WWF One Night Only

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
One Night Only
Informacje
Promocja World Wrestling Federation
Data 20 września 1997
Widownia 11 000[1]
Hala NEC Arena
Miejsce Birmingham, Anglia
Gale pay-per-view – chronologicznie

WWF One Night Only było galą pay-per-view wyprodukowaną przez World Wrestling Federation (WWF), która odbyła się 20 września 1997 w NEC Arenie w Birmingham, Anglii.

Gala[edytuj | edytuj kod]

One Night Only oferowało walki profesjonalnego wrestlingu z udziałem różnych wrestlerów z istniejących oskryptowanych rywalizacji i storyline’ów, które były kreowane na głównej tygodniówce WWF, Raw is War, a także innych programach telewizyjnych World Wrestling Federation. Wrestlerzy będą przedstawiani jako heelowie (negatywni, źli zawodnicy i najczęściej wrogowie publiki) i face’owie (pozytywni, dobrzy i najczęściej ulubieńcy publiki), gdzie rywalizują pomiędzy sobą w seriach gal mających w budować napięcie, kulminując w walkę wrestlerską lub serię walk[2].

Na gali odbyło się osiem walk, w tym dwie walki wieczoru. W pierwszym zmierzyli się The Undertaker oraz Bret Hart o WWF Championship w rewanżu z SummerSlam z poprzedniego miesiąca, gdzie Undertaker stracił tytuł w kontrowersyjny sposób. Walka nie była reklamowana na promocyjnym plakacie dla gali, co Hart przypisał do zakulisowej polityki Shawna Michaelsa i Triple H’a; powiedział, że Undertaker był również z tego niezadowolony[3] (mecz był o dziwo usunięty z wydania w wersji VHS, lecz przywrócono go w wersji galiana DVD). Na koniec gali, Michaels zmierzył się z The British Bulldogiem o WWF European Championship, jako część trwającego już feudu z The Hart Foundation. Tytuły WWF Tag Team Championship były również bronione w karcie, gdzie członkowie Los Boricuas, Savio Vega i Miguel Pérez Jr., zmierzyli się z mistrzami, The Headbangers.

Gala była dostępna w systemie pay-per-view w Kanadzie i Europie, lecz nie w Stanach Zjednoczonych; storyline’owy powód był wytłumaczony tak, że WWF Champion Bret Hart – wraz z gimmickiem antyamerykanina – miał zapisek w swoim kontrakcie z federacją, że może zablokować pokazanie gali w Stanach. Później została tam wydana na VHS i DVD.

Recenzje[edytuj | edytuj kod]

Fin Martin z magazynu Power Slam określił One Night Only za „sensację”, dodając: „the card remains the WWF/WWE’s best ever in-ring presentation on UK shores. The fireworks were provided by the last three matches, all of which were superb”. Opisał walkę Breta Harta i The Undertakera jako „an epic encounter (over 28 minutes), which was the last truly great match of ‘The Hitman’s’ career”, a Michelsa pochwalił za najlepsze odegranie roli heela w całym roku[4].

Gala została całkowicie wyprzedana – w hali zasiadło 11 000 fanów[1]. Przez ograniczoną dostępność, gala wygenerowała wykupienie w ilości 0.05, czyli została wykupiona 20 000 razy w systemie PPV[5].

Wyniki walk[edytuj | edytuj kod]

Nr. Wyniki Stypulacje Czas
1 Hunter Hearst Helmsley (w/ Chyna) pokonał Dude Love’a Singles match 11:06
2 Tiger Ali Singh pokonał Leifa Cassidy’ego Singles match 04:10
3 The Headbangers (Mosh i Thrasher) (c) pokonali Los Boricuas (Savio Vegę i Miguela Péreza Jr.) Tag team match o WWF Tag Team Championship 14:07
4 The Patriot pokonał Flash Funka Singles match 09:31
5 The Legion of Doom (Hawk i Animal) pokonali The Godwinns (Henry’ego O. i Phineasa I. Godwinna) Tag team match 11:34
6 Vader pokonał Owena Harta Singles match 14:21
7 Bret Hart (c) pokonał The Undertakera przez dyskwalifikację Singles match o WWF Championship 28:35
8 Shawn Michaels (w/ Hunter Hearst Helmsley, Chyna i Rick Rude) pokonał The British Bulldoga (c) przez poddanie Singles match o WWF European Championship 22:53
(c) – mistrz/mistrzyni przed walką

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b One Night Only. Pro Wrestling History. [dostęp 2009-08-09].
  2. Live & Televised Entertainment of World Wrestling Entertainment. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2010-12-06].
  3. „An Evening With Bret Hart”. Revolution Pro Wrestling. Walkabout Temple, London. 18 October, 2013. „There was a lot of things that Shawn and Triple H were doing behind my back in those days...When I got to the dressing room with Undertaker, we both looked at each other and said: ‘I can’t believe how they’re killing our match’.” „When you rented the pay-per-view that match was deleted, which always drove me mad.”.
  4. Martin, Fin. „The Complete History of Wrestling On Pay-Per-View”. Power Slam. Issue 223/March 2013. p. 16/17.
  5. WWF Pay-Per-View Buy rates. Archived at DXpresso.