Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

23 maja

 • Dziś rozpoczął się ostatni tydzień konkursu CEE Spring 2017. Poświęcony on jest Gruzji, Esperanto i Turcji. W wielu krajach uczestniczących w konkursie pisanie haseł o Turcji stało się sposobem na okazanie wsparcia tureckiej społeczności, wobec blokady Wikipedii w ich kraju. Mamy sygnały od wikipedystów stamtąd, że takie gesty mają dla nich duże znaczenie w tych trudnych chwilach. Zachęcam serdecznie do włączenia się. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 12:40, 23 maj 2017 (CEST)
 • 20 maja 2017 ogłoszono wyniki wyborów do Rady Powierniczej. Cytując klasyka: Następna taka okazja za trzy lata. Albertus teolog (dyskusja) 20:49, 23 maj 2017 (CEST)
 • Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień
Użytkownik Wiklol 23 maja 2017 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 57 głosów
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 3 głosy
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymało się 9 osób.
Torrosbak (dyskusja) 21:07, 23 maj 2017 (CEST)

20 maja

Slave Coast map.png

19 maja

 • Rozpoczęły się zapisy na międzynarodową konferencję Wikimedia CEE Meeting 2017, na którą we wrześniu zjadą do Warszawy delegaci z całego wikiregionu CEE (Europa Środkowa i Wschodnia), a także goście z Fundacji Wikimedia i niektórych organizacji Wikimediów spoza naszego regionu. Polska społeczność Wikimediów jest w tym roku gospodarzem, stąd dla nas obowiązują specjalne zasady zapisów, nieco inne niż dla gości. Istnieją dwa sposoby, aby wziąć udział w konferencji:
  • jako prelegent/ka - zgłoszenia przyjmowane są tutaj, ale muszą przejść przez sito międzynarodowego Komitetu Programowego;
  • jako wolontariusz/ka, biorący/a udział w zadaniach organizacyjnych w czasie konferencji - zgłoszenia przyjmuję mailowo pod adresem jaroslaw.blaszczak@wikimedia.pl.
Dodatkowa strona z informacjami o konferencji po polsku, specjalnie dla polskiej społeczności, znajduje się tutaj. Zapraszamy do udziału! W imieniu komitetu organizacyjnego, działającego w ramach Stowarzyszenia Wikimedia Polska: Powerek38 (dyskusja) 22:58, 19 maj 2017 (CEST)

18 maja

 • Ented przypomniał mi o tym, żeby napisać na TO o zmianie mojej nazwy użytkownika, zatem: 12 maja nastąpiła zmiana mojej nazwy użytkownika z Velvet Underground 1967 na Onemusic.--Onemusic (dyskusja) 18:51, 18 maj 2017 (CEST)

17 maja

 • Uwaga! Uwaga! Zostało już tylko 5 dni (do 22 maja włącznie) na zgłaszanie propozycji wystąpień lub warsztatów, które pojawią się na tegorocznej Konferencji Wikimedia Polska 2017, która odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Bydgoszczy. Można zgłaszać nie tylko takie punkty programu, które chcecie poprowadzić, ale też propozycje tematów, w których chętnie wzięlibyście udział.
Jeżeli chcesz uczestniczyć razem z nami w tym wspaniałym wydarzeniu w grodzie nad Brdą, to nie zwlekaj – zapisz się już dziś! Zostały tylko dwa dni na zapisanie się na Konferencję. W imieniu komisji programowej Fafik Napisz coś® 18:14, 17 maj 2017 (CEST)
 • Bardzo miło mi poinformować, że projekt Faras w Wikipedii, realizowany razem z Muzeum Narodowym w Warszawie, otrzymał wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016, w kategorii Digitalizacja i nowe technologie. W tej kategorii było to jedyne wyróżnienie, zaś nagrodę otrzymało Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, z którym także współpracujemy (co prawda nie przy projekcie, który został nagrodzony). Sybilla to nagroda przyznawana muzeom, więc to MNW zostało uhonorowane, ale Stowarzyszenie Wikimedia Polska jako współorganizator także otrzymało dyplom (mam nadzieję, że ktoś podzieli się zdjęciem, choćby na Facebooku ;-)). Wszystkim współpracującym przy tym projekcie serdecznie gratuluję i jeszcze raz dziękuję! Gytha (dyskusja) 18:28, 17 maj 2017 (CEST)
 • Przy technicznym stoliku Kawiarenki pojawiła się wiadomość o planowanej funkcji edytowania infoboksów za pomocą danych z Wikidanych. Chodzi o to, że edytując szablon w Wikipedii, będziemy mogli edytować zawartość Wikidanych. Funkcja w fazie beta ma być dostępna w 2018. Obecnie jesteśmy proszeni o opinie, sugestie itp. Tar Lócesilion (queta) 21:02, 17 maj 2017 (CEST)

