, WadeWade Boggs Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoją matkę, ojca, Larrego "The Axe" Henniga, żonę, Leonice i czwórkę dzieci.
Jednokrotny mistrz AWA World Heavyweight, dwukrotny mistrz WWF Intercontinental, jednokrotny mistrz WCW United States Heavyweight i jednokrotny mistrz WCW World Tag Team.[62]
2007 10.9.10JerryLawlerByLuigiNovi.jpg Lawler, Jerry "The King"Jerry "The King" Lawler Shatner, WilliamWilliam Shatner Jednokrotny mistrz AWA World Heavyweight, 35-krotny mistrz AWA Southern Heavyweight, trzykrotny mistrz WCWA World Heavyweight, 28-krotny mistrz USWA Unified i długoletni komentator w WWE[63].
2007 Bockwinkel, NickNick Bockwinkel Heenan, BobbyBobby Heenan Czterokrotny mistrz AWA World Heavyweight i trzykrotny mistrz AWA World Tag Team[64].
2007 Mr Fuji.jpg Fuji, Mr.Mr. Fuji
(Harry Fujiwara)
Muraco, DonDon Muraco Pięciokrotny mistrz WWWF/WWF World Tag Team i były manager[65].
2007 The Sheik
(Edward Farhat)
Van Dam, RobRob Van Dam i Sabu Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoją żonę, Joyce Farhat.
Znany też jako The Original Sheik (pl. Oryginalny Sheik, ze względu na wielu innych wrestlerów, którzy wcielali się w różne wariacje postaci Farhata), dwukrotny mistrz WWWF United States Champion i posiadacz ponad 20 mistrzostw regionalnych[66].
2007 Jim Ross No Mercy 2007.jpg Ross, JimJim Ross Austin, SteveSteve Austin Długoletni konferansjer i komentator w WWF/E, WCW oraz innych, mniejszych organizacji i łowca talentów w WWF, który sprowadził do organizacji wielu znanych wrestlerów[67].
2008 Ric Flair in Seoul, South Korea.jpg Flair, "Nature Boy" Ric"Nature Boy" Ric Flair
(Richard Fliehr)
Triple H Pierwszy aktywny zawodowo wrestler przyłączony do WWE Hall of Fame.
Dwukrotny mistrz WWF World Heavyweight, sześciokrotny mistrz WCW World Heavyweight[68] i ośmiokrotny mistrz NWA World Heavyweight[69] - WWE uznaje go w związku z tym za 16-krotnego mistrza świata wagi ciężkiej. Sześciokrotny mistrz NWA United States Heavyweight, jednokrotny mistrz WWE Intercontinental i zwycięzca Royal Rumble w 1992 roku[70].
2008 Maivia, "High Chief" Peter"High Chief" Peter Maivia
(Fanene Maivia)
Rock, TheThe Rock Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoją córkę, Atę Maivię Johnson.
Dwukrotny mistrz WWF World Heavyweight i posiadacz ponad 12 regionalnych tytułów NWA[71].
2008 Johnson, "Soulman" Rocky"Soulman" Rocky Johnson
(Wayde Bowles)
Rock, TheThe Rock Jednokrotny mistrz WWF World Tag Team i wraz z Tonym Atlasem (wprowadzonym do Hall of Fame w 2006 roku) pierwszy afroamerykański posiadacz tego tytułu[72].
2008 MaeYoung20010402.jpg Young, MaeMae Young
(Johnnie Young)
Patterson, PatPat Patterson Jednokrotna i pierwsza mistrzyni NWA United States Women’s[73] oraz jednokrotna mistrzyni NWA Women’s World Tag Team[74].
2008 Graham, EddieEddie Graham
(Edward Gossett)
Rhodes, DustyDusty Rhodes Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swojego syna, Mike'a Grahama.
Promotor i organizator w Championship Wrestling from Florida (CWF) i posiadacz ponad 30 mistrzostw regionalnych NWA, w tym 18 w CWF[75].
2008 Solie, GordonGordon Solie
(Jonard Labiak)
Ross, JimJim Ross Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez piątkę swoich dzieci.
Promotor, konferansjer i komentator w Championship Wrestling from Florida, później pracujący w World Championship Wrestling[76].
2009 Austinentrance.jpg Austin, "Stone Cold" Steve"Stone Cold" Steve Austin
(Steve Williams)
McMahon, VinceVince McMahon Sześciokrotny mistrz WWF (World Heavyweight), zwycięzca turnieju King of the Ring w 1996 roku i trzykrotny zwycięzca Royal Rumble (w 1997, 1998 i 2001)[77].
2009 Steamboat2.jpg Steamboat, Ricky "The Dragon"Ricky "The Dragon" Steamboat
(Richard Blood)
Flair, RicRic Flair Jednokrotny mistrz NWA World Heavyweight, trzykrotny mistrz NWA United States Heavyweight i jednokrotny mistrz WWF Intercontinental Heavyweight[78].
2009 Bill Watts Cropped.jpg Watts, "Cowboy" Bill"Cowboy" Bill Watts Ross, JimJim Ross Były promotor wrestlingu w środkowo-południowym regionie Stanów Zjednoczonych, jednokrotny mistrz WWWF United States Tag Team i posiadacz ponad 20 mistrzostw regionalnych NWA[79].
2009 Howard Finkel WrestleMania 28.jpg Finkel, HowardHoward Finkel Okerlund, GeneGene Okerlund Konferansjer WWE od 1977 roku i pierwszy pracownik zatrudniony przez WWE (wówczas WWWF) w 1975 roku[80].
2009 Koko B. Ware.jpg Ware, Koko B.Koko B. Ware
(James Ware)
Honky Tonk Man, TheThe Honky Tonk Man Posiadacz wielu mistrzostw regionalnych NWA[81].
2010 Ted DiBiase at the Royal Albert Hall.jpg DiBiase, "The Million Dollar Man" Ted"The Million Dollar Man" Ted DiBiase DiBiase Jr., TedTed DiBiase Jr. i DiBiase, BrettBrett DiBiase Czterokrotny mistrz Mid-South North American Heavyweight, twórca i dwukrotny posiadacz nieoficjalnego mistrzostwaMillion Dollar Championship, trzykrotny mistrz WWF World Tag Team i zwycięzca King of the Ring w 1988 roku.[82]
2010 Antonio Inoki IMG 0398-2 20121224.JPG Inoki, AntonioAntonio Inoki Hansen, StanStan Hansen Założyciel organizacji wrestlingowej New Japan Pro Wrestling, dwukrotny mistrz WWWF/WWF World Martial Arts Heavyweight i jednokrotny mistrz IWGP Heavyweight[83].
2010 Richter, WendiWendi Richter Piper, RoddyRoddy Piper Dwukrotna mistrzyni WWF Women’s, jednokrotna mistrzyni AWA Women’s i dwukrotna mistrzyni NWA Women’s World Tag Team[84].
2010 Vachon, Maurice "Mad Dog"Maurice "Mad Dog" Vachon Patterson, PatPat Patterson Pięciokrotny mistrz AWA World Heavyweight[85].
2010 Stanley Kubrick - Gorgeous George cph.3d02373.jpg George, GorgeousGorgeous George
(George Wagner)
Beyer, DickDick Beyer Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoją byłą żonę, Betty Wagner[86].
Jednokrotny mistrz Bostońskiej wersji AWA World Heavyweight. Odgrywał postać ekstrawaganckiego, aroganckiego, charyzmatycznego heela. Przypisuje mu się pomoc w przeniesieniu wrestlingu do telewizji w latach 40. i 50. XX wieku[87].
2010 Hart, StuStu Hart Hart, BretBret Hart Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez rodzinę Hartów.
Załorzyciel organizacji wrestlingowej Stampede Wrestling w Calgary w 1948 roku i jej posiadacz do 1984 roku, długoletni właściciel szkoły wrestlingu "The Dungeon", trener wielu wrestlerów WWE i głowa rodziny Hartów[88].
2011 Shawn Michaels WM24 shot.jpg Michaels, "The Heartbreak Kid" Shawn"The Heartbreak Kid" Shawn Michaels
(Michael Hickenbottom)
Triple H Trzykrotny mistrz WWF World Heavyweight, jednokrotny mistrz World Heavyweight, trzykrotny mistrz WWF Intercontinental, dwukrotny zwycięzca Royal Rumble (w 1995 i 1996) i pierwszy wrestler, który osiągnął "Grand Slam"[89].
2011 10.13.12HacksawJimDugganByLuigiNovi3.jpg Duggan, "Hacksaw" Jim"Hacksaw" Jim Duggan
(James Duggan)
DiBiase, "The Million Dollar Man" Ted"The Million Dollar Man" Ted DiBiase Zwycięzca pierwszego Royal Rumble (w 1988 roku), jednokrotny mistrz WCW United States[90].
2011 Tommy Seigler & Bob Armstrong (cropped).jpg Armstrong, "Bullet" Bob"Bullet" Bob Armstrong
(Joseph James)
