Więzień Doliny Białej Śmierci

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Więzień Doliny Białej Śmierci – komiks Dona Rosy będący częścią serii Życie i czasy Sknerusa McKwacza (numer 8b), (oryginalny tytuł: The Prisoner of White Agony Creek)

Wstęp[edytuj | edytuj kod]

Podczas pracy Kaczora Donalda w Skarbcu Sknerus przegląda swoje pamiątki z młodości. Siostrzeńcy zastanawiają się, co jest największym skarbem Sknerusa, podczas gdy sam kaczor odbywa podróż do swoich wspomnień.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Sknerus, po tym jak Złotka O’Gilt okradła go z jego największego (jak do tej pory) skarbu Gęsiego Jaja, największego samorodka odkrytego podczas gorączki złota w Klondike, uprowadza ją na swoją działkę, by odkryła jak trudno zdobywa się złoto. W tym czasie Śliski Kręt wraz z Wyattem Earpem, Batem Mastersonem oraz sędzią Royem Beanem opracowują plan odbicia Złotki oraz (przynajmniej dla Śliskiego Kręta) próbę odegrania się na Sknerusie. Podczas pobytu Złotki w Dolinie Białej Śmierci nawiązuje się więź pomiędzy Sknerusem a Złotką, a podczas walki o Złotkę, ta stanęła po stronie przyszłego Najbogatszego Kaczora na Świecie. Kiedy Sknerus wraca do siebie, zapytany przez Siostrzeńców, co jest jego największym skarbem, okazało się, że to włosy Złotki, które opadły, gdy była atakowana przez niedźwiedzia.

Hidden Mickey[edytuj | edytuj kod]

Strona 19, kadr 3. Myszkę na kamieniu rysuje piesek preriowy.

D.U.C.K.[edytuj | edytuj kod]

Strona 1, kadr 1. Dedykację można zobaczyć jako linijki na skali, ile pieniędzy ma Sknerus.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]