16 maja

15 maja

 • Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ocenę trudności i czasochłonności zadań z kategorii haseł do dopracowania. Zostało jeszcze kilka nieocenionych kategorii. To akurat nie jest jeszcze czasochłonne. Część kategorii oznaczonych jako zawierajacych zadania łatwe (dla nowicjuszy / nieekspertów) nie jest opisana, więc nowicjuszowi nie będzie łatwo zmierzyć się z zadaniem. W tabelce oznaczyłem, które kategorie są / nie są opisane na tyle, aby móc włączyć się do poprawiania. Niektóre są opisane, ale tylko wtajemniczona osoba będzie wiedziała, jak się wziąć do rozwiązywania problemu... Jeżeli tylko 10 osób opisze po jednej nieopisanej dotąd kategorii, to już będzie sukces :) Hedger z Castleton (dyskusja) 14:03, 15 maj 2017 (CEST)

14 maja

11 maja

10 maja

1
Pierwsze miejsce
Jubilee i Munin, kruki z Tower of London
3
Trzecie miejsce
Polujący niedźwiedź polarny, północna część archipelagu Svalbard

8 maja

7 maja

5 maja

 • Dzień dobry wszystkim. Mam wielką prośbę o pomoc przy ocenie stopnia trudności i czasochłonności wykonywania zadań z gatunku "strony do dopracowania / poprawienia". Na stronie Wikipedia:Kawiarenka/Ogólne#Sprzątanie Wikipedii - trudne, łatwe i czasochłonne prace do wykonania przedstawiłem w tabelce listę kategorii i stron specjalnych dotyczących różnych prac naprawczych. Po prawej można wpisać własną ocenę trudności i czasochłonności wykonywanych prac. Wiem, że jest tego sporo. Wpisujcie się proszę z uwagami pod tabelą, aby jej nie zapaćkać :)) Co wpisywać - pogrubiłem w tekście nad tabelą i w jej nagłówku. Hedger z Castleton (dyskusja) 13:39, 5 maj 2017 (CEST)
 • Jeszcze do północy trwa Dzień Nowego Artykułu. Rywalizacja jest bardzo wyrównana. Dajcie z siebie wszystko, zostało już niewiele czasu :) Tournasol Słucham :) 23:20, 5 maj 2017 (CEST)

3 maja

2 maja

 • W imieniu Wikimedia Polska i Państwowego Muzeum Etnograficznego zapraszam Was do udziału w specjalnym międzynarodowym wyzwaniu, łączącym w sobie konkurs CEE Spring 2017 i projekt Etnografia Karpat. Pięć osób, które w ramach CEE Spring napiszą najwięcej haseł z listy przygotowanej przez ekipę EtnoKarpat, otrzyma specjalne nagrody przygotowane przez Muzeum i SWMPL. Szczegóły na stronie na meta. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 18:56, 2 maj 2017 (CEST)

30 kwietnia

 • Jutro ruszają wybory do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation, która (nadal) będzie w dużym stopniu wpływała na działania Fundacji. Wśród kandydatur znajduje się prof. Dariusz Jemielniak, który zdecydował się kandydować na drugą kadencję (POV: i to samo w sobie jest już poważnym argumentem, by wziąć udział w głosowaniu). Wojciech Pędzich Dyskusja 10:36, 30 kwi 2017 (CEST)
 • Wczoraj w Turcji zostały zablokowane wszystkie wersje językowe Wikipedii - według jednych informacji w związku z popieraniem przez Wikipedię tzw. Państwa Islamskiego, według innych - za oczernianie aktualnych władz Turcji. Fundacja bada sprawę i na razie wydała tylko krótkie oświadczenie. Wikimedianie mogą oddolnie odnieść się do tego wydarzenia na stronie meta. Ency (replika?) 07:55, 30 kwi 2017 (CEST)
 • W związku z okresem nieaktywności dłuższym niż rok uprawnienia administratora utracił MK wars. Nedops (dyskusja) 02:48, 30 kwi 2017 (CEST)
 • Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień
Użytkownik Gdarin 30 kwietnia 2017 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Ikona głosu „za” Za przyznaniem uprawnień oddano 92 głosy
 • Ikona głosu „przeciw” Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 15 głosów
 • Ikona głosu „wstrzymuję się” Wstrzymało się 8 osób.