The Armstrong Family (Scott, Brad, i Brian) Posiadacz wielu mistrzostw regionalnych NWA[91].
2011 10.2.10TammyLynnSytchByLuigiNovi1.jpg Sunny
(Tammy Sytch)
WWE Divas Uznawana przez WWE za pierwszą divę[92].
2011 Abdullah the butcher.jpg Abdullah the Butcher
(Lawrence Shreve)
Funk, TerryTerry Funk Uznawany przez WWE za legendę hardcore'owego wrestlingu. Posiadacz wielu mistrzostw regionalnych NWA[93].
2012 Mil Mascaras 1.jpg Máscaras, MilMil Máscaras
(Aaron Arellano)
Del Rio, AlbertoAlberto Del Rio Meksykański luchador, pierwszy zamaskowany wrestler, który występował na arenie Madison Square Garden[94].
2012 Edge World Heavyweight Champ.jpg Edge
(Adam Copeland)
Christian Czterokrotny mistrz WWE, rekordowy siedmiokrotny mistrz World Heavyweight, rekordowy dwunastokroty mistrz WWF/World Tag Team, dwukrotny mistrz WWE Tag Team, zwycięzca turnieju King of the Ring w 2001 roku, zwycięzca pierwszej walki typu Money in the Bank ladder match w 2005 roku i zwycięzca Royal Rumble w 2010 roku[95].
2012 Ron Simmons.jpg Simmons, RonRon Simmons Layfield, John "Bradshaw"John "Bradshaw" Layfield Uznawany przez WWE za pierwszego Afroamerykanina będącego oficjalnym posiadaczem mistrzostwa świata w rozrywce sportowej. Jednokrotny mistrz WCW World Heavyweight i trzykrotny mistrz WWF Tag Team[96].
2012 Yokozuna walking.jpg Yokozuna
(Rodney Anoaʻi)
Jimmy i Jey Uso Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swojego kuzyna, Rikishi'ego i jego rodzinę.
Dwukrotny mistrz WWF World Heavyweight, dwukrotny mistrz WWF Tag Team i zwycięzca Royal Rumble w 1993 roku[97].
2013 Mick-foley-at-signing.jpg Foley, MickMick Foley Funk, TerryTerry Funk Znany z odgrywania różnych ról, między innymi Cactusa Jacka, Mankinda i Dude Love. Trzykrotny mistrz WWF, ośmiokrotny mistrz WWF Tag Team, dwukrotny mistrz ECW World Tag Team, jednokrotny mistrz WCW World Tag Team i pierwszy mistrz WWF Hardcore[98].
2013 Bob Backlund Axxess 2014.jpg Backlund, BobBob Backlund Menounos, MariaMaria Menounos Dwukrotny mistrz WWWF/WWF (World) Heavyweight i jednokrotny mistrz WWF Tag Team[99].
2013 Trish Stratus April 2014.jpg Trish Stratus
(Patricia Stratigias)
McMahon, StephanieStephanie McMahon Rekordowa siedmiokrotna mistrzyni WWF/E Women’s i trzykrotna zwyciężczyni konkursu WWE Babe of the Year, wybrana na Divę roku w wyniku głosowana w odcinku specjalnym WWE Raw w dziesiątą rocznicę programu[100].
2013 BrunoSeasonParade.jpg Sammartino, BrunoBruno Sammartino Schwarzenegger, ArnoldArnold Schwarzenegger Dwukrotny mistrz WWWF World Heavyweight, który w sumie posiadał pas 11 lat, co stanowi rekord posiadania[101].
2013 Booker T.jpg Booker T
(Booker Huffman Jr.)
Stevie Ray Pięciokrotny mistrz WCW World Heavyweight, jednokrotny mistrz World Heavyweight, rekordowy sześciokrotny mistrz WCW World Television, rekordowy jedenastokrotny mistrz WCW World Tag Team i zwycięzca King of the Ring w 2006 roku[102].
2014 The Ultimate Warrior entrance April 7th 2014 Crop2.jpg Warrior, The UltimateThe Ultimate Warrior
(James Hellwig)
Linda McMahon Jednokrotny mistrz WWF World Heavyweight i dwukrotny mistrz WWF Intercontinental Heavyweight[103].
2014 Jake Roberts 2013.jpg Roberts, Jake "The Snake"Jake "The Snake" Roberts
(Aurelian Smith Jr.)
Diamond Dallas Page Uznawany przez WWE za twórcę chwytu DDT, posiadacz wielu mistrzostw regionalnych NWA[104].
2014 Amy Dumas 2012.jpg Lita, Lita
(Amy Christine Dumas)
Trish Stratus Czterokrotna mistrzyni WWF/E Women’s[105].
2014 Paul Bearer.jpg Bearer, PaulPaul Bearer
(William Moody)
Kane Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoich synów, Daniela i Michaela.
Wieloletni manager w WCCW (jako Percy Pringle III) i w WWE (jako Paul Bearer), wyróżniany za bycie managerem The UndertakeraMankinda i Kane'a[106].
2014 Carlos Colón Hall of Fame (cropped).jpg Colón, CarlosCarlos Colón
(Carlos Edwin Colón González)
Carlito, Eddie i Orlando Colón Promotor World Wrestling Council (WWC) wPuerto Rico, jednokrotny mistrz NWA World Heavyweight i 26-krotny mistrz WWC Universal Heavyweight[107].
2014 Scotthall2010.jpg Ramon, RazorRazor Ramon
(Scott Hall)
Kevin Nash Czterokrotny mistrz WWF Intercontinental, dwukrotny mistrz WCW United States Heavyweight, siedmiokrotny mistrz WCW World Tag Team i zwycięzca Battle Royal na gali WCW World War 3 w 1997 roku[108].
2015 Randy Savage 1986.jpg Savage, "Macho Man" Randy"Macho Man" Randy Savage
(Randy Poffo)
Hulk Hogan Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swojego brata, Lanny'ego Poffo.
Dwukrotny mistrz WWF World Heavyweight, czterokrotny mistrz WCW World Heavyweight, jednokrotny mistrz WWF Intercontinental Heavyweight, zwycięzca turnieju King of the Ring w 1987 roku i zwycięzca Battle Royal na gali WCW World War 3 w 1995 roku[109].
2015 Rikishi Hall of Fame 2015.jpg Rikishi
(Solofa Fatu Jr.)
Jimmy Uso i Jey Uso Jednokrotny mistrz WWF Intercontinental, dwukrotny mistrz WWF/World Tag Team i jednokrotny mistrz WWE Tag Team[110].
2015 Madusa.jpg Alundra Blayze
(Debrah Miceli)
Natalya Trzykrotna mistrzyni WWF Women’s, a jako Madusa jednokrotna mistrzyni AWA World Women’s i pierwsza mistrzyni WCW Cruiserweight[111].
2015 Larry Zbyszko HOF.jpg Larry Zbyszko
(Lawrence Whistler)
Bruno Sammartino Dwukrotny mistrz AWA World Heavyweight, jednokrotny mistrz WCW World Television, jednokrotny mistrz WCW World Tag Team i jednokrotny mistrz WWWF Tag Team[112].
2015 Tatsumi fujinami.jpg Tatsumi Fujinami Ric Flair Sześciokrotny mistrz IWGP Heavyweight, jednokrotny mistrz NWA World Heavyweight, jednokrotny mistrz WWF International Tag Team, dwukrotny mistrz WWF International Heavyweight i dwukrotny mistrz WWF Junior Heavyweight[113].
2015 Kevin Nash Hall of Fame 2015.jpg Kevin Nash Shawn Michaels Znany też jako Diesel, jednokrotny mistrz WWF World Heavyweight, pięciokrotny mistrz WCW World Heavyweight, jednokrotny mistrz WWF Intercontinental, dziewięciokrotny mistrz WCW World Tag Team, dwukrotny mistrz WWF Tag Team Champion i zwycięzca Battle Royal na gali WCW World War 3 w 1998 roku[114].
2016 Sting March 2015.jpg Sting
Steve Borden
Ric Flair Drugi aktywny zawodowo wrestler przyłączony do WWE Hall of Fame, jednak ogłosił emeryturę w trakcie ceremonii.
Sześciokrotny mistrz WCW World Heavyweight, dwukrotny mistrz WCW International World Heavyweight, dwukrotny mistrz NWA World Heavyweight Champion, two-time WCW United States Heavyweight, trzykrotny mistrz WCW World Tag Team i jednokrotny mistrz NWA World Television[115].
2016 The Godfather Hulkamania Tour 2009.jpg The Godfather
(Charles Wright)
APA (John "Bradshaw" Layfield i Ron Simmons) Jednokrotny mistrz WWF Intercontinental Champion i jednokrotny mistrz WWF Tag Team Champion[116].
2016 Big Boss Man.jpg Big Boss Man
Ray Traylor, Jr.
Slick Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoją żonę Angelę i swoje córki Lacy i Megan.
Czterokrotny mistrz WWF Hardcore i jednokrotny mistrz WWF Tag Team[117].
2016 Jacqueline Moore Hall of Fame 2016 induction.jpg Jacqueline
Jacqueline Moore
The Dudley Boyz Pierwsza Afroamerykanka wprowadzona do WWE Hall of Fame.

