Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

19 lutego

 • Droga społeczności. Z dużą radością informuję Was, że już jutro startuje nowy konkurs edycyjny o nazwie Wikiwyzwanie. Uczestnicy konkursu (wy!) będą rywalizować pisząc hasła o jak największej liczbie interwiki. Ale to, co naprawdę fajne w tym konkursie to nagroda - osoba, która w ciągu miesiąca trwania konkursu zdobędzie najwięcej punktów, otrzyma specjalnie dla siebie zaprojektowaną i złożoną książkę wikipedysty, zawierającą jego wybrane hasła (z konkursu lub nie) i krótką wikibiografię. Kawałek własnej wiki-historii do postawienia na półce. Dodatkowo co 6 dni nagradzać będziemy Was spersonalizowaym wiki-gadżetem z nazwą użytkownika. Zapraszamy do udziału! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:34, 19 lut 2017 (CET)
może być kaszanka. Wiele "brakujących" haseł o największej liczbie interwiki lepiej żeby nie powstawało, chyba że znajdzie się jakiś magik (czemu wyścig konkursowy nie sprzyja). Taki orzeł na przykład. Co tam ma być ? Info, że to ludowy termin na bardzo różne, słabo spokrewnione ptaki i na b. różne godła, z których wiele wcale orłami nie jest? Oraz na stronę monety, na której z reguły orła nie ma? --Piotr967 podyskutujmy 16:37, 19 lut 2017 (CET)
Opócz poparcia komentarza Piotra, chciałbym także zauważyć, że liczba interwików nie jest czymś niezmiennym w czasie i w jakimś pechowym przypadku może spowodować przykre kłopoty interpretacyjne oraz konieczność grzebania w bardzo egzotycznych wikipediach, żeby sprawdzić, kiedy art tam powstał albo kiedy został usunięty. Gżdacz (dyskusja) 16:54, 19 lut 2017 (CET)
„w konkursie uwzględnia się liczbę interwiki danego artykułu według stanu na godzinę 00:00 20 lutego 2017 roku.” - to chyba załatwi sprawę Sidevar (dyskusja) 18:49, 19 lut 2017 (CET)

18 lutego

16 lutego

 • Chciałbym powiadomić dla formalności, że opuściłem własnie szeregi administratorów projektu Wikimedia Commons i nie będę już raczej w stanie udzielać pomocy związanej z tym projektem. Powodem utraty przeze mnie uprawnień jest nieaktywność, związana głównie z faktem, iż ostatnio bardzo pochłania mnie "pozainternetowa" strona Wikimediów, czyli głównie Stowarzyszenie Wikimedia Polska. W życiu trzeba czasem coś wybrać, w Wikimediach też :) Powerek38 (dyskusja) 09:21, 16 lut 2017 (CET)
  Pozostali administratorzy Wikimedia Commons (PL): [ AnkryJarektJdxJuloMaireMasuroddertscaYarl ] – Pit rock (dyskusja) 10:25, 16 lut 2017 (CET), uzupełnił: Nostrix (dyskusja) 13:49, 16 lut 2017 (CET)
 • Na prośbę Wiklola informuję, że przy technicznym stoliku Kawiarenki odbywa się dyskusja o stosowaniu w wikikodzie fundacyjnych ikonek oprogramowania (na przykładzie ikonek z {{ombox}}: Information icon4.svgOOjs UI icon info big progressive.svg, Nuvola apps important orange.svgOOjs UI icon alert-warning.svg, Nuvola apps important.svgOOjs UI icon alert destructive.svg). Pojawiły się też dwa poboczne wątki: 1. zmiany koloru w a/t/omboksach z   naszego pomarańczowego  (nieobecnego w fundacyjnej palecie) na   fundacyjny żółty  (znany m.in. z tła informującego o nowej wiadomości na stronie dyskusji), a także 2. zmian w {{tmbox}}: zastąpienia go omboksem lub przynajmniej zmiany koloru tła na obecny w fundacyjnej palecie. Jeżeli poboczne wątki się rozwiną, przeniosę je do osobnych sekcji, żeby było łatwiej czytać. Tar Lócesilion (queta) 10:37, 16 lut 2017 (CET)

