Wikipedia:CEE Spring 2023

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

CEE Spring to największy konkurs edycyjny w tej części świata. Podczas niego wikipedyści z Europy Środkowo-Wschodniej połączą siły, aby tworzyć i poszerzać hasła na temat państw tego regionu, ich mieszkańców, tradycji, historii, kultury czy geografii.

W 2023 r. odbędzie się dziewiąta już edycja konkursu. Potrwa ona od 21 marca do 31 maja. Uczestnicy będą wzbogacać zawartość polskojęzycznej Wikipedii o hasła dotyczące Europy Środkowo-Wschodniej, rywalizując o atrakcyjne nagrody.

Jak możesz wziąć udział w konkursie?

Popraw istniejący artykuł w Wikipedii

  • Jeśli artykuł jest zbyt krótki – dodaj dodatkowe informacje, opierając się na wiarygodnych źródłach. Pamiętaj, żeby na końcu dopisanego przez siebie zdania lub akapitu dodać przypis z informacją o źródle informacji.
  • Jeśli artykuł zawiera szablony problemowe (np. potrzebne źródło albo informujące o problemach z neutralnością lub stylem) pomóż rozwiązać ten problem poprzez dodanie przypisu, poprawki językowe lub merytoryczne.
  • Sprawdź język hasła, dopracuj ortografię i interpunkcję.

Napisz nowe hasło

Przetłumacz hasło z innego języka

  • W innej wersji językowej jest już artykuł, który Ci się podoba, jest dobrze uźródłowiony, a może nawet został wyróżniony ze względu na jakość? Świetnie! Możesz go przetłumaczyć, pamiętaj tylko, żeby w opisie zmian przy zapisywaniu lub na stronie dyskusji tego hasła zaznaczyć, że jest to tłumaczenie.