Wielkie rzeczy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wielkie rzeczy
Gatunek film obyczajowy
Rok produkcji 2000
Data premiery 3 maja 2001
Kraj produkcji Polska
Język polski
Reżyseria Krzysztof Krauze
Scenariusz Jarosław Sokół, Krzysztof Krauze, Joanna Kos
Muzyka Michał Urbaniak
Zdjęcia Bartosz Prokopowicz, Arkadiusz Tomiak
Scenografia Andrzej Rafał Waltenberg, Magdalena Dipont
Kostiumy Elżbieta Radke
Montaż Krzysztof Szptemański
Produkcja Telewizja Polska

Wielkie rzeczy – film (miniserial telewizyjny) w reżyserii Krzysztofa Krauzego, składający się z 3 części: System, Gra i Sieć. Okres zdjęciowy trwał od 30 września do 8 listopada 1999.

System[edytuj | edytuj kod]

Marian Ratajczak jest samotnie mieszkającym emerytem. Jego jedynym przyjacielem jest jego pies. Marian jest całkowicie przywiązany do swojego starego telewizora. Pewnego dnia odbiornik traci kolor, ponieważ, jak się później okazuje jest to wynik zmiany ogólnonarodowego systemu z nadawania SECAM-u na PAL. Następnie telewizor przestaje działać. Od tego czasu Ratajczak jest stale podenerwowany. Ponieważ jest skłócony ze swoją sąsiadką, Wesołowską, teraz zaczyna inaczej ją traktować. Okazuje się, że ona ma taki sam telewizor, jak on, tylko że jej odbiornik zachował kolorowy obraz.

Obsada

Gra[edytuj | edytuj kod]

Jerzy Jastrzębski traci pracę. Jest mu ciężko z tego powodu, więc zaczyna nadużywać alkoholu. Doprowadza to do tego, że jego żona i syn wyprowadzają się od niego. Pewnego dnia dowiaduje się od prezenterki telewizyjnej, że został wylosowany, by wziąć udział w konkursie. Nagrodą jest luksusowy samochód. Prawidłowo odpowiada na pytanie i otrzymuje wiadomość, że za kilka dni odbierze samochód.

Obsada

Sieć[edytuj | edytuj kod]

Cezary i Danuta - młode, bezdzietne małżeństwo - poświęcają się pracy w swoim sklepie. Ich życie prywatne jest szczęśliwe, jednak wszystko się zmienia, kiedy Cezary odkrywa, że jego żona ma telefon komórkowy i wcześniej o niczym mu nie powiedziała. Jest pewien, że Danuta ma romans z dealerem telefonów. Cezary od tego czasu zaczyna śledzić swoją żonę; w efekcie ich dotąd udane małżeństwo staje na granicy rozwodu.

Obsada

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]