Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

17 marca

Irish clover.png
Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do List na medal
Propozycje do Ilustracji na medal
odbieranie
Propozycje do Dobrych ArtykułówZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza.Jacek555 08:11, 17 mar 2018 (CET)

15 marca

13 marca

 • Zakończyły się wybory do Komitetu Arbitrażowego 22. kadencji. Do Komitetu wybrani zostali: Loraine, Leszek Jańczuk, Wulfstan oraz Jacek555, którzy funkcję będą pełnili do 12 marca 2019 roku. W czasie właściwych wyborów odbyły się również wybory uzupełniające (piątego arbitra), którym został Fafik. Fafik obejmie wakat po ustąpieniu Torrosbaka i funkcję będzie pełnił do 12 września 2018. Wybranym gratuluję. Ented (dyskusja) 00:00, 13 mar 2018 (CET)

9 marca

7 marca

 • Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska podjął wczoraj uchwałę, którą rozpoczął proces rekrutacji rzecznika prasowego Stowarzyszenia. Oferta pracy dostępna jest w załączniku do uchwały, a szczegółowych informacji można zasięgnąć u mnie (choć oferta jest moim zdaniem wystarczająco szczegółowa). Na zgłoszenia kandydatów na stanowisko rzecznika prasowego czekamy do 31 marca. Wojciech Pędzich Dyskusja 20:46, 7 mar 2018 (CET)

6 marca

 • O północy rozpoczęły się wybory do Komitetu Arbitrażowego. Wybieramy czterech arbitrów, których kadencja potrwa do marca 2019 roku oraz, w ramach wyborów uzupełniających, piątego arbitra, którego kadencja potrwa do września 2018 roku. Zapraszam do głosowania. Ented (dyskusja) 00:00, 6 mar 2018 (CET)

5 marca

4 marca

 • W ramach kontynuacji integracji szablonów przypisów wyłączyłem automatyczne dodawanie nagłówków sekcji w szablonach {{przypisy}} i {{uwagi}}. Jednocześnie przypominam o nowej prawidłowej postaci wywołań szablonów:
== Przypisy ==
{{Przypisy}}
== Uwagi ==
{{Uwagi}}
== Przypisy ==
{{Przypisy|
* <ref name="nazwa 1">{{Cytuj...1 źródło}}</ref>
* <ref name="nazwa 2">{{Cytuj...2 źródło}}</ref>
* <ref name="nazwa 3">{{Cytuj...3 źródło}}</ref>
}}
== Uwagi ==
{{Uwagi|
* <ref name="nazwa 1">Uwaga...1</ref>
* <ref name="nazwa 2">Uwaga...2</ref>
* <ref name="nazwa 3">Uwaga...3</ref>
}}
Gwiazdki w przykładzie lub inne ozdobniki są opcjonalne. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:12, 7 lut 2018 (CET)

1 marca

 • 1 marca rozpoczął się proces wyboru czterech nowych członków Komitetu Arbitrażowego. Pierwszym etapem są nominacje, które potrwają do 5 marca 2018. Zapraszam do zgłaszania kandydatur. Ented (dyskusja) 00:01, 1 mar 2018 (CET)
 • Z uwagi na zgłoszoną do mnie niedawno rezygnację Torrosbaka z funkcji arbitra, wybieramy tym razem również piątą osobę, która sprawować będzie urząd przez pół roku. Wojciech Pędzich Dyskusja 09:13, 1 mar 2018 (CET) (Przywróciłem właściwą informację. Wyjaśnienie poniżej. Ented (dyskusja) 01:07, 3 mar 2018 (CET))
 • W związku z niedawno złożoną przez Torrosbaka rezygnacją z zasiadania w Komitecie Arbitrażowym, jego miejsce do końca kadencji, czyli do września 2018, zajmuje Fafik, który we wrześniowych wyborach otrzymał najwięcej głosów spośród tych użytkowników, którzy nie zasilili grona KA. Wojciech Pędzich Dyskusja 20:52, 1 mar 2018 (CET) Przepraszam, nieprawidłowo zinterpretowałem zapisy wyborcze. Wojciech Pędzich Dyskusja 00:35, 3 mar 2018 (CET)
 • Wyjaśnienie. Sekcja Procedura odwoływania członków Komitetu Arbitrażowego zawiera również punktor „Procedura obsadzania wakatu” a w nim passus mówiący, że Jeśli istnieje taka potrzeba (wakat któregoś z arbitrów) w czasie właściwego wyboru członków Komitetu, odbywają się również wybory uzupełniające w celu obsadzenia wakatów – jednak pod warunkiem że wakat nastąpi najwcześniej na miesiąc przed nominacjami na arbitrów. W każdym innym wypadku obowiązuje zasada, że wakaty obsadzane są kandydatami na arbitrów, którzy podczas ostatnio przeprowadzonych wyborów uzyskali najwięcej głosów popierających netto, spośród tych, którzy nie zostali wybrani do Komitetu. Oznacza to, że w tym przypadku (obecnych wyborów i wakacie, który nastąpił 20 lutego) mamy wybór czterech arbitrów + uzupełniające (piątego arbitra). Ented (dyskusja) 00:43, 3 mar 2018 (CET)

