Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

18 sierpnia

 • Kto by nie chciał teraz popijać koktajlu z palemką w basenie na szczycie Burdż Chalifa albo wygrzewać się na palmowej wyspie? Tygodnie tematyczne wychodzą naprzeciw Waszym pragnieniom i zapraszają w podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rozpoczął się Tydzień Artykułu o Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wszystkich chętnych i niechętnych do udziału gorąco zachęcam. Z wikipozdrowieniami, Torrosbak (dyskusja) 06:33, 18 sie 2017 (CEST)

15 sierpnia

 • Tylko sześć godzin zostało do zakończenia tygodnia geologicznego. Na tę chwilę przyniósł on już 117 nowych artykułów. Jeszcze dziesięć, a będzie to najlepszy pod względem liczby haseł tegoroczny tydzień tematyczny. Do klawiatur! :) Torrosbak (dyskusja) 17:59, 15 sie 2017 (CEST)

11 sierpnia

 • W związku z nieaktywnością w przestrzeni głównej w okresie dłuższym niż rok uprawnienia administratora utracił Astromp. Openbk (dyskusja) 21:31, 11 sie 2017 (CEST)

9 sierpnia

 • Jeśli korzystasz z Internet Explorera 8 na Windows XP to czas na zmianę. W najbliższej przyszłości ta przeglądarka na XP przestanie być wspierana przez Wikipedię. Sidevar (dyskusja) 12:37, 9 sie 2017 (CEST)

8 sierpnia

 • Do wszystkich miłośników skał, minerałów, płyt tektonicznych, ruchów górotwórczych i innych tym podobnych! Od jutra rusza Tydzień geologiczny. Niesamowita okazja, by przez siedem dni wzbogacić Wikipedię o wyjątkowe geologiczne artykuły. Z wikipozdrowieniami Torrosbak (dyskusja) 23:08, 8 sie 2017 (CEST) Mile widziane także hasła o dawno temu wymarłych zwierzętach, roślinach i innych organizmach --Piotr967 podyskutujmy 17:45, 10 sie 2017 (CEST)

7 sierpnia

 • Najprawdopodobniej dzisiaj wykonana zostanie pięćdziesięciomilionowa edycja w pl wiki. Trzeba jeszcze wykonać -66 973 edycji, aby osiągnąć ten wynik. Na stronie Wikipedia:Sprzątanie Wikipedii można znaleźć kilka zadań, w których da się dość szybko poprawiać treści artykułów i przyspieszyć osiągnięcie tej liczby edycji. Dotyczy to wszystkich edycji - liczba edycji w artykułach wynosi +/- 30 x liczba artykułów, czyli ok. 3/4 wszystkich edycji. Przy okazji nowicjuszy chciałbym poinformować, że lista specjalnych tematycznych wikiprojektów znajduje się na stronie Wikipedia:Wikiprojekt/Spis wikiprojektów. Poczujcie się wtajemniczeni i wybierzcie któryś dla siebie, aby się do niego dopisać :). @Halibutt, @Magalia, czy osoba, która wykona 50-milionową (niezrewertowaną oczywiście) edycję, mogłaby liczyć na specjalną koszulkę, np. z napisem 50 000 00|0 edycji (ta kreseczka to kursor ;)? Hedger z Castleton (dyskusja) 10:14, 7 sie 2017 (CEST)
  Lecę pędzę pytać zarząd! ;) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:10, 7 sie 2017 (CEST)
 • Droga społeczności! Zdarza się, że macie ciekawe wiki-pomysły, których nie możecie zrealizować, bo brakuje Wam odpowiedniego sprzętu? Aparatu fotograficznego, akcesoriów foto, komputera przenośnego? Stowarzyszenie Wikimedia Polska rozważa uruchochomienie specjalnej wypożyczalni, która miałaby Wam pomóc w takich przypadkach. Ale zanim podejmiemy decyzję, chcielibyśmy wiedzieć, czy byłaby dla Was rzeczywiście przydatna. Dlatego bardzo prosimy o liczny udział w uruchomionej przez nas dyskusji. Dziękujemy za każdą opinię! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:21, 7 sie 2017 (CEST)
 • Dziś, 7 sierpnia 2017 o godz. 18:38 została wykonana edycja dopełniająca liczbę 50 000 000 według strony statystyk. Wydaje mi się, że była nią ta edycja: Specjalna:Diff/50074669. --Wiklol (Re:) 19:26, 7 sie 2017 (CEST) Wyjaśnione w mojej dyskusji. Tak czy owak mamy ponad 50 mln edycji. --Wiklol (Re:) 23:13, 11 sie 2017 (CEST)

