Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

1 września

 • 1 września rozpoczął się proces wyboru pięciu nowych członków Komitetu Arbitrażowego. Pierwszym etapem są nominacje, które potrwają do 5 września 2015. Zapraszam do zgłaszania kandydatur. Bukaj (dyskusja) 00:00, 1 mar 2015 (CET)

31 sierpnia

 • Jutro wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczyna się Tydzień Morza Śródziemnego. Zapraszam chętnych do wzięcia udziału w akcji! PS powodzenia dla wszystkich wikipedystów uczących się w nowych roku szkolnym ;) Maattik (dyskusja) 17:38, 31 sie 2015 (CEST)

27 sierpnia

 • Drogie wikipedystki, drodzy wikipedyści. To już ostanie dni wakacji (a więc tego czasu, gdy w kinach raczej nuda :D). Stan artykułów dotyczących kinematografii nie jest najlepszy. Tylko w ostatnich tygodniach wynotowałem kilka poważniejszych dyskusji. Od paru miesięcy przeglądałem artykuły, próbując dokonać ich oceny. Według wcześniej ustalonej skali wśród artykułów poprawnych (najwyższy stopień skali przed DA i AnM) znajdowało się mnóstwo artykułów bez źródeł oraz pisanych nieencyklopedycznym stylem :/. To chyba dwie największe bolączki artykułów o filmach. Ponad miesiąc temu zaproponowałem przemodelowanie tej skali ocen, co dziś ukończyłem. Zaglądając do kategorii artykułów "poprawnych" dziś kilka zredukowałem do kategorii najniższej - artykułów z problemami. W najbliższym czasie będę starać się dorzucać do niej kolejne; poza tym dobrze napisane i ciekawe (też poprawiane osobiście - ale potrzebna pomoc) zgłaszać do "Czywiesza" bądź warsztatu "PANDA". Gdyby ktoś chciał dołączyć, zapraszam :] Hedger z Castleton (dyskusja) 10:36, 27 sie 2015 (CEST)

15 sierpnia

 • Właśnie nałożono globalne blokady edytowania projektów Wikimedia dla zakresów IP należących do usługi Orange (blokada tworzenia konta, blokada edycji dla użytkowników niezarejestrowanych); więcej informacji pod adresem meta:Global block of Orange ranges (2015)/pl:
  • 83.5.0.0/16
  • 83.7.0.0/16
  • 83.10.0.0/16
  • 83.22.0.0/16
  • 83.26.0.0/16
  • 83.29.0.0/16
  • 83.30.0.0/16
  • 217.99.0.0/16
  Wojciech Pędzich Dyskusja 21:03, 15 sie 2015 (CEST)

14 sierpnia

Hangul.png

12 sierpnia

 • Osoby zainteresowane wyjazden na Konferencję CEE 2015 (Estonia, 10-13 września) - zapraszam do wstępnego zgłaszania propozycji wykładów/warsztatów/paneli dyskusyjnych. Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska wstępnie założył wysłanie do 5 osób na tę konferencję, przy założeniu, że wszystkie te osoby będą aktywnie uczestniczyć w konferencji - to znaczy zgłoszą jakiś wykład/warsztat/panel dyskusyjny pasujący do tematyki tej konferencji. Ze względu na to, że organizatorzy nie dają jeszcze możliwości składania propozycji wykładów, prosime je zgłosić do najbliższego piątku do godź. 24.00 na stronie: https://pl.wikimedia.org/wiki/Wikimedia_CEE_2015 O ostatecznym wyborze osób zadecyduje zarząd. Polimerek (dyskusja) 14:44, 12 sie 2015 (CEST)

10 sierpnia

 • Aż dziwne, że jeszcze nikt nie napisał, ale dzięki temu ja mogę to napisać. Otóż Wikimedia na całym świecie świętują dzisiaj przekroczenie sumy 2,5 miliarda edycji, łącznie we wszystkich projektach. Oczywiście wydarzenie to ma znaczenie głównie symboliczne i promocyjne, ale zawsze warto sobie pogratulować i podziękować! Powerek38 (dyskusja) 21:15, 10 sie 2015 (CEST)