15 lutego

Użytkownik Jckowal 15 lutego 2017 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 80 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 0 głosów
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymała się 1 osoba.--Tokyotown8 (dyskusja) 20:54, 15 lut 2017 (CET)

14 lutego

 • Kochacie filmy, prawda? :D W lutym aktorzy, reżyserzy, scenarzyści i całe dzieła są oceniane, a część dostaje prestiżowe nagrody (Oskary i BAFTA). Zapraszam do specjalnego konkursu bez nazwy, którego celem jest ocenianie i poprawianie artykułów kinematograficznych ;)
  1. Znajdźcie 10 artykułów o waszych ulubionych filmach (jeżeli któryś z nich jest oceniony jako dobry, medalowy, pomińcie i wylosujcie kolejny).
  2. Zobaczcie jak dobrze/słabo jest napisany dany artykuł.
  3. Poprawcie ile możecie.
  4. Zostawcie na stronie dyskusji ocenę. Znajdziecie tam szablon {{Wikiprojekt:Filmy/info|klasa=}}. Ocenę wpisujemy po znaku równości (problem, katalog, czywiesz albo PANDA) według tej skali. Przykładowo, jeżeli artykuł nie ma źródeł (tylko linki zewnętrzne), to wpisujemy: {{Wikiprojekt:Filmy/info|klasa=problem|brak źródeł, tylko linki zewnętrzne}}.
  Jeżeli chcielibyście poprawiać (np. uźródławiać), to zerknijcie do kategorii Kategoria:Artykuły kinematograficzne z problemami wygenerowanej przez ten szablon. Hedger z Castleton (dyskusja) 11:28, 14 lut 2017 (CET)
 • Od wczoraj, czyli od 13 lutego trwa Tydzień Artykułu Albańsko-Kosowskiego w ramach wikiprojektu Tygodnie tematyczne. Wszystkich chętnych zapraszam do udziału! --Maattik (dyskusja) 16:07, 14 lut 2017 (CET)

12 lutego

 • Magalia zrezygnowała z uprawnień rewizora. Z dużymi podziękowaniami za dotychczasową współpracę :) Elfhelm (dyskusja) 21:23, 12 lut 2017 (CET)
 • Dziś stworzyłem postulat na temat podejścia do prezentowania osobistych poglądów przez wikipedystów. Zachęcam do zapoznania się i dyskusji. Neonek12 (dyskusja) 18:53, 12 lut 2017 (CET)

11 lutego

 • Znamy już datę Konferencji Wikimedia Polska 2017 - odbędzie się ona w dniach 2-4 czerwca 2017. Gdzie? To może zależeć od Was. Na tej stronie czekamy na Wasze propozycje i pomysły. Zarząd przyjmuje oferty do końca lutego 2017. Zapraszamy! I do zobaczenia na Konferencji w... no właśnie, gdzie? :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 20:53, 11 lut 2017 (CET)

10 lutego

Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień

Użytkownik Myopic pattern 10 lutego 2017 dołączył do grona rewizorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 77 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 4 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymało się 0 osób.

--einsbor dyskusja 21:21, 10 lut 2017 (CET)

8 lutego

7 lutego

5 lutego

 • Dzięki szablonowi {{Wikidane lista}} możliwe jest automatyczne tworzenie list na podstawie zapytań SPARQL z Wikidanych (np. takich). Dane na listach uaktualniane są automatycznie co 24h przez Listeriabota. masti <dyskusja> 20:58, 5 lut 2017 (CET)
 • Sprawa jeszcze z grudnia, ale dowiedziałem się dzisiaj, a info tutaj nie było. W związku z procedurą odbierania uprawnień nieaktywnym administratorom uprawnienia utracił Skalee. (w sprawie wątpliwości formalnych w tej sprawie służę chętnym informacją dowolnym kanałem: strona dyskusji/mail/IRC). Nedops (dyskusja) 22:55, 5 lut 2017 (CET)

3 lutego

W wyniku zakończonego 3 lutego 2017 r. wspólnego głosowania, dwa boty: mastiBot.admin oraz malarzBOT.admin zasiliły grono administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 72 głosy
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 2 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymała się 1 osoba.
--Maire 23:05, 3 lut 2017 (CET)