1 sierpnia

 • Dziś wystartowała druga edycja konkursu Wakacje z Wikipedią. Ładując do Wikimedia Commons swoje fotografie polskich zabytków, obszarów chronionych przyrodniczo i publicznie dostępnych dzieł sztuki, bierzecie udział w konkursie fotograficznym, w którym do wygrania są wybrane przez zwycięzców akscesoria i sprzęt fotograficzny. Konkurs potrwa do 30 września 2017, jego partnerem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. PS. A już niedługo zapowiemy powiązane z konkursem spacery fotograficzne organizowane wspólnie z instytucjami kultury. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:33, 1 sie 2017 (CEST)


31 lipca

28 lipca

25 lipca

 • Dokonałem zmiany swojej nazwy użytkownika Staü %pt zmieniono na PawelC. PawelC (dyskusja) 04:21, 25 lip 2017 (CEST)

16 lipca

 • Zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji o encyklopedyczności Krzyża Walecznych. Dyskusję zagaiłem tu. Gruzin (dyskusja) 14:46, 16 lip 2017 (CEST)

14 lipca

 • Zapraszam wszystkich chętnych do Wikiprojektu Historia. Ten bardzo ważny projekt, od pewnego czasu jest mało aktywny. W wielu przypadkach pomoc osób uczestniczących w Wikiprojektach jest nieodzowna aby zachować i polepszać jakość całej Wikipedii. Historia jest dziedziną, która jest szeroko obecna w wielu artykułach polskiej Wikipedii. Ich jakość zależy głównie od pasji i zaangażowania osób posiadających wiedzę oraz znających warsztat i metodologię historyczną. Zapewne w społeczności PL Wiki są osoby znające terminologię i metodologię historyczną, które nie uczestniczą w projekcie Historia, a które swoją wiedzą i doświadczeniem mogą go wzmocnić tak, aby projekt był silnym filarem polskiej Wikipedii --Swd (dyskusja) 09:49, 14 lip 2017 (CEST)

12 lipca

 • Opublikowaliśmy właśnie szczegółową tabelkę zadań i dyżurów wolontariuszy podczas międzynarodowej konferencji Wikimedia CEE Meeting 2017 w Warszawie we wrześniu. Jeśli ktoś z Was ma chęć poznać dużą grupę zagranicznych wikipedystów, spędzić z nimi czas, a przy tym pomóc Stowarzyszeniu Wikimedia Polska, zapraszam do wpisywania się do konkretnych zadań. Jako koordynator wolontariuszy służę wszelkimi informacjami. Powerek38 (dyskusja) 11:58, 12 lip 2017 (CEST)

10 lipca

 • Za ponad 2 miesiące okrągłe, 16 urodziny polskojęzycznej Wikipedii. Do tego czasu powinniśmy mieć wykonanych 50 000 000 edycji (też okrągła liczba :). Teraz brakuje jeszcze -66 973 edycji, aby osiągnąć ten wynik. Jeżeli chcielibyście dokonać wielu pożytecznych edycji na rzecz poprawy jakości Wikipedii, ale nie wiecie, od czego zacząć, możecie skorzystać z zestawu kilkudziesięciu zadań związanych z dopracowywaniem artykułów. Hedger z Castleton (dyskusja) 10:46, 10 lip 2017 (CEST)

8 lipca

6 lipca

 • W kawiarence toczy się dyskusja czy chcemy aktywować bota, który archiwizowałby wszelkie linki w przypisach. Opis propozycji w języku angielskim. Sidevar (dyskusja) 19:10, 6 lip 2017 (CEST)
 • Jutro (7 lipca) zapraszam do udziału w Dniu Nowego Artykułu. Przez cały dzień skupmy się na pisaniu nowych artykułów. Serdecznie zachęcam do udziału. Tournasol Słucham :) 22:48, 6 lip 2017 (CEST)

5 lipca

 • Wakacyjna lista artykułów zgłoszonych do odznaczeń. Zapraszam wszystkich do sprawdzania. Stanko (dyskusja) 11:48, 5 lip 2017 (CEST)
Propozycje do Dobrych Artykułów
odbieranie
Propozycje do Artykułów na medal
odbieranie
Propozycje do Grup Artykułów
Propozycje do List na medal
Wybrane sekcje Czywiesza

3 lipca

24 czerwca

23 czerwca

Są zamówienie na obrazki, a może by tak też w drugą stronę, to znaczy mogę się zaoferować, że jak ktoś znajdzie jakiś niezilustrowany artykuł z Francji (dokładniej Masyw Centralny) to oferuję swoją pomoc. Tournasol Słucham :) 15:03, 23 cze 2017 (CEST)

