Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

23 listopada

22 listopada

Użytkownik Pnapora 22 listopada dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 81 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 2 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymała się 1 osoba. PG (dyskusja) 10:11, 22 lis 2015 (CET)

21 listopada

Użytkownik Paelius 21 listopada utracił uprawnienia administratora polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za utrzymaniem uprawnień oddano 64 głosy
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw utrzymaniu uprawnień oddano 23 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymało się 9 osób. Openbk (dyskusja) 22:29, 21 lis 2015 (CET)

20 listopada

17 listopada

Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do List na medal
Propozycje do Dobrych Artykułów
Wybrane sekcje Czywiesza
 • Nie wiem czy wiele osób czyta komunikaty przysyłane na stronę kawiarenki technicznej, więc podzielę się dosyć interesującym, przynajmniej w mojej opinii, kąskiem. Mianowicie ludzie z Community Tech przeprowadzają „ankietę”, w której pytają się edytorów różnych projektów Wikimedia, jakie narzędzia i ułatwienia mogłyby przydać się przy edytowaniu, przeglądaniu czy administrowaniu Wikipedii. Część projektów, która znajdzie się na tej liście życzeń społeczności, ma szansę zostać wdrożona. Propozycje można zgłaszać do 22 listopada. Więcej informacji na tej stronie. tufor (dyskusja) 18:54, 17 lis 2015 (CET)
Community Tech to zespół robiący narzędzia specjalnie dla doświadczonych użytkowników. Przekładając z obcego na plwiki: chodzi o narzędzia specjalnie dla redaktorów i administratorów. To znaczy, że sprawa jest kusząca, nawet dla wmf-sceptyków. Tar Lócesilion (queta) 20:22, 17 lis 2015 (CET)
Jak zwykle dali szmat czasu. Co to za moda ostatnimi laty, żeby wszystko robić na chybcika? Miesiąc może i na wstępne propozycje by starczył, ale i dwa by nie zaszkodziły. — Paelius Ϡ 00:22, 20 lis 2015 (CET)

15 listopada

 • Jako kandydata na administratora zgłoszono użytkownika Pnapora. Zapraszam do udziału Mpn (dyskusja) 08:49, 15 lis 2015 (CET)

13 listopada

12 listopada

11 listopada

Logo Erasmusprijs.jpg
 • W związku z przyznaniem tegorocznej Nagrody Erazma Społeczności Wikipedii utworzono projekt, którego celem jest rozbudowa i pisanie haseł o poprzednich osiemdziesięciu laureatach Nagrody Erazma, o czym poinformowali nas w kawiarence wikipedyści FrankTMeijer i Taketa (dyskusja). Więcej informacji tutaj. Hortensja (dyskusja) 10:28, 11 lis 2015 (CET)

10 listopada

 • Rosyjska wikipedia otrzymała (po raz ósmy) nagrodę Runetu w kategorii "Nauka i edukacja". Nie przeszkodziło temu (a może nawet pomogło) krótkotrwałe zablokowanie ruwiki w niektórych regionach Rosji w sierpniu tego roku. Nagranie z ceremonii wręczania statuetki http://premiaruneta.ru/video/ (1:31:27) - odbierali ją Władimir "DrBug" Miediejko, Julia 70 i Dmitrij Żukow. Serdeczne gratulacje dla koleżanek i kolegów z ruwiki. Ency (replika?) 23:50, 10 lis 2015 (CET)

11 listopada 2015 organizujemy DNA im. Piotra Domaradzkiego (Belissariusa), twórcy 1200 artykułów, w tym 27 medalowych, opiekuna Czy wiesza, tragicznie zmarłego 4 listopada.

W czasie 11. DNA 2015 szczególnie mile widziane są artykuły na tematy bliskie Piotrowi: związane z historią, dziennikarstwem, „Solidarnością”, Polonią amerykańską. 4 grudnia może pojawić się Megaczywiesz prezentujący wybrane z nich.