2 lutego

 • Od przedwczoraj pod flagą bota działa Szoltys-bot, którego zadaniem będzie głównie poprawa martwych linków zewnętrznych. Szoltys [Re: ] 16:20, 2 lut 2017 (CET)

31 stycznia

30 stycznia

 • W kawiarence trwa dyskusja (kolejna :) na temat sposobu oceniania wyróżnianych artykułów. Niekiedy brak czasu, aby przejrzeć dokładnie długi artykuł, a potem ktoś wyłapuje sporo błędów. Jeżeli ktoś chciałby pomóc udoskonalić jakość oceniania zgłaszanych artykułów, zapraszam na stronę Wikipedia:Warsztat PANDA. Ona jest właśnie po to, aby bezstresowo skonsultować mankamenty artykułu przed zgłoszeniem. Szczególnie polecam tym, którzy się denerwują, że sporo mankamentów się wytyka przed końcem czasu oceniania. Hedger z Castleton (dyskusja) 10:17, 30 sty 2017 (CET)
 • Wikipedia lubi biblioteki, a biblioteki lubią Wikipedię. Dlatego 2 lutego 2017 w godz. 13.00-19.00 w Warszawie odbędzie się maraton edycyjny poświęcony pisaniu haseł związanych z bibliotekami i bibliotekarzami. Aby maraton się udał, potrzebni są wikipedyści-wolontariusze, którzy pojawią się na miejscu (choćby na godzinę, o dowolnej porze), aby służyć pomocą, radą i informacją uczestnikom maratonu. Wasza pomoc będzie bezcenna. Więcej informacji i zapisy wikipedystów znajdziecie na stronie wydarzenia Zapraszamy, zachęcamy! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 18:00, 30 sty 2017 (CET)

27 stycznia

21 stycznia

20 stycznia

15 stycznia

 • Z dniem dzisiejszym zmieniłem swój nick z TharonXX na Kamil.ryyKamil.ryy (dyskusja) 00:31, 15 sty 2017 (CET)

14 stycznia

11 stycznia

9 stycznia

 • Równo 10 lat temu wystartował Wikiprojekt:Botanika. Pod jego opieką w drzewie Kategoria:Botanika jest ponad 14,1 tys. artykułów, z czego 87 wyróżnionych (w tematyce botanicznej jest ich 2,36 razy więcej, niż wynosi ich udział w całej pl.wiki). Ok. 8% artykułów wciąż jeszcze jest bez źródeł lub z szablonami wołającymi o ich uzupełnienie, ale to i tak znacznie mniej niż średnia ogólna. Artykuły botaniczne, mimo że stanowią 1,2% zawartości pl.wiki, sporadycznie są przedmiotem kontrowersji i zgłaszania błędów. Badanie sprzed dwóch lat wykazało, że wikiprojekt jest najbardziej żywotnym/aktywnym w pl.wiki. Wikiprojekt wspierało w minionej dekadzie w sumie 34 edytorów, z czego aktywnych w minionym roku było 19. W imieniu wikibotaników życzę wszystkim podobnych sukcesów, a nam kolejnych pięknych i owocnych jubileuszy! Kenraiz (dyskusja) 19:23, 9 sty 2017 (CET)
 • Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień
Użytkownik Pit rock 9 stycznia 2017 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 73 głosy
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 1 głos
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymała się 1 osoba. tufor (dyskusja) 19:41, 9 sty 2017 (CET)

8 stycznia

 • Osoby z Katowic i okolic zapraszam na Dzień Wikipedii 2017, spotykamy się 15 stycznia o 14:00 w siedzibie Medialab Katowice. Będzie tort, ale weźcie laptopy, bo chcemy też coś napisać :). Yarl 19:37, 8 sty 2017 (CET)