23 lutego

Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do Ilustracji na medal
Propozycje do Dobrych Artykułów
odbieranieZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza.

22 lutego

 • Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska ogłosił ostatnio rekrutację na stanowisko specjalisty/specjalistki ds. GLAM. Osoba ta będzie miała za zadanie wspieranie koordynatorki GLAM (Marty Moraczewskiej) w obowiązkach związanych z obsługą naszych coraz liczniejszych partnerów spośród instytucji kulturalnych. Jest to płatna praca, w oparciu o umowę o pracę na czas określony, początkowo na pół roku. Szczegóły w ofercie rekrutacyjnej. Aplikacje przyjmujemy do 7 marca. Powerek38 (dyskusja) 19:09, 22 lut 2018 (CET)

20 lutego

The British Battleship HMS Howe Passing Through the Suez Canal, 14 July 1944 TR2618.jpg

17 lutego

Propozycje do Dobrych Artykułów
odbieranie
Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do Ilustracji na medalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza.

12 lutego

Dekoracja oficerów odznaczeniami w Belwederze
 • Narodowe Archiwum Cyfrowe zaprasza wikipedystów do ilustrowania artykułów zdjęciami udostępnionymi w Commons (4500 fotografii). Na zdjęciach widoczni są żołnierze i oficerowie kawalerii, wojskowi, ceremonie publiczne i encyklopedyczne postaci z okresu dwudziestolecia międzywojennego (tutaj opis całego zbioru). Archiwum zaprasza także do rozwijania artykułów powiązanych z tematem. Osoby zainteresowane proszę o kontakt - do dyspozycji chetnych są 3 albumy-książki wydane przez NAC z biografią Narcyza Witczaka Witaczyńskiego i rozbudowanymi opisami życia kawalerzystów, życia codziennego i historii międzywojennej Polski (cała treść książki w 2 językach, po polsku i angielsku). Osobom chętnym do rozbudowywania treści na ten temat prześlemy wydawnictwo. Kontakt - na mojej stronie dyskusji. --Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 09:25, 12 lut 2018 (CET)
 • Zapraszam wszystkich na kolejny Piątek z Wikipedią, 16 lutego, do siedziby Regionalnego Instytutu Kultury przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach, początek - godz. 16.30. W programie wspólne edytowanie, wymiana doświadczeń i rozmowy przy kawie. Kolejne spotkania planowane są w każdy trzeci piątek miesiąca. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj EwkaC (dyskusja) 13:31, 12 lut 2018 (CET)
 • Ci z was, którzy brali udział w piątkowym pożegnaniu Krzysztofa, mogli wysłuchać wzruszającego listu kondolencyjnego, który przesłała dyrektor wykonawcza Wikimedia Foundation, Katherine Maher. Teraz list ten (i tłumaczenie w wykonaniu moim) możecie znaleźć na wiki Stowarzyszenia (na dole strony, pod nekrologiem). Wojciech Pędzich Dyskusja 22:35, 12 lut 2018 (CET)

11 lutego

 • Z lekkim opóźnieniem informuję o kolejnej akcji tematycznej, która właśnie dzisiaj się rozpoczyna. Tym razem będzie ona dotyczyła dwóch europejskich państw – Mołdawii i Rumunii. Zapraszam do udziału! Karol 1111 dyskusja 12:37, 11 lut 2018 (CET)

9 lutego

Propozycje do Ilustracji na medal
Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do Dobrych ArtykułówZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza.