29 kwietnia

 • Apel do wszystkich autorów haseł medalowych, tych użytkowników których drażni mała rotacja wyróżnionych na SG i w ogóle do wszystkich wikipedystów dobrej woli :) Na stronie Wikipedia:Artykuły na medal/kolejka trzeba wrzucić nowe zajawki haseł medalowych (mogą być też Listy na medal), które mają potem pojawić się na Stronie głównej (najpierw warto przeczytać tekst na górze strony ;) ). W razie pytań zapraszam np. na moją stronę dyskusji. Nedops (dyskusja) 11:25, 29 kwi 2017 (CEST)

25 kwietnia

 • Rozpoczął się kolejny tydzień CEE Spring 2017, tym razem poświęcony Polsce, Kazachstanowi i Azerbejdżanowi. Przypominam, że jedna osoba z polskiej edycji konkursu, która napisze najwięcej haseł o Azerbejdżanie, otrzyma specjalną nagrodę od tamtejszych wikipedystów. Do klawiatur! :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:07, 25 kwi 2017 (CEST)

23 kwietnia

22 kwietnia

Nuvola Brazilian flag.svg

20 kwietnia

 • Od dziś można się rejestrować na Konferencję Wikimedia Polska 2017, która odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2017 w Bydgoszczy. Termin rejestracji mija 19 maja. Uwaga, w tym roku rejestracja przebiega odrobinę inaczej niż zazwyczaj - dokonuje się jej za pomocą wypełnienia formularza rejestracyjnego, który pozwoli nam lepiej i sprawniej zadbać o zorganizowanie Waszego pobytu. Dziękujemy za cierpliwość przy jego wypełnianiu :) Wszystkie informacje dotyczące rejestracji znajdziecie na tej stronie. Przypominam też, że potwierdzeniem rejestracji jest wpłata donacji na Stowarzyszenie w wysokości 50 zł (to jedyny koszt uczestnictwa w Konferencji - noclegi i wyżywienie opłacone są z funduszy SWMPL). Zachęcam też do zgłaszania swoich wykładów, prezentacji i warsztatów na tę konferencję. Do zobaczenia w Bydgoszczy! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 15:14, 20 kwi 2017 (CEST)
 • Przypominam, że do dziś można zgłaszać swoją kandydaturę w wyborach trojga przedstawicieli społeczności do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia. Obecnie jedynym ostałym wybranym przedstawicielem jest nasz kolega z pl.wiki Pundit, a także dokoptowana María Sefidari z es.wiki i en.wiki. Co ważne, do dziś można też zgłaszać pytania, które wejdą do głównego zestawu pytań zadawanego wszystkim kandydatom i centralnie tłumaczonego na Meta. Zachęcam do udziału - to jeden z najprostszych (obok dyskusji nt. strategii) sposobów na wpływ na Wikimedia oraz lepszego ich poznania. aegis maelstrom δ 18:59, 20 kwi 2017 (CEST)

19 kwietnia

 • Przypominam, że dziś między 16:00 a 17:00 czasu środkowoeuropejskiego (w tym warszawskiego; 14:00 - 15:00 UTC) będą prowadzone prace serwisowe na serwerach Wikimedia, w tym Wikipedii. W związku z powyższym może nie działać zapisywanie edycji, należy więc podjąć odpowiednie kroki (zapisywać tekst do notatnika itp. lub zrobić sobie chwilowe wikiwolne :) ). Niestety, nie udało się zaplanować tych prac bez tych wyłączeń i WMF przeprasza za niedogodności.
Kolejne takie wyłączenie za 2 tygodnie, 3 maja. aegis maelstrom δ 12:02, 19 kwi 2017 (CEST)