6 stycznia

5 stycznia

 • Droga społeczności! Zapraszam serdecznie na spotkanie z okazji dnia Wikipedii, które odbędzie się w Poznaniu 14 stycznia o godz. 17.00 w kawiarni Pora Dnia na ul. Różanej 15. Choć spotkanie odbywa się w Poznaniu, to zapraszamy na nie osoby z każdego zakątka Polski, świata i wszechświata. Bądźcie choć na chwilę, będzie wiki-ciacho, wiki-rozmowy i (najlepsze!) wikipedyści :) Przy okazji przypominam, że Stowarzyszenie Wikimedia Polska oferuje wsparcie dla podobnych spotkań dla Waszych lokalnych społeczności. A więc jeśli macie ochotę spotkać się z wikipedystami z Waszej okolicy, dajcie znać, zobaczymy co da się zorganizować :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 19:02, 5 sty 2017 (CET)

4 stycznia

 • W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska (WMPL) chciałbym oficjalnie powiadomić, że od 1 stycznia 2017 @Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) jest w Stowarzyszeniu specjalistką ds. wspierania społeczności - czyli wspierania właśnie Was! (Wcześniej miała w WMPL nieco inne stanowisko). Śmiało zgłaszajcie się do Natalii ze wszelkimi sprawami, pomysłami, bolączkami itd., w których Stowarzyszenie mogłoby Wam pomóc. Jednym z kluczowych elementów misji WMPL jest wspieranie i pobudzanie rozwoju polskojęzycznych projektów Wikimediów. Oczywiście do Waszej dyspozycji jesteśmy niezmiennie my wszyscy w Zarządzie WMPL, a także wszyscy pracownicy Stowarzyszenia. Ale jeśli nie wiecie, do kogo z nas pójść ze swoim pomysłem czy problemem - idźcie do Natalii, a ona na pewno doradzi, jak działać dalej. Z najlepszymi życzeniami noworocznymi: Powerek38 (dyskusja) 14:40, 4 sty 2017 (CET)

3 stycznia

 • Szanowne wikipedystki, szanowni wikipedyści. Stowarzyszenie Wikimedia Polska również w 2017 roku kontynuuje program Wikigrantów, w ramach którego wikimedianie (nie tylko członkowie stowarzyszenia) mogą ubiegać się o dofinansowanie (do 1500 zł) działań mających na celu poprawę jakości lub dodanie nowych treści w projektach Wikimedia. Może to polegać w szczególności na pokryciu kosztów podróży, zakupie biletów do muzeum lub na wydarzenie kulturalne, opłaceniu kosztów kopiowania (kserowania, skanowania) materiałów archiwalnych, nabyciu wartościowych pozycji bibliograficznych, uzyskaniu dostępu do elektronicznych baz danych. Przykłady projektów, na rzecz których przyznano dofinansowanie, znajdują się w archiwum Wikigrantów (polecam zwłaszcza najnowsze lata). Skorzystanie z programu jest łatwe i przyjemne, a refundacja kosztów odbywa się na bieżąco. Zachęcam do zapoznania się z programem, a następnie do składania nowych wniosków. Ewentualnej pomocy czy wyjaśnień udzielą w miarę potrzeby członkowie Komisji Wikigrantów, w tym niżej podpisany jej przewodniczący. Elfhelm (dyskusja) 21:38, 3 sty 2017 (CET)

2 stycznia

 • Zmiany, zmiany w konkursie Tygodni Tematycznych. Od trwającego właśnie Tygodnia Artykułu Serbskiego zmienił się nieco sposób przyznawania nagród. Nagrodę główną będzie otrzymywać osoba, która stworzy lub rozbuduje najwięcej haseł. Druga nagroda będzie rozlosowana spośród wszystkich uczestników danego tygodnia. Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj. Zmienił się także koordynator konkursu - od 1 stycznia został nim Tournasol7. Powodzenia w nowej roli będziecie mu życzyć najlepiej poprzez liczne uczestnictwo w obecnie trwającym TT :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 10:47, 2 sty 2017 (CET)
 • Rozpoczęło się głosowanie nad przyznaniem uprawnień administratora wikipedyście Pit rock. Torrosbak (dyskusja) 19:37, 2 sty 2017 (CET)
 • Od ok. miesiąca w Kawiarence (Zasady) znajduje się wątek dot. uznania strony WP:Zalecenia dotyczące nazewnictwa chemicznego za zalecenie edycyjne (6 głosów poparcia, brak uwag dot. treści). Sprawa dotyczy stosunkowo wąskiego tematu, dość specjalistycznego i w dodatku są to reguły w praktyce funkcjonujące, co do których nie było w wikiprojekcie żadnych zastrzeżeń. O ile nie pojawią się żadne uwagi dot. treści tej strony bądź trybu przyjęcia tego zalecenia, po 17 stycznia uznam, że Społeczność nie ma żadnych zastrzeżeń i strona stanie się zaleceniem. Wostr (dyskusja) 20:16, 2 sty 2017 (CET)