7 lutego

 • Od dzisiaj na stronie Wikipedysta:Szoltys-bot/MARTWE można zgłaszać martwe linki zewnętrzne wraz z ich zamiennikami (nowymi adresami stron lub wersjami archiwalnymi) do poprawy przez Szoltys-bota. Zachęcam do korzystania z tej opcji. Szoltys [Re: ] 03:34, 7 lut 2018 (CET)
 • W najbliższy piątek, 9 lutego, w godz. 16:30-18:00 (zakończenie orientacyjne), odbędzie się spotkanie dla wikipedystów i edytorów projektów siostrzanych, kończące dzień uroczystości pogrzebowych naszego kolegi Krzysztofa Machockiego, Halibutta. Zapraszamy zarówno uczestników pogrzebu (opisanego w ogłoszeniu z 3 lutego), jak i inne osoby z naszego środowiska, które chcą powspominać wspólnie Krzysia i po prostu być razem w tym niełatwym dla nas dniu. Widzimy się w restauracji "Pasadena" na warszawskim Żoliborzu (Zajączka 9B, wejście na rogu ulic Rydygiera i Kokarda). Słodki poczęstunek zostanie sfinansowany ze środków Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Powerek38 (dyskusja) 19:28, 7 lut 2018 (CET)
 • Chciałem przypomnieć, że w związku z integracją szablonów przypisów w artykułach zostały dodane botem stosowne nagłówki przed wywołaniem szablonu przypisów lub uwag. Prosiłbym aby ich nie usuwać, a tam gdzie ich jeszcze nie ma dodawać. W przeciwnym razie dochodzi do wojny edycyjnej z botem. Ponadto automatycznie wstawiane nagłówki przestaną wkrótce działać. Obecnie poprawne wywołania przyjmują następujące formy:
== Przypisy ==
{{Przypisy}}
== Uwagi ==
{{Uwagi}}
== Przypisy ==
{{Przypisy|
* <ref name="nazwa 1">{{Cytuj...1 źródło}}</ref>
* <ref name="nazwa 2">{{Cytuj...2 źródło}}</ref>
* <ref name="nazwa 3">{{Cytuj...3 źródło}}</ref>
}}
== Uwagi ==
{{Uwagi|
* <ref name="nazwa 1">Uwaga...1</ref>
* <ref name="nazwa 2">Uwaga...2</ref>
* <ref name="nazwa 3">Uwaga...3</ref>
}}
Jakikolwiek inny dodatkowy tekst nie będący treścią przypisów, a stosowany głównie w celu zwiększenia czytelności szablonu (gwiazdki w przykładzie) jest ignorowany. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:12, 7 lut 2018 (CET)

5 lutego

 • Zostaliśmy poinformowani, że Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni organizuje konkurs na hasła związane z tą instytucją. Najlepiej przygotowane hasła (wybrane przez komisję Akademii) dostaną nagrodę główną, a osoba, która utworzy ich najwięcej (uwaga, dodatkowe punkty za inne wersje językowe) – nagrodę specjalną. Wygrać można atrakcyjne nagrody finansowe (nawet 1000 zł), więc myślę, że warto powalczyć. A że mamy tu miłośników tematyki pokrewnej (pozdrowienia dla miłośników okrętów!), to temat dla wielu osób może być atrakcyjny. Więcej informacji tutaj. Uwaga! Stowarzyszenie nie jest zaangażowane w organizację tego konkursu, dlatego pytania prosimy kierować do organizatora. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 10:40, 5 lut 2018 (CET)
  • Nie wiem, czy ktoś z Wikipedystów czuwa nad tym konkursem (ktoś tam miał znajomości w AMW, może to on). Pozwoliłem sobie więc napisać ten list. Ciacho5 (dyskusja) 16:49, 5 lut 2018 (CET)
   • Rozmawiałam z organizatorami, również zwracając uwagę na brak informacji o zasadach w regulaminie. Podobno w komisji jest jedna osoba, która jest doświadczonym edytorem. Ale są otwarci na wsparcie innych edytorów, którzy chcieliby go udzielić, np. konsultacyjnie. Mogę podać dane kontaktowe, jeśli masz ochotę :) Magalia (dyskusja) 20:41, 5 lut 2018 (CET)