18 kwietnia

 • Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o organizacji Konferencji Wikimedia Polska 2017, która odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Bydgoszczy. Zachęcam do zgłaszania propozycji wystąpień lub warsztatów. Można zgłaszać nie tylko takie punkty programu, które chcecie poprowadzić, ale też propozycje tematów, w których chętnie wzięlibyście udział. Termin dokonywania zgłoszeń: 22 maja. W imieniu komisji programowej Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 19:20, 18 kwi 2017 (CEST)

17 kwietnia

 • Jak zapewne wiecie, trwa konkurs CEE Spring 2017. Okazuje się, że koledzy z Azerbejdżanu postanowili dodatkowo zmotywować uczestników i zdecydowali, że osoby, które napiszą najwięcej haseł dotyczących Azerbejdżanu w swojej Wikipedii otrzymają paczkę z tamtejszymi słodyczami i wiki-gadżetami. Myślę, że do walki o słodycze nikogo zachęcać nie trzeba ;) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 17:50, 17 kwi 2017 (CEST)

11 kwietnia

Wikipedia Library owl.svg
 • Zespół odpowiedzialny za The Wikipedia Library szuka osób zainteresowanych dostępem do płatnych baz danych, które można wykorzystać do pisania artykułów. Koszty pokrywa Wikimedia Foundation. Poszukiwane są też osoby chętne do koordynowania takich wypożyczeń (wątek). Na razie jest jeden pomysł: @Gżdacz zaproponował, aby spróbować uzyskać dostęp do czytelni norm, jako że w wielu artykułach źródła tego typu mogłyby być przydatne, a dostęp do nich nie jest łatwy. Proszę o komentarze i sugestie. Wostr (dyskusja) 21:01, 11 kwi 2017 (CEST), Tar Lócesilion (queta) 14:58, 12 kwi 2017 (CEST)
  P.S. Gżdacza: Chodzi też o zgłoszenia chętnych do korzystania, żeby ich policzyć. Gżdacz (dyskusja) 21:20, 11 kwi 2017 (CEST)
 • Dzisiaj w praktyce ruszył reaktywowany warsztat PopArt mający na celu poprawianie haseł do klasy czywieszowej. Od społeczności zależy czy pomysł wypali. ~CybularnyNapisz coś ✉ 21:24, 11 kwi 2017 (CEST)

8 kwietnia

 • Dzisiaj rusza Tydzień Artykułu Sztuk Plastycznych i potrwa on do 14 kwietnia. Zachęcam wszystkich to udziału w tej akcji. Tournasol Słucham :) 00:38, 8 kwi 2017 (CEST)
 • WMF uruchomiła program użyczania nieużywanego przez nich, ale wciąż w pełni sprawnego sprzętu biurowego dla edytorów. W tej chwili dostępne są 3-4-letnie (w pełni sprawne) laptopy. Ale uwaga - nie chodzi tu o wymianę swojego kompa na lepszy na koszt Fundacji (dlatego pełna specyfikacja komputerów nie będzie udostępniona), ale o wsparcie tych, którzy naprawdę nie mają swojego sprzętu do edytowania albo edytują tylko z urządzenia mobilnego czy (w desperacji) wręcz próbują edytować za pomocą tostera ;) Szczegóły na tej stronie. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:38, 8 kwi 2017 (CEST)
gwoli uzupełnienia, by ktoś się nie naciął - jednym z wymogów WF jest to, że osoby edytujące z tostera lub nieposiadające sprzętu mają mieć jednocześnie zauważalny wkład w edycje wikimediów. Oczywiście zrodzi to słuszny wniosek ze strony WF, że jeśli ktoś świetnie sobie radzi z rozwojem wiki za pomocą tostera to laptop mu niepotrzebny. Drugim jest pochodzenie z krajów o niskim dochodzie (nie liczy się własny dochód, tylko kraju). Jakby ktoś nie wiedział - Polska na tle średniej globalnej ma zdecydowanie wysoki dochód. Tak więc szkoda nawet tracić czasu na aplikację. --Piotr967 podyskutujmy 12:59, 8 kwi 2017 (CEST)