1 stycznia

31 grudnia

 • Drogie wikipedystki, drodzy wikipedyści. Ponieważ to kolejny rok, w którym nie udało nam się zakończyć pisania Wikipedii ;) zamieszczam ogłoszenie o nieco zapomnianej kwestii. W kategorii Artykuły bez infoboksu, a właściwie w jej podkategoriach, znajduje się blisko 8 000 stron dyskusji z szablonem informującym, że do artykułu należałoby dodać infobox. Nie jest to specjalnie trudne (aczkolwiek i tu można się pomylić). Wystarczy wejść na stronę infoboksu (wyświetlanego w szablonie na stronie dyskusji), przejść do sekcji "Użycie", skopiować kod infoboksu, wkleić go do artykułu i wypełnić tyle pól, ile jest możliwe. Jeżeli nie ma danych w artykule, przy dodawaniu ich do infoboksu też należy podać źródła. Najlepiej, gdy co najmniej trzy parametry są wypełnione. W razie wątpliwości najlepiej pytać na stronie dyskusji odpowiedniego wikiprojektu, a gdyby się coś psuło od strony technicznej, można sprawę przedstawić w dziale technicznym. Aaa, jeszcze ważna rzecz - gdyby się ktoś chciał mocniej zaangażować w uzupełnianie artykułów o infoboksy, można się dopisać do listy uczestników tego wikiprojektu. Uwaga - w infoboksach biograficznych nie dodaje się ikon flag. Do siego roku! Hedger z Castleton (dyskusja) 10:32, 31 gru 2016 (CET)

29 grudnia

 • Dziś w nocy artykuł o lekkoatlecie Józefie Isenko powstał jako 1 200 000 w polskojęzycznej Wikipedii. Wraz z początkiem Nowego Roku mamy konkretny powód do konsumpcji szampana. Możemy sobie pogratulować. Kenraiz (dyskusja) 01:34, 29 gru 2016 (CET)

28 grudnia

 • Osoby, które chciałyby (a kto by nie chciał!) wybrać się na Zlot Zimowy 2017 mają jeszcze czas do końca tego tygodnia na rezerwację miejsc. Niezbędnym potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacenie donacji na Stowarzyszenie w wysokości 50 zł (ta donacja to jedyna opłata, pokrywa noclegi i wyżywienie). Dokładną instrukcję znajdziecie tutaj. Proszę nie zapomnijcie potwierdzić rezerwacji. I dołączcie do nas na Zlocie Zimowym 2017 (są jeszcze miejsca!). W razie pytań, próśb, skarg i zażaleń - piszcie :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 18:39, 28 gru 2016 (CET)

25 grudnia

Od nowego roku zastąpię Torrosbaka w tworzeniu stron nowych TT. Jednocześnie chciałbym zasugerować, aby Tydzień republik byłego ZSRR zakończył się zgodnie z planem 31 grudnia 2016 roku. Pozwoli to uniknąć kilku problemów. Tournasol Słucham :) 16:19, 28 gru 2016 (CET)

23 grudnia

 • 27 grudnia obchodzimy 98. rocznicę powstania wielkopolskiego. W związku z powyższym zachęcam do udziału w dość spontanicznej akcji Powstanie wielkopolskie 98 lat później. Chodzi, jak zwykle, o tworzenie nowych i poprawianie starych haseł związanych ze zrywem z 1918 roku. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 14:23, 23 gru 2016 (CET)