9 sierpnia

 • Chciałbym poinformować, iż rozpocząłem globalną dyskusję w sprawie globalnej blokady zakresów operatora Orange. tufor (dyskusja) 11:36, 9 sie 2015 (CEST)

7 sierpnia

Tym samym zachęcam wszystkich do przerwania mojej passy :) Tournasol Demande-moi! 22:15, 7 sie 2015 (CEST)

6 sierpnia

1 sierpnia

PL Wiki CzyWiesz ikona.svg

31 lipca

30 lipca

 • 1 sierpnia rusza kolejny tydzień nauki, który praktycznie już trwa. Zapraszam każdego zainteresowanego. Stanko (dyskusja) 11:21, 30 lip 2015 (CEST)

28 lipca

 • W propozycjach na liście: Wikipedia:Propozycje tematów/Literatura i kultura zostało jeszcze tylko około 30 ważnych pisarzy (są oznaczeni jako ważni). To dość dogłębne spisy, sporządzone na podstawie rozmaitych wykazów z encyklopedii i Internetu. Kilka osób mogłoby błyskawicznie stworzyć tych "ważnych" i wtedy znaleźlibyśmy się w ciekawym punkcie, gdzie każdy znaczący pisarz miałby swoje hasło w polskiej Wiki. Marcin862 (dyskusja) 15:09, 28 lip 2015 (CEST)
 • W wielu wypadkach nawet nie trzeba tworzyć, wystarczyłoby przetłumaczyć. Myślę, że zachęcająco by wypadło, gdyby puścić na tej liście bota, żeby znalazł i podlinkował do niej (albo jakiegoś wyciągu) te artykuły, które istnieją w innych wiki. Gżdacz (dyskusja) 15:09, 29 lip 2015 (CEST)

24 lipca

23 lipca

 • Wszystkich patrolujących ozety regularnie lub od święta bardzo proszę o przesyłanie (kanałem prywatnym) wyrazów i podobnych kombinacji charakterystycznych dla edycji rewertowanych (wyrazów ściganych wszędzie lub tylko w main). Nie chodzi wyłącznie o to, co jest w filtrze nadużyć, ale też o wyrazy związane z językiem potocznym, slangowe skróty itede. Sprawa ma związek ze sztuczną inteligencją i Wikimanią, szczegóły wkrótce. Tar Lócesilion (queta) 02:37, 23 lip 2015 (CEST)

21 lipca

 • Rozpoczęło się głosowanie w sprawie przyznania uprawnień administratora użytkownikowi Andrzei111. Openbk (dyskusja) 12:50, 21 lip 2015 (CEST)

14 lipca

10 lipca

 • 15 lipca rozpoczyna się kolejny Tydzień tematyczny, tym razem popiszemy nieco o Włoszech. Zainteresowanych gorąco zapraszam do wzięcia udziału! Karol 1111 dyskusja 15:15, 10 lip 2015 (CEST)

8 lipca

7 lipca

5 lipca

 • Rozpoczęło się głosowanie w sprawie przyznania uprawnień administratora użytkownikowi Pwlps. tufor (dyskusja) 21:28, 5 lip 2015 (CEST)


29 czerwca

Map of Central America.png

22 czerwca

20 czerwca

 • Wszystkim wikipedystom i sympatykom Wikipedii obecnym na Facebooku chciałbym przypomnieć o naszym oficjalnym profilu, do którego śledzenia serdecznie zapraszamy. Swoje profile ma także Stowarzyszenie Wikimedia Polska, większość polskojęzycznych projektów siostrzanych, a także niektóre inicjatywy realizowane w Stowarzyszeniu, np. GLAM. Zachęcamy Was również do przekazywania wszelkich uwag i pomysłów dotyczących naszej obecności w social media. Głównym adminem profilu polskojęzycznej Wikipedii na FB jest niżej podpisany, natomiast całość zagadnień social media koordynuje w ramach Stowarzyszenia Magalia jako kierowniczka Biura Prasowego. Polecamy się Waszej uwadze i zapraszamy do współpracy! Powerek38 (dyskusja) 14:06, 20 cze 2015 (CEST)

