Wikipedia:(Nie)znane kobiety Wikipedii 2021/Nagrody

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Pisząc hasła o kobietach, możesz otrzymać wyjątkowe nagrody! Otrzymają je osoby, które w poszczególnych pięciu rundach konkursu napiszą najwięcej nowych haseł biograficznych o kobietach o wielkości min. 2 kB, a także osoba, która napisze najwięcej haseł konkursowych, które trafią do rubryki Czy wiesz... na stronie głównej Wikipedii. Dodatkowe nagrody możecie zdobyć pisząc hasła w specjalnych kategoriach tematycznych.


Nagrody za rundy

Konkurs odbywa się w pięciu rundach:

  • I runda od 1 do 6 marca – zwycięzca Bibliograf82 (10 haseł)
  • II runda od 7 do 12 marca – zwycięzca Buldożer (15 haseł)
  • III runda od 13 do 18 marca – zwycięzca Niegodzisie (7 haseł)
  • IV runda od 19 do 24 marca – zwyciężczyni Ludmiła Pilecka (19 haseł)
  • V runda od 25 do 31 marca – zwycięzca Openbk (17 haseł)

Pod koniec każdej rundy policzmy wszystkie nowe hasła biograficzne o kobietach, o wielkości min. 2 kB, a osoba, która napisze ich najwięcej, otrzyma zestaw gadżetów związanych z konkursem oraz koszulkę z jedną z kobiet, które na zawsze zapisały się w historii!


Nagroda specjalna

Po 30 dniach od daty zakończenia konkursu zostanie ponadto przyznana nagroda specjalna – kolekcjonerski zestaw Lego Ideas Kobiety z NASA z figurkami Sally Ride, Mae Jemison, Nancy Roman oraz Margaret Hamilton. Zdobędzie ją osoba, która wykaże się wysoką jakością pisanych haseł (napisze najwięcej konkursowych artykułów opublikowanych w rubryce „Czy wiesz...” na stronie głównej Wikipedii). W tym wypadku pod uwagę będą brane zarówno nowe, jak i poprawione artykuły.

Nagrodę specjalną zdobyła Ludmiła Pilecka (17 eksponowanych haseł).


Dodatkowe nagrody za hasła w kategoriach specjalnych

Spośród osób, które napiszą hasła z przynajmniej pięciu kategorii specjalnych i wpiszą hasła wraz z nazwami użytkowników w odpowiednią tabelę na stronie kategorii specjalnych rozlosujemy 3 dodatkowe nagrody – książki napisane przez kobiety.

Spośród uczestników, którzy spełnili wyżej wymienione warunki wylosowaliśmy 3 osoby, które otrzymują dodatkowe nagrody za hasła w kategoriach specjalnych. Są to: Ludmiła Pilecka, Tom Ja, Tomasz Bladyniec. Nagranie z losowania znajdziecie tutaj.


Nagroda w kategorii tematycznej "Kobiety STEM"

Dodatkową nagrodę specjalną – drugi kolekcjonerski zestaw Lego Ideas Kobiety z NASA, podarowaną przez twórców projektu 100 inspirujących fizyczek zdobędzie osoba, która napisze najwięcej haseł w kategorii Kobiety STEM.

Wikipedysta, który napisał największą liczbę biogramów kobiet związanych z nauką, technologią, inżynierią i matematyką to Tom Ja! Gratulujemy!


Więcej szczegółów na temat konkursu i nagród znajduje się w Regulaminie konkursu dostępnym na stronie Wikimedia Polska.