Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

1 sierpnia

PL Wiki CzyWiesz ikona.svg

31 lipca

30 lipca

 • 1 sierpnia rusza kolejny tydzień nauki, który praktycznie już trwa. Zapraszam każdego zainteresowanego. Stanko (dyskusja) 11:21, 30 lip 2015 (CEST)

28 lipca

 • W propozycjach na liście: Wikipedia:Propozycje tematów/Literatura i kultura zostało jeszcze tylko około 30 ważnych pisarzy (są oznaczeni jako ważni). To dość dogłębne spisy, sporządzone na podstawie rozmaitych wykazów z encyklopedii i Internetu. Kilka osób mogłoby błyskawicznie stworzyć tych "ważnych" i wtedy znaleźlibyśmy się w ciekawym punkcie, gdzie każdy znaczący pisarz miałby swoje hasło w polskiej Wiki. Marcin862 (dyskusja) 15:09, 28 lip 2015 (CEST)
 • W wielu wypadkach nawet nie trzeba tworzyć, wystarczyłoby przetłumaczyć. Myślę, że zachęcająco by wypadło, gdyby puścić na tej liście bota, żeby znalazł i podlinkował do niej (albo jakiegoś wyciągu) te artykuły, które istnieją w innych wiki. Gżdacz (dyskusja) 15:09, 29 lip 2015 (CEST)

24 lipca

23 lipca

 • Wszystkich patrolujących ozety regularnie lub od święta bardzo proszę o przesyłanie (kanałem prywatnym) wyrazów i podobnych kombinacji charakterystycznych dla edycji rewertowanych (wyrazów ściganych wszędzie lub tylko w main). Nie chodzi wyłącznie o to, co jest w filtrze nadużyć, ale też o wyrazy związane z językiem potocznym, slangowe skróty itede. Sprawa ma związek ze sztuczną inteligencją i Wikimanią, szczegóły wkrótce. Tar Lócesilion (queta) 02:37, 23 lip 2015 (CEST)

21 lipca

 • Rozpoczęło się głosowanie w sprawie przyznania uprawnień administratora użytkownikowi Andrzei111. Openbk (dyskusja) 12:50, 21 lip 2015 (CEST)

14 lipca

10 lipca

 • 15 lipca rozpoczyna się kolejny Tydzień tematyczny, tym razem popiszemy nieco o Włoszech. Zainteresowanych gorąco zapraszam do wzięcia udziału! Karol 1111 dyskusja 15:15, 10 lip 2015 (CEST)

8 lipca

7 lipca

5 lipca

 • Rozpoczęło się głosowanie w sprawie przyznania uprawnień administratora użytkownikowi Pwlps. tufor (dyskusja) 21:28, 5 lip 2015 (CEST)


29 czerwca

Map of Central America.png

22 czerwca

20 czerwca

 • Wszystkim wikipedystom i sympatykom Wikipedii obecnym na Facebooku chciałbym przypomnieć o naszym oficjalnym profilu, do którego śledzenia serdecznie zapraszamy. Swoje profile ma także Stowarzyszenie Wikimedia Polska, większość polskojęzycznych projektów siostrzanych, a także niektóre inicjatywy realizowane w Stowarzyszeniu, np. GLAM. Zachęcamy Was również do przekazywania wszelkich uwag i pomysłów dotyczących naszej obecności w social media. Głównym adminem profilu polskojęzycznej Wikipedii na FB jest niżej podpisany, natomiast całość zagadnień social media koordynuje w ramach Stowarzyszenia Magalia jako kierowniczka Biura Prasowego. Polecamy się Waszej uwadze i zapraszamy do współpracy! Powerek38 (dyskusja) 14:06, 20 cze 2015 (CEST)

