Wiewiecko (jezioro)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wiewiecko
Jezioro Wiewiecko
Jezioro Marii
Położenie
Państwo

 Polska

Lokalizacja

Wiewiecko

Region

Pojezierze Ińskie

Wyspy

3 sztucznie utworzone

Morfometria
Powierzchnia

5,12 ha

Wymiary
• max długość
• max szerokość


0,38 km
0,11 km

Głębokość
• średnia
• maksymalna


1,90 m
3,5 m

Położenie na mapie gminy Węgorzyno
Mapa konturowa gminy Węgorzyno, po prawej nieco na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Wiewiecko”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry po lewej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Wiewiecko”
Położenie na mapie województwa zachodniopomorskiego
Mapa konturowa województwa zachodniopomorskiego, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Wiewiecko”
Położenie na mapie powiatu łobeskiego
Mapa konturowa powiatu łobeskiego, na dole po prawej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Wiewiecko”
Ziemia53°30′52″N 15°39′04″E/53,514444 15,651111

Wiewieckojezioro na Pojezierzu Ińskim, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie łobeskim, w gminie Węgorzyno. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi 5,12 ha[1]. Jezioro jest własnością prywatną, nie ma do niej dostępu. Całość ogrodzona płotem.

Zbiornik w typologii rybackiej jest jeziorem linowo-szczupakowym[1]. Administratorem wód Wiewiecka jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Jezioro znajduje się w zlewni rzeki Brzeźnickiej Węgorzy[2].

Nad północno-wschodnim brzegiem jeziora leży część wsi Wiewiecko.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b NB-2 Wody powierzchniowe przeznaczone do bytowania ryb karpiowatych w warunkach naturalnych oraz umożliwiające migrację ryb. Szczecin: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
  2. Arkusz N-33-92-A. W: Zakład Hydrografii i Morfologii Koryt Rzecznych IMGW: Rastrowa Mapa Podziału Hydrograficznego Polski. Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, 2007-10. [dostęp 2009-08-07].