3 lutego

 • Jeżeli ktoś z Was chciałby wziąć udział w ostatniej drodze naszego kolegi Halibutta (Krzysztofa Machockiego), to uprzejmie zawiadamiam (za zgodą Rodziny), iż uroczystości żałobne odbędą się w Warszawie w najbliższy piątek, 9 lutego. O godz. 12:00 rozpocznie się msza w Kościele Środowisk Twórczych (pl. Teatralny 18), zaś druga część uroczystości nastąpi na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (Powązkowska 43/45). Powerek38 (dyskusja) 21:11, 3 lut 2018 (CET)
 • I jeszcze małe uzupełnienie na prośbę Rodziny: osoby wybierające się na pogrzeb są serdecznie proszone, aby zamiast kupowania kwiatów, przekazać przeznaczone na to środki na specjalne konto (bankowe lub PayPal), ustanowione z myślą o przyszłości dwójki małych dzieci Krzysztofa. Szczegóły można znaleźć m.in. na FB, a także otrzymać ode mnie na priv. Powerek38 (dyskusja) 13:26, 4 lut 2018 (CET)

1 lutego

 • Po latach nieobecności pl wiki w gronie 10 największych Wikipedii wróciliśmy na należne miejsce, odzyskując 10. lokatę kosztem wiki w języku warajskim :) Nedops (dyskusja) 11:08, 1 lut 2018 (CET)31 stycznia

 • W kawiarence toczy się debata (a właściwe dwie) nad sposobem umieszczania szablonów problemów w artykułach. Czy będą one lepiej / gorzej sprzyjać pracy nad poprawianiem gdy zostawimy je tam gdzie są lub przeniesiemy na strony dyskusji. Głównie chodzi o tę część dyskusji. Kategoria Artykuły do zintegrowania chyba już od lat wisi na OZ, ale dopiero od kilku dni sią nią zajęto. Korzystając z okazji, dla przyspieszenia tego wcale nie łatwego procesu integrowania (strona pomocy dotyczy głównie kwestii technicznych - a co zrobić w przypadku 2 nieuźródłowionych artykułów?) umieściłem link do niej w ogłoszeniach lokalnych. Jeżeli ktoś chciałby pomóc, ale nie wie od czego zacząć, zapraszam do baru. Administratorzy pomogą :) Hedger z Castleton (dyskusja) 11:05, 31 sty 2018 (CET)
 • Z najgłębszym smutkiem zawiadamiam, że dziś w wieku 36 lat zmarł po kilkutygodniowej chorobie Krzysztof Machocki, czyli Halibutt, wieloletni wolontariusz projektów Wikimediów po polsku i po angielsku, a w ostatnich latach także rzecznik prasowy Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Jeśli chcielibyście czymś Go pożegnać, coś przekazać Jego Rodzinie, służy temu ta strona. Powerek38 (dyskusja) 18:35, 31 sty 2018 (CET)

30 stycznia

 • Wikiprojekt Tygodnie tematyczne zaprasza na kolejną akcję, tym razem będzie to tydzień zupełnie inny niż poprzednie – dotyczy on lat 90. XX wieku. W ramach tej akcji, trwającej od 1 do 7 lutego, będziemy opisywać m.in.: wydarzenia z lat 90., biografie osób dokonujących encyklopedycznych osiągnięć w latach 90. (np. sportowcy zdobywający ówcześnie medale międzynarodowych imprez, politycy pełniący wówczas jakieś funkcje, aktywne wtedy zespoły muzyczne itp.), czy wynalazki, przedmioty i gatunki, które zostały stworzone/odkryte w latach 90. Tematyka jest bardzo szeroka, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie! Karol 1111 dyskusja 15:44, 30 sty 2018 (CET)
 • Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień
Użytkownik Mathieu Mars 30 stycznia 2018 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 67 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 3 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymały się 2 osoby. Emptywords (dyskusja) 23:02, 30 sty 2018 (CET)