— WP:DNA
Komentarze co do szczegółów mile widziane przy ogólnym stoliku Kawiarenki. Tar Lócesilion (queta) 21:59, 10 lis 2015 (CET)

6 listopada

VE-wikicode.svg
 • Wczoraj, jak to w czwartek, zaktualizowano oprogramowanie Wikipedii. Tym razem dodano możliwość przełączenia z edytowania w trybie kodu źródłowego do edytowania w VisualEditorze. Możemy już bezstratnie przełączać: wikikod – VE – wikikod, VE – wikikod – VE. Następnym krokiem będzie likwidacja osobnych kart „Edytuj” i „Edytuj kod źródłowy”. Po kliknięciu w jedyne „Edytuj” oprogramowanie uruchomi ten tryb, z którego korzystaliśmy ostatnio. Tar Lócesilion (queta) 03:55, 6 lis 2015 (CET)

5 listopada

4 listopada

2 listopada31 października

Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do Dobrych Artykułów
Wybrane sekcje Czywiesza

26 października

23 października

 • Milo mi poinformować, że zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska, po przeprowadzeniu w trzyosobowym gronie (Marta Moraczewska, Małgorzata Wilk i niżej podpisany) rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi kandydatami, zdecydował o obsadzeniu stanowiska wikipedysty-rezydenta przy Muzeum Narodowym w Warszawie. Wikipedystą - a w zasadzie wikipedystką - którą spotkacie w MNW i która bedzie pomagać Muzeum w dzieleniu sie zasobami z całym światem dzięki projektom Wikimedia będzie Gytha. Gratulujemy! Wojciech Pędzich Dyskusja 19:00, 23 paź 2015 (CEST)

20 października

 • W poczekalni toczy się dyskusja dotycząca tzw. not biograficznych, łącznie jest to 595 artykułów. Sidevar (dyskusja) 14:43, 20 paź 2015 (CEST)

19 października

 • W imieniu Wikiprojektu:Tygodnie tematyczne serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Tygodniu Artykułu Karaibskiego II i tworzenia artykułów dotyczących Anguilli, Antigui i Barbudy, Aruby, Bahamów, Barbadosu, Bermudów, Bonaire, Brytyjskich Wysp Dziewiczych, Dominiki, Dominikany, Grenady, Gwadelupy, Haiti, Jamajki, Kajmanów, Kuby, Martyniki, Montserratu, Portoryko, Saby, Saint-Barthélemy, Saint-Martin, Saint Kitts i Nevisu, Saint Lucii, Saint Vincent i Grenadynów, Sint Eustatiusa, Sint Maarten, Trynidadu i Tobago, Turksu i Caicosu, Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych oraz innych wysp w rejonie Karaibów np. wenezuelskiego stanu Nueva Esparta... Andrzei111 (dyskusja) 00:13, 19 paź 2015 (CEST)

18 października

 • Dobra informacja dla patrolujących OZ-ety: Snoflaxe właśnie dał mi znać, że znowu działa narzędzie LiveRC. Michał Sobkowski dyskusja 22:02, 18 paź 2015 (CEST)

15 października

 • Już w przyszłym roku 15-lecie anglojęzycznej i polskojęzycznej Wikipedii. Jak chcielibyście świętować tę okazję? Podzielcie się swoimi pomysłami i marzeniami, może uda się je zrealizować? Magalia (dyskusja) 14:16, 15 paź 2015 (CEST)
 • Stowarzyszenie Wikimedia Polska i Archiwum Państowe w Poznaniu zaprasza wszystkich wikipedystów do udziału w konkursie Odkurz Dokument! Konkurs trwa od dziś do 15 grudnia i polega na tworzeniu, rozwijaniu i ilustrowaniu artykułów na tematy związane z historią Polski, Poznania, biografiami encyklopedycznych osób i inne, związane z materiałami archiwalnymi udostępnionymi przez APP w Wikimedia Commons. Uczestnicy konkursu, których dorobek będzie największy, otrzymają 3 nagrody główne w wysokości do 400zł (1. miejsce) oraz 300zł (2*2.miejsce). Tu lista uczestników. Gorąco zapraszam do udziału!! --Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 12:58, 15 paź 2015 (CEST)

