Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

14 kwietnia

 • Chciałabym Was serdecznie zaprosić do akcji BATUTA 2015, która odbędzie się w dniach 17 kwietnia – 30 kwietnia. Uzbrójcie się wtedy w źródła oraz chęci i uźródławiajcie razem z nami artykuły, które nie są weryfikowalne. W zeszłym roku udało nam się uźródłowić 757 artykułów, ale w tym roku mamy ambicję przekroczyć 1000 uźródłowień. Pomożecie? Marycha80 (quaere) 09:10, 14 kwi 2015 (CEST)

12 kwietnia

 • Domyślnie został włączony gadżet do zgłaszania próśb do POPE. Osoby, dla których ten gadżet jest nieprzydatny (redaktorzy i admini) mogą go wyłączyć w preferencjach, w zakładce Gadżety, w sekcji Inne (na samym dole). tufor (dyskusja) 21:29, 12 kwi 2015 (CEST)

11 kwietnia

 • Informuję o rozpoczęciu głosowania w sprawie weryfikacji moich uprawnień administracyjnych. --Alan ffm (dyskusja) 20:00, 11 kwi 2015 (CEST)
Flag of Estonia.svg
Flag of Georgia.svg
 • Od dzisiaj do 17 kwietnia trwa akcja Wikipedia:CEE Spring 2015/Estonia i Gruzja, która polega na pisaniu artykułów (i poprawianiu) dotyczących Estonii i Gruzji. Dostaliśmy propozycje od Wikipedii z tych krajów i szczególnie potrzebujemy osób, które znają się na literaturze, muzyce, sztuce, filmie, biografiach, polityce, ekonomii. Oczywiście można też pisać artykuły, których nam nie zaproponowano.
Osoba, która napisze najwięcej artykułów powyżej 5kb otrzyma od nas w nagrodę książkę (lub inne źródło informacji) do 100zł, którą sama wskaże.
Osoba, która napisze najwięcej artykułów do CW otrzyma od nas nagrodę, książkę (lub inne źródło informacji) do 60zł, którą sama wskaże.
Osoby, które w całej akcji WCEE Spring napiszą najwięcej dużych artykułów, pojadą w atrakcyjną podróż przez nas sponsorowaną!
Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w akcji! Marycha80 (quaere) 14:18, 11 kwi 2015 (CEST)

9 kwietnia

 • W kawiarence rozpoczęła się dyskusja nad zmianą kryteriów encyklopedyczności artykułów kolejowych. Therud (dyskusja) 19:43, 9 kwi 2015 (CEST)


4 kwietniaProszę też o zgłaszanie i sprawdzanie propozycji do Czywiesza.

2 kwietnia

 • Rozpoczęto zapisy na tegoroczną Konferencję Wikimedia Polska, która odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2015 w grodzie nad Motławą. Zapisy trwają do 15 maja, chętni do przybycia na konferencje znajdą stronę zapisów tutaj. Wojciech Pędzich Dyskusja 21:35, 2 kwi 2015 (CEST)

1 kwietnia


24 marca

 • Jak zapewne zauważyliście, ruszył konkurs CEE Spring, który będzie składał się z szeregu edycji. Przypominam zatem, że ciekawe pomysły na pozyskanie źródeł do wykorzystania np. w tym konkursie, w tygodniach tematycznych, w innych akcjach lub planach edycyjnych w Wikipedii można zgłaszać do dofinansowania w ramach Wikigrantów prowadzonych przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Zapraszam więc do zapoznania się z regulaminem, aktualnymi i archiwalnymi projektami, zadawania pytań członkom Komisji Wikigrantów, a przede wszystkim do składania wniosków. Elfhelm (dyskusja) 18:14, 24 mar 2015 (CET)

