Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

17 października

12 października

9 października

 • W imieniu członków Wikiprojektu:Tygodnie tematyczne zapraszam do udziału w kolejnej akcji podejmowanej przez wikiprojekt. Od dziś do 15 października skupiamy się na tworzeniu nowych oraz poprawianiu już istniejących haseł związanych z Ugandą. Fafik Napisz coś® 10:46, 9 paź 2017 (CEST)
 • Szukam chętnych do współpracy przy doprowadzenia artykułu powódź tysiąclecia (należącego do kanonu Wikipedii) do statusu DA (a może i medalu). Poszukiwane są osoby mające dostęp do źródeł w części niedotyczącej Wrocławia i Opola i chętne dopracować resztę. Proszę się zgłaszać na stronie dyskusji artykułu. kićor Dajesz! 12:29, 9 paź 2017 (CEST)

6 października

 • Wraz z kilkoma uczestnikami Wikiprojektu:Igrzyska olimpijskie chcemy podjąć się napisania zaleceń edycyjnych dotyczących występu pojedynczego państwa na danych igrzyskach. Wstępny szkic znajduje się na mojej podstronie. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do dyskusji na ten temat oraz podzielenia się swoją opinią. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 11:01, 6 paź 2017 (CEST)

4 października

 • Droga społeczności! Do 17 października Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska przyjmuje Wasze pomysły, propozycje i oferty dotyczące lokalizacji Zlotu Zimowego Wikimedian, który odbędzie się 12-14 stycznia 2018 r. Możecie zaproponować wyłącznie miejscowość, ale jeszcze lepiej będzie, jeśli wskażecie konkretny hotel/ośrodek. Jeśli potrzebujecie pomocy czy konsultacji w sprawie Waszej oferty, to pracownicy i zarząd Stowarzyszenia pozostają do Waszej dyspozycji. Oferty można wysyłać na adres zarzad@wikimedia.pl Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:24, 4 paź 2017 (CEST)

30 września

29 września

 • Utworzyłem nową metastronę Wikipedia:Giełda źródeł. Na tej stronie można ogłaszać prośbę o pomoc w znalezieniu źródeł a także oferować pomoc w dostępie do źródeł. Prosiłbym kogoś, kto zna się dobrze na mechanizmie wiki, by ją poprawił na wzór np. prośby o obrazki. kićor Dajesz! 18:32, 29 wrz 2017 (CEST)

26 września

 • Wobec braku sprzeciwu po dyskusji w Kawiarence będzie zmieniona zasada OR. Dodany zostanie wyjątek od zasady dotyczący przykładów opartych na uźródłowionym opisie i prostych tłumaczeń z popularnych języków. Jeżeli ktokolwiek ze Społeczności sprzeciwia się zmianie, proszę o wpis w Kawiarence. Sebek A. (dyskusja) 20:32, 26 wrz 2017 (CEST)

25 września

 • Członkowie Komitetu Arbitrażowego wybrali ze swojego grona przewodniczącego i sekretarza na okres XXI kadencji. Funkcję przewodniczącego będzie pełnić Wojciech Pędzich, a funkcję sekretarza piszący te słowa. Ented (dyskusja) 21:20, 25 wrz 2017 (CEST)

24 września

 • Witajcie!

Wzorem roku poprzedniego, w dniach 1-31 grudnia 2017 ruszamy z akcją BATUTA 2017. Ponieważ strony tej akcji już istnieją a wielu uczestników już uźródławia artykuły, każdy z Was może włączyć się do tej akcji już teraz. Wszelkie działania ukierunkowane na uźródławianie artykułów dokumentujcie na stronie Wikipedia:BATUTA 2017/Uźródłowione artykuły w sekcji "Przed rozpoczęciem akcji".

Zapraszam wszystkich do aktywnego udziału!!!

PS. Postaram się zawnioskować do Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska o przyznanie nagród za najbardziej aktywny udział w tej akcji, więc jest wielce prawdopodobne że trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone.

