Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

27 czerwca

25 czerwca

24 czerwca

22 czerwca

 • 28 czerwca, w godzinach popołudniowych i wieczornych w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się spotkanie darczyńców wspierających Wikipedię z członkami społeczności. Ci z Was, którzy chcieliby na tym spotkaniu reprezentować społeczność i być może również wziąć udział w poprzedzającym spotkanie wspólnym edytowaniu proszeni są o kontakt ze mną, Halibuttem lub Martą Moraczewską (dokładny program spotkania jest w trakcie opracowania, stąd informacje raczej ogólnikowe) Magalia (dyskusja) 16:16, 22 cze 2016 (CEST)

20 czerwca

 • Peter Bowman stworzył skrypt umożliwiający wyróżnianie stron nieprzejrzanych oraz oczekujących na przejrzenie w widoku kategorii. Więcej informacji w kawiarence technicznej. Sir Lothar (dyskusja) 10:04, 20 cze 2016 (CEST)
 • Doświadczeni użytkownicy, którzy nie mają nic przeciwko temu, by ich nick pojawiał się pod automatycznie wysyłaną wiadomością powitalną dla nowych użytkowników proszeni są o dodanie swojego podpisu (bez daty, więc trzy tyldy ~~~) na tę stronę. Strona może być edytowana tylko przez administratorów, więc chętne osoby z uprawnieniem redaktora proszone są o wpis na dyskusję wyżej wymienionej strony. Dziękuję i pozdrawiam, tufor (dyskusja) 22:26, 20 cze 2016 (CEST)

18 czerwca

16 czerwca

 • Na mocy uchwały Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska, podjętej w ostatni wtorek, nadzór nad prowadzonymi przez Stowarzyszenie działaniami promocyjnymi, w tym dotyczącymi polskojęzycznej Wikipedii, przeszedł od Wpedzicha do mojej skromnej osoby. Roszady te wynikają z faktu, że Wpedzich w obecnej kadencji Zarządu jest Sekretarzem Stowarzyszenia i ma dużo nowych obowiązków na głowie. Jeżeli ktoś z Was chciałby wyrazić jakąś opinię, zgłosić pomysł czy komentarz w kwestiach promocji plWiki, zapraszam do kontaktu tu, na wiki Stowarzyszenia lub mailem. Oczywiście w praktyce wszystkie sprawy z tego obszaru prowadzą na co dzień Magalia i Halibutt jako płatni pracownicy Stowarzyszenia, pod tym względem nic się nie zmienia. Powerek38 (dyskusja) 16:46, 16 cze 2016 (CEST)

11 czerwca

 • Na Commonsie zakończyło się głosowanie POTY na najlepszą grafikę wykonaną w 2015 roku. Pierwsze miejsce zdobyło zdjęcie Plutona zrobione przez NASA. Drugie miejsce przypadło zdjęciu wnętrza meczetu z irańskiego miasta Sziraz, a trzecie Drodze Mlecznej rozpościerającej się nad sylwetką kobiety w Trona Pinnacles w Kalifornii. Ogółem wyróżniono 12 prac, które można zobaczyć na tej stronie. Hortensja (dyskusja) 10:57, 11 cze 2016 (CEST)
1
Pierwsze miejsce – Pluton
2
Drugie miejsce – wnętrze meczetu w Szirazie
3
Trzecie miejsce – Droga Mleczna rozpościerająca się nad sylwetką kobiety
Grafiki nagrodzone w POTY 2015

10 czerwca

6 czerwca

 • W czasie warsztatów konferencyjnych pokazywałem moją stronę pomocy dotyczącą Wikidanych. Wiele osób było nią zainteresowanych, więc udostępniam powszechnie link. PMG (dyskusja) 20:37, 6 cze 2016 (CEST)
 • Podczas walnego zebrania członków Stowarzyszenie Wikimedia Polska wybrało skład Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. Szczegółowe informacje znajdziecie na blogu SWMPL. Nowym członkom władz gratulujemy, ustępującym dziękujemy za ich pracę Magalia (dyskusja) 22:12, 6 cze 2016 (CEST)

5 czerwca

3 czerwca


31 maja

 • Zakończył się konkurs Europeana Art History Challenge. W ramach akcji napisanych zostało 31 artykułów. Podziękowania dla wszystkich uczestników akcji! Lista nowych artykułów o obrazach i manuskryptach z europejskich kolekcji znajduje się na tej stronie. Upominek od współorganizatorów za największy wkład otrzyma Adamt. Dzięki wszystkim autorom! :-) --Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 18:47, 31 maj 2016 (CEST)

