Waldemar Kiepski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Waldemar Kiepski
Cycu
Walduś
Waldi
Ilustracja
Aktor Bartosz Żukowski
Pierwsze wystąpienie I etapUmarł odbiornik, niech żyje odbiornik!
II etapHappy Family
III etapTryptyk dolnośląski cz. I Ostatni Wódz Plemiona Szoszonów
IV etapDziwadło
Ostatnie wystąpienie I etapSzara strefa
II etapKrawczyk
III etapBliżej Człowieka
Grany przez Bartosz Żukowski
Dane biograficzne
Rodzina Halina Kiepska
(matka)
Ferdynand Kiepski
(ojciec)
Mariola Kiepska
(siostra)

Rozalia Kopeć
(babcia)
małżeństwo: Jolanta Kiepska

Waldemar Kiepski – postać fikcyjna, bohater komediowego serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich. W jego rolę wciela się Bartosz Żukowski.

Postać Waldemara Kiepskiego była obecna w odcinkach z lat 1999-2004. W 2004 roku Bartosz Żukowski zrezygnował z grania w serialu, jednak powrócił do produkcji w 13. sezonie. Nie wystąpił również w 22. sezonie.

Charakterystyka postaci[edytuj | edytuj kod]

Waldemar, w serialu zwykle nazywany Waldusiem lub Cycem, mieszkał ze swoją rodziną we Wrocławiu, na osiedlu Kosmonautów. Jest synem Haliny i Ferdynanda Kiepskich oraz bratem Marioli.

Podobnie jak jego ojciec, swój wolny czas spędzał na oglądaniu telewizji i piciu piwa. Oprócz tego chodził na siłownię, grał w piłkę nożną i czytał czasopisma sportowe. Jest kibicem Śląska Wrocław.

W USA zarobił pieniądze w myjni samochodowej oraz spotkał miłość swojego życia – Jolantę, z którą w odcinku Tryptyk dolnośląski cz. III – Moje wielkie wrocławskie wesele wziął ślub. Począwszy od tego odcinka tylko odwiedza rodzinę Kiepskich, ponieważ mieszka ze swoją żoną w dzielnicy Tarnogaj.