X-domin (dyskusja) 22:55, 24 wrz 2017 (CEST)

18 września

 • Na październik lub listopad szykujemy Maraton edycyjny w Elblągu. Póki co jesteśmy na etapie organizacyjnym (mamy miejsce, trochę chętnych i dwa możliwe terminy). Wszyscy z bliska i daleka mile widziani. //Halibutt 13:49, 18 wrz 2017 (CEST)

13 września

 • W związku z brakiem akcji związanych z posiadanymi uprawnieniami w okresie dłuższym niż rok uprawnienia administratora utracił Piom. Openbk (dyskusja) 01:05, 13 wrz 2017 (CEST)
Propozycje do Dobrych Artykułów
odbieranie
Propozycje do Artykułów na medal


Wybrane sekcje Czywiesza
Propozycje do List na medal


Propozycje do Ilustracji na medal


Propozycje do Grup Artykułów
odbieranie

7 września

5 września

4 września

 • Pora rozstać się już z wakacjami i wziąć do pracy, a dobrą okazją do walki z lenistwem jest Tydzień Artykułu Włoskiego II. Może tym razem więcej osób przyłączy się i napisze lub poprawi choć jeden artykuł? :) Gdarin dyskusja 09:45, 4 wrz 2017 (CEST)

2 września31 sierpnia

 • Tuż po północy 1 września, rozpoczynają się wybory do Komitetu Arbitrażowego, w wyniku których zostanie wybranych pięciu arbitrów. Pierwszym etapem są nominacje. Zapraszam do zgłaszania kandydatur. Sebk. let’s talk 20:57, 31 sie 2017 (CEST)
 • Szanowni Wikipedyści! Od dzisiaj w działalności w Projekcie pomagał mi będzie @Mathieu Mars .bot. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 11:36, 31 sie 2017 (CEST)

30 sierpnia

 • Droga społeczności. Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska ustalił, że następny Zlot Zimowy Wikimedian odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2018 r. Zachęcamy do rezerwowania sobie terminu! Osoby, które mają pomysł na ciekawą lokalizację, mogą przesyłać ofertę (miejsce, szacunkowy kosztorys, nocleg, sala itp.) na adres zarzad@wikimedia.pl. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:21, 30 sie 2017 (CEST)

25 sierpnia

Domyślnie będziesz otrzymywać powiadomienia o nieudanych logowaniach. Będzie to działać tak:
Otrzymasz powiadomienie po pierwszej nieudanej próbie zalogowania z urządzenia lub adresu IP, z którego nie logowałeś się ostatnio. Otrzymasz powiadomienie po pięciu nieudanych próbach zalogowania z urządzenia lub adresu IP, z którego wcześniej logowano się na konto. Możesz także włączyć w swoich preferencjach powiadamianie na e-mail. Jeśli chcesz, możesz także włączyć powiadomienia e-mail o udanych próbach zalogowania z nowego urządzenia lub adresu IP. Domyślnie jest to wyłączone, ale może przydać się np. administratorom lub innym osobom z wyższymi uprawnieniami, którzy mogą niepokoić się o niewłaściwe użycie ich uprawnień. Ta funkcja pojawiła się na wszystkich wiki w tym tygodniu – większość otrzymała ją już w środę, a największe Wikipedie w czwartek.
Więcej informacji o tej funkcji znajduje się na stronie projektu na Meta. Nie wahaj się zadawać pytań na stronie dyskusji. Johan (WMF) (dyskusja) 07:19, 25 sie 2017 (CEST)

21 sierpnia

 • Wikipedyści! Pyrlandczycy z zamieszkania i pyrlandczycy z serca! Już w tę sobotę o 14.00 odbędzie się kolejny poznański Wikigrill. Zapraszamy na wspólne grillowanie i wiki-dyskutowanie. Pogodą możecie się nie martwić - w razie deszczu Stowarzyszenie Wikimedia Polska zaprosi na wiki-pizzę, która przecież też jest fajna :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 10:48, 21 sie 2017 (CEST)

18 sierpnia

 • Kto by nie chciał teraz popijać koktajlu z palemką w basenie na szczycie Burdż Chalifa albo wygrzewać się na palmowej wyspie? Tygodnie tematyczne wychodzą naprzeciw Waszym pragnieniom i zapraszają w podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rozpoczął się Tydzień Artykułu o Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wszystkich chętnych i niechętnych do udziału gorąco zachęcam. Z wikipozdrowieniami, Torrosbak (dyskusja) 06:33, 18 sie 2017 (CEST)

15 sierpnia

 • Tylko sześć godzin zostało do zakończenia tygodnia geologicznego. Na tę chwilę przyniósł on już 117 nowych artykułów. Jeszcze dziesięć, a będzie to najlepszy pod względem liczby haseł tegoroczny tydzień tematyczny. Do klawiatur! :) Torrosbak (dyskusja) 17:59, 15 sie 2017 (CEST)