Dwukrotna mistrzyni WWF Women’s Champion  i pierwsza afroamerykańska posiadaczka tego tytułu oraz jednokrotna mistrzyni WWE Cruiserweight i jedyna kobieta, która zdobyła ten tytuł[118].

2016 Stan Hansen HOF 2016.jpg Stan Hansen
John Hansen II
Big Van Vader Jednokrotny mistrz AWA World Heavyweight i jednokrotny mistrz NWA United States Heavyweight[119].
2017 KurtAngleSs05.jpg Kurt Angle John Cena Trzeci aktywny zawodowo wrestler przyłączony do WWE Hall of Fame.
Czterokrotny mistrz WWF/WWE, jednokrotny mistrz World Heavyweight, jednokrotny mistrz WCW, i zwycięzca turnieju King of the Ring w 2000 roku[120].
2017 Teddylong.jpg Theodore Long APA
(John "Bradshaw" Layfield i Ron Simmons)
Wieloletni sędzia, manager i członek zarządu w WCW i WWE w kayfabe[121].
2017 WrestleMania 32 Axxess 2016-03-31 19-13-12 ILCE-6000 3469 DxO (26693336550).jpg Diamond Dallas Page
(Page Falkinburg)
Eric Bischoff Trzykrotny mistrz WCW World Heavyweight, dwukrotny mistrz WCW United States Heavyweight, jednokrotny mistrz WWF Tag Team i czterokrotny mistrz WCW World Tag Team[122].
2017 Beth-Phoenix-T4.jpg Beth Phoenix
(Elizabeth Kocianski)
Natalya Jednokrotna mistrzyni WWE Divas, trzykrotna mistrzyni WWE Women’s Champion i zdobywczyni statuetki Slammy Award w kategorii Diva of the Year w 2008 roku[123].
2017 Ravishing Rick Rude (Oct 17, 1997) 2.jpg "Ravishing" Rick Rude
(Richard Rood)
Ricky Steamboat Wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swoją żonę Michelle, swoją córkę Merissę i swojego syna Ricka.
Trzykrotny mistrz WCW International World Heavyweight, jednokrotny mistrz WWF Intercontinental, i jednokrotny mistrz WCW United States Heavyweight[124].