15 czerwca

 • Tegoroczna edycja prowadzonych przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska Wikigrantów zbliża się do półmetka. Do tej pory wpłynęło 26 wniosków, z których zdecydowana większość została zaakceptowana. Z Wikigrantów mogą korzystać wszyscy zaangażowani wikimedianie (a więc nie tylko członkowie stowarzyszenia), a procedury tego projektu są naprawdę proste. Zapraszam więc do zapoznania się z podstronami projektu i do składania nowych wniosków. Przypomnę, że Wikigranty zostały właśnie wyróżnione nagrodą ProWikimedia w kategorii „efektywne pozyskiwanie treści”. W imieniu Komisji Wikigrantów dziękuję w tym miejscu wszystkim poprzednim członkom komisji za ich zaangażowanie, a członkom Zarządu Stowarzyszenia za wspieranie projektu i efektywną współpracę. Serdecznie zaś gratuluję dziesiątkom wikimedian, których ciekawe i inspirujące pomysły przy wsparciu Wikigrantów każdego dnia zmieniają projekty Wikimedia na lepsze. Ta nagroda jest przede wszystkim wynikiem pasji i pracy wikigrantobiorców :) Elfhelm (dyskusja) 14:45, 15 cze 2015 (CEST)

14 czerwca

 • Uprawnień CheckUsera pozbawiony został Leinad z uwagi na ponadroczny brak aktywności w korzystaniu z tej funkcji. Wojciech Pędzich Dyskusja 12:59, 14 cze 2015 (CEST)

13 czerwca

11 czerwca

9 czerwca

 • Na pewno zdarza się wam, że próbujecie pomóc nowicjuszowi, ale jak już zaczynacie, to... lista rzeczy, którą chcecie przekazać, robi się strasznie długa. Na razie w kawiarence pojawił się wątek dotyczący kategoryzacji (błe, paskudne, no nie :D). Jeśli udaje się wam łatwo (w miarę szybko) wytłumaczyć kwestie dotyczące dodawania kategorii (nie zawalając dyskusji tysiącem słów), dopiszcie swoje uwagi na linkowanej powyżej stronie. Jak już ten problem w miarę ogarniemy, weźmiemy się za kolejny. Hedger z Castleton (dyskusja) 15:20, 9 cze 2015 (CEST)
 • W dniu 31 maja 2015 zakończyły się wybory w Wikimedia Foundation, a wyniki ogłoszono 5 czerwca. W wyborach do Rady Powierniczej Fundacji oddano 5167 ważnych głosów i wybrano 3 nowych członków: James Heilman – Doc James, Denny Vrandečić – Denny oraz z najlepszym wynikiem, użytkownik z Polski: Dariusz Jemielniak – Pundit. Gratulujemy :) Emptywords (dyskusja) 18:18, 9 cze 2015 (CEST)

5 czerwca

 • Już jutro imieniny miesiąca, a co za tym idzie kolejna edycja Dnia Nowego Artykułu. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji. tufor (dyskusja) 00:07, 5 cze 2015 (CEST)

4 czerwca

 • VisualEditor automatycznie generuje poprawne przypisy do większości materiałów, które mają swój URL albo DOI. Innymi słowy, wystarczy wkleić URL albo numer DOI, a parametry dobiorą się same. Zachęcam do korzystania. Dochodzenie pt. „komu to zawdzięczamy” w toku (na pewno przyłożył się do tego Halibutt). Tar Lócesilion (queta) 02:39, 4 cze 2015 (CEST)
Wtyczka Citoid, bo o niej mowa, oparta jest na silniku Zotero, dlatego będzie dobrze współpracować ze wszystkimi stronami, które ten program wychwytuje. Wystarczy w VE kliknąć w przycisk "Cytuj" i wkleić link do źródła. Ze stron nieźle działających warto wymienić Google Books, katalogi Biblioteki Narodowej, Federacji Bibliotek Cyfrowych, Uniwersytetu Pedagogicznego, UJK, czy UAM. Dla pozycji znalezionych w tych katalogach Citoid automatycznie sprawdzi czy dane źródło jest książką czy czasopismem - i wypełni właściwy szablon. Jeśli dla danej strony nie ma gotowego translatora - wtyczka spróbuje wypełnić jak najwięcej pól szablonu {{Cytuj stronę}}. //Halibutt 02:51, 4 cze 2015 (CEST)

Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.