Warren Farrell

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Warren Farrell

Warren Farrell (ur. 1943) – amerykański pisarz, dziennikarz i publicysta, były działacz feministyczny, obecnie broniący praw mężczyzn. Kandydat na gubernatora Kalifornii w 2003 roku.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Farrell ukończył studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles a następnie doktoryzował się w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Nowojorskim. Wykładał w Instytucie Medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, na Uniwersytecie w Georgetown, w Stanowym Uniwersytecie Rutgersa w New Jersey, w Brooklin Collage i na Uniwersytecie Amerykańskim.

We wczesnych latach 70. był tak cenionym działaczem feministycznym, że czterokrotnie został wybrany na funkcję przewodniczącego Narodowej Organizacji na rzecz Kobiet, jednak kiedy napotykane przez niego dane zaczęły odbiegać od linii organizacji, został z niej wyrzucony.

Występy publiczne[edytuj | edytuj kod]

27 maja 2005 roku Warren Farrell wystąpił w programie Johna Stossela Give MeA Break będącym częścią segmentu 20/20 w telewizji ABC. Omawiał tam kwestię niższych zarobków mężczyzn. Farrell wygłaszał też wykłady w Cato Institute, waszyngtońskim think-tanku.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]