12 października

 • Odszedł Wikipedysta:Steifer czyli Tomasz Steifer... [ * ][ * ][ * ] - Beax 21:47, 12 paź 2015 (CEST)
 • Dzisiaj uprawnienia bota otrzymał StankoBot, który będzie korzystał z narzędzia AWB. Stanko (dyskusja) 19:43, 12 paź 2015 (CEST)
 • Z powodu nieaktywności w okresie dłuższym niż rok uprawnienia administratora stracił Nemo5576. PG (dyskusja) 14:27, 12 paź 2015 (CEST)
 • Zapraszam do odwiedzenia strony Wikipedysta:Rewa/Neutralny punkt widzenia. Jest to projekt tekstu zasady NPW. Inicjatywę poprawy zasady NPW zamieściłem w kawiarence w dniu 11 lipca pod wpisem Ratujmy zasadę NPW !. Zaproszenie do dyskusji nad nowym tekstem zamieściłem na tablicy ogłoszeń w dniu 14 lipca. Kilka osób przyjęło zaproszenie i wspólnie podjęliśmy próbę zredagowania tekstu pretendującego do roli zasady NPW, w miejsce tego co mamy obecnie. Chciałbym gorąco podziękować tym osobom, które już wzięły udział w dyskusji, podejmując się tym samym niełatwej i niecodziennej na Wikipedii, roli twórców strony, która ma szanse stać się standardem regulującym to o czym łatwo się mówi i pisze, a trudniej jest zdefiniować – neutralny punkt widzenia. Od początku dyskusji minęły 3 miesiące, wykonano znaczną korektę tekstu początkowego. Przez ostatnie 30 dni, tj. od 12 września, tekst nie uległ zmianie. Powinien jednak zostać jeszcze raz przejrzany, każde nowe spojrzenie jest bardzo mile widziane! Zachęcam zainteresowanych aby zechcieli odwiedzić projekt tekstu zasady NPW, podzielić się tam swoimi spostrzeżeniami, wykonać poprawki. --Rewa (dyskusja) 20:40, 12 paź 2015 (CEST)

8 października

7 października

1 października


28 września

 • Dzisiaj na pl.wikipedii flagę uzyskał nowy bot pod nazwą EmptyBot, którego niżej podpisany jest operatorem. Liczę, że nie narobię bałaganu, a raczej gdzieniegdzie uda się pomóc :) Emptywords (dyskusja) 19:34, 28 wrz 2015 (CEST)

24 września

23 września

 • Z powodu nieaktywności w okresie dłuższym niż rok uprawnienia administratora stracił Lukas3. PG (dyskusja) 09:47, 23 wrz 2015 (CEST)

17 września

Flag-map of Switzerland.svg

15 września

 • W związku z brakiem akcji administracyjnych w okresie dłuższym niż rok, uprawnienia administratora utracił TOR. Openbk (dyskusja) 22:06, 15 wrz 2015 (CEST)

13 września

12 września

 • Od dziś w każdej edytowanej stronie nazwane i wielokrotnie użyte przypisy lub uwagi będą generowały wsteczne linki o indeksie literowym. Paweł Ziemian (dyskusja) 11:06, 12 wrz 2015 (CEST)

9 września

8 września

Flag-map of Kazakhstan (precise boundaries).svg

7 września

 • 3-4 października br. w Kostromie odbędzie się coroczna konferencja rosyjskiej wikipedii (ros.). Dyrektor Wikimedia RU Władimir "DrBug" Miediejko poinformował, że możliwe jest uzyskanie stypendium na udział w konferencji wikipedian z Polski i poprosił o wskazanie osób chętnych do wyjazdu na konferencję, ale zgodnie z filozofia wiki-wiki o wskazanie jak najszybciej, tj. do jutra rano :-) . Zainteresowanych (najlepiej władających językiem rosyjskim) proszę o kontakt mejlowy. Ency (replika?) 21:28, 7 wrz 2015 (CEST)

6 września

4 września

 • Komitet Arbitrażowy rozpatrzył wniosek 3/2015 i wydał końcową decyzję. W imieniu Komitetu Bukaj (dyskusja) 21:23, 4 wrz 2015 (CEST)

1 września

 • 1 września rozpoczął się proces wyboru pięciu nowych członków Komitetu Arbitrażowego. Pierwszym etapem są nominacje, które potrwają do 5 września 2015. Zapraszam do zgłaszania kandydatur. Bukaj (dyskusja) 00:00, 1 mar 2015 (CET)
 • Wakacje za nami, czas się wziąć do pracy :) Przypominam o Wikigrantach i zachęcam do korzystania z tego projektu – dostępnego dla każdego zaangażowanego wikimedianina. Elfhelm (dyskusja) 21:46, 1 wrz 2015 (CEST)

Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.