Drużyny[edytuj]

Rok Drużyna Wprowadzeni przez Osiągnięcia uznane przez WWE
1996 The Valiant Brothers Garea, TonyTony Garea Jednokrotni mistrzowie WWWF World Tag Team[125].
Jimmy Valiant (James Fanning) – czterokrotny mistrz NWA Television.
Johnny Valiant (John Sullivan) – w latach 80. XX wieku był managerem w WWF i AWA.
2006 The Blackjacks Heenan, BobbyBobby Heenan Jednokrotni mistrzowie WWWF World Tag Team Champions[126].
Blackjack Mulligan (Robert Windham) – trzykrotny mistrz NWA United States Heavyweight i jednokrotny mistrz NWA World Tag Team.
Blackjack Lanza (Jack Lanza) – jednokrotny mistrz AWA World Tag Team.
2007 The Wild Samoans Samu i Anoaʻi, MattMatt Anoaʻi Trzykrotni mistrzowie WWF Tag Team[127].
Afa (Arthur Anoaʻi Sr.)
Sika (Leati Anoaʻi)
2008 The Brisco Brothers Layfield, John "Bradshaw"John "Bradshaw" Layfield Trzykrotni mistrzowie NWA World Tag Team, posiadacze ponad dwunastu mistrzostw regionalnych NWA.
Jack Brisco (Freddie Brisco) – dwukrotny mistrz NWA World Heavyweight[128].
Gerald Brisco (Floyd Brisco) – jednokrotny mistrz NWA World Junior Heavyweight i dwukrotny mistrz WWF Hardcore[129].
2009 The Funks Dusty Rhodes Posiadacze wielu mistrzostw drużynowych, trzykrotni mistrzowie NWA International Tag Team[130].
Terry Funk – jednokrotny mistrz NWA World Heavyweight, dwukrotny mistrz ECW World Heavyweight i jednokrotny mistrz WWF Tag Team.
Dory Funk Jr. – jednokrotny mistrz NWA World Heavyweight.
2009 The Von Erichs Michael Hayes Rodzina wrestlerska, która przez wiele lat występowała w World Class Championship Wrestling (WCCW). W różnym składzie posiadali wiele różnych tytułów regionalnych NWAoraz mistrzostw drużynowych WCCW, w tym WCCW World Tag Team i World Six-Man Tag Team Championship[131].
Fritz Von Erich (Jack Adkisson) – wprowadzony pośmiertnie, założyciel i wieloletni prezes WCCW, jednokrotny mistrz AWA World Heavyweight i 16-krotny mistrz NWA American Heavyweight.
Kevin Von Erich (Kevin Adkisson) – sześciokrotny mistrz NWA American/WCCW World Heavyweight.
David Von Erich (David Adkisson) – wprowadzony pośmiertnie, ośmiokrotny mistrz NWA Texas Heavyweight.
Kerry Von Erich (Kerry Adkisson) – wprowadzony pośmiertnie, jednokrotny mistrz NWA World Heavyweight, dziewięciokrotny mistrz NWA American/WCCW World Heavyweight, jednokrotny mistrz WWF Intercontinental.
Mike Von Erich (Michael Adkisson) – wprowadzony pośmiertnie, jednokrotny mistrz NWA American Heavyweight.
Chris Von Erich (Chris Adkisson) – wprowadzony pośmiertnie wrestler oraz członek personelu zakulisowego WCCW.
2011 The Road Warriors Dusty Rhodes Dwukrotni mistrzowie WWF Tag Team, jednokrotni mistrzowie AWA World Tag Team, czterokrotni mistrzowie NWA National Tag Team, jednokrotni mistrzowie NWA International Tag Team, trzykrotni mistrzowie NWA World Six-Man Tag team i jednokrotni mistrzowie WCW World Tag Team[132].
Road Warrior Hawk (Michael Hegstrand) – wprowadzony pośmiertnie, dwukrotny mistrz IWGP Tag Team
Road Warrior Animal (Joseph Laurinaitis) – jednokrotny mistrz WWE Tag Team
"Precious" Paul Ellering – wieloletni managerAWANWA, WWF i AJPW[133].
2012 The Four Horsemen Dusty Rhodes Stajnia aktywna w latach 80. XX wieku, w 1988 czterej członkowie posiadali w tym samym czasie trzy najważniejsze tytuły NWA (WorldUnited States i Tag Team)[134].
"Nature Boy" Ric Flair (Richard Fliehr) – jedyna osoba wprowadzona do WWE Hall of Fame dwukrotnie, wcześniej indywidualnie w 2008 roku.
Barry Windham – jednokrotny mistrz NWA World Heavyweight, jednokrotny mistrz NWA United States Heavyweight, jednokrotny mistrz WCW World Television, czterokrotny mistrz NWA/WCW World Tag Team i dwukrotny mistrz WWF Tag Team.
"The Enforcer" Arn Anderson (Martin Lunde) – czterokrotny mistrz NWA/WCW World Television, pięciokrotny mistrz NWA/WCW World Tag Team i jednokrotny mistrz WWF Tag Team.
Tully Blanchard – jednokrotny mistrz NWA United States, trzykrotny mistrz NWA World Television, dwukrotny mistrz NWA World Tag Team i jednokrotny mistrz WWF Tag Team.
James J. Dillon (James Morrison) – Wieloletni managerNWA, były komisarz WCW w kayfabe.
2015 The Bushwhackers John Laurinaitis Przed dołączeniem do WWF znani jako Sheepherders, posiadacze ponad dwunastu mistrzostw regionalnych w AWANWAUWF iStampede Wrestling, byli aktywni zawodowo przez ponad 40 lat[135].
Luke Williams (Brian Wickens)
Butch Miller (Robert Miller)
2016 The Fabulous Freebirds The New Day Sześciokrotni mistrzowie WCCW World Six-Man Tag Team, dwukrotni mistrzowie WCW World Tag Team, dwukrotni mistrzowie WCW United States Tag Team i jednokrotni mistrzowie WCW World Six-Man Tag Team, uznawani za twórców reguły Freebird Rule[136].
Michael Hayes (Michael Seitz) – jednokrotny mistrz NWA United States Heavyweight Champion.
Terry Gordy – wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swojego syna Raya Gordy'ego. Jednokrotny mistrz NWA Americas Heavyweight, jednokrotny mistrz WCW World Tag Team, jednokrotny mistrz NWA World Tag Team.
Buddy Roberts (Dale Hey) – wprowadzony pośmiertnie, reprezentowany przez swojego syna Buddy'ego Robertsa Jr.. Jednokrotny mistrz NWA Texas Heavyweight, jednokrotny mistrz WCCW Television.
Jimmy Garvin (James Williams) – czterokrotny mistrz NWA American Heavyweight Champion, jednokrotny mistrz AWA World Tag Team.
2017 The Rock 'n' Roll Express Jim Cornette Czterokrotni mistrzowie NWA World Tag Team (wersja środkowoatlantycka), czterokrotni mistrzowie NWA World Tag Team i 10-krotni mistrzowie SMW Tag Team Champions[137].
Ricky Morton (Richard Morton)
Robert Gibson (Ruben Gibson)

