Wiedźma Hazel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy postaci ze Zwariowanych melodii. Zobacz też: Wiedźma Hazel (postać Disneya).

Wiedźma Hazel (ang. Witch Hazel, od nazwy oczaru) – drugoplanowa postać z serii kreskówek Zwariowane melodie. W oryginale głosu użyczyła jej June Foray, w Polsce zaś – Ilona Kuśmierska.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Wiedźma Hazel pojawiła się po raz pierwszy w Zwariowanych Melodiach w 1954 roku w krótkometrażówce pt. Bewitched Bunny (w wersji polskiej Domek z piernika). W kreskówce tej zamierzała ugotować Hansela i Gretel, jednak Bugs jej w tym przeszkodził.

Oprócz Bewitched Bunny wystąpiła również w filmach animowanych Broom-Stick Bunny (w wersji polskiej Zmiataj, króliczku) (1956) oraz A Witch’s Tangled Hare (1959). W tym pierwszym gotowała wywar w Halloween, gdy nagle napatoczył się Bugs przebrany za wiedźmę. Później, gdy dowiedziała się, że to przebrany Bugs, chciała użyć jego obojczyka jako składnika jej wywaru.

W A Witch's Tangled Hare ścigała Bugsa po szkockim zamku, z czego wynikły zabawne parodie słynnych utworów Williama Shakespeara, m.in. Romeo i Julia oraz Makbet.

W krótkim filmie Transylvania 6-5000 Królik Bugs zamienił wampira, Hrabiego Bloodcount w Wiedźmę Hazel za pomocą magicznego zaklęcia. Pojawiła się też w animacji z 1966 roku A-Haunting We Will Go, w której zamieniła Speedy'ego Gonzalesa w siebie, aby móc wyjechać wreszcie wymarzone wakacje, po czym chciała ugotować Kaczora Daffy'ego.

W filmie Kosmiczny mecz mieliśmy okazję przez kilka sekund zobaczyć Wiedźmę Hazel jako cheerleaderkę.

Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Ma zieloną twarz oraz ogromny nos. Nosi czarny kapelusz, niebieską suknię oraz czarne buty. Uważa się za damę, mimo że jest niezbyt urodziwa. Za każdym razem, gdy coś ją rozśmieszy, zatrzymuje się gwałtownie i wpada w histeryczny śmiech. Lubi też używać swojej miotły oraz tasaka. Gdy gdzieś biegnie, z jej włosów sypie się całe mnóstwo spinek do włosów.

W różnych językach[edytuj | edytuj kod]

Język Imię
Angielski Witch Hazel
Polski Wiedźma Hazel
Hiszpański Bruja Hazel
Portugalski Bruxa Hazel
Włoski Strega Hazel
Turecki Cadı Hazel