21 grudnia

 • Zachęcam do wzięcia udziału w toczącej się dyskusji na temat encyklopedyczności części miejscowości. Po Nowym Roku chciałbym poddać głosowaniu propozycje kryteriów, zatem czas na dyskusję i zgłaszanie propozycji jest właśnie teraz. Lajsikonik Dyskusja 12:27, 21 gru 2016 (CET)

16 grudnia

 • Pojawiła się nowa funkcja eksperymentalna – „Nowy tryb wikitekstu”, do włączenia tutaj. Więcej informacji w języku angielskim znajduje się tutaj. tufor (dyskusja) 00:11, 16 gru 2016 (CET)
 • Wczoraj ogłoszono wyniki Badania Życzeń Społeczności 2016, ankiety, w której każdy może zaproponować, a potem zagłosować za albo przeciw, co Wikimedia Foundation ma poprawić w technikaliach. W zwycięskiej dziesiątce spośród 265 propozycji znalazły się m.in.: globalne gadżety (1. miejsce), globalne ustawienia (4. miejsce) i kolorowanie składni w edycji wikitekstu (6. miejsce). Miejsca 2. i 3. zajęły propozycje usprawnień dla alfabetów niełacińskich. Tar Lócesilion (queta) 22:21, 16 gru 2016 (CET)

14 grudnia

 • Stowarzyszenie poszukuje osoby, która chciałaby podjąć się koordynowania konkursu działającego przy Tygodniach tematycznych. Jej zadaniem byłoby głównie ustalanie zwycięzcy i kontaktowanie go/jej z biurem. Resztą zajmować się będzie biuro Stowarzyszenia. Dotychczasowa koordynatorka Soldier of Wasteland nie będzie mogła dłużej pełnić tej roli (to więc dobra okazja, żeby jej podziękować za fantastyczną pracę). Jednocześnie w kawiarence otworzyłam dyskusję na temat dalszego rozwoju konkursu. Ogromnie zależy mi na Waszych wypowiedziach, pomysłach, refleksjach. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 13:46, 14 gru 2016 (CET)

12 grudnia

7 grudnia

 • Ruszyły zapisy na Zlot Zimowy 2017, który odbędzie się 27-29 stycznia w okolicach Koluszek. To spotkanie poświęcone praktycznemu zdobywaniu i rozwijaniu wiki-wiedzy i wiki-umiejętności, dyskusjom, edytowaniu i integracji społeczności. Czekamy na Wasze zapisy, ale też na Wasze pomysły i oczekiwania związane z programem. Zapisy trwają do 31 grudnia. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:14, 7 gru 2016 (CET)
 • Jeżeli wydawało wam się, że wszystkie ważne tematy są już w Wikipedii podjęte, a teraz trzeba się tylko skoncentrować na ich rozbudowie, to możecie się mocno zdziwić. Wczoraj w ramach mikołajkowego prezentu na stronę z ostatnimi zmianami i w ogłoszeniach lokalnych @Teukros wrzucił linijkę z czerwonymi linkami (czyli kilka artykułów do utworzenia), które już od dawna opisane są w innych wiki (literka "d" kieruje do interwiki poprzez Wikidane). Jeżeli pomysł się wam spodoba, a te czerwone linki będą się zaniebieszczać, to pewnie jeszcze jest tego sporo w zanadrzu. Szkoda byłoby tracić okazję i nie wziąć udziału w opracowywaniu "zapomnianych haseł". Liczę na nas :) Hedger z Castleton (dyskusja) 11:05, 7 gru 2016 (CET)
 • Dodam, że od jakiegoś czasu pracujemy nad konkursem powiązanym właśnie z takimi hasłami. Start już w styczniu, więc bądźcie czujni, zwłaszcza, że nagroda będzie zupełnie wyjątkowa :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:09, 7 gru 2016 (CET)

3 grudnia

 • witam, właśnie reaktywowałem Wikiprojekt:Mikrobiologia. Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy i pomocy przy projekcie i przy rozwoju haseł związanych z mikrobiologią bo ich ilość oraz jakość jest pozostawiająca wiele do życzenia -- lansinho (dyskusja) 19:29, 3 gru 2016 (CET)

2 grudnia

1 grudnia
Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.