Celebryci[edytuj]

Sekcja celebrytów WWE Hall of Fame jest poświęcona znanym osobistościom, których występy w WWE były szczególnie pamiętne lub którzy mieli wieloletnie powiązania z federacją.

Rok Zdjęcie Celebryta Zawód

(w czasach gdy
występował w WWE)

Wprowadzony przez Występy
2004 Pete Rose 2008.jpg Rose, PetePete Rose Baseballista Kane Gościnny konferansjer na gali WrestleMania XIVintruz na Wrestlemanii XV i uczestnik walki na WrestleManii 2000[138].
2006 Perry, William "The Refrigerator"William "The Refrigerator" Perry Futbolista Cena, JohnJohn Cena Uczestnik walki WWF vs NFLBattle Royal na gali WrestleMania 2[139].
2010 Bob Uecker 1962.png Uecker, BobBob Uecker Aktor i konferansjer baseballowy Ebersol, DickDick Ebersol Gościnny reportażysta i konferansjer na galach WrestleMania IIIIV[140].
2011 DrewCareyNov08.jpg Carey, DrewDrew Carey Komik i gospodarz teleturniejów Kane Uczestnik walki Royal Rumble w 2001 roku[141].
2012 Mike Tyson Portrait.jpg Tyson, MikeMike Tyson Bokser Michaels, ShawnShawn Michaels i Triple H Sędzia specjalny na gali Wrestlemania XIV i gościnny gospodarz

WWE Raw w 2010 roku[142].

2013 Donald Trump by Gage Skidmore.jpg Trump, DonaldDonald Trump przedsiębiorca i gospodarz programów reality show McMahon, VinceVince McMahon Gospodarz gal WrestleMania IV i WrestleMania V,

jego zawodnik wygrał pojedynek Battle of the Billionaires na gali WrestleMania 23 i przez krótki czas posiadacz WWE RAW w 2009 roku w kayfabe.

2014 Mr T WWE Hall of Fame 2014 (cropped).jpg T, Mr.Mr. T
(Laurence Tureaud)
Aktor Gene Okerlund Uczestnik walk na galach WrestleMania I i WrestleMania 2, sędzia specjalny na gali Saturday Night's Main Event w 1987 roku, sekundant Kerrego Von Ericha w WCCW w 1989 roku, sędzia specjalnyu na Halloween Havoc w 1994 rok, uczestnik walki na Starrcade w 1944 roku.
2015 Arnold Schwarzenegger February 2015.jpg Schwarzenegger, ArnoldArnold Schwarzenegger Aktor i kulturysta Triple H Wielokrotnie pojawiał się na tygodniówkach WWE, wprowadził Bruno Sammartino do WWE Hall of Fame w 2013 roku[143].
2016 Snoop Dogg Hawaii.jpg Dogg, SnoopSnoop Dogg
(Calvin Broadus, Jr.)
Raper John Cena Master of Ceremony w walce Playboy BunnyMania Lumberjill match na gali WrestleMania XXIV, towarzysz Sashy Banks na WrestleManii 32, gościnny gospodarz WWE Raw w 2009 i 2015 roku[144].