23 maja

20 maja

 • Uprzejmie zawiadamiam, że w ostatnich kilkunastu tygodniach nastąpiła stopniowa zmiana głównego administratora strony (fanpage) polskojęzycznej Wikipedii na Facebooku. Przez poprzednie blisko trzy lata obowiązki te wypełniałem głównie ja, natomiast obecnie przejęła je Magalia w ramach swoich zadań jako płatnego pracownika Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Moja decyzja o "oddaniu fartucha" wynika głównie z faktu, że od 1 kwietnia zmieniła się nieco moja sytuacja zawodowa (zajmuję teraz bardziej odpowiedzialne, ale też bardziej czasochłonne stanowisko w firmie). Mam w związku z tym mniej czasu na Wikimedia i chcę go poświęcać głównie na edycje merytoryczne w projekcie. Dziękuję wszystkim za całe wsparcie, pochwały, ale i uwagi krytyczne, jakie trafiały do mnie przez ten czas. Liczę też na ciekawą dyskusję na temat przyszłości naszego Stowarzyszenia, w tym jego strategii komunikacyjnej, na zbliżającym się Walnym. Powerek38 (dyskusja) 15:51, 20 maj 2016 (CEST)

17 maja

 • Muzeum Motoryzacji w Nieborowie zaprasza w sobotę 28 maja na oprowadzanie po ekspozycji i fotografowanie zabytkowych pojazdów. Ci, którym uda się dotrzeć między godz. 9 a 10, będą mieli Muzeum do wyłącznego fotograficzno-wikimediowego użytku :-) Zdjęcia udostępnimy w Commons, a najlepsze przekażemy Muzeum. Przy okazji możemy również odwiedzić i również uzupełnić braki fotograficzne tuż obok - Muzeum Pałac w Nieborowie - oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Zainteresowanych proszę o kontakt :-) --Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 21:41, 17 maj 2016 (CEST)

16 maja

11 maja

WMPL Lublin.svg
 • Do 26/27 maja Stowarzyszenie może anulować koszt 20 noclegów dla uczestników Konferencji Wikimedia Polska 2016, a zapłacić za 80 osób. Na razie, w połowie okresu między ustaleniem miejsca konferencji a tym terminem, tylko 30 osób zgłosiło chęć skorzystania z noclegu. Jest jeszcze przynajmniej 50 miejsc! 4 osoby zgłosiły 5 propozycji punktów programu. Brakuje jeszcze ponad 10! Bardzo proszę, zapisujcie się, zgłaszajcie propozycje programu. Można nie tylko zgłaszać propozycje swoich „wykładów”, ale także warsztatów, dyskusji i zabaw, w których chce się wziąć udział. Tar Lócesilion (queta) 20:16, 11 maj 2016 (CEST)

9 maja

5 maja

2 maja

1 maja

30 kwietnia

 • Kobiety Środkowej i Wschodniej Europy w nauce i edukacji - to temat międzynarodowego wyzwania edycyjnego, które będzie trwało od 2 do 8 maja. Osoby, które w tym czasie napiszą najwięcej kobiecych biogramów dłuższych niż 300 słów i związanych z wyżej wymienionym tematem otrzymają przyjemne nagrody. Wyzwanie jest dodatkową częścią konkursu CEE Spring 2016, nagrody będą zliczane na podstawie szablonu tego konkursu. Szczegółowe zasady, informacje o nagrodach i instrukcja wzięcia udziału znajdują się meta:Wikimedia CEE Spring 2016/Week of Women in Science and Education Magalia (dyskusja) 22:09, 30 kwi 2016 (CEST)

27 kwietnia

 • Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o organizacji Konferencji Wikimedia Polska 2016 w Lublinie. Zachęcam do zgłaszania propozycji wystąpień – na razie mamy tylko jedną. Możemy zgłaszać nie tylko takie punkty programu, które chętnie poprowadzimy, ale też takie, w których chętnie weźmiemy udział. Wkrótce ukażą się wiadomości nt. rezerwacji miejsc hotelowych i dofinansowania dojazdu. Pytania prosimy kierować do komitetu organizacyjnego, do którego należą Maire, Polimerek i tyldujący Tar Lócesilion (queta) 02:34, 27 kwi 2016 (CEST)