22 czerwca

 • Z ogromną radością informuję Was, że z inicjatywy Zarządu SWMPL konkurs Tygodni Tematycznych wzbogacił się o jeszcze jedną nagrodę. Nagroda ta przyznawana będzie przez Komisję Wikigrantów wybranemu uczestnikowi czy uczestniczce TT w uznaniu wartościowego wkładu w ten projekt. Jej celem jest wyróżnienie tych osób, które, choć nie zdobywają nagrody głównej (za liczbę haseł), to mają bardzo cenny wkład w tygodnie. A więc - opracowują ważne tematy, doprowadzają swój wkład w TT do wyróżnień, aktywizują uczestników konkursu, piszą hasła często eksponowane w czywieszu itp. Jej celem jest wyrażenie wdzięczności i docenienie indywidualnych uczestników, którzy robią coś fajnego, co trudno ująć w regulaminy, a co mimo to zasługuje na wyróżnienie. Ze szczegółowym wpisem w regulaminie można zapoznać się tutaj. Zachęcam do udziału w Tygodniach! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 15:01, 22 cze 2017 (CEST)
 • 19 czerwca 2017 ogłoszono wyniki wyborów do Komitetu ds. Rozporządzania Środkami (FDC). Albertus teolog (dyskusja) 16:32, 22 cze 2017 (CEST)

21 czerwca

 • Zapraszam wszystkich do sprawdzania aktualnych artykułów zgłoszonych do odznaczeń. Stanko (dyskusja) 08:29, 21 cze 2017 (CEST)
Propozycje do Dobrych Artykułów
odbieranie
Propozycje do Artykułów na medal
odbieranie
Propozycje do List na medal
Wybrane sekcje Czywiesza
 • Zbieram ekipę do poważnej pracy na temat artykułów dotyczących gramatyki języka polskiego. Celem jest doprowadzenie artykułów na temat języka polskiego do porządnego stanu, jak na polskojęzyczną Wikipedię przystało. Zainteresowanych proszę o kontakt na mojej stronie dyskusji. kićor Dajesz! 09:49, 21 cze 2017 (CEST)
 • Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tematyką przemysłu w Polsce, a szczególnie na Śląsku, tematami industrialnymi, górnictwem i hutnictwem, do przyłączenia się do wikiprojektu 'Ślady ognia' prowadzonego przez EwkęC i Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Na stronie można znaleźć listę biogramów i artykułów o hutach do napisania lub rozbudowania - proponujcie też nowe tematy! RIK może pomóc w zdobyciu źródeł, dysponuje swoją biblioteką oraz może pomóc w pozyskaniu ilustracji. Zapraszam wszystkich do udziału! --Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 17:07, 21 cze 2017 (CEST)

20 czerwca

 • Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w ocenianiu trudności zadań, wpisując swoje oceny do tej tabelki (instrukcja nad tabelą). Gdyby ktoś jeszcze chciał dodać ocenę - gorąco zapraszam. Może ktoś przy okazji znajdzie coś dla siebie przy poprawianiu artykułów Wikipedii ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 11:47, 20 cze 2017 (CEST)
 • Podobno nie wszyscy wiedzą, więc przypominam, że od jakiegoś już czasu w konkursie Tygodni tematycznych oprócz nagrody za największą liczbę nowych lub poprawionych haseł powyżej 5 kB jest jeszcze nagroda losowana spośród wszystkich uczestników, którzy napisali hasło większe niż 2kB. Czasem nagroda losowana jest spośród zaledwie kilku osób, dlatego szanse na jej otrzymanie są zazwyczaj naprawdę spore. Warto więc napisać przynajmniej jeden artykuł. Ale uwaga! Ta nagroda przyznawana jest tylko w tych tygodniach, w których napisano co najmniej 40 haseł większych niż 2 kB, dlatego czasem warto napisać jedno czy dwa więcej, żeby tydzień spełnił to kryterium :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 15:04, 20 cze 2017 (CEST)

16 czerwca

 • Drodzy wikipedyści! Nasi przyjaciele z białoruskich Wikimediów chcieliby zaprosić 1 lub 2 osoby z Polski na swój Wikicamp. Odbędzie się on w dniach 11-17 lipca, 2 godziny drogi od Mińska. Pobyt i transport oczywiście na koszt organizatorów. Osoby zainteresowane proszę o pilny kontakt ze mną, nie później niż do wtorkowego popołudnia (czyli do ok. godz. 16.00). Wymagana jest znajomość języka rosyjskiego. Więcej o WikiCampie tutaj. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 12:07, 16 cze 2017 (CEST)
Komentarze przeniesione na stronę dyskusji. Nostrix (dyskusja) 22:51, 20 cze 2017 (CEST)

