Wikipedia:Encyklopedyczność/siatkarze i siatkarki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Po dyskusji i głosowaniu ustalono niniejsze kryteria encyklopedyczności siatkarzy i siatkarek.

Encyklopedyczność siatkarzy i siatkarek

Aby biografia siatkarza lub siatkarki mogła znaleźć się w polskiej Wikipedii, musi on/ona spełniać co najmniej jeden z poniższych warunków:

  1. Zawodnik/zawodniczka, który/która w reprezentacji seniorskiej rozegrał/rozegrała minimum 1 oficjalny mecz międzypaństwowy.
  2. Zawodnik/zawodniczka, który/która z reprezentacją juniorów zajął/zajęła miejsca I-VIII na turnieju mistrzostw świata lub miejsca I-IV na turnieju mistrzostw kontynentu; zawodnik/zawodniczka, który/która z reprezentacją kadetów zajął/zajęła miejsca I-III na turnieju mistrzostw świata lub mistrzostw kontynentu.
  3. Zawodnik/zawodniczka, który/która wraz z drużyną klubową wystąpił/wystąpiła w finale rozgrywek organizowanych przez FIVB.
  4. Zawodnik/zawodniczka, który/która wraz z drużyną klubową zdobył/zdobyła tytuł mistrza kraju.
  5. Zawodnik/zawodniczka, który/która w meczach najwyższego poziomu ligowego danego kraju rozegrał/rozegrała minimum 15 meczów.
  6. Zawodnik/zawodniczka, który/która otrzymał/otrzymała indywidualne wyróżnienie (najlepszy atakujący, rozgrywający, przyjmujący, MVP itd./najlepsza atakująca, rozgrywająca, przyjmująca, MVP itd.) w turniejach międzynarodowych (mistrzostwa świata, mistrzostwa kontynentu – reprezentacja seniorów, kadetów i juniorów) lub rozgrywkach najwyższego poziomu ligowego danego kraju.

Przez "reprezentację" rozumie się reprezentację (kadrę "A") dowolnego bytu administracyjnego (państwa lub jego części), którego reprezentacja narodowa należy do FIVB. Za "rozegranie meczu" lub "wystąpienie w meczu" uważa się "pojawienie się" danego zawodnika/danej zawodniczki na boisku w składzie wyjściowym lub w charakterze zmiennika/zmienniczki, niezależnie od czasu spędzonego na boisku w danym meczu.

Kryteria encyklopedyczności siatkarzy i siatkarek mają charakter zalecenia. W sytuacjach granicznych, których nie ujęto w zaleceniach, artykuł spełniający pozostałe wymogi edycyjne nie powinien być usuwany od razu, lecz przedyskutowany w ramach odpowiednich procedur.