Wawrzyniec Dominiak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wawrzyniec Dominiak
Data i miejsce urodzenia 11 stycznia 1932
Cieszewo
Poseł na Sejm kontraktowy
Okres od 18 czerwca 1989
do 25 listopada 1991
Przynależność polityczna Sojusz Lewicy Demokratycznej
Odznaczenia
Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Złoty Krzyż Zasługi Srebrny Krzyż Zasługi Brązowy Krzyż Zasługi

Wawrzyniec Dominiak (ur. 11 stycznia 1932 w Cieszewie) – polski polityk, inżynier, poseł na Sejm X kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończył w 1965 studia na Politechnice Warszawskiej, specjalizując się w zakresie budownictwa lądowego. Pracował jako inżynier przygotowania produkcji. był głównym specjalistą w Przedsiębiorstwie Unicraft-West w Radomiu.

W 1950 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był jej etatowym działaczem, pełnił funkcję sekretarza partii Komitetu Dzielnicowego Warszawa-Wola[1]. W latach 1989–1991 sprawował mandat posła na Sejm kontraktowy wybranego w okręgu wolskim. Zasiadał m.in. w Komisji Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu oraz w Komisji Samorządu Terytorialnego, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej. Na koniec kadencji należał do Parlamentarnego Klubu Lewicy Demokratycznej, po zakończeniu kadencji nie ubiegał się o reelekcję.

Został członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także działaczem Stowarzyszenia Przyjaciół Warszawy oraz stołecznego Stowarzyszenia "Sport Dzieci i Młodzieży".

Odznaczenia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]