11 sierpnia

 • W związku z nieaktywnością w przestrzeni głównej w okresie dłuższym niż rok uprawnienia administratora utracił Astromp. Openbk (dyskusja) 21:31, 11 sie 2017 (CEST)

9 sierpnia

 • Jeśli korzystasz z Internet Explorera 8 na Windows XP to czas na zmianę. W najbliższej przyszłości ta przeglądarka na XP przestanie być wspierana przez Wikipedię. Sidevar (dyskusja) 12:37, 9 sie 2017 (CEST)

8 sierpnia

 • Do wszystkich miłośników skał, minerałów, płyt tektonicznych, ruchów górotwórczych i innych tym podobnych! Od jutra rusza Tydzień geologiczny. Niesamowita okazja, by przez siedem dni wzbogacić Wikipedię o wyjątkowe geologiczne artykuły. Z wikipozdrowieniami Torrosbak (dyskusja) 23:08, 8 sie 2017 (CEST) Mile widziane także hasła o dawno temu wymarłych zwierzętach, roślinach i innych organizmach --Piotr967 podyskutujmy 17:45, 10 sie 2017 (CEST)

7 sierpnia

 • Najprawdopodobniej dzisiaj wykonana zostanie pięćdziesięciomilionowa edycja w pl wiki. Trzeba jeszcze wykonać -566 118 edycji, aby osiągnąć ten wynik. Na stronie Wikipedia:Sprzątanie Wikipedii można znaleźć kilka zadań, w których da się dość szybko poprawiać treści artykułów i przyspieszyć osiągnięcie tej liczby edycji. Dotyczy to wszystkich edycji - liczba edycji w artykułach wynosi +/- 30 x liczba artykułów, czyli ok. 3/4 wszystkich edycji. Przy okazji nowicjuszy chciałbym poinformować, że lista specjalnych tematycznych wikiprojektów znajduje się na stronie Wikipedia:Wikiprojekt/Spis wikiprojektów. Poczujcie się wtajemniczeni i wybierzcie któryś dla siebie, aby się do niego dopisać :). @Halibutt, @Magalia, czy osoba, która wykona 50-milionową (niezrewertowaną oczywiście) edycję, mogłaby liczyć na specjalną koszulkę, np. z napisem 50 000 00|0 edycji (ta kreseczka to kursor ;)? Hedger z Castleton (dyskusja) 10:14, 7 sie 2017 (CEST)
  Lecę pędzę pytać zarząd! ;) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:10, 7 sie 2017 (CEST)
 • Droga społeczności! Zdarza się, że macie ciekawe wiki-pomysły, których nie możecie zrealizować, bo brakuje Wam odpowiedniego sprzętu? Aparatu fotograficznego, akcesoriów foto, komputera przenośnego? Stowarzyszenie Wikimedia Polska rozważa uruchochomienie specjalnej wypożyczalni, która miałaby Wam pomóc w takich przypadkach. Ale zanim podejmiemy decyzję, chcielibyśmy wiedzieć, czy byłaby dla Was rzeczywiście przydatna. Dlatego bardzo prosimy o liczny udział w uruchomionej przez nas dyskusji. Dziękujemy za każdą opinię! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:21, 7 sie 2017 (CEST)
 • Dziś, 7 sierpnia 2017 o godz. 18:38 została wykonana edycja dopełniająca liczbę 50 000 000 według strony statystyk. Wydaje mi się, że była nią ta edycja: Specjalna:Diff/50074669. --Wiklol (Re:) 19:26, 7 sie 2017 (CEST) Wyjaśnione w mojej dyskusji. Tak czy owak mamy ponad 50 mln edycji. --Wiklol (Re:) 23:13, 11 sie 2017 (CEST)

1 sierpnia

 • Dziś wystartowała druga edycja konkursu Wakacje z Wikipedią. Ładując do Wikimedia Commons swoje fotografie polskich zabytków, obszarów chronionych przyrodniczo i publicznie dostępnych dzieł sztuki, bierzecie udział w konkursie fotograficznym, w którym do wygrania są wybrane przez zwycięzców akscesoria i sprzęt fotograficzny. Konkurs potrwa do 30 września 2017, jego partnerem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. PS. A już niedługo zapowiemy powiązane z konkursem spacery fotograficzne organizowane wspólnie z instytucjami kultury. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:33, 1 sie 2017 (CEST)

Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.