Wikipedia:Pyrlandia/Dzień Wikipedii 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wikipedia Day 2013 in Poznan.png
Urodzinowy wikitort

Drogie Pyry!

Od lat poznańscy wikipedyści spotykają się z okazji Dnia Wikipedii, aby wspólnie świętować, rozmawiać, wymieniać pomysły i dzielić się doświadczeniami. Również w tym roku chcielibyśmy zaprosić was na spotkanie, podczas którego wspólnie uczcimy (dwunaste już!) urodziny naszej ulubionej encyklopedii. Organizatorzy mają nadzieję skusić uczestników drobnymi wikipodarunkami, a być może i niewielkim poczęstunkiem, z tradycyjnym urodzinowym akcentem :-) Ponadto chcielibyśmy podzielić się z wami kilkoma pomysłami związanymi z poznańskim środowiskiem wikipedystów, dlatego nie dajcie się prosić – przybywajcie licznie! Zapraszamy serdecznie zarówno tych, którzy na niejednym zlocie byli, jak i tych, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się z innymi wikipedystami na żywo. Do zobaczenia!

Miejsce i termin spotkania[edytuj | edytuj kod]

W tym roku spotykamy się 19 stycznia o godzinie 17.00 w innym niż dotychczas miejscu – w kawiarni/pubie/galerii Nastawnia PoC mieszczącej się w budynku dawnej nastawni kolejowej zlokalizowanej w Parku Wieniawskiego obok Mostu Teatralnego (kliknij w prawym górnym rogu strony link „mapa”, by zobaczyć dokładną lokalizację). Do dyspozycji wikipedystów będzie drugie piętro lokalu, z malowniczym widokiem na miasto i przejeżdżające pociągi. Liczymy na to, że ciekawe miejsce zainspiruje nas do wielu ciekawych dyskusji! :-)

Kontakt[edytuj | edytuj kod]

Jeśli masz jakieś pytania, pisz na adres e-mail daniel.maleckiAtwikimedia.pl.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Osoby deklarujące przybycie[edytuj | edytuj kod]

 1. Magalia (dyskusja) 21:29, 4 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]
 2. Awersowy <talk> 21:29, 4 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]
 3. Rzuwig 22:53, 4 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]
 4. LeinaD dyskusja 21:09, 5 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]
 5. Wiktoryn <odpowiedź> 11:33, 6 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]
 6. Webmajstr (dyskusja) 11:58, 6 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]
 7. Tomasz Raburski (dyskusja) 12:39, 8 sty 2013 (CET) (fifty fifty)Odpowiedz[odpowiedz]
 8. Sylwia Ufnalska (dyskusja) 18:44, 12 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]
 9. SidRom (dyskusja) 22:30, 18 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]
 10. Cień (Pisz) 15:50, 19 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Osoby niemogące się stawić[edytuj | edytuj kod]

 1. Bonvol zostaw wiadomość 22:35, 16 sty 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Relacja[edytuj | edytuj kod]

Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania

Poznańska społeczność spotkała się jak zawsze w licznym i wesołym gronie. Uczestnicy zebrali się o godzinie 17.00. Obecni byli (w kolejności przybycia) Leinad, Awersowy, Magalia, Sylwia Ufnalska, SidRom, Kotniski, Cień (wraz z żoną), Rzuwig, Maikking i Tommy Jantarek. Odwiedził nas także lokalny fotoreporter, który zorganizował szybką sesję zdjęciową, której efekty, miejmy nadzieję, będzie można podziwiać w lokalnej prasie. Przy niewielkim, a smacznym poczęstunku, uczestnicy spotkania prowadzili ożywione dyskusje – rozmawiano m.in. o licznych planach społeczności poznańskiej na nadchodzący rok, wymieniano aktualne wieści z wikiświata, a także dyskutowano o kierunkach działania Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Cień i SidRom zainteresowali się pomysłami na działania nakierowane na zdobycie większej liczby wolontariuszy z grupy wiekowej 50+ i obiecali swoje wsparcie w realizacji tych pomysłów. Rzuwig opowiedział zebranym o działaniu projektu Wikidata i zachęcił do jego edytowania. Zebrani, przy dużym wsparciu Sylwii, zachęcali też Kotniskiego do ponownego uruchomienia jego bota piszącego artykuły, a TommyJantarek opowiedział trochę wieści z Wikiźródeł. Awersowy, Leinad, Maikking i Magalia podzielili się swoimi pomysłami na projekt edycyjny związany z Poznaniem i nakłaniali pozostałych gości do włączenia się do działania. Z wielkim entuzjazmem wikipedyści powitali truskawkowy wikitort. Wprawnie pokrojony przez Rzuwiga, ten popis sztuki cukierniczej zniknął błyskawicznie! Przy kawie i herbacie dyskusje toczyły się przez kolejne kilka godzin. Zebrani rozchodzili się powoli, z wyraźnym żalem i poczuciem niedosytu, ostatni dyskutanci pożegnali się o godzinie 22.00, mając nadzieję, że spotkają się już niebawem przy okazji realizacji kilku ciekawych pomysłów.

Dyskusja[edytuj | edytuj kod]