7 kwietnia

 • Dziś o północy mija termin składania wniosków do polskiego programu stypendialnego na konferencję Wikimania 2017, która odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia w Montrealu. Zachęcam do składania wniosków - komisja przyzna w tym roku 3 stypendia na tę ważną konferencję. Każdy wniosek musi m.in. zawierać informację o dotychczasowej wiki-działalności i merytoryczne uzasadnienie udziału. W tym roku musi też (po raz pierwszy) być napisany w języku angielskim ze względu na międzynarodowy skład komisji stypendialnej. Szczegółowy regulamin i wszystkie informacje znajdziecie na stronie programu stypendialnego. Składajcie wnioski i jedźcie na Wikimanię po nowe pomysły dla Wikimediów! :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 12:24, 7 kwi 2017 (CEST)
 • Od dzisiaj do 20 kwietnia trwa druga runda głosowania na grafikę roku 2016 na Wikimedia Commons. Głosować może każdy użytkownik, który przed 1 stycznia 2017 roku miał na koncie 75 edycji w dowolnym projekcie Wikimedia. ~CybularnyNapisz coś ✉ 18:30, 7 kwi 2017 (CEST)
 • Uzupełniłem moją propozycję o projekt głosowania. Proszę o uwagi do niego. Sebek A. (dyskusja) 18:38, 7 kwi 2017 (CEST)
Serwery WMF w 2015
 • Uwaga, synoptycy przewidują dwie półgodzinne apokalipsy. W środy 19 kwietnia i 3 maja ok. godziny 16:00–16:30 polskiego czasu edytowanie nie będzie możliwe! Zadania w tle i skrypty będą wolniejsze, a niektóre mogą być przerywane. Wiki będzie wolniej zauważała i wyszukiwała nowe artykuły, zaniebieszczała czerwone linki. To wszystko z powodu testowego przełączenia serwerów. W tym czasie (2×30 minut) zmiany przesłane do zapisania będą mogły być utracone. Więcej informacji na Meta-Wiki. Tar Lócesilion (queta) 18:47, 7 kwi 2017 (CEST)

6 kwietnia

 • W Kawiarence/Zasady rozpocząłem wątek dotyczący uznania strony WP:Dostępność za zalecenie edycyjne. Zachęcam do wyrażenia swojego zdania. Wostr (dyskusja) 23:09, 6 kwi 2017 (CEST)

4 kwietnia

 • Zapraszam serdecznie do udziału w Dniu Nowego Artykułu. Tournasol Słucham :) 00:24, 4 kwi 2017 (CEST)
 • Wczoraj rozpocząłem dyskusję o naprawie (ew.usunięciu) metastrony Wikipedia:Artykuły do przeniesienia do innych projektów. Zachęcam do udziału w dyskusji. Wszelkie pomysły poprawy mile widziane :) Neonek12 (dyskusja) 20:12, 4 kwi 2017 (CEST)

2 kwietnia

30 marca

 • Informuję o zmianie nicka z Pnapora na Fallaner. Pnapora (dyskusja) 05:46, 30 mar 2017 (CEST)

29 marca

27 marca

 • Po przeliczeniu, konsultacjach z zarządem SWMPL i innych takich, ogłaszam oficjalnie, że zwycięzcą pierwszej edycji konkursu Wikiwyzwanie jest użytkownik Pnapora. Najbardziej jednak wygrała Wikipedia, dzięki stworzeniu ponad 1100 nowych haseł. Ale wygrała i społeczność, po raz kolejny udowadniając, jak twórczo potrafi pracować wspólnie nad projektem - chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom, autorom haseł, ale przede wszystkim Adamowit, Tournasolowi7, Nostriksowi i PMG, którzy - każdy po swojemu - dołożyli organizacyjną cegiełkę do Wyzwania, działając bardzo w duchu wiki. Do Wikiwyzwania się za rok! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:50, 27 mar 2017 (CEST)

25 marca

 • Do informacji Społeczności wikipedystów podaję, że powstała ostatnio (dość ciekawa, moim zdaniem) propozycja wprowadzenia jeszcze jednego uprawnienia w polskojęzycznej Wikipedii. Jej twórca, @Sebek Adamowicz, prosi o opinie i komentarze odnośnie tego pomysłu. Zachęcam do zapoznania się, Neonek12 (dyskusja) 18:54, 25 mar 2017 (CET)

23 marca

 • Zmieniłem nick z Devwebtel na Zabshk. --Zabshk (query) 22:10, 23 mar 2017 (CET)