27 stycznia

Wikipedia Library owl.svg
 • The Wikipedia Library ma możliwość nawiązania współpracy z Polskim Komitetem Normalizacyjnym. Wikipedyści, którzy mają ponad 500 edycji i konto zarejestrowane od 6 miesięcy, mogliby wnioskować o darmowy dostęp do Polskich Norm (usługa „E-dostęp”). Komentarze (typu „tak, ja chcę!” albo „nie, nikomu się nie przyda!”) proszę pisać w Kawiarence ogólnej. Tar Lócesilion (queta) 14:44, 27 sty 2018 (CET)

24 stycznia

 • Czas szykować się na Konferencję Wikimedia Polska 2018. Datę już znamy - to 8-10 czerwca. Ale miejsce nadal jest zagadką. Czekamy na Wasze oferty i pomysły. Zgłaszajcie je tutaj. Jeśli trudno Wam w całości przygotować zgłoszenie, skontaktujcie się z pracownikami Stowarzyszenia, na pewno pomogą (np. w ustaleniu kosztów czy doradzą w kwestiach hotelu lub sali). Czekamy na Wasze zgłoszenia do 14 lutego 2018 Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:44, 24 sty 2018 (CET)

23 stycznia

Propozycje do Grup Artykułów
Propozycje do List na medal
Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do Ilustracji na medal
odbieranie
Propozycje do Dobrych Artykułów
odbieranieZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza.Jacek555 23:22, 23 sty 2018 (CET)

21 stycznia

 • Przypominam, że jutro zaczynamy kolejną akcję tematyczną, tym razem poświęconą Finlandii. Karol 1111 dyskusja 14:30, 21 sty 2018 (CET)

18 stycznia

 • Od 15 stycznia trwa międzynarodowa akcja 1Lib1Ref, której celem jest zachęcenie bibliotekarzy do uźródławiania przypisami haseł w Wikipedii. Dlatego, jeśli na OZ-etach zobaczycie edycję z #1Lib1Ref w opisie zmian, podejdźcie do autora życzliwie - to prawdopodobnie początkujący bibliotekarz, próbujący pomóc w poprawie weryfkowalności. Będziemy też w ramach akcji organizować szkolenia dla bibliotekarzy, zobaczcie, przyjdźcie, przyłączcie się! Szczegóły tutaj Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 20:49, 18 sty 2018 (CET)
 • Do 3 lutego 2018 mam wykupiony dostęp do Archiwum Gazety Wyborczej (ponad 4 miliony artykułów) i mogę pomóc każdemu, komu potrzebna jest pełna treść zarchiwizowanego artykułu. Zapraszam Fiszka (dyskusja) 15:11, 18 sty 2018 (CET)

15 stycznia

 • Utworzyłem wczoraj stronę Pomoc:Wyświetlanie przypisów w kolumnach w związku z powtarzającymi się w różnych miejscach pytaniami o wyświetlanie przypisów w kilku kolumnach, a także biorąc pod uwagę, że wiele osób nie widziało poprzednich ogłoszeń na tej tablicy bądź dyskusji w Kawiarence. Wostr (dyskusja) 22:02, 15 sty 2018 (CET)

14 stycznia

 • W związku z brakiem widocznej w logach akcji administratorskiej w ciągu ostatniego roku uprawnienia admina utracił Skotos. Nedops (dyskusja) 07:53, 14 sty 2018 (CET)

13 stycznia

 • W gadżecie „Zgłoś do usunięcia” została wprowadzona mała zmiana. Przed poddaniem artykułu pod dyskusję konieczne jest teraz określenie rodzaju zgłoszenia, tj. wybranie jednego z trzech działów Poczekalni (artykuł, biografia, strona techniczna). Powinno to pomóc ograniczyć liczbę pomyłek i późniejsze ręczne przenoszenie hasła do właściwego działu. Boston9 (dyskusja) 09:43, 13 sty 2018 (CET)