Warrior Award[edytuj]

Dana Warrior prezentująca inauguracyjną nagrodę Warrior Award w 2015

W 2015 roku WWE ustanowiło nagrodę Warrior Award, przedstawiając ją jako wyróżnienie dla osób, które odznaczyły się szczególną siłą i wytrwałością, które żyły z odwagą i pokorą, odzwierciedlającą nieposkromionego ducha The Ultimate Warriora[145]. Nagroda jest wręczana corocznie przez Danę Warrior, wdowę po Warriorze[146][147][148].

Choć WWE promuje laureatów Warrior Award jako osoby wprowadzone do Hall of Fame[149][150], te osoby nie mają swojego profilu w sekcji Hall of Fame na stronie WWE.com[151], a ich wizerunki nie widnieją w galerii wszystkich wprowadzonych[152].

W kwietniu 2014 roku The Ultimate Warriora został wprowadzony do Hall of Fame niedługo przed swoją śmiercią. Na ceremonii dołączenia zaproponował utworzenie specjalnej kategorii w galerii sław o nazwie Jimmy Miranda Award, przeznaczoną dla personelu WWE pracującego za kulisami[153][154]. Zmarły w 2002 roku Miranda był pracownikiem działu towarowego WWE przez ponad 20 lat[155]. Po śmierci Warriora WWE ustanowiło nagrodę o nazwie The Warrior Award, nazwaną rzekomo na cześć jej pomysłodawcy, jednak zmieniając jej koncepcję. W filmach promujących nowo utworzoną kategorię zostały wykorzystane wypowiedzi Warriora, jednak tak zmontowane, aby wynikało z nich, że były wrestler proponuje nagrodę dla osób, które pomagają i inspirują innych[145][156]. Takie postępowanie krytykował między innymi były konferansjer WWE Justin Roberts[157][158]. WWE oświadczyło w odpowiedzi, że nagroda spełnia oczekiwania jej pomysłodawcy, gdyż jest przyznawana corocznie cichym bohaterom zarówno wśród pracowników organizacji, jak i wśród fanów. W oświadczeniu WWE napisało też: To obraza aby sugerować, że organizacja WWE i jej kierownictwo mają inne, niż altruistyczne intencje wyróżniając Connora i jego dziedzictwo nagrodą The Warrior Award. Connor Michalek był pierwszym laureatem tej nagrody[159].

Rok Osoba wprowadzana Osoba wprowadzająca Notki
2015 Connor "The Crusher" Michalek Dana Warrior i Daniel Bryan Wprowadzony pośmiertnie
Ośmioletni fan WWE; zmarł z powodu raka. Na jego cześć, Triple H i Stephanie McMahon utworzyli fundację "Connor's Cure".
2016 Joan Lunden Dana Warrior Dziennikarka i autorka; przetrwała raka piersi.
2017 Eric LeGrand Dana Warrior Były gracz futbolu w drużynie Rutgers Scarlet Knights. Został sparaliżowany w 2010 podczas meczu. Stał się mówcą motywacyjnym.

Osoby ze skrzydła "Legacy"[edytuj]

W 2016, WWE wprowadziło kolejną kategorię dla Hall of Fame, którą jest skrzydło "Legacy". Wprowadzani są tam zapaśnicy, którzy występowali głównie na początku XX wieku[160]. Wszyscy są wprowadzani pośmiertnie w formie nagrania video wyemitowanego na ceremonii[161].

Rok Obrazek Osoba wprowadzana Osiągnięcia
2016 Mildredburke.jpg Mildred Burke
(Mildred Bliss)
Jednokrotna World Women’s Champion, była w posiadaniu tytułu przez dwadzieścia lat[160].
2016 Frank-gotch.jpg Frank Gotch Jednokrotny World Heavyweight Wrestling Champion i trzykrotny American Heavyweight Champion[160]
2016 Georg Hackenschmidt ca. 1905.jpg George Hackenschmidt
(Georg Hackenschmidt)
Jednokrotny European Greco-Roman Heavyweight Champion i pierwszy w historii World Heavyweight Wrestling Champion[160]
2016 Ed'strangler'lewis.png Ed "Strangler" Lewis
(Robert Friedrich)
Czterokrotny World Heavyweight Champion, dwukrotny posiadacz AWA World Heavyweight Championship (Boston) i jednokrotny NWA Florida Heavyweight Champion[160]
2016 PatOConnor.jpg O'Connor, PatPat O'Connor Jednokrotny NWA World Heavyweight Champion, trzykrotny NWA Central States United States Heavyweight Champion, jednokrotny i inauguracyjny AWA World Heavyweight Champion i jednokrotny AWA World Tag Team Champion[160]
2016 LouThesz.jpg Lou Thesz
(Aloysius Thesz)
Jednokrotny posiadacz AWA World Heavyweight Championship (Boston), dwukrotny World Heavyweight Wrestling Champion i trzykrotny NWA World Heavyweight Champion[160]
2016 Sailorartthoms.jpg "Sailor" Art Thomas Uznawany przez WWE jako pierwsza afroamerykańska gwiazda, często walczył o NWA World Heavyweight Championship[160]
2017 Burns and gotch.jpg Martin "Farmer" Burns
Jednokrotny American Heavyweight Champion[162].
2017 June Byers
(DeAlva Sibley)
Jednokrotna i inauguracyjna NWA World Women’s Champion, ostatnia posiadaczka Women’s World Champion[162].
2017 Calhoun, HaystacksHaystacks Calhoun
(William Calhoun)
Jednokrotny WWWF World Tag Team Champion[162].
2017 Judy Grable wrestler.JPG Judy Grable
(Nellya Baughman)
Walczyła z The Fabulous Moolah o NWA World Women’s Championship[162].
2017 Dr. Jerry Graham
(Jerry Matthews)
Czterokrotny NWA United States Tag Team Champion, jednokrotny WWWF United States Tag Team Champion[162].
2017 Luther Lindsay
(Luther Goodall)
Pierwszy afroamerykański zawodnik, który walczył o NWA World Heavyweight Championship[162].
2017 Toots Mondt
(James Mondt)
Jako promotor był częścią Gold Dust Trio i kontrolował federacją Capitol Wrestling Corporation, które było prekursorem WWE[162].
2017 Rikidouzan.jpg Rikidōzan
(Kim Sim-rak)
Jednokrotny NWA International Heavyweight Champion.[162]
2017 Bearcat Wright
(Edward Wright)
Jednokrotny WWA World Heavyweight Champion, uznawany przez WWE jako "ważną postać w rozrywce sportowej podczas segregacji rasowej panującej w USA"[162].