20 marca

19 marca

18 marca

 • Zakończył działalność katalog stron WWW Open Directory Project (DMOZ), dotąd traktowany jako projekt bratni Wikipedii, do którego link zastępuje w wielu artykułach wykazy linków zewnętrznych. Zagaiłem wątek w kawiarence dla dyskusji nad konsekwencjami tej sytuacji. Kenraiz (dyskusja) 22:18, 18 mar 2017 (CET)

16 marca

 • Na Commons rozpoczęło się głosowanie nad wyborem najlepszego zdjęcia spośród zdjęć wyróżnionych w ubiegłym roku. Pierwsza runda trwa do 30 marca. Głosować może każdy uczestnik projektu Wikimedia, który przed 1 stycznia 2017 roku miał na koncie 75 edycji. Hortensja (dyskusja) 19:29, 16 mar 2017 (CET)
 • Jako sekretarz Komisji Stypendialnej WMPL mam przyjemność ogłosić rozpoczęcie przyjmowania wniosków o stypendia Stowarzyszenia Wikimedia Polska na udział w konferencji Wikimania 2017 (9-13 sierpnia, Montreal). Pełny regulamin programu stypendialnego znajdziecie tutaj, zaś tutaj znajduje się skrótowe wyjaśnienie tegorocznych zmian w zasadach dla osób, które znają regulamin z lat poprzednich. Najważniejszą zmianą jest to, iż od tego roku w komisji mamy przedstawiciela międzynarodowej społeczności Wikimediów, w związku z czym przyjmujemy wnioski wyłącznie po angielsku. Wszystkie szczegóły w linkach, a nieprzekraczalny termin składania wniosków to 7 kwietnia. Zapraszamy! Powerek38 (dyskusja) 21:06, 16 mar 2017 (CET)
 • Jeszcze do wtorku (21 marca) trwa Wikiwyzwanie. Zostało się niewiele czasu, także zachęcam wszystkich do udanego finiszu akcji. Dajmy z siebie wszystko! :) Tournasol Słucham :) 22:08, 16 mar 2017 (CET)

15 marca

 • Ruszamy dzisiaj z pierwszym cyklem procesu dyskutowania Strategii Ruchu Wikimedia na lata 2017-2030. Jeśli chcecie, aby Wasz głos był w tej dyspucie wysłuchany - napiszcie swoje przemyślenia, wnioski uwagi dotyczące pytania: Co chcemy zbudować i osiągnąć razem przez następne 15 lat?. Najprościej jest kliknąć w ten link: [1] i pisać... Polimerek (WMF) (dyskusja) 16:26, 15 mar 2017 (CET)


Flag of Yemen.svg
Flag of Oman.svg
 • Dziś ruszył Tydzień Artykułów Jemeńskiego i Omańskiego. Zapraszam wszyskich chętnych do wzięcia udziału w akcji. Stanko (dyskusja) 12:38, 15 mar 2017 (CET)
 • Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne poszukuje osoby chętnej do regularnego tworzenia stron tygodni tematycznych. W tym roku liczbę tygodni ograniczono w porównaniu do lat poprzednich. Zostały wprowadzone kilkudniowe przerwy między tygodniami oraz trzy dłuższe w roku, więc nie ma aż takiego natłoku. Jeśli jest ktoś gotowy pomóc, proszę o kontakt, służę pomocą. Torrosbak (dyskusja) 12:51, 15 mar 2017 (CET)

13 marca

8 marca

 • Droga Społeczności, dziś w godzinach 16:30 - 20:00 w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się duży maraton edycyjny z okazji Dnia Kobiet. Bardzo serdecznie prosimy o wyrozumiałość na OZ, o poprawianie z życzliwością błędów nowicjuszek oraz maksymalnie miłe odnoszenie się do nich na stronach dyskusji. Instruktorem na miejscu będzie Halibutt, ale przy dużej liczbie osób, może nie upilnować wszystkiego. Pomagajmy! Powerek38 (dyskusja) 14:58, 8 mar 2017 (CET)
 • Przypominam o trwającym obecnie Tygodniu Artykułu Greckiego. Zakończy się on 12 marca, więc macie jeszcze czas na napisanie sporej liczby artykułów na temat tego kraju. Serdecznie zachęcam do udziału! Tournasol Słucham :) 17:30, 8 mar 2017 (CET)

6 marca

2 marca

1 marca
Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.