11 stycznia

 • Ponieważ strasznie i trzykrotnie poległam na #100wikidays postanowiłam wymyślić zabawę na miarę moich możliwości. A w dodatku zastąpić postanowienia noworoczne czymś fajniejszym. Oto Zabawa edycyjna 2018. Będzie mi bardzo miło, jeśli przyłączycie się do mnie i spróbujecie sił w wykonaniu zadań edycyjnych. Będzie mi jeszcze milej, jeśli wymyślicie własne :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 13:16, 11 sty 2018 (CET)

9 stycznia

7 stycznia

5 stycznia

4 stycznia

 • Dostępne są nowe zestawienia TOP 500: najaktywniejsi wikipedyści oraz najpłodniejsi wikipedyści (stan na 1 stycznia 2018). --The Polish (query) 17:01, 4 sty 2018 (CET)
 • Jednym z zadań organizowanej przez Fundację Nowoczesna Polska Olimpiady Cyfrowej, a ściślej II etapu Olimpiady, jest napisanie przez uczestników hasła w Wikipedii, na temat związany z mediami, edukacją medialną i kilkoma pokrewnymi dziedzinami. Więcej informacji znajdziecie na stronach Wikipedii oraz samej Olimpiady. Aby skutecznie poprowadzić uczestników, pomóc im w kwestiach technicznych i organizacyjnych, a kto wie? może zgłosić ich hasło do wyróżnienia, chcemy zbudować grupę wsparcia, której członkowie wyjaśnia kwestie techniczne, podpowiedzą, jak zrobić pewne rzeczy i ogólnie zaopiekują się uczestnikami Olimpiady. Nie będzie to pomoc w pisaniu, nie piszmy haseł za olimpijczyków - ale właśnie pomoc techniczno-organizacyjna. Będę wdzięczny za zgłaszanie się do mnie - mile widziane jakieś pojęcie z zakresu mediów (choć nie jest to warunek konieczny). Wojciech Pędzich Dyskusja 18:03, 4 sty 2018 (CET)

3 stycznia

 • Szanowne wikipedystki, szanowni wikipedyści. Stowarzyszenie Wikimedia Polska również w 2018 roku kontynuuje program Wikigrantów, w ramach którego wikimedianie (nie tylko członkowie stowarzyszenia) mogą ubiegać się o dofinansowanie (do 1500 zł) działań mających na celu poprawę jakości lub dodanie nowych treści w projektach Wikimedia. Może to polegać w szczególności na pokryciu kosztów podróży, zakupie biletów do muzeum lub na wydarzenie kulturalne, opłaceniu kosztów kopiowania (kserowania, skanowania) materiałów archiwalnych, nabyciu wartościowych pozycji bibliograficznych, uzyskaniu dostępu do elektronicznych baz danych. Przykłady projektów, na rzecz których przyznano dofinansowanie, znajdują się w archiwum Wikigrantów (polecam zwłaszcza najnowsze lata). Skorzystanie z programu jest łatwe i przyjemne, a refundacja kosztów odbywa się na bieżąco. Zachęcam do zapoznania się z programem, a następnie do składania nowych wniosków. Ewentualnej pomocy czy wyjaśnień udzielą w miarę potrzeby członkowie Komisji Wikigrantów, w tym niżej podpisany jej przewodniczący. Elfhelm (dyskusja) 21:19, 3 sty 2018 (CET)

2 stycznia

 • Zapraszam wszystkich na spotkanie w piątek, 19 stycznia, do siedziby Regionalnego Instytutu Kultury przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach, początek - godz. 16.30. W czasie "Piątku z Wikipedią" będziemy wspólnie edytować, wymieniać doświadczenia, albo tak zwyczajnie rozmawiać przy kawie. Kolejne spotkania planowane są w każdy trzeci piątek miesiąca. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj EwkaC (dyskusja) 21:46, 2 sty 2018 (CET)

Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.