15 czerwca

 • Tegoroczna edycja prowadzonych przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska Wikigrantów zbliża się do półmetka. Do tej pory wpłynęło 26 wniosków, z których zdecydowana większość została zaakceptowana. Z Wikigrantów mogą korzystać wszyscy zaangażowani wikimedianie (a więc nie tylko członkowie stowarzyszenia), a procedury tego projektu są naprawdę proste. Zapraszam więc do zapoznania się z podstronami projektu i do składania nowych wniosków. Przypomnę, że Wikigranty zostały właśnie wyróżnione nagrodą ProWikimedia w kategorii „efektywne pozyskiwanie treści”. W imieniu Komisji Wikigrantów dziękuję w tym miejscu wszystkim poprzednim członkom komisji za ich zaangażowanie, a członkom Zarządu Stowarzyszenia za wspieranie projektu i efektywną współpracę. Serdecznie zaś gratuluję dziesiątkom wikimedian, których ciekawe i inspirujące pomysły przy wsparciu Wikigrantów każdego dnia zmieniają projekty Wikimedia na lepsze. Ta nagroda jest przede wszystkim wynikiem pasji i pracy wikigrantobiorców :) Elfhelm (dyskusja) 14:45, 15 cze 2015 (CEST)

14 czerwca

 • Uprawnień CheckUsera pozbawiony został Leinad z uwagi na ponadroczny brak aktywności w korzystaniu z tej funkcji. Wojciech Pędzich Dyskusja 12:59, 14 cze 2015 (CEST)

13 czerwca

11 czerwca

9 czerwca

 • Na pewno zdarza się wam, że próbujecie pomóc nowicjuszowi, ale jak już zaczynacie, to... lista rzeczy, którą chcecie przekazać, robi się strasznie długa. Na razie w kawiarence pojawił się wątek dotyczący kategoryzacji (błe, paskudne, no nie :D). Jeśli udaje się wam łatwo (w miarę szybko) wytłumaczyć kwestie dotyczące dodawania kategorii (nie zawalając dyskusji tysiącem słów), dopiszcie swoje uwagi na linkowanej powyżej stronie. Jak już ten problem w miarę ogarniemy, weźmiemy się za kolejny. Hedger z Castleton (dyskusja) 15:20, 9 cze 2015 (CEST)
 • W dniu 31 maja 2015 zakończyły się wybory w Wikimedia Foundation, a wyniki ogłoszono 5 czerwca. W wyborach do Rady Powierniczej Fundacji oddano 5167 ważnych głosów i wybrano 3 nowych członków: James Heilman – Doc James, Denny Vrandečić – Denny oraz z najlepszym wynikiem, użytkownik z Polski: Dariusz Jemielniak – Pundit. Gratulujemy :) Emptywords (dyskusja) 18:18, 9 cze 2015 (CEST)

5 czerwca

 • Już jutro imieniny miesiąca, a co za tym idzie kolejna edycja Dnia Nowego Artykułu. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji. tufor (dyskusja) 00:07, 5 cze 2015 (CEST)

4 czerwca

 • VisualEditor automatycznie generuje poprawne przypisy do większości materiałów, które mają swój URL albo DOI. Innymi słowy, wystarczy wkleić URL albo numer DOI, a parametry dobiorą się same. Zachęcam do korzystania. Dochodzenie pt. „komu to zawdzięczamy” w toku (na pewno przyłożył się do tego Halibutt). Tar Lócesilion (queta) 02:39, 4 cze 2015 (CEST)
Wtyczka Citoid, bo o niej mowa, oparta jest na silniku Zotero, dlatego będzie dobrze współpracować ze wszystkimi stronami, które ten program wychwytuje. Wystarczy w VE kliknąć w przycisk "Cytuj" i wkleić link do źródła. Ze stron nieźle działających warto wymienić Google Books, katalogi Biblioteki Narodowej, Federacji Bibliotek Cyfrowych, Uniwersytetu Pedagogicznego, UJK, czy UAM. Dla pozycji znalezionych w tych katalogach Citoid automatycznie sprawdzi czy dane źródło jest książką czy czasopismem - i wypełni właściwy szablon. Jeśli dla danej strony nie ma gotowego translatora - wtyczka spróbuje wypełnić jak najwięcej pól szablonu {{Cytuj stronę}}. //Halibutt 02:51, 4 cze 2015 (CEST)

Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.