Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

28 lipca

26 lipca

19 lipca

 • Wikiprojekt:Tygodnie Tematyczne zaprasza w egzotyczną podróż aż do Azji Południowo-Wschodniej. Rozpoczął się właśnie Tydzień Artykułu Birmańskiego. Do 25 lipca liczymy na Wasze zaangażowanie. W imieniu uczestników Wikiprojektu, Torrosbak (dyskusja) 09:35, 19 lip 2016 (CEST).

17 lipca

16 lipca

11 lipca

 • Wystartował nowy konkurs fotograficzny - WikiWakacje. Jego celem jest wzbogacenie zasobów Wikimedia Commons o zdjęcia zabytków, obszarów chronionych przyrodniczo, obiektów małej architektury i sztuki umieszczonej w miejscach publicznie dostępnych. Zdjęcia można przesyłać do 31 sierpnia. Najlepsze otrzymają nagrody. Szczegóły na stronie konkursu i na blogu Stowarzyszenia Magalia (dyskusja) 16:08, 11 lip 2016 (CEST)

10 lipca

9 lipca

 • Została zmieniona ikonka narzędzia do cytowania w edytorze wikikodu na Cytuj.png. Ikonka została „wyciągnięta” z sekcji „Zaawansowane” na główną belkę paska narzędziowego. Więcej informacji tutaj.. tufor (dyskusja) 20:41, 9 lip 2016 (CEST)

8 lipca

6 lipca

 • PG zrezygnował z uprawnień administratora. tufor (dyskusja) 18:46, 6 lip 2016 (CEST)
 • Wakacje wakacjami, ale to też czas, by pomyśleć, co można zrobić dla Wikipedii :) A jeśli macie ciekawy pomysł, to może warto wystąpić o dofinansowanie ze strony Stowarzyszenia Wikimedia Polska np. na zakup książki lub na jakiś lokalny wyjazd fotograficzny. Zapraszam do zapoznania się z programem Wikigrantów i składania wniosków (Wikigranty dostępne są również dla osób niebędących członkami Stowarzyszenia). Elfhelm (dyskusja) 23:05, 6 lip 2016 (CEST)
 • Jutro kolejna edycja Dnia Nowego Artykułu. W tym dniu warto skupić się na tworzeniu nowych artykułów. Elfhelm (dyskusja) 23:38, 6 lip 2016 (CEST)

3 lipca

2 lipca

30 czerwca

Propozycje do Dobrych Artykułów
odbieranie
Propozycje do Artykułów na medal
odbieranie
Propozycje do List na medal
Wybrane sekcje Czywiesza

27 czerwca

25 czerwca

24 czerwca

22 czerwca

 • 28 czerwca, w godzinach popołudniowych i wieczornych w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się spotkanie darczyńców wspierających Wikipedię z członkami społeczności. Ci z Was, którzy chcieliby na tym spotkaniu reprezentować społeczność i być może również wziąć udział w poprzedzającym spotkanie wspólnym edytowaniu proszeni są o kontakt ze mną, Halibuttem lub Martą Moraczewską (dokładny program spotkania jest w trakcie opracowania, stąd informacje raczej ogólnikowe) Magalia (dyskusja) 16:16, 22 cze 2016 (CEST)

20 czerwca

 • Peter Bowman stworzył skrypt umożliwiający wyróżnianie stron nieprzejrzanych oraz oczekujących na przejrzenie w widoku kategorii. Więcej informacji w kawiarence technicznej. Sir Lothar (dyskusja) 10:04, 20 cze 2016 (CEST)
 • Doświadczeni użytkownicy, którzy nie mają nic przeciwko temu, by ich nick pojawiał się pod automatycznie wysyłaną wiadomością powitalną dla nowych użytkowników proszeni są o dodanie swojego podpisu (bez daty, więc trzy tyldy ~~~) na tę stronę. Strona może być edytowana tylko przez administratorów, więc chętne osoby z uprawnieniem redaktora proszone są o wpis na dyskusję wyżej wymienionej strony. Dziękuję i pozdrawiam, tufor (dyskusja) 22:26, 20 cze 2016 (CEST)

18 czerwca

16 czerwca

 • Na mocy uchwały Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska, podjętej w ostatni wtorek, nadzór nad prowadzonymi przez Stowarzyszenie działaniami promocyjnymi, w tym dotyczącymi polskojęzycznej Wikipedii, przeszedł od Wpedzicha do mojej skromnej osoby. Roszady te wynikają z faktu, że Wpedzich w obecnej kadencji Zarządu jest Sekretarzem Stowarzyszenia i ma dużo nowych obowiązków na głowie. Jeżeli ktoś z Was chciałby wyrazić jakąś opinię, zgłosić pomysł czy komentarz w kwestiach promocji plWiki, zapraszam do kontaktu tu, na wiki Stowarzyszenia lub mailem. Oczywiście w praktyce wszystkie sprawy z tego obszaru prowadzą na co dzień Magalia i Halibutt jako płatni pracownicy Stowarzyszenia, pod tym względem nic się nie zmienia. Powerek38 (dyskusja) 16:46, 16 cze 2016 (CEST)

