Wielecki Potok

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wielecki Potok
Ilustracja
Wielecki Potok
Kontynent

Europa

Państwo

 Polska

Strumień
Długość około 7 km
Źródło
Miejsce Czarcie Bagno na Wzgórzach Warszewskich nas stoku Wieleckiej Góry
Współrzędne

53°29′46″N 14°31′34″E/53,496111 14,526111

Ujście
Recypient

Bagno Pilchowskie

Miejsce Pilchowo
Współrzędne

53°29′59″N 14°27′45″E/53,499722 14,462500

Położenie na mapie gminy Police
Mapa konturowa gminy Police, blisko dolnej krawiędzi nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „źródło”, natomiast blisko dolnej krawiędzi znajduje się punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko lewej krawiędzi u góry znajduje się punkt z opisem „źródło”, po lewej znajduje się również punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie województwa zachodniopomorskiego
Mapa konturowa województwa zachodniopomorskiego, po lewej znajduje się punkt z opisem „źródło”, po lewej znajduje się również punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie powiatu polickiego
Mapa konturowa powiatu polickiego, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „źródło”, natomiast w centrum znajduje się punkt z opisem „ujście”

Wielecki Potok, też Wałęcki Potok (niem. Der schwarze Bach[potrzebny przypis]) – strumień długości około 7 km. Źródłem jest Czarcie Bagno na Wzgórzach Warszewskich u podnóża Wieleckiej Góry, w rejonie dawnej, nieistniejącej obecnie wsi Goślice (gmina Police). Płynie na Bagno Pilchowskie przez Puszczę Wkrzańską i wieś Pilchowo. W Pilchowie wpada do niego Wkrzański Strumień. Potok wyznacza granicę administracyjną między miejską (Pilchowo (Szczecin)) a wiejską (Pilchowo (powiat policki)) częścią Pilchowa.

Wielecki Potok w Pilchowie