20 marca

 • VisualEditor został włączony na stronach wikiprojektów. Spośród przestrzeni, które możemy normalnie edytować, VE jest nieobecny w trzech: szablon, portal i Wikipedia. Co do szablonów, VE jeszcze długo nie zostanie włączony, ponieważ zawierają one skomplikowany kod. Sytuacja portali jest podobna (ich szkielety są pisane w skomplikowanym kodzie – chyba że Społeczności zależy, wtedy można będzie VE włączyć na potrzeby edycji podstron takich jak ta). Co do przestrzeni Wikipedia, tam jak na razie często trzeba się podpisywać, a VE nie zna podpisów, bo będą one automatycznie wstawiane przez Flow.
 • Przy okazji porcja aktualizacji o Flow: dodano kilka kluczowych funkcji, czekamy na jego wyszukiwarkę i bezstratne przełączanie wikikod-VE-wikikod (które nastąpi szybciej we Flow niż poza nim). Myślę, że w okolicach kwietnia-maja będziemy prosili o zgodę na włączenie go na 2–3 ogólnodostępne strony (1. testy, 2. opinie, może 3. Pomoc:Pytania nowicjuszy).
Tar Lócesilion|queta! 01:13, 20 mar 2015 (CET)
 • Członkowie Komitetu Arbitrażowego wybrali ze swojego grona przewodniczącego i sekretarza na okres XVI kadencji. Funkcję przewodniczącego będzie pełnić Wpedzich, a funkcję sekretarza Bukaj. W imieniu Komitetu Bukaj (dyskusja) 13:59, 20 mar 2015 (CET)
 • Dzisiaj włączony został gadżet do badania stron pomocy. Dzięki niemu na stronach przestrzeni Pomoc: wygenerowany został formularz, w którym użytkownicy proszeni są o odpowiedź na dwa pytania. Mogą też wyrazić swoją opinię dotyczącą zawartości danej strony pomocy. Badanie jest skierowane głównie do osób z niewielkim stażem na Wikipedii, jednak każda uwaga jest mile widziana. Skrypt można wyłączyć w preferencjach, w zakładce gadżety, w sekcji Inne. W imieniu zespołu R&D, tufor (dyskusja) 22:49, 20 mar 2015 (CET)

18 marca

 • 21 marca 2015 roku zaczyna się dwumiesięczna akcja WCEE Spring 2015 i dotyczy ona pisania i poprawy artykułów dotyczących państw Europy Środkowej i Wschodniej (tych państw, które się czują członkami tego regionu). Pierwszym tygodniem akcji będzie tydzień Albanii i Armenii (21–27 marca 2015). Dostaliśmy propozycje artykułów do napisania od Wikipedii z tych państw, dlatego nie możemy zawieść oczekiwań i napisać jak najwięcej artykułów związanych z tym tematem (zarówno spośród propozycji, jak i spoza tej listy). Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym tygodniu oraz w całej akcji. Żeby się dopisać do uczestników WCEE Spring 2015, wystarczy wpisać się do tabelki tutaj: klik. Najbardziej aktywni uczestnicy będą nagradzani wybranymi przez siebie książkami (lub innymi źródłami przydatnymi do pisania Wikipedii). Nagrodą specjalną jest wyjazd do jednego z krajów, biorących udział w akcji.
  Zapraszam zatem do współpracy, Marycha80 (quaere) 18:26, 18 mar 2015 (CET)

14 marca

Zachodnie Wybrzeże

13 marca

11 marca

10 marca

Użytkownik Paweł Ziemian 10 marca dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Symbol support vote.svg Za przyznaniem uprawnień oddano 109 głosów
 • Symbol oppose vote.svg Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 0 głosów
 • Symbol neutral vote.svg Wstrzymało się 0 osób. PG (dyskusja) 20:06, 10 mar 2015 (CET)
Dziękuję wszystkim za zaufanie i przepraszam za naruszenie etykiety tablicy ogłoszeń tą dyskusją. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:47, 10 mar 2015 (CET)

6 marca

5 marca

 • malarz pl odpalił dziś bota upraszczającego {{język infobox}}. Tylko kilka parametrów wpisujemy ręcznie, reszta informacji jest pobierana z Wikidanych. To pierwszy infoboks wykorzystujący głównie Wikidane. Pracowaliśmy nad tym (głównie malarz i Paweł Ziemian z moim okazjonalnym udziałem) od początku września, samo botowanie jest wisienką na torcie. Zapraszam do dyskusji Wikiprojektu Infoboksy, gdzie można pomóc w przygotowaniach do „zwikidanowania” następnego infoboksu. Tar Lócesilion|queta! 17:52, 5 mar 2015 (CET)
  • Niniejszym informuję, że to był falstart (źle uruchomiłem bota) i zaraz wycofam te zmiany. Za zamieszanie przepraszam. Szablon nie jest jeszcze gotowy. ~malarz pl PISZ 18:41, 5 mar 2015 (CET)