25 kwietnia

 • Wczoraj rozpoczął się kolejny tydzień konkursu CEE Spring 2016, tym razem dotyczący Azerbejdżanu, Polski i Kazachstanu. Serdecznie zachęcam was do wzięcia udziału, szczególnie, że dotychczas powstało w ramach konkursu stosunkowo niewiele haseł o Polsce (poza pierwszą 10 najchętniej opisywanych krajów!), dlatego warto wykorzystać okazję, aby popracować nad tym wynikiem! (miłośnicy Tygodni Tematycznych mogą pisać o polskiej fantastyce :) ) Magalia (dyskusja) 23:35, 25 kwi 2016 (CEST)

23 kwietnia

22 kwietnia

 • Wikipedystki i wikipedyści. Poinformuję również w tym miejscu, że tegoroczna Konferencja Wikimedia Polska odbędzie się w dniach 3–5 czerwca 2016 w Lublinie. Szczegóły już wkrótce na wskazanej stronie. Elfhelm (dyskusja) 19:44, 22 kwi 2016 (CEST)

20 kwietnia

19 kwietnia

 • W najbliższym czasie narzędzie CatScan zostanie zastąpione przez unowocześniony gadżet PetScan. Więcej informacji w języku angielskim na metawiki oraz na stronie domowej autora: [1]. Sir Lothar (dyskusja) 11:56, 19 kwi 2016 (CEST)

18 kwietnia

 • Zaczynamy kolejny tydzień konkursu CEE Spring 2016, tym razem poświęcony Gruzji, Bułgarii i Chorwacji. Szczególnie polecam Gruzję, która jest też tematem trwającego tygodnia tematycznego, można więc za jednym zamachem powalczyć o nagrody w dwóch konkursach :) Przypominam też, że w wyniku dyskusji w CEE Spring nie ma już wymogu minimalnej liczby słów dla zgłaszanych haseł - liczy się każde, które jest na temat i spełnia podstawowe zasady Wikipedii, z weryfikowalnością na czele. Magalia (dyskusja) 14:35, 18 kwi 2016 (CEST)
 • 19 i 21 kwietnia około godziny 16:00, przez około 30 minut nie będzie można edytować Wikipedii. Więcej informacji w kawiarence technicznej. tufor (dyskusja) 14:44, 18 kwi 2016 (CEST)

17 kwietnia

16 kwietnia

 • Jakiś czas temu powstało nowe narzędzie dostępne dla administratorów i operatorów botów pod nazwą Quick ReCat. Umożliwia ono w bardzo szybki sposób, przy użyciu kilku kliknięć przenoszenie kategorii pod nowe nazwy wraz ze znajdującymi się w nich artykułami. Narzędzie jest raczej sprawne, przy jego użyciu zostało wykonanych już kilka tysięcy edycji, jednak w przypadku wystąpienia błędów – prosimy o zgłaszanie autorowi. Tym szczęśliwcem jest Tufor, za co ma m.in. moją wdzięczność :) Zachęcam też innych użytkowników do zgłaszania takich przenosin do poprawnych kategorii, o ile oczywiście jest to w jakiś sposób uzasadnione (błędne nazwy kategorii, literówki, zbyt ogólne kategorie itd.). Emptywords (dyskusja) 14:47, 16 kwi 2016 (CEST)

15 kwietnia

12 kwietnia

 • Kaszubska Wikipedia ma już 5000 haseł! Jako pięciotysięczne zostało napisane hasło Adam Hebel.
  Kaszëbskô Wikipediô mô ju 5000 artiklów! Jakò piãctësãczny òstôł napisóny artikel Adóm Hébel.

11 kwietnia

9 kwietnia

 • Medal PL.svg
  W związku z tym, że na stronie głównej, obok świeżo odznaczonych AnM, zaczęły być też prezentowane artykuły na medal odznaczone wcześniej, byłoby wskazane, aby autorzy lub współautorzy haseł medalowych zaglądnęli do haseł i na stronę dyskusji, aby sprawdzić w jakim są stanie, i ewentualnie poprawili niedziałające linki czy zgłoszone błędy, chodzi o taki mały lifting artykułu. Hortensja (dyskusja) 17:38, 9 kwi 2016 (CEST)

4 kwietnia

 • Rozpoczął się kolejny tydzień w ramach konkursu CEE Spring 2016. W tym tygodniu piszemy hasła o Serbii, Republice Serbskiej i o Rosji. Trzy osoby, które dodadzą najwięcej treści w nowych lub rozbudowywanych hasłach w tym tygodniu wygrają odpowiednio 60, 80 i 100 zł na wybrane przez siebie źródła wiedzy. Magalia (dyskusja) 14:51, 4 kwi 2016 (CEST)

1 kwietnia


Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.