Wielkie rzeczy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wielkie rzeczy
Gatunek

film obyczajowy

Rok produkcji

2000

Data premiery

3 maja 2001

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Reżyseria

Krzysztof Krauze

Scenariusz

Jarosław Sokół, Krzysztof Krauze, Joanna Kos

Muzyka

Michał Urbaniak

Zdjęcia

Bartosz Prokopowicz, Arkadiusz Tomiak

Scenografia

Andrzej Rafał Waltenberg, Magdalena Dipont

Kostiumy

Elżbieta Radke

Montaż

Krzysztof Szptemański

Produkcja

Telewizja Polska

Wielkie rzeczy – film (miniserial telewizyjny) w reżyserii Krzysztofa Krauzego, składający się z 3 części: System, Gra i Sieć. Okres zdjęciowy trwał od 30 września do 8 listopada 1999.

System[edytuj | edytuj kod]

Marian Ratajczak jest samotnie mieszkającym emerytem. Jego jedynym przyjacielem jest jego pies. Marian jest całkowicie przywiązany do swojego starego telewizora. Pewnego dnia odbiornik traci kolor, ponieważ, jak się później okazuje jest to wynik zmiany ogólnonarodowego systemu z nadawania SECAM-u na PAL. Następnie telewizor przestaje działać. Od tego czasu Ratajczak jest stale podenerwowany. Ponieważ jest skłócony ze swoją sąsiadką, Wesołowską, teraz zaczyna inaczej ją traktować. Okazuje się, że ona ma taki sam telewizor, jak on, tylko że jej odbiornik zachował kolorowy obraz.

Obsada

Gra[edytuj | edytuj kod]

Jerzy Jastrzębski traci pracę. Jest mu ciężko z tego powodu, więc zaczyna nadużywać alkoholu. Doprowadza to do tego, że jego żona i syn wyprowadzają się od niego. Pewnego dnia dowiaduje się od prezenterki telewizyjnej, że został wylosowany, by wziąć udział w konkursie. Nagrodą jest luksusowy samochód. Prawidłowo odpowiada na pytanie i otrzymuje wiadomość, że za kilka dni odbierze samochód.

Obsada

Sieć[edytuj | edytuj kod]

Cezary i Danuta - młode, bezdzietne małżeństwo - poświęcają się pracy w swoim sklepie. Ich życie prywatne jest szczęśliwe, jednak wszystko się zmienia, kiedy Cezary odkrywa, że jego żona ma telefon komórkowy i wcześniej o niczym mu nie powiedziała. Jest pewien, że Danuta ma romans z dealerem telefonów. Cezary od tego czasu zaczyna śledzić swoją żonę; w efekcie ich dotąd udane małżeństwo staje na granicy rozwodu.

Obsada

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]