15 czerwca

Wygląd interfejsu po zmianie
 • W poniedziałek (19 czerwca) zmieni się domyślny wygląd przycisków „Zapisz”, „Pokaż podgląd” i „Podgląd zmian”, a także pól „To jest drobna zmiana” i „Obserwuj”. Ponadto w pasku opisu edycji będzie widniała liczba znaków, jakie jeszcze można wstawić do opisu zmian. Inaczej to będzie wyglądało w skórce Vector, inaczej w Monobooku.
  Szczegółowe wytłumaczenie wkrótce w Kawiarence technicznej. W skrócie: bardziej niż o estetykę, chodzi o oprogramowanie. O dostosowanie do Web Content Accessibility Guidelines w wersji 2.0, o podobny wygląd na różnych urządzeniach, systemach operacyjnych i przeglądarkach, oraz o uporządkowanie kodu, z którego korzysta się do pisania skryptów, personalizacji itp.
  Ten kod lekko gryzie się z naszym gadżetem „Uporządkowany interfejs pod polem edycji.”, z którego korzysta 40 osób. W poniedziałek prawdopodobnie formatowanie przycisków zostanie usunięte z gadżetu. Zwróćcie uwagę, że gadżetowy wygląd jest niemalże identyczny z planowanym domyślnym dla Monobooka. Tar Lócesilion (queta) 14:16, 15 cze 2017 (CEST)

13 czerwca

9 czerwca

 • Zapraszam do głosowania na moim PUA. ~CybularnyNapisz coś ✉ 20:26, 9 cze 2017 (CEST)
 • Jeszcze do jutra włącznie (10 czerwca) trwa Tydzień Artykułu Tajlandzkiego. Dotychczas artykuły dodało tylko 5 użytkowników. Dlatego też bardzo zachęcam do udziału. Mamy jutro jeszcze cały dzień, żeby się wykazać. A temat jest bardzo przyjemny, bo kto nie marzy o podróży do Tajlandii :) Tournasol Słucham :) 23:13, 9 cze 2017 (CEST)

8 czerwca

 • Znany wielu z Was Malta Festival Poznań zaprosił nas do współtworzenia odbywających się wkoło festiwalu warsztatów. Dlatego my z kolei możemy zaprosić wszystkich na wikiwarsztat i wspólne edytowanie, które odbędą się 23 czerwca o godz. 18.00 i 24 czerwca o godz. 11 w Centrum Kultury Zamek. Warsztaty będą częścią bloku poświęconego tematowi migracji i konfliktu, dlatego edytować będziemy hasła o encyklopedycznych migrantach. Zapraszamy Was wszystkich, ale też zachęcamy do podawania tej informacji wszystkim waszym przyjaciołom, których dotychczas nie udało się zachęcić do edytowania - może nam się uda :) Na wydarzenie obowiązują zapisy, których można dokonać na stronie festiwalu Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:26, 8 cze 2017 (CEST)

5 czerwca

 • Już niebawem (jutro, 6 czerwca) odbędzie się kolejna edycja Dnia Nowego Artykułu. Zachęcam wszystkich, aby w tym dniu szczególnie skupili się na pisaniu nowych artykułów. Tak więc do dzieła :) Tournasol Słucham :) 21:35, 5 cze 2017 (CEST)

4 czerwca

3 czerwca

 • Ogłoszenie porządkowe. Przypominam, że do czywiesza powinny trafiać artykuły w pełni uźródłowione, najlepiej (chociaż teraz to już właściwie wymóg) w formie przypisów. Od sprawdzających oczekuje się rzetelnego podejścia do sprawdzania. Najwłaściwszą praktyką w przypadku uwag, jest najpierw ich wskazanie, a dopiero po poprawkach autora lub dowolnego innego użytkownika pozostawienie podpisu w tabelce zgłoszenia, zwłaszcza gdy dotyczy to błędów merytorycznych lub braków w uźródłowieniu. „Samozgłaszających” uczulam na to, by zaglądać co jakiś czas do swoich zgłoszeń i obserwować, czy nie wysunięto wobec nich uwag. Oczywiście, istnieją pewne formy powiadamiania autora, ale nie zawsze są one stosowane lub stosowane niewłaściwie, toteż część uwag może być niezauważana. Przypominam również o konieczności spełnienia wymogu 2kb samej treści, poza nielicznymi wyjątkami w postaci naprawdę ciekawych artykułów, których rozwinięcie nie jest już możliwe z uwagi na egzotyczność tematu lub brak źródeł. Na koniec, korzystając z okazji, dziękuję wszystkim za zaangażowanie w prace wikiprojektu i życzę nam dalszej i owocnej współpracy. Torrosbak (dyskusja) 13:18, 3 cze 2017 (CEST)

Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.