Data i miejsce ceremonii[edytuj]

Data Miasto Hala Prowadzący Przypisana gala
1994-06-1818 czerwca 1994 Baltimore Omni Inner Harbor International Hotel King of the Ring (1994)
1995-06-2424 czerwca 1995 Filadelfia Marriott Hotel King of the Ring (1995)
1996-11-1616 listopada 1996 Nowy Jork Marriott Marquis Survivor Series (1996)
2004-03-1313 marca 2004 Nowy Jork The Hilton Gene Okerlund WrestleMania XX
2005-04-022 kwietnia 2005 Los Angeles Universal Amphitheatre WrestleMania 21
2006-04-011 kwietnia 2006 Rosemont Rosemont Theatre Jerry Lawler WrestleMania 22
2007-03-3131 marca 2007 Detroit Fox Theatre Todd Grisham WrestleMania 23
2008-03-2929 marca 2008 Orlando Amway Arena Gene Okerlund i Todd Grisham WrestleMania XXIV
2009-03-044 marca 2009 Houston Toyota Center Jerry Lawler i Todd Grisham WrestleMania XXV
2010-03-2727 marca 2010 Phoenix Dodge Theater Jerry Lawler WrestleMania XXVI
2011-04-022 kwietnia 2011 Atlanta Philips Arena WrestleMania XXVII
2012-03-3131 marca 2012 Miami American Airlines Arena WrestleMania XXVIII
2013-04-066 kwietnia 2013 Nowy Jork Madison Square Garden WrestleMania 29
2014-04-055 kwietnia 2014 Nowy Orlean Smoothie King Center WrestleMania XXX
2015-03-2828 marca 2015 San Jose SAP Center WrestleMania 31
2016-04-022 kwietnia 2016 Dallas American Airlines Center WrestleMania 32
2017-03-3131 marca 2017 Orlando Amway Center WrestleMania 33