11 czerwca

 • Na Commonsie zakończyło się głosowanie POTY na najlepszą grafikę wykonaną w 2015 roku. Pierwsze miejsce zdobyło zdjęcie Plutona zrobione przez NASA. Drugie miejsce przypadło zdjęciu wnętrza meczetu z irańskiego miasta Sziraz, a trzecie Drodze Mlecznej rozpościerającej się nad sylwetką kobiety w Trona Pinnacles w Kalifornii. Ogółem wyróżniono 12 prac, które można zobaczyć na tej stronie. Hortensja (dyskusja) 10:57, 11 cze 2016 (CEST)
1
Pierwsze miejsce – Pluton
2
Drugie miejsce – wnętrze meczetu w Szirazie
3
Trzecie miejsce – Droga Mleczna rozpościerająca się nad sylwetką kobiety
Grafiki nagrodzone w POTY 2015

10 czerwca

6 czerwca

 • W czasie warsztatów konferencyjnych pokazywałem moją stronę pomocy dotyczącą Wikidanych. Wiele osób było nią zainteresowanych, więc udostępniam powszechnie link. PMG (dyskusja) 20:37, 6 cze 2016 (CEST)
 • Podczas walnego zebrania członków Stowarzyszenie Wikimedia Polska wybrało skład Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. Szczegółowe informacje znajdziecie na blogu SWMPL. Nowym członkom władz gratulujemy, ustępującym dziękujemy za ich pracę Magalia (dyskusja) 22:12, 6 cze 2016 (CEST)

5 czerwca

3 czerwca31 maja

 • Zakończył się konkurs Europeana Art History Challenge. W ramach akcji napisanych zostało 31 artykułów. Podziękowania dla wszystkich uczestników akcji! Lista nowych artykułów o obrazach i manuskryptach z europejskich kolekcji znajduje się na tej stronie. Upominek od współorganizatorów za największy wkład otrzyma Adamt. Dzięki wszystkim autorom! :-) --Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 18:47, 31 maj 2016 (CEST)

23 maja

20 maja

 • Uprzejmie zawiadamiam, że w ostatnich kilkunastu tygodniach nastąpiła stopniowa zmiana głównego administratora strony (fanpage) polskojęzycznej Wikipedii na Facebooku. Przez poprzednie blisko trzy lata obowiązki te wypełniałem głównie ja, natomiast obecnie przejęła je Magalia w ramach swoich zadań jako płatnego pracownika Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Moja decyzja o "oddaniu fartucha" wynika głównie z faktu, że od 1 kwietnia zmieniła się nieco moja sytuacja zawodowa (zajmuję teraz bardziej odpowiedzialne, ale też bardziej czasochłonne stanowisko w firmie). Mam w związku z tym mniej czasu na Wikimedia i chcę go poświęcać głównie na edycje merytoryczne w projekcie. Dziękuję wszystkim za całe wsparcie, pochwały, ale i uwagi krytyczne, jakie trafiały do mnie przez ten czas. Liczę też na ciekawą dyskusję na temat przyszłości naszego Stowarzyszenia, w tym jego strategii komunikacyjnej, na zbliżającym się Walnym. Powerek38 (dyskusja) 15:51, 20 maj 2016 (CEST)

17 maja

 • Muzeum Motoryzacji w Nieborowie zaprasza w sobotę 28 maja na oprowadzanie po ekspozycji i fotografowanie zabytkowych pojazdów. Ci, którym uda się dotrzeć między godz. 9 a 10, będą mieli Muzeum do wyłącznego fotograficzno-wikimediowego użytku :-) Zdjęcia udostępnimy w Commons, a najlepsze przekażemy Muzeum. Przy okazji możemy również odwiedzić i również uzupełnić braki fotograficzne tuż obok - Muzeum Pałac w Nieborowie - oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Zainteresowanych proszę o kontakt :-) --Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 21:41, 17 maj 2016 (CEST)

16 maja

11 maja

WMPL Lublin.svg
 • Do 26/27 maja Stowarzyszenie może anulować koszt 20 noclegów dla uczestników Konferencji Wikimedia Polska 2016, a zapłacić za 80 osób. Na razie, w połowie okresu między ustaleniem miejsca konferencji a tym terminem, tylko 30 osób zgłosiło chęć skorzystania z noclegu. Jest jeszcze przynajmniej 50 miejsc! 4 osoby zgłosiły 5 propozycji punktów programu. Brakuje jeszcze ponad 10! Bardzo proszę, zapisujcie się, zgłaszajcie propozycje programu. Można nie tylko zgłaszać propozycje swoich „wykładów”, ale także warsztatów, dyskusji i zabaw, w których chce się wziąć udział. Tar Lócesilion (queta) 20:16, 11 maj 2016 (CEST)

9 maja

5 maja

2 maja

1 maja


Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.