3 marca

2 marca

1 marca

Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do Dobrych Artykułów
Wikipedia:Propozycje do List na medal
Propozycje do Ilustracji na medal
 • Użytkownik KillFighter zmienił nazwę konta na Cybularny. Nedops (dyskusja) 19:18, 1 mar 2015 (CET)
 • Osoby zainteresowane Stowarzyszeniem Wikimedia Polska informuję, że co niedzielę zwięzłe raporty z życia SWMPL, raporty te otrzymują też subskrybenci listy dyskusyjnej Stowarzyszenia. Zachęcam do lektury. Magalia (dyskusja) 23:06, 1 mar 2015 (CET)


28 lutego

Tydzień Artykułu Północnoafrykańskiego

23 lutego

19 lutego

17 lutego

 • Od dzisiaj do 10 marca można składać wnioski o stypendium Stowarzyszenia Wikimedia Polska na udział w Wikimanii 2015, która odbędzie się od 15 do 19 lipca w mieście Meksyk. Generalnie zasady przyznawania stypendiów są bardzo podobne do ubiegłorocznych, podobnie procedura aplikacyjna, natomiast ze względu na dość egzotyczne miejsce i związane z tym wyższe koszty, w tym roku mamy tylko 8 miejsc dla edytorów z Polski. Tylko osiem lub aż osiem - ktoś je przecież dostanie i to możesz być też Ty :) Szczegóły tutaj. Zapraszam, sekretarz Komisji Stypendialnej Powerek38 (dyskusja) 22:24, 17 lut 2015 (CET)
 • Komitet Arbitrażowy rozpatrzył łącznie wnioski 7/2014 oraz 8/2014 i wydał końcową decyzję (dostępna na stronie pierwszego z wniosków). W imieniu Komitetu, Loraine (dyskusja) 23:12, 17 lut 2015 (CET)

16 lutego

WMF Quarterly Report, FY 2014-15 Q2
 • Kiedy Lila Tretikov została dyr. wykonawczą WMF, wprowadziła zasadę, że cele i sprawozdania z prac WMF powinny obejmować okresy kwartalne. Pierwsze takie ogólne sprawozdanie właśnie się ukazało, obejmuje ono okres od października do grudnia 2014. Zachęcam do zapoznania się. Ciekawe wydają się wątki urządzeń mobilnych, mikrokontrybucji i WikiGrok, którym zajmuje się dział Engineering (wyniki badań są bardzo pomyślne). Sprawozdanie obejmuje też wiele innych kwestii z prac pozostałych działów WMF (np. granty tylko pod temat niedoreprezentacji kobiet). Jest dużo linków. Szczegółowe sprawozdania zespołów WMF są dostępne → tutaj (uwaga, nowe na dole). Tar Lócesilion|queta! 02:27, 16 lut 2015 (CET)

11 lutego

 • Dziś o 21:00 rozpoczyna się pierwsze z cotygodniowych spotkań, na których wolontariusze mogą powiedzieć, czego wg nich brakuje, żeby VE był domyślny dla nowych i anonimowych. Najlepiej, jeśli na spotkaniu będą ci, którzy prowadzili/prowadzą warsztaty dla nowych. Więcej informacji tutaj. Tar Lócesilion|queta! 18:52, 11 lut 2015 (CET)

8 lutego

7 lutego

Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do Dobrych Artykułów
Wikipedia:Propozycje do List na medal
Propozycje do Ilustracji na medal

6 lutego

Użytkownik Wpedzich 6 lutego dołączył do grona CheckUserów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Symbol support vote.svg Za przyznaniem uprawnień oddano 73 głosy
 • Symbol oppose vote.svg Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 2 głosy
 • Symbol neutral vote.svg Wstrzymały się 2 osoby. Openbk (dyskusja) 23:08, 6 lut 2015 (CET)

1 lutego

 • Zbliżają się imieniny miesiąca więc także i Dzień Nowego Artykułu w polskojęzycznej Wikipedii. Przypominam, że na zwycięzców, którzy utworzą w ciągu tego dnia jak największą liczbę artykułów, czekają różne ciekawe pozycje książkowe. Więcej informacji na temat wymogów i zasad udziału w konkursie znajduje się tutaj. Życzę powodzenia! --Kszapsza (dyskusja) 13:35, 1 lut 2015 (CET)

Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.