Przypisy

 1. 1993 WWF results, from TheHistoryOfWWE.com
 2. Andre the Giant. World Wrestling Entertainment. [dostęp February 15, 2009].
 3. a b Andre the Giant, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 4. Survivor Series. Kevin Dunn 1996-11-17.
 5. Pete Rose to Be Inducted Into Hall Of Fame.World Wrestling Entertainment Hall Of Fame. World Wrestling Entertainment Corporate, March 2, 2004. [dostęp February 15, 2009].
 6. WWE Hall of Fame 2004 Induction Ceremony. For Your Entertainment. [dostęp February 15, 2009].
 7. World Wrestling Entertainment Invades Los Angeles Starting Tuesday, March 29, With Series of Public Events As Part of WrestleMania 21 Week. World Wrestling Entertainment Corporate, March 23, 2005. [dostęp February 15, 2009].
 8. World Wrestling Entertainment Blows "Big Time" Into Chicago Starting Tuesday, March 28, With A Series of Public Events As Part of WrestleMania 22 Week. World Wrestling Entertainment Corporate, March 22, 2006. [dostęp February 15, 2009].
 9. Adam Martin: 2008 WWE Hall of Fame airs live on WWE.com & USA tonight and more. WrestleView.com, March 29, 2008. [dostęp February 15, 2009].
 10. Triple H reveals the 2014 WWE Hall of Fame induction ceremony will be broadcast on WWE Network. WWE, February 12, 2014. [dostęp April 8, 2014].
 11. Dave Scherer: SmackDown Rating, WWE Looking For A Location to Create A Hall of Fame, The Bash, and more. PWInsider, April 8, 2008. [dostęp March 20, 2015].
 12. WWE Hall of Fame. World Wrestling Entertainment. [dostęp April 24, 2007].
 13. Arnold Skaaland, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 14. Bobo Brazil, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 15. Buddy Rogers, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 16. Chief Jay Strongbow, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 17. Freddie Blassie, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 18. Gorilla Monsoon, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 19. James Dudley, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 20. Antonino Rocca, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 21. Ernie Ladd, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 22. George Steele, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 23. Ivan Putski, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 24. Fabulous Moolah, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 25. The Grand Wizard, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 26. Pedro Morales, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 27. A. Version 2.0: John Cena The Greatest Champion Ever? Ranking All 46 WWE World Champions -10. Pedro Morales. 2010-09-01. [dostęp 2011-12-23].
 28. Baron Mikel Scicluna, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 29. Bryan Heaton, WWE Hall of Fame: Ranking All Induction Classes, Daily DDT, 29 marca 2016 [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 30. Captain Lou Albano, WWE [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 31. Jimmy Snuka, WWE [dostęp 2007-04-24] (ang.).
 32. Dan Stamm, WWE Removes Murder Suspect 'Superfly' Snuka From Website, „NBC 10 Philadelphia”, 3 września 2015 [dostęp 2017-04-07] (ang.).
 33. Johnny Rodz, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 34. Killer Kowalski, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 35. Pat Patterson, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 36. Vincent J. McMahon, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 37. Big John Studd, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 38. Don Muraco, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 39. Greg Valentine, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 40. Harley Race, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 41. Jesse Ventura, „www.wwe.com”, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 42. Junkyard Dog, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 43. Sgt. Slaughter, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 44. Billy Graham, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 45. Tito Santana, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 46. Bobby Heenan, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 47. Hulk Hogan, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 48. SI Wire, Hulk Hogan apologized for using 'offensive language' after WWE terminated his contract, „SI.com”, 24 lipca 2015 [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 49. Roddy Piper, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 50. Bob Orton Jr., WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 51. Jimmy Hart, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 52. Paul Orndorff, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 53. Nikolai Volkoff, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 54. The Iron Sheik, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 55. Bret Hart, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 56. Eddie Guerrero, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 57. Gene Okerlund, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 58. Sensational Sherri, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 59. Verne Gagne, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 60. Tony Atlas, WWE [dostęp 2017-04-15] (ang.).
 61. Dusty Rhodes, WWE [dostęp 2017-04-16] (ang.).
 62. "Mr. Perfect" Curt Hennig, WWE [dostęp 2017-04-16] (ang.).
 63. Jerry Lawler, „WWE[dostęp 2017-04-16] (ang.).
 64. Jerry Lawler, WWE [dostęp 2017-04-16] (ang.).
 65. Mr. Fuji, WWE [dostęp 2017-04-16] (ang.).
 66. The Sheik, WWE [dostęp 2017-04-16] (ang.).
 67. Jim Ross, WWE [dostęp 2017-04-16] (ang.).
 68. WCW World Championship, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 69. NWA World Heavyweight Championship, National Wrestling Alliance, 20 września 2016 [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 70. Ric Flair, „www.wwe.com”, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 71. High Chief Peter Maivia, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 72. Rocky Johnson, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 73. Mae Young, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 74. World Women's Tag Team Title, Puroresu Dojo, 13 maja 2008 [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 75. Eddie Graham, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 76. Gordon Solie, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 77. "Stone Cold" Steve Austin, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 78. Ricky Steamboat, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 79. Bill Watts, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 80. Howard Finkel, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 81. Koko B. Ware, WWE [dostęp 2017-04-17] (ang.).
 82. The Million Dollar Man, WWE [dostęp 2017-04-19] (ang.).
 83. Antonio Inoki, WWE [dostęp 2017-04-19] (ang.).
 84. Wendi Richter, WWE [dostęp 2017-04-19] (ang.).
 85. Maurice "Mad Dog" Vachon, WWE [dostęp 2017-04-19] (ang.).
 86. Gorgeous George enters Hall of Fame, WWE [dostęp 2017-04-19] (ang.).
 87. Gorgeous George, WWE [dostęp 2017-04-19] (ang.).
 88. Stu Hart, WWE [dostęp 2017-04-19] (ang.).
 89. Shawn Michaels, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 90. Hacksaw Jim Duggan, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 91. Bob Armstrong, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 92. Sunny, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 93. Abdullah the Butcher, „www.wwe.com”, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 94. Mil Máscaras, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 95. Edge, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 96. Ron Simmons, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 97. Yokozuna, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 98. Mick Foley, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 99. Bob Backlund, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 100. Trish Stratus, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 101. Bruno Sammartino, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 102. Booker T, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 103. Ultimate Warrior, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 104. Jake "The Snake" Roberts, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 105. Lita, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 106. Paul Bearer, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 107. Carlos Colon, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 108. Razor Ramon, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 109. Randy Savage, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 110. Rikishi, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 111. Alundra Blayze, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 112. Larry Zbyszko, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 113. Tatsumi Fujinami, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 114. Kevin Nash, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 115. Sting, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 116. The Godfather, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 117. Big Boss Man, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 118. Jacqueline, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 119. Stan Hansen, WWE [dostęp 2017-04-22] (ang.).
 120. Kurt Angle, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 121. Theodore Long, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 122. Diamond Dallas Page, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 123. Beth Phoenix, „www.wwe.com”, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 124. "Ravishing" Rick Rude, „www.wwe.com”, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 125. The Valiant Brothers, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 126. The Blackjacks, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 127. The Wild Samoans, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 128. Jack Brisco, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 129. Gerald Brisco, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 130. The Funks, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 131. The Von Erichs, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 132. The Road Warriors, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 133. Paul Ellering, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 134. The Four Horsemen, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 135. The Bushwhackers, „www.wwe.com”, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 136. The Fabulous Freebirds, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 137. The Rock 'n' Roll Express, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 138. Pete Rose, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 139. William Perry, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 140. Bob Uecker, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 141. Drew Carey, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 142. Mike Tyson, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 143. Donald Trump, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 144. Snoop Dogg, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 145. a b Connor Michalek to receive first-ever Warrior Award at 2015 WWE Hall of Fame Induction Ceremony: Raw, March 9, 2015.
 146. WWE fan Connor Michalek to receive first-ever Warrior Award at 2015 WWE Hall of Fame Induction Ceremony, WWE, 6 marca 2015 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 147. Joan Lunden receives Warrior Award for courageous battle, WWE, 2 kwietnia 2016 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 148. Eric LeGrand receives Warrior Award for his amazing ability to believe, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 149. Nick Schwartz, WWE superfan Connor 'The Crusher' Michalek to be inducted into Hall of Fame, For The Win, 10 marca 2015 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 150. WWE on Twitter, „Twitter”, 9 marca 2015 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 151. WWE Hall of Fame Class of 2015, „www.wwe.com”, WWE, 12 stycznia 2015 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 152. Every WWE Hall of Famer ever: photos, WWE [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 153. Jason Powell, 2014 WWE Hall of Fame live coverage: Ultimate Warrior, Jake Roberts, Lita, Razor Ramon, Paul Bearer, and Carlos Colon, prowrestling.net, 5 kwietnia 2014 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 154. The Ultimate Warrior died from heart disease, ESPN.com, 15 kwietnia 2014 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 155. Adam Martin, WWE RAW Results (July 15, 2002), wrestleview.com, 15 lipca 2002 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 156. WWE Hall of Fame (2014). Kevin Dunn 2014-04-05.
 157. Mike Johnson, Former WWE ring announcer Justin Roberts blogs on Connor induction to WWE Hall of Fame, WWE's usage of conner, PWInsider, 3 kwietnia 2015 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 158. WWE NEWS: Former ring announcer Justin Roberts questions sincerity of WWE's relationship with Connor the Crusher, PWTorch.com, 2 kwietnia 2015 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 159. Sean Rueter, WWE responds to Roberts' blog on Connor Michalek, „Cageside Seats”, 3 kwietnia 2015 [dostęp 2017-04-23] (ang.).
 160. a b c d e f g h Congratulations to the 2016 WWE Hall of Fame Legacy inductees. WWE, April 2, 2016. [dostęp April 2, 2016].
 161. James Caldwell: 4/2 WWE Hall of Fame Report – Complete Live Coverage of Sting, Freebirds, more inducted, plus Red Carpet Report. W: PWTorch.com [on-line]. April 2, 2016. [dostęp April 3, 2016].
 162. a b c d e f g h i Congratulations to the 2017 WWE Hall of Fame Legacy inductees. WWE, March 31, 2017. [dostęp March 31, 2017].

Linki zewnętrzne[edytuj]